Šta je novo?

Targo Telekom

I blok 44 imao iste probleme u istom periodu... Sada radi.
 
...Pitao sam ih i da li ima svetla na kraju tunela oko stečaja, rekose mi da se 16 og maja, tj. za
četiri dana mogu očekivati neke konkretne stvari. Koje su to stvari nisu mi rekli...
Tresla se gora, rodio se miš :D i I šta se desilo ? G**no se obesilo :d eto to se desilo :lupko: Ima neko neki drugi info ? Malo humora nije na odmet, ako ništa drugo. Generalno net usluga im jako dobro šljaka (da je ne ureknem ,)), ali dok ne plate i dobiju te čuvene licence za kontrolu/upravljanje mrežom, nema nam (korisnicima) napretka, bar u smislu mogućnosti promene paketa i eventualno novih usluga (novi net paketi i fiber brzine / IPv6, pay tv, fiksni tel...)... Da se razumemo, i ovakav Targo kakav je sada je trenutno bolji od konkurencije (cena / kvalitet) bar što se tiče net paketa, ali pitanje je koliko će tako biti sobzirom da je firma u stečaju i da to samo po sebi znači "tapkanje u mestu" - i dok je god tako, korisnici nema šta (novo) da očekuju. Nadam se da će se Targo trgnuti i izaći iz stečaja, i da nas konačno obraduju nekim lepim vestima... Šteta da trune neiskorišćena FTTH fiber optika koji su napravili... :wave:
 
Desilo se da nije usvojen plan reorganizacije. Pretpostavljam da je sledece sto ce se desiti - dobos.
 
Aha, nije usvojen plan reorganizacije i sad se pocinje sa sprovodjenjem bankrotstva nad Targom. Prodaje se celokupna imovina firme itd.
 
Ima li ko informaciju šta onda sa korisnicima i ugovorima? Čisto da znam ako ostajem bez TV-a i neta.
 
Aha, nije usvojen plan reorganizacije i sad se pocinje sa sprovodjenjem bankrotstva nad Targom. Prodaje se celokupna imovina firme itd.
Jel može neko da kupi celu infrastrukturu i da nastavi da nudi uslugu? Telekom, sbb ili neko drugi?
 
Sigurno da može. Samo je pitanje ko. Nadam se da ovo ne može mnogo dugo da traje.
 
Основно питање је да ли ће тај неко да остави услове или ће да их прилагоди ономе што иначе ради. Ако буде среће, можда се деси као са Беогридом које је узео СББ али ваљда није мењао понуду.
 
Svi navedeni si bili u pregovorima sa targom i nikad se nije otislo daleko u tim pregevorima. Neki zbog cifre, neki zbog biznis plana zasnovanog na Dulicu...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Čekaj, ne razumem... To srpski sindrom? Više ti se isplati da izgrađena mreža trune i propadne, nego da je prodaš, pa za ma koje pare? Prodao, ne prodao, obaveze neće nestati, ali se mogu (nadam se) značajno smanjiti.
Ako se ne varam, Targo nema ugovorne obaveze prema korisnicima?
 
Poslednje sto sam cuo je da se nista nece menjati do septembra, sto ne znaci da ce sve da se gasi posle toga.

Ok, nije loša vest. Taman da iscimam PKS da uvedemo još neku kablovsku, u zgradi imamo samo PTT KDS i TT, a susedni ulazi u okviru iste zgrade imaju i IKOM. A i oni iz Oriona imaju optiku par ulaza dalje, pa ... Čisto da vidim koje su alternative.

Mada bih najradije da TT-ovu infrastrukturu neko preuzme i da nastavimo da je koristimo.
 
Kao bivši korisnik usluga Targo Telekoma i dalje sa zanimanjem pratim razvoj događaja, jer mi je i dalje njihov optički kabl stoji kod ulaznih vrata stana. Upravo se navršava 2 godine od kada sam raskinuo ugovor sa TT, zbog velikih problema sa netom, koje sam tada imao.
U ulazu zgrade se, pored parica m:ts (Telekoma Srbija) nalazi infrastruktura PoštaNet, TT, a u susednim ulazima je prisutna i infrastuktura Ikom-a. Lično bih voleo da ih preuzme SBB, ili neko od nezavisnih provajdera, kao npr. niški exe net.
Mada je ceo problem oko previsoke cene imovine (infrastrukture) TargoTelekom/Nuba invest, koja uključuje i ozbiljnu kilometražu optike duž autoputeva po Srbiji, a ne samo lokalnu infrastrukturu do korisnika na Novom Beogradu.
A pitanje je kome od konkurenata uopšte treba da duplira magistralne optičke kapacitete, jer svi veliki igrači na tržištu već imaju svoju optičku infrastrukturu.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li mora u paketu, ili mogu da lokalnu optiku prodaju jednom ISP-u, a da međunarodne vodove kupi neko drugi.
 
Desilo se da nije usvojen plan reorganizacije. Pretpostavljam da je sledece sto ce se desiti - dobos.


Ja sam se ponadao da će taj datum označiti neki preokret u pozitivnom smislu, kada ono mućak.

Ako ga stvarno prodaju u delovima, i rasparčaju kao svinju posle klanja to će biti
tužna vest za celokupni sektor internet provajdera.
 
Poslednja izmena:
Ako ga stvarno prodaju u delovima, i rasparčaju kao svinju posle klanja to će biti
tužna vest za celokupni sektor internet provajdera.

Samo za korisnike doduse. Postojeci ISP se nece bas puno potresti zbog toga :D
 
Na njih sam i mislio, taman se u samom startu kada su krenuli
sa radom malo zatalasala ova učmala bara monopolista ISP.

@ Slatkis ono je proverena vest da nije usvojen plan reorganizacije?
 
Poslednja izmena:
Na zalost jeste proverena. Potvrdio vam je i BECKS ovde.
 
E sada videh, ok hvala na infu. Ako imaš još nekih
insajderskih informacija slobodno kaži :D

Beksu hvala za sve što je uradio za obične korisnike.
 
Ok, nije loša vest. Taman da iscimam PKS da uvedemo još neku kablovsku, u zgradi imamo samo PTT KDS i TT, a susedni ulazi u okviru iste zgrade imaju i IKOM. A i oni iz Oriona imaju optiku par ulaza dalje, pa ... Čisto da vidim koje su alternative.

Mada bih najradije da TT-ovu infrastrukturu neko preuzme i da nastavimo da je koristimo.

Beše blok 8a, ok tu smo komšije, ja videh na raskrsnici kod pumpe na onoj novoj izgrađenoj
zgradi da je zalepljena ponuda od strane SBB-a. Znači SBB je blizu, kada bi oni došli malo bliže ka
Otona Župančiča, uglavnom ja bih izbegavao IKOM.

Mada, ostajem sa Targom dokle god postoje.
 
Pitanje je da li mora u paketu, ili mogu da lokalnu optiku prodaju jednom ISP-u, a da međunarodne vodove kupi neko drugi.

Prodaje se sve u paketu, magistralna i metro mreza.

Da sam ja potencijalni kupac Targa, nakon kupovine bih ugasio celu metro mrezu i krenuo sve ispocetka kao iskljucivo premium uslugu.
E sad, magistralna mreza, e tu su pare.
 
Malopre mi je prestao da radi net. Blok 8a.
Ono što mi je čudno je da mi ne radi ni kablovska, to mislim da nikad nisam primetio do sada, obično se samo net gubio.
 
Blok 44 net radi. Ako ne radi ni slika verujem da je ociglednji kvar, neki fizicki prekid ili sl. pa ce verovatno resavanje problema biti brze.
 
OK, proradila oba posle nekih sat vremena.
 
Proradilo i u četvrtom. A već sam se pozdravio sa internetom za narednih dan-dva :)
 
Sinoc opet nije bilo interneta u bloku 4 i sada evo opet nema. Probao da dobijem call centar ali je zauzeto sve vreme
 
Nazad
Vrh Dno