Šta je novo?

Targo Telekom

Zna li neko zasto ne mogu da se otvore portovi na targo ruteru? Sta god da uradim portovi su i dalje zatvoreni. Ili ako neko zna da li treba jos nesto uraditi osim sto se portovi otvore u Application > Port Forwarding. Hvala.
 
Desavalo se ponekad da to prosto nece da radi kako treba.
Kako znas da su i dalje zatvoreni?
Da li si 100% siguran da si sve odradio kako treba?
 
Desavalo se ponekad da to prosto nece da radi kako treba.
Kako znas da su i dalje zatvoreni?
Da li si 100% siguran da si sve odradio kako treba?

Ja bar mislim da nisu otvoreni. Online testovi za proveru tipa portchecker i drugi tako kazu mada aplikacija koja koristi portove koje proveravam mora biti aktivna da bi čeker pokazao pravo stanje. U svakom slucaju problem je i dalje tu a on je sledeci.
Imam xiaomi ants IP kameru i povezana je na targo internet mrezu i na nju preko android smartfona mogu pristupiti iz iste te internet mreze(targo) ali ne mogu iz bilo koje druge mreze sa koje sam pokusao. Targo podrska mi je rekla da otvorim neka dva porta sto sam i uradio u Application > Port Forwarding. To znam da radim i sam a i poslali su mi uputstvo tako da je to ok. Stavljao sam i virtuelnu statičnu IP u tcp/ipv4 ali ne vredi. Slao sam ponovo mail Targo podrsci sa detaljima i slikama sta sam i kako radio ali od tada nema odgovora. Mogu i tebi BECKS poslati detalje i slike problema na pm pa ako zelis da mi pomognes da vidim gde je problem bio bih ti vrlo zahvalan.
 
Znaci mozes da pristupis kameri dok si u lokalnoj mrezi, ali ne mozes preko javne IP.
Kako gledas video feed sa kamere? Imas neku posebnu aplikaciju(Xiaomi app)?
 
Kako vam radi streaming u poslednje vreme? YT, Vimeo i sl. Kod mene dosta loše, tokom skoro svakog videa se desi da zastane makar jednom na 1-2s.

Download ide ok, skype ne pravi probleme, ali streaming sa YT i sl. često zna da zastane.

Nije do računara, isto mi se ponaša na PCu, laptopu, tabletu, CC, 2 telefona, čak i kad sve pogasim i ostavim samo jedan uređaj isto.

Znam da se radije dešavalo da imaju probleme sa rutama i sl. pa me interesuje da li se isto i kod drugih dešava?
 
Kod mene se povremeno javlja taj problem, jednostavno neće da pokrene YT, ali kad krene onda ide bez seckanja. Meni više smeta često onemogućavanje pretrage u gugletu. Jednostavno stoji kad ukucaš tekst u pretragu, i tako čuči neko vreme, 10-20 sekundi i onda kao krene. I generalno, kao da imam neki problem sa Gugletom. Kad se prebacim na VIP, piči ko ludo :) Stoga cenim da je ipak do Targa.
 
Kod mene (Novi BGD, Carina) sve OK... Skype (Full HD u "oba pravca"), Youtube, Vimeo, Dailymotion (Full HD i manje rezolucije) piči ko ludo bez ijednog prekida ili bilo čega čudnog... Google search isto bez ijednog problema... Ne znam koliko je bitno (nebi trebalo) koristim kombinaciju Google dns-a sa Targovim default (second dns), ONT u full bridge modu, net paket 24/12... Uglavnom koristim net za VOIP, Skype (video konferencija) i multimedija (YT i ostali streaming) tako da bi bilo kakav problem sigurno primetio...
 
Ja bar mislim da nisu otvoreni. Online testovi za proveru tipa portchecker i drugi tako kazu mada aplikacija koja koristi portove koje proveravam mora biti aktivna da bi čeker pokazao pravo stanje. U svakom slucaju problem je i dalje tu a on je sledeci.
Imam xiaomi ants IP kameru i povezana je na targo internet mrezu i na nju preko android smartfona mogu pristupiti iz iste te internet mreze(targo) ali ne mogu iz bilo koje druge mreze sa koje sam pokusao. Targo podrska mi je rekla da otvorim neka dva porta sto sam i uradio u Application > Port Forwarding. To znam da radim i sam a i poslali su mi uputstvo tako da je to ok. Stavljao sam i virtuelnu statičnu IP u tcp/ipv4 ali ne vredi. Slao sam ponovo mail Targo podrsci sa detaljima i slikama sta sam i kako radio ali od tada nema odgovora. Mogu i tebi BECKS poslati detalje i slike problema na pm pa ako zelis da mi pomognes da vidim gde je problem bio bih ti vrlo zahvalan.

Da bi pristupio IP kameri spolja, najbolje ti je da IP adresu kamere ubacis u DMZ ONT-a.
To provereno funkcioniše.
Sto se port forwardinga tiče, i ja sam imao probleme...
Nadam se da ćeš uspeti da rešiš problem.
 
Koliko vidim ceo "internet" je pun zalbi po istom osnovu.
Navodno jedina mogucnost da se otkljuca RSTP je da se koristi neki custom firmware.

http://en.miui.com/thread-175848-1-1.html

To su zalbe na pristup kameri preko pc-a ili nekog eksternog softvera što zvanično nije podržano i ja se na to ne žalim. Ja imam problem sa pristupom putem mobilne aplikacije od xiaomi "YI Home" koja funkcioniše i nema žalbi. Ona radi i meni ali kada konektujem kameru na drugog provajdera, kod druga ili na poslu. Ali na targo neće. Znači problem sigurno nije do kamere ili softvera već do provajdera/konfiguracije rutera.
 
Da bi pristupio IP kameri spolja, najbolje ti je da IP adresu kamere ubacis u DMZ ONT-a.
To provereno funkcioniše.
Sto se port forwardinga tiče, i ja sam imao probleme...
Nadam se da ćeš uspeti da rešiš problem.

Hvala na predlogu, pokušaću sutra jer sad nisam u stanu.
 
Ljudi da li je nekom stigao račun? Po mojoj evidenciji nisam dobio do sada ni oktobarski ni novembarski. Zna li se nešto ili sam ja p(r)opustio? :)
 
Kako vam radi streaming u poslednje vreme? YT, Vimeo i sl. Kod mene dosta loše, tokom skoro svakog videa se desi da zastane makar jednom na 1-2s.

Download ide ok, skype ne pravi probleme, ali streaming sa YT i sl. često zna da zastane.

Nije do računara, isto mi se ponaša na PCu, laptopu, tabletu, CC, 2 telefona, čak i kad sve pogasim i ostavim samo jedan uređaj isto.

Znam da se radije dešavalo da imaju probleme sa rutama i sl. pa me interesuje da li se isto i kod drugih dešava?

Tek sam video tvoj post danas, i ja sam primetio ovih dana da je tragedija sa youtube-om konkretno, buffer-uje kao nenormalan, namešten da automatski podesi najviši kvalitet, on stavi neki 480p umesto 720p ili full hd.
 
Tek sam video tvoj post danas, i ja sam primetio ovih dana da je tragedija sa youtube-om konkretno, buffer-uje kao nenormalan, namešten da automatski podesi najviši kvalitet, on stavi neki 480p umesto 720p ili full hd.
Izgleda da je opet problem na kom ste delu Targo mreže, tačnije lokacije, jer ja tih problema nemam (a sigurno bih primetio da postoji problem)... Valjda kao sa restartima ONT-a, nekima je to žešći problem, a neki ni ne znaju šta je to sve dok ne nestane struje u stanu (ili "padne" osigurač)...
 
Ljudi da li je nekom stigao račun? Po mojoj evidenciji nisam dobio do sada ni oktobarski ni novembarski. Zna li se nešto ili sam ja p(r)opustio? :)

Izem li ga ... Zadnji dal je bio oktobar il septembar novembar nije bio SIGURNO. Nemam snage vise da se bakcem ako oni nece da redovno salju racune onda me boli uvo.
 
Izem li ga ... Zadnji dal je bio oktobar il septembar novembar nije bio SIGURNO. Nemam snage vise da se bakcem ako oni nece da redovno salju racune onda me boli uvo.
Ja sam isto digao ruke, pisao sam iz meseca u mesec da salju racun, vise mi je dosadilo. Sad cekam da odu u p.m, nazalost, onda cu da se vatam za glavu jer ne znam kod koga cu provajdera, nevalja mi kabl i zice u zgradi.
 
Nisam pratio, jel se pominje da će neko da ih kupi ili bilo šta slično?
 
Meni prvi put nije stigao racun i sta sad. Da li da uplatim na broj sa zadnjeg racuna ili ... Beck pomazi.
 
Niko nas nece iskljuciti zbog neplacenog racuna... kada stigne pplaticemo i to je to... I onako svaki racun kad dobijemo imamo nekih nedelju dana kao "Rok za placanje" pa nije frka ;)
 
Ono koliko se ja secam poslednji je bio racun za septembar koj je stigao negde pocetkom 11. meseca! Sada je evo kraj decembra idu praznici jedni pa drugi znaci barem jos mesec dana oktobarskog racuna nece biti sigurno.

Kada cemo onda dobiti racune za novembar i decembar ? 2017te ? Meh ocigledno je da ovako vise zaista neide al nije kao da me narocito bole uvo sto racun nije stigao ...
 
U ponedeljak bi trebalo da se salju racuni za oktobar, sto znaci da stizu do kraja godine.
Mislim da bi ubrzo nakon toga trebalo da se salju racuni za novembar.
 
Beks druze, sta vas drzi u firmi?
Entuziazam, nada necemu boljem, polozaj/funkcija, drustvo u firmi...?
Indiskretno pitanje, primate li platu... da li je totalno srezana na neki minimalac...?

Vrlo mi je "zanimljivo" da ljudi u cabar firmama ostaju i ne idu dalje vec "nesto cekaju", nadaju se bolje a skoro nikad bolje ne dolazi.
Ne kazem da je takav slucaj TT i da jednom nece biti zaista dolje ali sada je verovatno bip bip bip bip ...
 
Poslednja izmena:
Mislim da nas sve to pomalo zanima.

Kontam da bi BECKS bez problema nasao drugi posao ;) samo neka poslodavce salje da gvirnu na forum ovde i resen problem xD
 
Nemam ja nikakav "polozaj" u firmi. Igrom slucaja sam jedini iz tehnike koji je ostao nakon sto su krenuli problemi sa firmom.
Sto se plate tice recimo da imam prosecnu platu za nekog ko se bavi networkingom i sto je jos bitnije, ne kasni toliko.
Moze to bolje ali moze to i mnogo losije(SBB npr).

Nije da ja ne trazim posao vec bih pre rekao da ne zurim s tim. Ako bi naleteo na ponudu koju ne mogu da odbijem, naravno da bih prihvatio posao.
Kao i svi mi :)

Vidis, nije mi palo na pamet to.
Napisem u CV-u, za reference pogledati forum.benchmark.rs :)
 
Poslednja izmena:
Da li je dolazio neko da vas kupi?U glavi mi slike boljeg života kada je Bata došao da kupi firmu pa gledao završni račun[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Mnogi su dolazili. Cak u zvucna imena poput Telekom, telenora, sbb itd. Ali iz jasnih razloga ni sa kim od njih se nije daleko stiglo u pregovorima.
 
Nazad
Vrh Dno