Šta je novo?

Tapatalk i PWA aplikacija

O tome koliko je šta bušno se da diskutovati. Nisam stručnjak za security pa da ne ulazim u tu vrstu diskusije no ako 1.000.000 foruma može da koristi TT...

Što reče neko, privatan forum, privatna stvar naše je da prihvatimo ovo ili ono i to je sasvim okej. Poenta priče u ovoj temi je bila da se pokaže da koliko je korisničko iskustvo definitivno unapređeno na desktop verziji toliko je PWA tj mobilna korak unazad u skoro pa svakom smislu u odnosu na TT. Naravno da je bolja u odnosu na staru mobilnu verziju no to ionako niko nije koristio. Bukvalno za svaku akciju je ovde potrebno po 2-3x više klikova, sve je vidno nepreglednije, dark mode užasan u odnosu na TT itd itd. Bukvalno ako treba lista od 50 stavki da se sastavi ne mrzi me. To što neko u 2021 i dalje desktop koristi kao primarni uređaj za pristup ovakim stvarima ne znači da mobilni uređaji davno nisu postali dominantni za ovakve stvari. Svestan sam da je ono samo wrap mobilnog prikaza i da nema tu puno prostora za igru i da upravo zato ne shvatam odluku da neko prosto odseče deo koji je radio super i koji je većini korisnika bio difoltni način pristupanja.

No kao što rekoh, privatni forum i to je ok. Na nama je da prihvatimo ili ne. Ja lično imam problem sa time da koristim nešto lošije od onoga što je bilo do juče, pogotovo kada mi neko kaže da ne znam da je to u stvari bolje, a to je već posao kojim se ja svaki dan bavim i tu već znam o čemu pričam i znam koliko je ovo lošije. Tako da mi se forum sveo na to da proverim ove dve, tri teme da vidim ima li novosti po ovom pitanju... U svakom slučaju, bar ja, neću više daviti na ovu temu. Nadam se da će se u nekom trenutku neko predomisliti i napraviti da to ipak bude kako treba. Problem je ponajviše bio u tome što se nije eksplicitno reklo to i to. Nego biće, neće biti, pa nova verzija plugin-a pa.... Definitivno bi manje stranica bilo da se odmah reklo ovo što je napisano pre 2-3 poruke.
Cela suština se nalazi u ovom postu. Od reči do reči.
 
Nije problem kako vec kada odraditi. Nije robot i svestan je problema, ima nas da ga stalno podsecamo na sve probleme.
Resice se, malo strpljenja...
Ako smo mogli toliko godina da cekamo na novi forum, sta je nedelja-dve za peglanje...
I ovo je rezultat? Ovoliko mesa gore i dole? Stvarno ne mogu se složiti da je ovo funkcionalno, staru mobilnu verziju nisam koristio, ne znam ni kako izgleda. Plus treba posebno da imam login za benc dok su drugi forumi svi na jednom mestu? A snalaženje je bar meni noćna mora, sve je razbacano. Užas, umesto da se olakša pristup telefom on je upitan.
 

Prilozi

  • F6EFF2EE-2485-4821-9A1B-63DC8F29F1ED.jpeg
    F6EFF2EE-2485-4821-9A1B-63DC8F29F1ED.jpeg
    91.4 KB · Pregleda: 114
Нешто ниси одрадио како треба. Ја немам меса ни горе ни доле.
Screenshot_20210212-104605_Samsung Internet.jpg
 
na iOS otvara tako kako je na screenshotu, razlikuje se od androida...
 
Privremeno resenje za sve koji imaju probleme sa fontom:

1. Instalirajte Firefox za android (ili iOS ako ima, ne pratim iskreno)
2. Instalirajte PWA forum
3. U podesavanjima Firefoxa imate Accessibility, odstiklirajte automatsko podesavanje fonta, pomerite slajder kako vam odgovara dok ne nabodete velicinu fonta koja vam lezi
4. Otvorite PWA i uzivajte u velikim slovima

Razlika izmedju automatskog i 125% fonta ispod.
 

Prilozi

  • PRE.jpg
    PRE.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 85
  • POSLE.jpg
    POSLE.jpg
    63.5 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena:
Lakse otici oftalmologu nego ovo podesiti. 🤓
 
Meni je prosto frapantno koji procenat korisnika ne zna šta je PWA, šta je WebView nego piše ove biser izjave u fazonu "browser (mobile) izgled" vs "PWA izgled".
Kao da je PWA posebna aplikacija, poseban code base, poseban UI kod...

A da ne komentarišem ove preporuke da se umesto promene veličine texta / scaling procenat u browser-u menja komplet scaling čitavom Android OS...
 
O tome koliko je šta bušno se da diskutovati. Nisam stručnjak za security pa da ne ulazim u tu vrstu diskusije no ako 1.000.000 foruma može da koristi TT...
Vidis, to je razlika izmedju nas.
Nisam strucnjak ali cu dati sebi pravo da komentarisem...
Mozda milion foruma koristi tt, mi nismo obican forum, drugacije funkcionise kod nas (zato smo imali hibrid frankestajn vB koji se raspadao) gde tt plug in pokazuje svoje mane i rupe.
Lepo vam je Kutija rekao vise puta: ako mislite da znate bolje i efikasnije da odradite, javite mu se, sva su vrata otvorena.
Ja ne znam, kao ni on moju bransu te ne pametujemo jedno drugom.
Ja mogu samo preneti sto je meni receno i postovati to.
 
Izgleda da vise niko nema zamerke na forum, samo na PWA
tj nedostatak tt podrske, ali to je i bilo najavljeno ako se dobro secam
 
Vidis, to je razlika izmedju nas.
Nisam strucnjak ali cu dati sebi pravo da komentarisem...
Mozda milion foruma koristi tt, mi nismo obican forum, drugacije funkcionise kod nas (zato smo imali hibrid frankestajn vB koji se raspadao) gde tt plug in pokazuje svoje mane i rupe.
Lepo vam je Kutija rekao vise puta: ako mislite da znate bolje i efikasnije da odradite, javite mu se, sva su vrata otvorena.
Ja ne znam, kao ni on moju bransu te ne pametujemo jedno drugom.
Ja mogu samo preneti sto je meni receno i postovati to.

Jedno je komentarisati a sasvim drugo pametovati. Sasvim sigurno ima i većih i ozbiljnijih foruma koji koriste TT i nemaju problema. Totalno je bespredmetno da o tome polemišemo. I Win10 je pun rupa, hajde niko da ga ne koristi... Zdrav razum prosto. Nigde ja nisam rekao ovo je bolje ovako ili bolje onako već instalirajte TT plugin i omogućite korisnicima ugodno iskustvo ovde ukoliko je to uopšte bitno.

I mislim da sam krajnje ljubazno to napisao. No svakako sam samo čekao da me neko "okrpi" i krene sa time vi i mi... To kao da sam ja počeo o tome kada su neki počeli ovu nakaradnu mobilnu verziju da predstavljaju kao ne znam kakav upgrade a u stvari unazadili sve ono kako je godinama bilo. Jer eto, dajem sebi za pravo kao frontend dev da kažem da je ovo golo sranje u odnosu na ono kako radi TT. Svoju pomoć iz oblasti koju znam uvek besplatno dajem no ovde jednostavno se - ne poklapamo.

Svakako, nebitno, odustali ste od TT, sve 5. Samo može malo manje đonom na nas koji kažemo sve što kažemo jer hoćemo da ovo mesto bude bolje.
 
Samo može malo manje đonom na nas koji kažemo sve što kažemo jer hoćemo da ovo mesto bude bolje.
Sorry, ja sam direktan i koncizan covek, koji ne zna kako lepse da upakuje odgovor na temu koja je je vise puta objasnjena i opet se dalje forsira. Mogu da napisem lep, kulturan i user friendly post koji cu svaki put copy/paste na ovakve postove pa u nedogled reply, nije problem.
Vec u prvom pasusu se vidi da uopste nisi registrovao sta sam napisao.
Ti si frontend dev? Super, javi se Kutiji, ako vredis, mozda te primi u svoju firmu koja uspesno radi globalno skoro 15 god sa sve front, back, infra, hosting, marketing, nemam pojma sta jos timovima pa ko zna, mozda bude obostrano zadovoljstvo.
I zato, da ponovim, sam napisao da JA nemam sta da mu pametujem, kao ni on meni na mom terenu.
Ili kad bih poceo Marti Misteriji da pametujem kako treba da radi fotografije... Pa ubio bi me na mestu :)
 
Vidis, to je razlika izmedju nas.
Nisam strucnjak ali cu dati sebi pravo da komentarisem...
Mozda milion foruma koristi tt, mi nismo obican forum, drugacije funkcionise kod nas (zato smo imali hibrid frankestajn vB koji se raspadao) gde tt plug in pokazuje svoje mane i rupe.
Lepo vam je Kutija rekao vise puta: ako mislite da znate bolje i efikasnije da odradite, javite mu se, sva su vrata otvorena.
Ja ne znam, kao ni on moju bransu te ne pametujemo jedno drugom.
Ja mogu samo preneti sto je meni receno i postovati to.

Sorry, ja sam direktan i koncizan covek, koji ne zna kako lepse da upakuje odgovor na temu koja je je vise puta objasnjena i opet se dalje forsira. Mogu da napisem lep, kulturan i user friendly post koji cu svaki put copy/paste na ovakve postove pa u nedogled reply, nije problem.
Vec u prvom pasusu se vidi da uopste nisi registrovao sta sam napisao.
Ti si frontend dev? Super, javi se Kutiji, ako vredis, mozda te primi u svoju firmu koja uspesno radi globalno skoro 15 god sa sve front, back, infra, hosting, marketing, nemam pojma sta jos timovima pa ko zna, mozda bude obostrano zadovoljstvo.
I zato, da ponovim, sam napisao da JA nemam sta da mu pametujem, kao ni on meni na mom terenu.
Ili kad bih poceo Marti Misteriji da pametujem kako treba da radi fotografije... Pa ubio bi me na mestu :)

Ti svakako ne treba da se postavljas i zvucis kao da si vlasnik foruma. Zna se ko donosi ove odluke, tako da nema potrebe za tim podelama "mi-vi". I to "sorry ja sam takav" nije bas za neku pohvalu, takav stav moze svako da zauzme u bilo kojoj od diskusija. Sorry, ja sam ovakav.

Taj hladni ton i odnos prema korisnicima je vrlo cest kod nas u svim oblastima, a ako nesto mrzim to su komentari "Pa napravi ti bolje". Nema to nikakve veze sa tim koliko je ko strucan, ovde se radi o odosu prema korisnicima. Ako nesto pravis za odredjenu publiku, ne moze da ti ne bude stalo sta ta publika misli. Jos gori mi je taj "kec iz rukava" u vidu malog broja TT korisnika.

To zamazivanje ociju pricom o bezbednosti je u najmanju ruku naivno, ne treba da budem nikakav strucnjak za bezbednost da bih to zakljucio.

I generalno ovaj nacin ophodjenja malo lici na onaj stari internet 90-ih kad su se ljudi lozili po forumima da imaju neki znacaj, kao saopstavaju neke odluke i imaju svoje uloge.

To razmisljanje da ce se ljudi navici i prestati da pricaju posle odredjenog vremena je na veliku zalost tacno, ali ne moze to da bude argument u raspravi o tome da li nekome nesto odgovara ili ne.

Mogu i ja da budem manje obziran pa da kazem da je sve ovo smesno u odnosu na koriscenje preko TT-a, ali ne radim to jer ne zelim da omalovazavam ovo sto je neko uradio (i sto mi se svidja btw).

Samo je bitno da se bar u ovoj temi malo smanji taj "Niko vas nista ne pita, znamo mi sta je dobro za vas" ton i bice mnogo konstruktivnije diskusije, videcete.

I nema potrebe da nabrajas razne strucnjake po forumu, ima ih mnogo u svim oblastima i na forumu i van njega, to je totalno nebitno za ovu temu.
 
Kutija neka ubaci Font Size,tu ne treba velika filozofija.Ako je vec rang IT strucnjaka to je za njega maciji kasalj a opcija itekako potrebna za sve nas sa slabim vidom.Korisnicko iskustvo preko telefona je katastrofa zahvaljujuci malom fontu gde se naprezu oci,slova se udvajaju,samim tim nemas volju ni citati nista niti ucestvovati u temama..Na racunaru je ok.
Veličina fonta je u stvari potpuno ista na mobilnim uređajima i na desktopu, provereno na više uređaja, tako da to zvuči kao problem do pojedinačnog uređaja i podešavanja fontova na njemu nego na sam problem sa fontovima na forumu.

No, prihvatam da ima onih koji slabije vide i kojima znače veći fontovi - radim na tome da pronađem rešenje koje će da zadovolji i ovu populaciju, što na mobilnim uređajima, što na desktop računarima. Sve to zahteva vreme i strpljenje da bi se valjano izvelo i da bi bilo održivo, ali u TODO listi je. Stoga - strpljenja.
 
O tome koliko je šta bušno se da diskutovati. Nisam stručnjak za security pa da ne ulazim u tu vrstu diskusije no ako 1.000.000 foruma može da koristi TT...

Što reče neko, privatan forum, privatna stvar naše je da prihvatimo ovo ili ono i to je sasvim okej. Poenta priče u ovoj temi je bila da se pokaže da koliko je korisničko iskustvo definitivno unapređeno na desktop verziji toliko je PWA tj mobilna korak unazad u skoro pa svakom smislu u odnosu na TT. Naravno da je bolja u odnosu na staru mobilnu verziju no to ionako niko nije koristio. Bukvalno za svaku akciju je ovde potrebno po 2-3x više klikova, sve je vidno nepreglednije, dark mode užasan u odnosu na TT itd itd. Bukvalno ako treba lista od 50 stavki da se sastavi ne mrzi me. To što neko u 2021 i dalje desktop koristi kao primarni uređaj za pristup ovakim stvarima ne znači da mobilni uređaji davno nisu postali dominantni za ovakve stvari. Svestan sam da je ono samo wrap mobilnog prikaza i da nema tu puno prostora za igru i da upravo zato ne shvatam odluku da neko prosto odseče deo koji je radio super i koji je većini korisnika bio difoltni način pristupanja.

No kao što rekoh, privatni forum i to je ok. Na nama je da prihvatimo ili ne. Ja lično imam problem sa time da koristim nešto lošije od onoga što je bilo do juče, pogotovo kada mi neko kaže da ne znam da je to u stvari bolje, a to je već posao kojim se ja svaki dan bavim i tu već znam o čemu pričam i znam koliko je ovo lošije. Tako da mi se forum sveo na to da proverim ove dve, tri teme da vidim ima li novosti po ovom pitanju... U svakom slučaju, bar ja, neću više daviti na ovu temu. Nadam se da će se u nekom trenutku neko predomisliti i napraviti da to ipak bude kako treba. Problem je ponajviše bio u tome što se nije eksplicitno reklo to i to. Nego biće, neće biti, pa nova verzija plugin-a pa.... Definitivno bi manje stranica bilo da se odmah reklo ovo što je napisano pre 2-3 poruke.

Ok, da rešimo i ovo pitanje jednom i za svagda.

Prvo da bude jasno da su sve odluke u vezi onoga što sada imamo, kako je izvedeno, kako izgleda, kako je organizovano, kako funkcioniše i kako će funkcionisati u narednim fazama došlo iz analize ponašanja posetilaca, a ne tako što sam jedno jutro ustao i rešio da svima zagorčam život.

Za te stvari služe poseta foruma, access logovi koji se čuvaju mesecima na serveru, raznorazne analitike posete i sl. Sve to čini jednu veliku količinu nečega koja treba da se analizira. Realnost je da je mobilna verzija prethodnog foruma bila krš. Zašto - zato što u vreme kada je taj forum bio relevantan (pričam o softveru), mobile dizajn je bio vrlo diskutabilna kategorija. Danas su stvari drugačije, imamo responsive dizajn koji skalira interfejs u zavisnosti od veličine ekrana. Dizajneri i ljudi poput mene troše strašno mnogo vremena kako bi vi, kao krajnji korisnici, mogli da imate sve funkcionalnosti dostupne bez obzira na uređaj sa koga pristupate. I to je vrlo ozbiljna stvar.

Da bi analiza bila preciznija napraviljena je bila i anketa, upravo sa razlogom da bi se posao izveo što bolje i na zadovoljstvo svih strana, i vrlo sam uveren da je posao obavljen kako treba.

Ako se uzme u obzir ukupna poseta, svega 5% je dolazilo sa mobilnih uređaja pre prelaska na XenForo. Imajte u vidu da u tih 5% upada i Tapatalk. Trenutno (dakle nepunih 7 dana nakon što smo pustili novi forum), ta cifra je 15% (80% Android, 15% iOS, 5% sve ostalo) i raste iz dana u dan, što je nešto ka čemu ja stremim - želim da ljudi koriste forum više sa svojih telefona. Dakle, već nakon nepunih 7 dana, procenat korisnika koji ga posećuje i konzumira sa mobilnih uređaja je 3x veći nego pre 7 dana. Mislim da to dosta govori o samoj promeni koja je nastala i tome koliko je Tapatalk zaista relevantan, bar na Benchmark forumu. Na to sve dodaću i činjenicu koju sam već izneo - 10% od tih 5% su Tapatalk korisnici. Benchmark forum je u poslednja 24 časa posetilo preko 80.000 ljudi koji su otvorili preko 500.000 strana i generisali preko 100 GB protoka, pa ako uzmemo to kao neku relevantnu istorijsku statistiku (a nije, poseta je bila značajno niža), to znači da 10% od 5% od 80.000 saobraćaja je dolazilo sa Tapatalk-a dnevno - 400.

Tapatalk je rešenje za problem koji ne treba da postoji. Bio je ok rešenje u vreme kada je mobilna verzija foruma bila krš, ali to više nije slučaj. Tapatalk je ok rešenje za male zajednice koje su na ivici da umru, pa im vidljivost na Tapatalku znači - mi nemamo taj problem. Naši brojevi rastu, ne smanjuju se, a ja imam u planu i uvođenje nekih noviteta koji kroz TT prosto ne mogu da rade.

Što se tiče pomenute bezbednosti i svega ostalog - da bi sve ovo funkcionisalo, sistem mora da bude održiv. Održiv u smislu stabilnog funkcionisanja i redovnog održavanja. To je sve ono što je pravilo probleme na prethodnom forumu - postojanje gomile eksternih zavisnosti koje su mene sprečavale da bilo šta uradim, a da to nije spaljivanje celog vikenda zbog migracije i beskonačnog broja radnih sati u poslednjih godinu dana na sve ostalo. Ja ne želim da pretvorim i ovaj forum u neodrživ sistem, a pogotovo u situacijama kada brza reakcija je neophodna (kada se javljaju bezbednosni propusti i mora brzo da se reaguje, što je u web svetu redovna pojava). Zato postojeći forum, sem namenske teme i četiri modula koje sam sam razvio, ne poseduje ništa sem onoga što XenForo sam nudi. Upravo da bi mogli lakše da ga održavamo.

Tapatalk je pravio neviđeni haos na VB4, kakvog većina vas nije svesna jer sve ovo posmatrate samo iz jednog ugla. Tapatalk je više puta brzinski bio krpljen u poslednje 3 godine zbog sigurnosnih propusta koje je imao i bio krivac za mnogobrojne DDoS napade. Saobraćaj koji je dolazio kroz Tapatalk nije hteo lepo da sarađuje sa ClodFlare-om, iza kojeg se forum nalazi, i uvek je postojao taj jedan problem sa kojim sam ja morao da se mačujem. Zbog 400 poseta dnevno, to je zaista previše posla koji ja nisam voljan da radim.

Ja razumem da je nekima lakši TT za upotrebu - i ja vas razumem. Moj posao je da razvijam servise koje ljudi žele da koriste. Ali da bi sve ovo radilo mora da se gleda šira slika - obe strane medalje. Progressive Web App je tehnički mnogo bolje i savremenije i održivije rešenje i upravo ono koje nama treba i koje nam omogućava da, u budućnosti, uvodimo nove stvari koje će biti momentalno dostupne svuda. Da, možda nije savršen i da možda se ne snalaze svi odmah, ali ja takođe primećujem sve veći broj komentara u drugim temama koji počinju sa "nedostjaao mi je TT" i zavrsavaju sa "ali sam shvatio da je ovo bolje".

Sitne nedostatke ćemo da ispravimo (i ispravljam ih ako ste obratili pažnju na temu o izmenama), ali poslednji put ću da kažem - što se pre naviknete, shvatićete da je vaš otpor prema promeni bio pogrešan. Za tehničke probleme i nedostatke mogu da nađem rešenje, za lenjost i nedostatak volje da se navike menjaju i prihvati nešto novo i bolje - nemam niti želim time da se bavim.
 
Poslednja izmena:
Ok, hladno, ali argumentovano i mora da se uvazi, nema sta. Probaj da nadjes nacin da mobile verzija pridje tapatalku kad su neke osnovne stvari oko navigacije u pitanju, ostalo je vec odlicno.
 
Ok, hladno, ali argumentovano i mora da se uvazi, nema sta. Probaj da nadjes nacin da mobile verzija pridje tapatalku kad su neke osnovne stvari oko navigacije u pitanju, ostalo je vec odlicno.
Hoću, dobar deo konstruktivnih komentara sam već uvažio i implementirao (koje sam dobio u temu o novom forumu i u ovoj temi). Ja jesam voljan da unapređujem mobilnu verziju kako bi bila bolja, oko toga nema diskusije.
 
Apsolutno se slažemo u svemu osim u jednoj stvari. Gledao iz ovog ili onog ugla ovde korisničko iskustvo je lošije na mobilnoj verziji nego na TT. To je jedini razlog priče o TT. Desktop je druga priča i tu je upgrade nemerljiv. Savršeno mi je jasno gde su granice kada je modifikovanje mobilne verzije i zato sam svestan da mnoge stvari ne mogu da budu ispravljene a tamo su jednostavno mnogo bolje rešene.

Svakako, prihvatam objašnjenje i iako bih ja lično drugačije postupio, nemam ni najmanji problem sa napisanim, šta više podržavam dalji razvoj.

P.S. Iskreno šokiran sam ciframa o tome kako se pristupa forumu. Navikao sam na totalno obrnute cifre...
 
Apsolutno se slažemo u svemu osim u jednoj stvari. Gledao iz ovog ili onog ugla ovde korisničko iskustvo je lošije na mobilnoj verziji nego na TT. To je jedini razlog priče o TT. Desktop je druga priča i tu je upgrade nemerljiv. Savršeno mi je jasno gde su granice kada je modifikovanje mobilne verzije i zato sam svestan da mnoge stvari ne mogu da budu ispravljene a tamo su jednostavno mnogo bolje rešene.

Svakako, prihvatam objašnjenje i iako bih ja lično drugačije postupio, nemam ni najmanji problem sa napisanim, šta više podržavam dalji razvoj.

P.S. Iskreno šokiran sam ciframa o tome kako se pristupa forumu. Navikao sam na totalno obrnute cifre...
Naravno da su šokantne, ali neće uskoro biti. To je i poenta svega ovoga, da se prekine sa stagnacijom i propadanjem i sa novim listom krene malo napred po nekim pitanjima.
 
Dobro sad je bar jasno u kom smeru ce se kretati stvar i onda je bolje da se energija usmeri ka poboljsanju PWA verzije sajta umesto kukanja za TT

Meni samo smeta sto je ta verzija dosta sporija, i mislim da su za to najvise krivi animirani meniji, ne znam da li to moze nekako da se ubrza?

Mozda to zavisi od jacine mobilnog telefona koji renderuje stranicu?
na desktopu je brzo ko munja...
 
Meni savrseno radi na mom mob, sa sve Mediatek chipsetom.
 
Evo opet da napišem, povećajte font u brosweru(Samsung broswer u mom slučaju) preko kojeg ste "instalirali" PWA i font ce se i u njemu povećati.
U prilogu je povećan font na 145%, a kome je to malo...moze naravno i vise.
Meni to ne radi. Chrome na xiaomi. Note 7 pro.
Povećan je font u ovom boksu gde kucam poruku ali je tekst onoga što čitam potpuno isti - minijatura.

Edit evo da vidite kako to Izgleda. Screenshot_2021-02-12-18-09-38-595_com.android.chrome.pngScreenshot_2021-02-12-18-09-48-823_com.android.chrome.pngScreenshot_2021-02-12-18-09-38-595_com.android.chrome.png
 
Pošto smo rešili priču oko TT potrudiću se da budem konstruktivan i da sastavim listu stvari koje bar meni bodu oči kao i kako eventualno ja vidim neko rešenje.

Za početak, dok ne uradim to, evo sad sitnica koja mi je zapala za oko... Ovde na ovom SS, još da se vide reklame, ravno 0 tema je vidljivo bez skrolovanja. Složiće se svako - ipak previše.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-02-12-18-26-07-850_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-02-12-18-26-07-850_com.android.chrome.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 92
Nazad
Vrh Dno