Šta je novo?

Tastatura za terminal

blazeaster

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2007
Poruke
37
Poena
304
Dakle nabavih Olivetti WS685. Tastatura koristi 4 pina, medjutim ja nisam uspeo da povezem AT tastaturu, a koliko procitah i nemoguce je. Da li neko mozda zna kako da vezem "obicnu" tastaturu na terminal? Iskoristio sam kabl koji vezuje telefonsku slusalicu i bazu, cetiri pina, pasuje... E sad... Sta od elektronike? Ne bih da dajem 50$, jer su to bas velike pare za mene, a voleo bih da ga osposobim, jer je masina predivna :S:

Prazna baterija na aparatu, evo nonOC slike da vidite o cemu pricam...

P0004447.JPG


P.S. Imam i originalnu ambalazu i racun. Na kutiji je JAT nalepnica, ovo je jedan od naj pricless komada koji imam u kolekciji
 
Poslednja izmena:
Proveri da li neko ima staru tastaturu ovde, ipak ce to mnogo bolje delovati kad je sve autenticno.
 
Postavio sam sta trazim i sta nudim...
Tesko da ce naleteti neko ko je voljan da da ovo za dz, jer imaju specifican nacin rada.
 
Pa ako neko cuva samo zato sto mu je zao da baci, onda je sasvim moguce, iznenadio bi se sta sve ljudi poklanjaju.
 
Ako se ne varam ovo je VT100 ili VT220 kompatibilni terminal. Na sta ces da ga povezes? Imas VAX-a kuci ? ;)
Ili planiras da ga vezes preko serijske veze na neki linux PC?
 
Jeste.
Na linux PC. Da imam VAX-a bio bih presrecan :smoke:
 
Imam par tastatura od starih Ei Honeywell terminala, ali je konektor skroz drugačiji, sa mnogo pinova i trakastim kablom...
 
Тешко, те тастатуре су имале класичан 25-пински конектор, као за серијске портове и то неће да ради. Мислим да су касније коришћени и овакви терминали (као на првој слици) и није немогуће да су имали и онакве конекторе. Виђао сам и разне IBM тастатуре са таквим конекторима, то ваљда може да се нађе.
 
Osim ako nije neki od poslednjih microVAX-ova sreca bi te napustila posle prvog racuna za struju
Na micro vax sam i mislio, jer bilo koji drugi i ne bih imao gde da stavim. Zapravo nemam mesta da stavim jos jedan desktop racunar, ali za vax bi npr mogao da izbacim nesto nepotrebno, npr kao sto je frizider :D

Imam par tastatura od starih Ei Honeywell terminala, ali je konektor skroz drugačiji, sa mnogo pinova i trakastim kablom...
Imam i ja jednu olivetti tastaturu za terminal, ali skroz drugacija, ima mnogo vise pinova i nije kompatibilna. Hvala u svakom slucaju.
Za sad stoji kao eksponat. Nadam se da ce naleteti kompatibilna.
 
Nazad
Vrh Dno