Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Ne radi se o putovanju na more ali opet, moram autom do aerodroma Nikola Tesla, pa da pitam za preporuku, gde parkirate i ostavljate auto (8 dana)?
Ima puno parkinga koliko vidim, nisam do sada ostavljao auto, ovoga puta moram negde.
 
Zavisi koliko para hoćeš da daš :)
Postoji ovo za 300 din dnevno i imaš bus na svakih 10 min:
ili neki od privatnih parkinga koje ćeš naći lako na google maps koji koštaju 3700 rsd za 8 dana ali te i voze od parkinga do ulaza na aerodrom i obrnuto:
1714150456672.png
 
Video sam P11 ali ima dosta da se pešači ako tu ostavim auto. 😀 Ovo za bus možda uzmem u razmatranje.

Vidim da je neki prosek za 8 dana 3700 DIN (1000 DIN gore dole ne igra ulogu s obzirom cenu aranžmana 🫣), pa sam gledao ove što nude prevoz do zgrade aerodroma.
 
Video sam P11 ali ima dosta da se pešači ako tu ostavim auto. 😀 Ovo za bus možda uzmem u razmatranje.

Vidim da je neki prosek za 8 dana 3700 DIN (1000 DIN gore dole ne igra ulogu s obzirom cenu aranžmana 🫣), pa sam gledao ove što nude prevoz do zgrade aerodroma.
Na tom parkingu, za praznike pred nama, sam izvršio rezervaciju za 8 dana, on line, plaćanje je odmah ,cena 2400, popust 20%, platio 1920. Dobiješ bar kod sa kojim uđeš i izađeš kolima.
 
Kažu da trenutno nema slobodnih mesta (regularnih, ima nešto za rentacar i službena vozila), treba proveriti šta se dešava u slučaju da imaš rezervaciju i uplatu unapred.
 
Na app izbacuje da nema mesta, probao sam da rezervišem za ponedeljak, od 14h. Videću do nedelje da li će da se promeni nešto.
 
Znači isto kao i u februaru situacija oko Nikšića, i dalje semafori na pre i posle Nikšića. Tuga. Ništa, onda preko Bosne. Podseti me u subotu uveče da ti javim utiske :)
@nagard , podsecanje :) da vidimo kako si prošao danas. Ja ću sutra, ali ovaj desktop ne ide sa mnom pa neću javljati utiske :)
 
@nagard , podsecanje :) da vidimo kako si prošao danas. Ja ću sutra, ali ovaj desktop ne ide sa mnom pa neću javljati utiske :)
Krenuo iz BG u 8h,autoput super nema gužve, kafa kod Pastira pre skretanja za Taru oko 11h, pita vruća se ceka pola sata pa treba zvati telefonom ranije 😉
Do granice još 40 min, na granici guzva, nasi carinici pustaju u 3 trake cekali 30 min mic po mic, na Bih strani jedna traka jos sat vremena. Temp 20c ali sunce jako. Mala deca izašla iz kola i setaju se. U pola 2 prvi put svracam kod Anike u Visegrad, utisak 9/10. Vesalica bolja od cevapa. Kafa sa služi sa dzezvom pa sam sipaš. Gpay radi ok.
Dalje put super nema guzve ni policijskih kontrola, pauza kod Komlena na Tjentistu oko 15h ali guzva ogromna. Gacko, Bileca, Trebinje put super. Trg Platana kafa u 18h, trešnje i jagode od lokalaca top, slikanje. Granica oko 19h guzva, 30 min na jednoj i 15 na drugoj.
Sve u svemu top, osim cekanja na granicama preko 2h.
 
Kakav je put prema Ohridu u Makedoniji?Primaju li.dinare u menjacnicama?Uopste,.kakve su cene, znam da je to ista beda kao i mi,manje-vise.
 
Put generalno je oduvek OK, ali itekako ume da se oduži. Preporuka je da imaš OpenBalkan tag jer stvarno smaraju sa naplatnim rampama, ili bar da plaćaš karticom
Nisam nosio dinare još od 90-ih pa ne znam.
 
Kakav je put prema Ohridu u Makedoniji?Primaju li.dinare u menjacnicama?Uopste,.kakve su cene, znam da je to ista beda kao i mi,manje-vise.
Kroz Makedoniju obrati pažnju na radare koje postave posle tunela jer je u tunelu veće ograničenje brzine pre ulaska u tunel . Ovo sam inače samo kod njih video i to uvek rade u turističkoj sezoni .
 
Kakav je put prema Ohridu u Makedoniji?Primaju li.dinare u menjacnicama?Uopste,.kakve su cene, znam da je to ista beda kao i mi,manje-vise.
Put je okay, ali je relativno naporan, pogotovo poslednji deo koji nije profil autoputa i lošiji je.
Vidi računa u delu koji prolaziš pored Gostivarija, policija lokalne etničke grupa koja čini 99,9% voli da zaustavlja kola sa srpskim tablicama i da traži dlaku u jajetu.
 
Neko od prisutnih proveravao tag kroz Makedoniju i Grcku?
 
Kroz Makedoniju prošli sestra i zet sa mojim tagom sad za vikend, kroz grčku takođe sa mojim (grčkim) tagom. Ne znam šta si mislio, "proveravao tag"?
 
Ja sam ih viđao na pravcima ispod nadvožnjaka u hladovinama, na putu ka Meteorima.
 
Ja sam ih vidjao i na autoputu Solun Atina, i na putu ka Jonskom moru preko Nikija. A jedne godine i na Lefkadi u naselju.
 
Kroz Makedoniju prošli sestra i zet sa mojim tagom sad za vikend, kroz grčku takođe sa mojim (grčkim) tagom. Ne znam šta si mislio, "proveravao tag"?
Da li funkcionise i van Srbije. Sta je grcki tag? Ja imam jedan, uzeo na pumpi, pricalo se da ce moci s njim kroz Mkd i Grcku ove godine… mene zanima da li je to potvrdjeno/sigurno?
 
Kroz Grčku ne može za sada. Kroz Makedoniju može ali se mora tag uključiti u Open Balkan / Toll for All program i mora se vezati sa platnom karticom. Za sada samo Makedonija radi, postoje najave da će biti i još zemalja uskoro.

Grci šalju svima zainteresovanim svoj tag besplatno, dhl-om ili sličnim ekspres kurirom, stiže (van sezone) za oko nedelju dana, online se prati stanje i dopunjava. Sa njim imaš i neki simboličan popust na grčkim autoputevima.


Na ovom linku možeš da se prijaviš, bukvalno ništa ne košta, posle nekog vremena stigne. Nema postpaid kao kod nas, moraš da uplaćuješ kredit da bi mogao da ga koristiš. Takođe, moraš da imaš više od (čini mi se) 3.8e na tagu da bi otvorio rampu, iako putarina na tom segmentu košta recimo 1e.
 
Registrovao se. Pretpostavljam da je tag vezan za karticu, odatle skida novac?
 
Ako si ostavio karticu prilikom registracije, pretpostavljam da je to to. Ne znam kako ide kroz taj "regularni" Toll 4 all jer je moj tag registrovan kod EnPay, ja sam oduvek na postpaid-u pa su samo javili jednom da smo uključeni u open Balkan.
 
Preko Toll 4 all takođe naplate sa kartice koju si povezao sa nalogom :)
 
Kroz Grčku ne može za sada. Kroz Makedoniju može ali se mora tag uključiti u Open Balkan / Toll for All program i mora se vezati sa platnom karticom. Za sada samo Makedonija radi, postoje najave da će biti i još zemalja uskoro.

Grci šalju svima zainteresovanim svoj tag besplatno, dhl-om ili sličnim ekspres kurirom, stiže (van sezone) za oko nedelju dana, online se prati stanje i dopunjava. Sa njim imaš i neki simboličan popust na grčkim autoputevima.


Na ovom linku možeš da se prijaviš, bukvalno ništa ne košta, posle nekog vremena stigne. Nema postpaid kao kod nas, moraš da uplaćuješ kredit da bi mogao da ga koristiš. Takođe, moraš da imaš više od (čini mi se) 3.8e na tagu da bi otvorio rampu, iako putarina na tom segmentu košta recimo 1e.
Prica se da ce se moci sa Open Balkan ETC/Toll4All od juna prelaziti putarine u Grckoj, za sad je samo SRB, CG i Severna Makedonija omoguceno. Verujem da ce do jula to biti uspostavljeno, ja se nadam tome, zato ni ne uzimam grcki tag.
 
Sta je sad pa razlika izmedju open balkan i tag 4 all?

Ni oni vise ne znaju sta rade svaki mesec izadje nesto novo, ko ce pohvatati sve...
 
Nazad
Vrh Dno