Šta je novo?

Kućna multimedija TCL 55c735 ili Hisense 55E7HQ???

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

skankhunt

Zapažen
Učlanjen(a)
26.12.2023
Poruke
3
Poena
1
U potrazi sam za televizorom cene od oko 500 evra, pa nakon plivanja po ovim tehnološkim vodama, kojima inače nisam vičan, sveo sam izbor na ova dva modela (naravno, poželjno je i da predložite neki treći model sličnog ili boljeg kvaliteta). TV bih pretežno koristio za filmove, serije i igrice ako se vremena nadje...
 
TCL ima 120/144Hz, tako da ako je gaming u opticaju isao bih na njega. Ja sam imao slicnu ideju i odabrao sam TCL doduse zbog Google TV softvera i nisam se pokajao.
 
Ja imam tcl c805 i hisense u7hq. Nisu za poredjenje sto se tice slike, tcl je mini led varijanta, slika je svakako bolja, ali ono sto me itekako razocaralo je fluidnost android (google tv) sistema. Vidaa je neuporedivo brza, bez ikakvog laga prilikom kretanja kroz menu i podesavanja, do duse, osiromasena jeste.
 
c735 ima za generaciju stariji chipset od c805 pa bi Google TV performanse verovatno bile za nijansu gore.

Istrazivajuci o TCL televizorima stekao sam utisak da im ti “AiPQ” cipsetovi nisu bas svetla tacka.
 
Ja imam tcl c805 i hisense u7hq. Nisu za poredjenje sto se tice slike, tcl je mini led varijanta, slika je svakako bolja, ali ono sto me itekako razocaralo je fluidnost android (google tv) sistema. Vidaa je neuporedivo brza, bez ikakvog laga prilikom kretanja kroz menu i podesavanja, do duse, osiromasena jeste.
Ne znam koji problem taj tvoj tcl ima, ali teško da je Vidaa os fluidniji i od najgoreg google tv os-a.
 
TCL ima 120/144Hz, tako da ako je gaming u opticaju isao bih na njega. Ja sam imao slicnu ideju i odabrao sam TCL doduse zbog Google TV softvera i nisam se pokajao.
144hz nije barem za sada nikakva prednost na televizorima..
Jer PS5 i Xbox Series X podržavaju maksimalno 120 FPS. Frekvencija osvježavanja od 144 Hz novih televizora stoga je beskorisna. Za to su dovoljni trenutni televizori s frekvencijom osvježavanja od 60- 120 Hz i potrebna HDMI 2.1 veza. Naravno, ne može se isključiti da će konzole dobiti nadogradnju koja omogućuje ispis od 144 FPS. Moguće s DSC (Display Stream Compression) ili 4:2:0 chroma subsampling (posebno za PS5 koji ne podržava DSC).
Stoga se korisnost tih stopa osvježavanja od 144 Hz čini relativno ograničenom. Osim toga, PC igrači koji žele ovo koristiti trebali bi također provjeriti podržava li to njihova grafička kartica. Televizori nemaju DisplayPort konekciju, pa treba eksplicitno provjerit što je moguće preko HDMI-ja. Kartica mora imati barem HDMI 2.1 izlaz i po mogućnosti također nuditi DSC (Display Stream Compression).
c735 ima za generaciju stariji chipset od c805 pa bi Google TV performanse verovatno bile za nijansu gore.

Istrazivajuci o TCL televizorima stekao sam utisak da im ti “AiPQ” cipsetovi nisu bas svetla tacka.
Još stariji.. Generacija stariji je mediatek chipset 9970, kojeg su imali Philips i Sony televizori 2022. A TCL C735 ima još stariji chipset od 9970.
 
Imam kod matoraca u7qf, a ortak ima tcl c805. Ja imam Sony a80j koji je još uvek na atvOS 10 i opet ne može da se poredi. Vidaa je verovatno najsporiji i najlošiji od svih koji postoje.
 
U7qf je na VIDAA 5.0. U svakom slucaju, imam oba televizora, pricam iz licnog iskustva. Dodao bih jos samo da sam u radnji poredio u7kq sa c805 jer sam se dvoumio izmedju njih, na papiru su tu negde, medjutim c805 ima vidno bolji FALD, pa je prevagnulo to, ali i u radnji dok su bili jedan do drugog je kretanje kroz menu i settings dosta bolje izgledalo na vida-i. Postoji realna sansa da je do verzije firmware-a na c805, ne bih da gresim dusu, videcemo vremenom.


U svakom slucaju, da se vratimo na temu:

Preporuka za C735 u odnosu na drugi navedeni iz naziva teme.
 
U7qf je na VIDAA 5.0. U svakom slucaju, imam oba televizora, pricam iz licnog iskustva. Dodao bih jos samo da sam u radnji poredio u7kq sa c805 jer sam se dvoumio izmedju njih, na papiru su tu negde, medjutim c805 ima vidno bolji FALD, pa je prevagnulo to, ali i u radnji dok su bili jedan do drugog je kretanje kroz menu i settings dosta bolje izgledalo na vida-i. Postoji realna sansa da je do verzije firmware-a na c805, ne bih da gresim dusu, videcemo vremenom.


U svakom slucaju, da se vratimo na temu:

Preporuka za C735 u odnosu na drugi navedeni iz naziva teme.
Cao drug. Bas se dvoumim izmedju ova 2 modela u7kq i c805, sta bi ti preporucio? Uglavnom filmovi i ps5 gaming, bas razmisljam ako bi mogao da mi kazes , posto nikako sada ne mogu naci ova 2 modela da poredim ni na yt ni uzivo. Hvala ti drug
 
Sto se tice gaminga neces videti razliku sem u zvuku, po meni u7kq ima nesto puniji zvuk, verovatno i zbog 2.1 sistema i vufera na poledjini.

Ono sto je bitnije je slika, a i tu su razlike u nijansama. Meni je bluming presudio, 500+ naspram 240 zona zatamnjivanja na stranu c805. Rekao bih da hisense ima mozda malo bolji algoritam, ali je bluming ipak izrazeniji, a ja sam gledao tv za spavacu sobu, tako da uglavnom gledam filmove/serije u mraku. Nisam uspeo da se opruzim za oled, a tako sam zeleo jer sam oslepeo od bluminga na hisense u7hq.

Treca stvar je OS, sigurno prednost na strani c805, ali stojim iza onoga sto sam napisao u par postova iznad.

Poslednje, ujedno i najmanje bitno, barem po meni je kvalitet izrade, a tu su "plastikaneri" oba, pogotovo postolja...
 
Sto se tice gaminga neces videti razliku sem u zvuku, po meni u7kq ima nesto puniji zvuk, verovatno i zbog 2.1 sistema i vufera na poledjini.

Ono sto je bitnije je slika, a i tu su razlike u nijansama. Meni je bluming presudio, 500+ naspram 240 zona zatamnjivanja na stranu c805. Rekao bih da hisense ima mozda malo bolji algoritam, ali je bluming ipak izrazeniji, a ja sam gledao tv za spavacu sobu, tako da uglavnom gledam filmove/serije u mraku. Nisam uspeo da se opruzim za oled, a tako sam zeleo jer sam oslepeo od bluminga na hisense u7hq.

Treca stvar je OS, sigurno prednost na strani c805, ali stojim iza onoga sto sam napisao u par postova iznad.

Poslednje, ujedno i najmanje bitno, barem po meni je kvalitet izrade, a tu su "plastikaneri" oba, pogotovo postolja...
Hvala brate na iskren savet. Ja kada god pitam za tv uvek dobijem odg Oled pa oled, jbt trazim tv od 700e oni pisu oled za 1500e, nema smisla ovaj forum 😂 Hvala drug.
 
Čekam da mi crkne 13 godina stara panasonic plazma, od 42"i za to vreme merkam sta ću da kupim u veličini 65". Iskreno imam potpuno sito mišljenje kao i dusanbbgk. mislim da su trenutni BB 65C805 i 65U7KQ. Gledao sam jedan pored drugog u radnji i zaista nisam mogao da uočim nikaknvu razliku u slici. VIDAA U7 sa svim svojim manama je fluidnija od Google. Prosto, da mi sutra crkne plazma, imao bih duplu glavobolju, zbog 1k evra koje će mi otići i zbog toga što ne znam koji bih od ova dva izabrao. Možda mi plazma potraje jos 8-9 meseci, pa će se tada, valjda moći pronaći i 65U8KQ za ovu cenu, onda bih bar znao šta da uzmem.
 
Čekam da mi crkne 13 godina stara panasonic plazma, od 42"i za to vreme merkam sta ću da kupim u veličini 65". Iskreno imam potpuno sito mišljenje kao i dusanbbgk. mislim da su trenutni BB 65C805 i 65U7KQ. Gledao sam jedan pored drugog u radnji i zaista nisam mogao da uočim nikaknvu razliku u slici. VIDAA U7 sa svim svojim manama je fluidnija od Google. Prosto, da mi sutra crkne plazma, imao bih duplu glavobolju, zbog 1k evra koje će mi otići i zbog toga što ne znam koji bih od ova dva izabrao. Možda mi plazma potraje jos 8-9 meseci, pa će se tada, valjda moći pronaći i 65U8KQ za ovu cenu, onda bih bar znao šta da uzmem.
Zasto glavobolju? Mislim ako su oba modela dobra, uzmes bilo koji od ta 2 😁 U8kq je bas dobar tv ali je i skup mozda i preskup. Ja sam se odlucio za c805, a oled cu mozda neki drugi put. Najveca mana tih tv-a je ta crna boja koliko sam cuo u tamnim scenama, pa je tu koliko toliko bolji u8kq i tcl c845, ali cena im je skoro pa kao neki oled model, tako da mislim da ce u7kq ili c805 biti sasvim ok 😁
 
Poslednja izmena:
Crna je kod mene na jeftinijem modelu A7KQ extra kad se ok podesi tako da verujem da je C805 ili U7KQ odlican izbor sta god. U8KQ je dobar ali ne bi ga uzimao uopste u razmatranje jer ima bolje od toga, naravno OLED prica. Znaci U7KQ max za solidnu cenu sve preko toga ide LG Oled . Dosta ljudi hvali C805.
 
Crna je kod mene na jeftinijem modelu A7KQ extra kad se ok podesi tako da verujem da je C805 ili U7KQ odlican izbor sta god. U8KQ je dobar ali ne bi ga uzimao uopste u razmatranje jer ima bolje od toga, naravno OLED prica. Znaci U7KQ max za solidnu cenu sve preko toga ide LG Oled . Dosta ljudi hvali C805.
Hvala na savetu. I ja mislim da je c805 sasvim ok s'obzirom da nije oled vec mini led, pa za tu cenu mislim da ni nema bolje.
 
korisnik sam samsunga led tv-a koji ima automatsko osvetljenje ekrana uz pomoc senzora koji meri osvetljenje prostoje.
Da li ostali televizori imaju tu opciju posto sam u potrazi za Tv za stan, i volim da mi ekrani ne bljeste kad je mracna prostorija ta opcija mi je veoma znacajna,
Gledajuci specifikacije hisensa i tcl-a ne nalazim to ili ga mozda imaj pod nekim drugim nazivom..
 
To je jedna od prvih opcija koje gasim. Budalaština koja dinamički menja osvetljenje je totalno nepotrebna. Zato se i koriste ručna podešavanja za mračnije i svetlije prostorije.
 
Ne znam sto je budalastina, meni savrseno radi. Namesti se donja granice ispod koje ne treba da ide, kada je suncana prostorija on sam pojaca.
Uvece gledam televizor uz blago osvetljenje u prostorjiji tako da sam podesio do koje mere moze da smanjuje i to je to.
 
Zato što ne radi kako treba. Zato bilo koju recenziju da si gledao to su opcije koje se prve isključuju pored onih za eco potrošnju itd.
 
U potrazi sam za televizorom cene od oko 500 evra, pa nakon plivanja po ovim tehnološkim vodama, kojima inače nisam vičan, sveo sam izbor na ova dva modela (naravno, poželjno je i da predložite neki treći model sličnog ili boljeg kvaliteta). TV bih pretežno koristio za filmove, serije i igrice ako se vremena nadje...
Ja sam pre nekih godinu i po dana bio u istoj nedoumici!Do tada sam kupovao samo i samo LG...uglavnom modele budžet...srednje klase!Burazer je imao nešto LG,nešto PHILIPS...ja samo LG i zadovoljniji smo bili LG-jem.Obzirom da smo odavno u fazonu da imamo u svakoj sobi po tv...u kući moj i burazerov stan sa po 3 tv...ukupno 6 kom!Menjali smo glavni Tv u dnevoj sobi i tražili 55 inča.Nakon bilion testova,rewieuova...stranih i domaćih...odlučih se na kraju za tada HISENSE A7GQ QLED i nisam pogrešio!Pred kupovinu samo otišao u prodavnicu i upoređivao slike i tada nije postojao nijedan Samsung,Lg,Sony,Panasonic ili bilo šta drugo u tom cenovnom rangu...pa čak ni solidno skuplji modeli nisu imali tako dobru sliku kao HISENSE A7GQ QLED.Slika ubija u tom cenovnom rangu sve ostale brendove.Tada je kod LG srednja klasa bila NANO serija i nijedan model iz NANO serije od onog slbijeg čini mi se 753,preko 783....do najskupljeg nije mogao da se meri sa slikom ovog HISENSA! Inače VIDAA radi jako fluidno i brzo....!Kvalitet završne obrade je kao kod nasjkupljih premium modela najjačih brendova,a i sam model je jako lep!U odnosu na njega tada LG Nano 753 i 783 su izgledali kao da su sklapani na brodu od neke najjeftinije plastike!Burazer moj kupi za nov stan dva LG NANO 753 oba 55 inča i bukvalno su po slici minimum dve klase ispod ovog Hisensa,a kvalitet izrade bar tri klase ispod.Kod LG-ja zadnja maska ulegne pod malčice jačim pritiskom prsta,a stalak T-a je toliko loš i klimav da ga je nemoguće koristiti sem na zidnom držaču!Bili su tada iste cene,ali sam se totalno tada razočarao LG-jem.Čak su i oni njegova žena odmah konsatovali daleko bolju sliku i kvalitet izrade kod Hisensa.Potom sam video da je na većini svetskih testova Hisense A7GQ bio proglašen najboljim televizorom srednje klase!Inače i Hisense i TCL su odlični televizori i nećeš pogrešiti ni sa jednim od njih!Ovaj koji gledaš Hisense 55E7HQ je isto njihov model srednje klase i ne bi smeo da bude lošiji od ovog mog...i isto je QLED.Nisam gledao njegove testove,ali verujem da ih na YOU tube ima koliko hoćeš!Takođe,znam da je i TCL odličan TV.
Tako da prevaga može biti u trenutnoj ceni i popustima na određene modele,a sam izgled TV-a!Ja sam tada gledao i TCL...ali nisam našao nijedan njihov model iste cene i klase koji mi se ovoliko vizuelno dopao!Vidaa radi sigurno brže od većine Google televizora i to je tako 100% i na mnogo svetskih testova je proglašena najbržom i najfluidnijom TV platformom...koja za neke ima minus to što nije moguće na nju instalirati baš sve aplikacije...dok kod GOOGLE platforme možeš sve!Mada to meni nije problem uopšte...tu već zavisi šta ti je potrebno od TV-a.
I ukoliko izbor suziš na dva ili tri modela...moj savet ti je da pokušaš da pronađeš prodvanicu gde su izloženi i uporediš obavezno sliku,a možeš i ostalo...pa sam odluči!
Nadam se da sam bio od pomoći.Pozdrav
 
Hvala razmisljao sam takodje o onom PRO modelu sto je 144hz refresh rate pa na njega moze i konzola itd...Ali nisam siguran za sada znam jedno HISENSE izuzetno kvalitetan
 
Nazad
Vrh Dno