Šta je novo?

Kućna multimedija TCL 55c735 ili Hisense 55E7HQ???

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

skankhunt

Zapažen
Učlanjen(a)
26.12.2023
Poruke
3
Poena
1
U potrazi sam za televizorom cene od oko 500 evra, pa nakon plivanja po ovim tehnološkim vodama, kojima inače nisam vičan, sveo sam izbor na ova dva modela (naravno, poželjno je i da predložite neki treći model sličnog ili boljeg kvaliteta). TV bih pretežno koristio za filmove, serije i igrice ako se vremena nadje...
 
Hvala razmisljao sam takodje o onom PRO modelu sto je 144hz refresh rate pa na njega moze i konzola itd...Ali nisam siguran za sada znam jedno HISENSE izuzetno kvalitetan
Budući da PS5 i Xbox Series X podržavaju maksimalno 120 FPS, stopa osvježavanja od 144 Hz novih televizora je stoga beskorisna.Za to su dovoljni aktualni televizori s frekvencijom osvježenja od 60-120 Hz i HDMI 2.1 konektorom.Naravno, nije isključeno da će konzole dobiti nadogradnju koja omogućuje 144 FPS. Moguće uz DSC (Display Stream Compression) ili 4:2:0 chroma subsampling (posebno za PS5 koji ne podržava DSC).Stoga je korisnost brzine osvježavanja od 144 Hz relativno ograničena. Dodatno, PC igrači koji žele ovo koristiti trebali bi provjeriti podržava li to njihova grafička kartica.Televizori nemaju DisplayPort konektor pa je potrebno provjeriti koje su opcije dostupne preko HDMI-ja. Kartica mora imati barem HDMI 2.1 izlaz i po mogućnosti također DSC (Display Stream Compression).
 
Budući da PS5 i Xbox Series X podržavaju maksimalno 120 FPS, stopa osvježavanja od 144 Hz novih televizora je stoga beskorisna.Za to su dovoljni aktualni televizori s frekvencijom osvježenja od 60-120 Hz i HDMI 2.1 konektorom.Naravno, nije isključeno da će konzole dobiti nadogradnju koja omogućuje 144 FPS. Moguće uz DSC (Display Stream Compression) ili 4:2:0 chroma subsampling (posebno za PS5 koji ne podržava DSC).Stoga je korisnost brzine osvježavanja od 144 Hz relativno ograničena. Dodatno, PC igrači koji žele ovo koristiti trebali bi provjeriti podržava li to njihova grafička kartica.Televizori nemaju DisplayPort konektor pa je potrebno provjeriti koje su opcije dostupne preko HDMI-ja. Kartica mora imati barem HDMI 2.1 izlaz i po mogućnosti također DSC (Display Stream Compression).
Pretpostavljam da sve jace i novije kartice imaju hdmi 2.1 makar 3 serija Nvidie i Ati serija 6..... A sto se tice 120hz da dovoljno je slazem se evo gledam doduse i sve mi se vise uzima 43 inca tv smatram da mi je 55 prevelik eventualno 48 mada 43 idealno za moje potrebe i sad ne znam sta uzeti hahaha
 
Nazad
Vrh Dno