Šta je novo?

Targo Telekom

Kad sam pre par meseci zvao Targo telekom rekose mi da sigurno vise nece biti odlaganja i da ce sa radom poceti "pocetkom leta". Posto leto kalendarski pocinje za cetiri dana, interesuje me zna li neko kad ce ovi KONACNO poceti sa radom umesto sto mazu oci narodu?
Mislim stvarno...pomerati pocetak 2-3 puta je vrlo neozbiljno. Ako ovako neodgovorni budu kad pocnu sa radu, tesko nama.

Najvise me brine sto ovde ima dosta onih koji bi izvrsili hara-kiri iz protesta sto njihov "Targic telekomcic" nije poceo sa radom, pa se brinem za njihovo zdravlje... :D
 
Targo Telekom počinje sa radom 15. juna sa pravnim licima, a 15. jula sa fizičkim licima.
 
Tako su mi rekli pre ~7 dana kad su nudili net kod mene u firmi, videćemo...
 
Da budem iskren, ja vise ne verujem Targo telekomu jer su pokazali da ne znaju da drze rec.
 
Pa 15. je prošao, jesu li počeli sa radom?
 
Da, stvarno. 15. je prosao a na njihovom sajtu i dalje nema nista! Lazovcine!
 
Šta vam je? Leto nije ni počelo. Početak leta smatram i početak jul meseca, još smo u proleću. Niste učili geografiju u osnovnoj? Kao nemate net, pa vam sad Targo spašava život? Videćemo cenovnik, i ja ga očekujem, prijavljen sam za probnih mesec dana, kad dođu, dobrodošli su ;) Ikom-om sam zadovoljan, al' ako budu povoljniji, i pokažu se u tih mesec dana kao dobri, lako ću da raskinem ugovor ;)
Živi bili, pa videli! :smoke:
 
Da, stvarno. 15. je prosao a na njihovom sajtu i dalje nema nista! Lazovcine!

Stvarno ne vidim razlog za ovakve reakcije. Nije u kamenu zapisanu kad treba da krenu. I meni odgovara što pre jer mi je istekao ugovor sa 50% popusta za telekom adsl, ali preživeću još malo. A ako misliš da ćeš ovom izjavom nekoga odgovoriti od uvođenja targo interneta, mislim da se varaš.
 
no sto bi cable oprerateri bi trebali da urade jeste da ne vezuju internet sa tv cable. tako da ko ne zeli tv a zeli net imace samo net :)

Lepo zamisljeno, ali ne moze. Dok ne postoji analogna nekodirana TV, ne mogu da ti odvoje Net od TV-a. Jednostavno, ako zele da ti puste net, moras da imas signal... Eeee, jednog dana, kad ne bude analogne TV, kad se bude kroz kabl pustala digitalna TV i to kodirana, onda ce moci da nude odvojeno.... Znaci, kod nas nece jos dugo, i to ne jer za to treba sta ja znam, nego im se ovako vise isplati... u svakom slucaju ti uzmu neke pare i za TV, gledao ti njega ili ne....
 
Kako nece ako targo to nudi kao opciju ? Kad moze targo, mocice i ostali ...
 
Mogu al nece da daju za dž , jos uvek sto ne znaci da ipak nece kroz neko vreme ...
 
Poslednja izmena:
Lepo zamisljeno, ali ne moze. Dok ne postoji analogna nekodirana TV, ne mogu da ti odvoje Net od TV-a. Jednostavno, ako zele da ti puste net, moras da imas signal... Eeee, jednog dana, kad ne bude analogne TV, kad se bude kroz kabl pustala digitalna TV i to kodirana, onda ce moci da nude odvojeno.... Znaci, kod nas nece jos dugo, i to ne jer za to treba sta ja znam, nego im se ovako vise isplati... u svakom slucaju ti uzmu neke pare i za TV, gledao ti njega ili ne....

u mnogim zemljama je odvojeno naravno vecina njih su digital only
ali kroz analogni signal i/ili digital ne kodiran signal uglavnom pustaju lokalne/nacionalne tv stanice. No razumem ja da smo mi banana drzava ^^
 
Kod mene kucni savet dao "uslovnu" saglasnost za ulazak u zgradu. Isponjenje uslova je uplata 1.500 EUR na racun kucnog saveta u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu na dan uplate...dal' da se smeje covek, da place, da im stisne ruku, da im dodeli nekakvu plakatu za najpametniji kucni savet godine
 
A da li je radjena anketa po zgradi da su stanari saglasni za tu "uslovnu" saglasnost? Za svaku odluku kucnog saveta neophodna je pismena saglasnost 51% stanova. Bilo to da se dozvoli, naplati, sta god.
 
Ne. Ma ne mogu vise da se nerviram oko raznoraznih gluposti. Ako ne dodju sad, valjda ce doci u nekoj blizoj/daljoj buducnosti.

edit...evo je i slidza (krastavac...slab kvalitet...iza stakla)
 

Prilozi

  • targo.jpg
    targo.jpg
    19.7 KB · Pregleda: 388
Poslednja izmena:
Ne mora uvek da se trazi saglasnost 50% + 1 stana. Tu odluku moze da donese Izvrsni odbor ako postoji, jer se smatra da su dobili poverenje od stanara da u njihovo ime odlucuju tokom perioda na koji su izabrani.
Mislim da je i u mojoj zgradi slucno raspolozenje...videcemo!
 
Svaka odluka predsednika ili skupstine nije validna ukoliko nema potpisa, tako je barem kod mene u ulazu. Oni mogu da nesto potpisu, ali ako nemaju potpise to moze da se oborori i ospori.
 
Pa niko ovde ne pominje potpis, ja govorim od odluci izvrsnog organa. Takva odluka naravno da bi podrazumevala i potpis odgovorne osobe. Ali, sam potpis nije primaran u celoj prici, bitno je ko ima pravo da odlucuje po tom pitanju. Naveo sam ko moze i zasto. Tako i treba da bude, da se zna neki red.
 
I nije tacno da Izvrsni odbor mora da skuplja potpise za svaku svoju odluku. To je apsurdno, jer je njegov smisao upravo da omoguci lakse funkcionisanje tako sto ce odlucivati nekoliko ljudi u ime svih stanara zgrade.
Mislim da sam predsednik ne moze da donese odluku da prima ili odbije nekog operatera. On moze samo da potpise odluku Izvrsnog odgobra, ali ne i da sam donosi odluke! Tako je bar s pravne tacke gledista, ali je pitanje u kojoj se meri ovo postuje po nasim zgradama...
 
Inace, nije smak sveta i ako Targo ne dobije dozvolu za ulazak u neku zgradu...velika stvar!
 
Inace, nije smak sveta i ako Targo ne dobije dozvolu za ulazak u neku zgradu...velika stvar!

Koji bre izvrsni odbor?! Pa nije zgrada ne znam kakvo preduzece pa da ima odbore, savete... Najcesce postoje predsednik, sekretar I blagajnik, i to je to. I nema niko tu neogranicenu vlast.

Aj reci ozbiljno za koga radis, da vidimo da li se jos neko osim vektora usrao.
 
Lepo zamisljeno, ali ne moze. Dok ne postoji analogna nekodirana TV, ne mogu da ti odvoje Net od TV-a. Jednostavno, ako zele da ti puste net, moras da imas signal...

Pa u principu će moći. Ako se ne varam, Targo dovlači optiku do korisnika a nudi i analognu kablovsku. To znači da će postojati neki konverter tipa "optika na analogni kabl" i bez te kutije niko neće moći da gleda analognu TV. Jednostavno nećeš imati šta da ubodeš u TV.
 
1000 dinara nije skupo za cable tv
ja ne znam za koliko $ ocekujete da kosta cable tv


no sto bi cable oprerateri bi trebali da urade jeste da ne vezuju internet sa tv cable. tako da ko ne zeli tv a zeli net imace samo net :)

Lepo zamisljeno, ali ne moze. Dok ne postoji analogna nekodirana TV, ne mogu da ti odvoje Net od TV-a. Jednostavno, ako zele da ti puste net, moras da imas signal... Eeee, jednog dana, kad ne bude analogne TV, kad se bude kroz kabl pustala digitalna TV i to kodirana, onda ce moci da nude odvojeno.... Znaci, kod nas nece jos dugo, i to ne jer za to treba sta ja znam, nego im se ovako vise isplati... u svakom slucaju ti uzmu neke pare i za TV, gledao ti njega ili ne....


Cini mi se da neki moj odgovor nisu shvatili. Napisao sam da trenutni KDS operatori ne mogu da ti odvoje NET od kablovske TV, zbog analognog signala, itd... A Targo - videcemo, ali koliko sada znamo najverovatnije ce MOCI da se uzme samo ono sto zelite, bez uslovljavanja.
 
Lepo pise na Targovom sajtu:
Da li moram da koristim obe Vaše usluge, kablovsku televiziju i Internet?

TARGO Telekom Vas ne obavezuje da koristite obe naše usluge ukoliko ste već ili ćete postati korisnik jedne od njih. Tačnije ako koristite Internet mi Vas ne obavezujemo da koristite i kablovsku televiziju ili obrnuto.

U skladu sa Vašim potrebama i željama Vi ćete izabrati uslugu koju želite da koristite.
 
Cini mi se da neki moj odgovor nisu shvatili. Napisao sam da trenutni KDS operatori ne mogu da ti odvoje NET od kablovske TV, zbog analognog signala, itd... A Targo - videcemo, ali koliko sada znamo najverovatnije ce MOCI da se uzme samo ono sto zelite, bez uslovljavanja.

mogu da odvoje samo neka ubace u analogni signal domace kanale koji su dobili dozvolu za emitovanje na lokalnom i republickom nivou, a da izbace ostale kanale i to je to, ali je fora sto oni ne zele da odvoje ^^ nego da uzmu jos 1000 dindzi :p

jer kao sto rekoh mi smo banana republika :D
 
Poslednja izmena:
mikrokanali su prosli skroz kroz blok 70.
ostaje jos par dana pa ce ceo 'savski deo' blokova da zavrse.
nakon toga ostaje da granaju ka zgradama i postavljaju instalacije u njima.
 
Poslednja izmena:
4faf7518-27da-4b68.jpg


4faf7518-27f2-4299.jpg


Zemun,gornji grad.
Kazu da je kroz Prvomajsku prosao kabl.Na pitanje, kada ce izaci sa ponudom, odgovor je bio, uskoro.
 
Meni je zanimljiv ovaj broj 30 na flajeru...obzirom na to da pozadi piše osnovni paket interneta 10/5 i osnovni paket sa 70 digitalnih tv kanala....rekao bih da je 30 zapravo 30e za taj osnovni paket :D
 
Nazad
Vrh Dno