Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Ja uzeo ženi enpay MasterCard akcija ali evo već nedelju dana ne može da se doda toll4all ne izbacuje ništa kad se ukuca tablica… neverovatno da im treba toliko… srećom nema žurbe, ali ko putuje da zna da mora ranije…
 
Metalna kutija nije zaštita, samo nešto od aluminijuma štiti ili torbica, kutijica postavljena alu folijom je sigurna zaštita.
 
Jel zna neko da li tag izdat pravnim licima u srbiji može da se koristi u makedoniji?
 
Ja sam porucio tag na Ananasu, sa nekim vaucerom izasao 1350din i naravno besplatna isporuka, tag ima svoju alu kesicu sa zatvaracem u kojoj moze da se cuva.
Zanimljivo je, iako sam dodao tablice prilikom pravljenja naloga, na nekoj naplatnoj rampi ispise ananas, pa jos neki dvocifreni broj, verovatno redni, tako pise i na nalepnici na toj kesici, valjda su tako programirali ove sto prodaju preko Ananasa... :D
1.jpg 2.jpg
 
Za moj T4A tag ispisuje nešto tipa SP022XX. Tako da mislim da je više apsolutno nebitno za koje je vozilo vezan.
 
Da, nebitno je sta pise ili koje su registarske oznake, tag moze da se prenosi u bilo koje vozilo iste kategorije, al' nisam ocekivao bas da ce pisati ananas...:D
 
Za moj T4A tag ispisuje nešto tipa SP022XX. Tako da mislim da je više apsolutno nebitno za koje je vozilo vezan.
Komsa Palancanin?

Porucio TAG iz Grcke, stigao posle 7 dana. Nije (toliko) teska registracija, dopuna i ostalo... Skinuo sam i aplikaciju (koja mi zapravo i ne treba), tu me zbunjuje da na jednom mestu pise "NO QR TRANSPONDER WAS FOUND". Nadam se da se stim, tj, bez toga moze ziveti i putovati? :) Naravno, status na kartici je GOOD, uplaceno je tih neophodnih 15e za aktivaciju.

Druga stvar. Sad imam 1TAG za Grcku i 2 za Srbiju (pri i post pejd). To malo komplikuje stvari. Meni vise odgovara pri pejd, al ne moze s njim kroz Mkd...
Kada si porucivao, da li si dobio neki mail da potvrdis neke takse koje mozda naplati carina SRB, a onda ugovor da potpises pa da skeniras i da vratis nazad kao sto pise u upustvu sa linka gore?
 
Metalna kutija nije zaštita, samo nešto od aluminijuma štiti ili torbica, kutijica postavljena alu folijom je sigurna zaštita.
'Ajde? Jel' postoji neko objašnjenje zašto metal ne može a aluminijum (koji je isto metal) može?
Ako metalna kutija nije zaštita, kako to da mi za poslednjih 10 godina ona odlično radi posao?
Pozdrav
 
Komsa Palancanin?


Kada si porucivao, da li si dobio neki mail da potvrdis neke takse koje mozda naplati carina SRB, a onda ugovor da potpises pa da skeniras i da vratis nazad kao sto pise u upustvu sa linka gore?

Meni je na mail stiglo samo ovo:

EgnatiaPass

Your application has been received.

For further information, please contact the Customer Service Center at +30 2310 470100 or send email to [email protected].

Thank you.

EGNATIA OD OS S.A.
 
Ja imam onaj EnPay tag uređaj koji sam kupio na NIS pumpi, vezao sam ga za platnu karticu i sada funkcioniše kao post paid, ne treba mi dopunjavanje kredita.

Da li sa ovim tagom mogu da prolazim kroz Makedoniju, Grčku i ostale zemlje u okruženju ili mora neka dodatna konfiguracija?

Hvala. :)
 
Ja imam onaj EnPay tag uređaj koji sam kupio na NIS pumpi, vezao sam ga za platnu karticu i sada funkcioniše kao post paid, ne treba mi dopunjavanje kredita.

Da li sa ovim tagom mogu da prolazim kroz Makedoniju, Grčku i ostale zemlje u okruženju ili mora neka dodatna konfiguracija?

Hvala. :)
Mozes.
Ali pre toga moras da aktiviras/registrujes ENPay tag i platnu karticu na Toll4All platformi, ovde ima detaljnije.
Trenutno je sa tagom moguce prolaziti samo kroz Makedoniju...
 
Poslednja izmena:
Komsa Palancanin?


Kada si porucivao, da li si dobio neki mail da potvrdis neke takse koje mozda naplati carina SRB, a onda ugovor da potpises pa da skeniras i da vratis nazad kao sto pise u upustvu sa linka gore?
Jesam. Sve sto si naveo. Al, veruj mi, jedina komplikacija je otici do knjizare. Sve je prosto.
I, da, trazili su da im potpisem svaki list, znaci: ne samo ono sto treba popuniti (licni podaci, registarski broj i sl), nego jos 3 lista nekih sitnih slova... Ceo ugovor.
 
stigao EgnatiaPass posle 6 dana od potpisivanja ugovora. Upakovano u neku njihovu kutijicu sa selotejpom, smesno, mogli su bolje upakovati ali bitno je da je stiglo...
EDIT: nisam dobio potvrdu od njih da su poslali tag, vec samo da su primili moja potpisana dokumenta
 
Da li je neko putovao ovom rutom do Tasosa? Prespavao bih u Starom Dojranu i onda ujutro na granicu pa pored Kerkini jezera. Najvise me interesuju kakva je ta deonica pored Kerkini jezera?
 

Prilozi

  • Screenshot from 2024-05-23 09-43-15.png
    Screenshot from 2024-05-23 09-43-15.png
    452.9 KB · Pregleda: 69
Ja sam išao ovom donjom rutom, u doba kad Egnatia Odos nije bila završena. Sad je od Langadasa pa na dalje prema Tasosu autoput, pa se lako vozi. Od granice (Dojran) do Langadasa je mešovit put, na nekim deonicama lošijeg kvaliteta asfalta, ali može da vozi brže i nije opterećen. Ovom deonicom sam, tokom godina, išao više puta u oba smera, bez problema.
Pozdrav
 
Išao sam ja tom rutom nekoliko puta u oba smera. Nije tako dobar put, ali nije ni katastrofa. Svakako je mnogo živopisniji od autoputa. Tu su me prvi put ikada u Grčkoj, negde oko jezera, zaustavili panduri (lokalci, redovna busija) i čudili se šta ću ja tu :D
 
Poslednja izmena:
Da li je na Sitoniju sada bolje ici preko Bugarske?
Da li je isao neko u poslednje vreme u GR preko BUL?
 
Išao sam ja tom rutom nekoliko puta u oba smera, Nije tako dobar put, ali nije ni katastrofa. Svakako je mnogo živopisniji od autoputa. Tu su me prvi put ikada u Grčkoj, negde oko jezera, zaustavili panduri (lokalci, redovna busija) i čudili se šta ću ja tu :D

Tu im je izgleda redovno mesto i mene su tu zaustavili... :ROFLMAO:

Inace, enpay tag se pojavio na toll4all tacno posle 9 dana, pa da znate da racunate koliko ranije mora da se uzme...
 
Da li je na Sitoniju sada bolje ici preko Bugarske?
Da li je isao neko u poslednje vreme u GR preko BUL?
Phe, zavisi od sezone tj termina. Sigurno je lepše. Za Halkidiki je i brže i kraće ići preko Mkd
 
Nazad
Vrh Dno