Šta je novo?

Targo Telekom

Meni stigao neumanjeni račun za septembar. A nisam imao net i TV onih 4-5 dana kada se desio prekid kabla u Radoja Dakića.
 
Da li jos nekome ne radi net od sinoc?
Jutros oko 1 se sam modem ugasio i restartovao.
Nakon toga internet lampica samo blinka. Ostale koje treba da svetle, svetle.
 
Da li jos nekome ne radi net od sinoc?
Jutros oko 1 se sam modem ugasio i restartovao.
Nakon toga internet lampica samo blinka. Ostale koje treba da svetle, svetle.

Meni ne radi od sinoć, samo je odjednom prestao, i to je to. Blok 70

Ovo mi je prvi prekid za ovih nekoliko godina koliko koristim Targo
 
otkazano-rociste.jpg

Ljudi sta bi sa ovim, da li se zna kada se definitivno donosi odluka u vezi sudbine TT? Bilo je reči sredinom novembra...
 
Bilo je reči i do kraja prošle godine, pa ništa...

Al meni ovo prelazi u tragikomediju... Stvar se nekako gura, internet malo radi, malo ne radi, neko tamo ipak nešto popravlja, juri, firma u stečaju ali ne šalju račune, kanali nestaju jedan po jedan... Jbt Srbija čoveče. :D
 
Srbija?

Srbija je svojim losim zakonima i pravosudjem ovo omogucila. A Slovenija to iskoristila.
 
Pa dabome sto nebi iskoristili priliku da zgrabe koju kintu i operu jos koju ?

Svako ko kaze da nebi to uradio kada moze i kada mu je dozvoljeno je lazov xD
 
Nije im dozvoljeno. Nego su se oni potrudili ($) da bude moguce da zgrabe/operu kintu. Ali je na zalost mnogih taj plan poceo da propada kada je dosao grobar i otisao stomatolog.

Btw, nezvanicna info je da je plan reorganizacije odbijen. @SaniBG
 
@Slatkisi

Nešto pokušavam da razumem šta pišeš, ali ne ide mi. Dakle ti tvrdiš da je Targo na našem tržištu isključivo da bi prao pare i da treba da propadne što pre (moram malo i da imputiram)?
 
Ništa, pošto sam pogodio poentu, kaži mi u kom provajderu radiš i čije stavove propagiraš (da ne kažem dobijaš sendvič jer je malo izlizano)?

Zli Slovenci došli i dirnuli u osinjak, stavili šapu na već kartelizovano tržište, dali kvalitetan internet po razumnim cenama, da ne pričam o tome koliko se više dobije od onoga što se plati. Sa druge strane i ostali korisnici u Srbiji nisu ostali uskraćeni boljitka, jer da se nije dogodio Targo, pilićari SBB, Radijus, Ikom, Ptt itd. bi i dan danas tvrdili da je ljudima u Srbiji dovoljno 4Mb/s dl i 512Kb/s ul, umesto toga svima su duplirane brzine u prvom mahu, a kasnije ponovo povećavane.

Prigovara se Targu jer je iskopao ceo NBG mikro rovovima, a šta su radili ostali? Širili mrežu nelegalno preko krovova, kao da živimo u Africi, a ne u Evropi. Ne smeta ti što su celu privredu pokupovali Hrvati i ostali naši vekovni "prijatelji", smeta jer su Slovenci došli da peru pare preko internet provajdera?
 
Tebi je ocigledno poenta da ubijes vreme po ovom tmurnom danu. Tvoje provociranje i imputiranje cu ignorisati. Pitanja koja si postavio su odavno sazvakana ovde. Tema ima 747 strana, citaj i zanimaj se.

SaniBg je postavio konkretno pitanje, i dobio konkretan odgovor. Svideo se on nama/tebi ili ne.
 
Ne ubijam ja vreme, nego pokušavam da shvatim šta ljudi poput tebe rade na ovoj temi, po mogućstvu da ih oteram sa teme.

Ja sam ovde od početka, ja sam korisnik Targo telekoma, mogu dodati slobodno zadovoljni. Ti nisi korisnik, na temi si isključivo iz interesa (popularno je da se to danas naziva bot-ovanje).

Tema ima stranica koliko ima, dobar deo tih strana je posvećen sprdnji sa "zabrinutim komšijama" i bot-ovima, retko ko je uspeo da odbrani neodbranjivo, a to je mišljenje koje i ti zagovaraš.

Evo paket 32/16 za 3090 din. sa televizijom, koji možda sada ne deluje više toliko povoljno, ali to traje godinama. Čekam da mi ti postaviš tvog provajdera, da vidimo šta plaćaš i šta misliš da je zdravo poslovanje i kvalitetna usluga.

4853717212.png
 
Poslednja izmena:
Nije im dozvoljeno. Nego su se oni potrudili ($) da bude moguce da zgrabe/operu kintu. Ali je na zalost mnogih taj plan poceo da propada kada je dosao grobar i otisao stomatolog.

Btw, nezvanicna info je da je plan reorganizacije odbijen. @SaniBG

Daj bože da svi dolaze u Srbiji da peru pare tako što će da nam ponude proizvode duplo jeftinije i 10 puta bolje od drugih. Kada se pojavi konkurencija, možda i prestanemo da budemo žrtve silnih monopola i krađa i preplaćivanja koje iz toga proističu.

Ne peru oni pare, oni su se poslužili "vezama" u dobijanju raznoraznih dozvola za infrastrukturu i sl.

Naravno, pošto ti znaš bolje, daj nam neki od načina kako oni to peru pare? Ja ne kažem da znam sve, rad sam saslušati.
 
Momci, u potpunosti razumem vasu frustraciju. Kao sto sam napisao, informacija da je plan reorganizacije odbijen je nezvanicna. Mozete bar neko vreme da odahnete.

Btw, na ovom pokusaju rocista je bilo jos clanova sa ovog foruma. Ne cudi me zasto vam nisu preneli nista od informacija.
 
Frustraciju? :wc: Može to i bolje, nije nestanak internet provajdera nešto što će da me preterano frustrira u životu, postoje važnije stvari.

Nego nisi odgovorio, za čiji sendvič burgijaš ovde?
 
Momci, u potpunosti razumem vasu frustraciju. Kao sto sam napisao, informacija da je plan reorganizacije odbijen je nezvanicna. Mozete bar neko vreme da odahnete.

Btw, na ovom pokusaju rocista je bilo jos clanova sa ovog foruma. Ne cudi me zasto vam nisu preneli nista od informacija.

Mene čudi što izbegavaš odgovor na jednostavna pitanje?

Kako targo pere pare?
 
Ako imam lopova koji mi pruža dobru uslugu i lopova sa lošom uslugom, glasam za prvog lopova. Toliko o tome.
 
Nego nisi odgovorio, za čiji sendvič burgijaš ovde?

Sama cinjenica da nemas ni najmanju prestavu ko bi mogao da mi sponzoriste sendvic, pametnom bi bilo dovoljno da shvati da sponzora sendvica nema.

Kako targo pere pare?

Nikako. U usluznim delatnostima je nemoguce oprati pare.

Ako imam lopova koji mi pruža dobru uslugu i lopova sa lošom uslugom, glasam za prvog lopova. Toliko o tome.

Nadam se da ces jednog dana naleteti na neku novu Dafinu i da ces koristiti njene dobre usluge.
 
Većina nas na Targu nema alternativu za net sa upload-om od realnih 13 Mbps, to se jednostavno ne nudi za fizička lica kod nas. Realno max upload kod konkurencije: TS -VDSL je realnih 1,9 Mbps, deklarisano 2 Mbps, ali realno nema toliko, a upload booster je ukinut, a kod kablovskog neta je uglavnom 2 Mbps (PoštaNET i većina drugih), kod SBB-a se nudi 3-6 Mbps ali papreno... Konkurencija nudi mnogo manje brzine (upload-a) znatno skuplje nego Targo... Džaba im i 50 Mbps download kada nude tako jadan upload... Targova optika nudi ubedljivo najniži ping, tako da sa ovom upload brzinom koju nude (min 13 Mbps realnih) voip audio/ full HD video komunikacija preko Targa nema alternativu. Primera radi sa Logitech C920 HD Pro Webcam, Skype realno šalje/koristi 5-8 Mbps upload sagovorniku (!) video u full HD rezoluciji 1920x1080 piksela, slika je brutalno fluidna i kristalno čista (kao full HD TV program!), vremenom se ne kvari i ne opada kvalitet uopšte... Dobro se sećam kad sam prešao na Targo, oprema koju imam tek je došla do izražaja, sagovornik je odmah video da sam promenio ISP...
 
Slazem se. Mislim da je to svim ucesnicima ovde jasno, bez obzira jesu li korisnici targa ili bi voleli da to budu.

Zanima me zasto ti jedan provajder (ne smem da spomenem ime, pojavice se neki pametnjakovic da kaze da jedem sendvice tog provajdera) koji nudi simetricni net po cenama istim ili nizim od targa, takodje kroz optiku, i takodje na teritoriji NBG, nije alternativa?
 
Stvar je ozbiljnija, počeli botovi da se *****ju za džabe, više ni sendviči nisu u igri...

Nema ja šta da pogađam "čiji si", nije ovo Muzička slagalica. Žalosno je što si spao na to da braniš kartelski odnos SBB-RV-IKOM-Telekom-PTT, a čiji god da si znaj da ćeš bilo šta lepo čuti od svojih korisnika o tvojoj firmi, a vidiš Targo ljudi koji ga koriste hvale.
 
Žalosno je što si spao na to da braniš kartelski odnos SBB-RV-IKOM-Telekom-PTT, a čiji god da si znaj da ćeš bilo šta lepo čuti od svojih korisnika o tvojoj firmi, a vidiš Targo ljudi koji ga koriste hvale.

Da, voleo bih da cujem nesto lepo o tim firmama koje si nabrojao. Ja prvi ne bih imao mnogo sta lepog da kazem o njima, naprotiv.

A slazem se da je stvar postala ozbiljna. Kad pricam sa tobom imam osecaj kao da pricam sa Ilijom Cvorovicem.
 
Zanima me zasto ti jedan provajder (ne smem da spomenem ime, pojavice se neki pametnjakovic da kaze da jedem sendvice tog provajdera) koji nudi simetricni net po cenama istim ili nizim od targa, takodje kroz optiku, i takodje na teritoriji NBG, nije alternativa?

Koliko znam na teritoriji gde je Targo po NBG uglavnom su konkurencija Radijus/ikom/PTT KDS za kablovsku i ADSL kao alternativa. Za simetični link ima Beogrid na NBG, ali samo se na malom broju lokacija TT i Beogrid poklapaju, ako si mislio na Beogrid.

Kod mene u zgradi alternativa TT je jedino PTT KDS kablovska (mada nije baš neka alternativa). ADSL je nemoguće dobiti jer je neki id10t projektovao zgradu sa 700+stanova (10 ulaza x 70+ stanova) preko izdvojenog stepena centrale, a sve linije idu preko multipleksera. Kada sam pre nekoliko godina podneo zahtev za ADSL, rekli nema mogućnosti i od tada se ništa nije menjalo.

Zato ako neko preuzme TT i nastavi poslovanje super, ako ne i ovako mi lepo radi pa nek nastave dok mogu, sad već 3 godine kod njih, jedva da sam imao par prekida, možda je bio jedan od njih vredan pomena.

Na PTT kablovskoj dok sam ranije bio, čim zagrmi nije bilo neta, TT je i u ovakvom stanju svetlosnu godinu od njih.
 
Poslednja izmena:
Kod mene se poklapaju TT i Beogrid. Naime ja u ulazu imam Targo, Vektor i Beogrid. Vektor naravno nema optiku.

2 ipo godine sam vec na Targu i van nekih zaista sitnih problema (jedno popodne nije net radio) ovo ostalo je zanemarljivo kada uporedim sa komsijama koji se svadjaju sa svima redom.

Ali dokle god je usluga ovakva i mozda negde postoji sansa da se poboljsa ili da se nesto promeni ja ostajem na TT (iako Beogrid trenutno izgleda kao fina alternativa).

Vektor i sve ovo ostalo je zivo njesra tamo se necu vracati nikad (ono kada je provajder u stecaju 1000000 bolji od Vektora) :D
 
Poslednja izmena:
Koji paket i po kojoj ceni koristis?
 
Nazad
Vrh Dno