Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Upravo, dobijes novu na a4 formatu i to je to. Taman uzmes i primerak Evropskog izveštaja o saobraćajnoj nezgodi i zeleni karton
 
Čitao sam temu ali nisam naišao na zaključak. Šta je preporuka za pomoć na putu?
Hvala

Pročitaj opet temu.

@Vuca ova tema
 
Zdravo, zanima me da li je neko imao iskustva da su mu različita imena u saobraćajnoj dozvoli i na zelenom kartonu? Naime auto je uredno preveden, tablice ostale iste kao i polisa obaveznog AO preko koje je uzet zeleni karton.
Provereno u praksi ZK radi, nema potrebe da se gubi vreme i uzima novi.
 
Šta znači: "provereno u praksi"?
Imao si situaciju da je osiguravajuće društvo prihvatilo isplatu štete po ZK koja glasi na ime drugog lica, ili si prešao granicu sa ZK na ime drugog lica?
Pozdrav
 
Prelazak granice. Prethodno provereno u AMSS, radjen je zuti karton (to je moralo da bude uradjeno) a ZK nema potrebe menjati.

Najnormalnije je predjena granica NMK i GR, cak i nije bilo ime-ime vec je ZK glasio na pravno lice.
 
Provera u praksi bi bilo da je, ne daj Bože, bilo potrebe da se aktivira osiguranje.

Ako si radio žuti karton, znači da se auto ne vodi na tebe, već na drugo lice. Zeleni karton je potrebno da glasi na iste podatke kao i polisa obaveznog osiguranja.
 
Poslednja izmena:
Provera u praksi je da su ga kontrolisali nasi, NMK i Grci.

Naravno da su isti podatci jer polisa nije menjana a samim tim ni ZK. Samo saobracajna i posledicno zuti karton su bili novi. Ista registracija novi vlasnik.
 
Zeleni karton naši nisu kontrolisali, jer on u Srbiji ne važi (naravno, za vozila registrovana u Srbiji). Grci takodje ne kontrolišu zeleni karton, jer za vozila registrovana u Srbiji zeleni karton nije potreban. Jedini koji ga kontrolišu su makedonci. Siguran sam da u ogromnom broju slučajeva kontrola znači samo proveru registracije i datuma važenja, ne i ime vlasnika.
Pozdrav
 
13.09. krećem put Lefkade preko Bitolja. Poručio sam grčki tag još 11.08. ali sam dobio info od njih da će kasniti isporuka zbog velikog broja porudžbina.

Da li neko poseduje isti i bio bi voljan da mi pozajmi u slučaju da moj ne stigne do gore navedenog datuma?
 
Da li postojeci EnPay Tag mogu da dam nekom drugom, da li moze u app da se promeni, tj obrise postojeci tag, jer ne vidim mogucnost da to uradim.
 
Call Centar Srbija 08-16h radnim danima +381 11 450 27 85
 
U kom smislu daš?
 
Pa zelim da dam tag burazeru. Nego vidim u app da stoji moja registracija, pa bih hteo da obrisem to.
Za nalog, ima opcija da se obrise. A verujem ako obrisem nalog, da povezanost taga sa registracijom ce ostati.
 
Pa za privremeno da, ali za stalno, neka on sam napravi nalog, poveze tag i karticu i neka skida njemu sa racuna. :D
Meni je trebao za more, a kako nisam uspeo da ga aktiviram, i cekao 3h kod Sozine, dok samo jedan auto prosao na ENP, sad mi bas ne treba, a za svrhu koja mi je trebala, zakazao je.
 
Call Centar naravno niko se ne javlja vec sat vremena...
I koja je fora u aplikaciji da se doda vec postojeci EnPay tag, otvori kameru i nista sa njom ne moze da se uradi, ne ucitava kod sa taga, nista? Na koju foru radi to?
 
Zar nije jednostavnije da obrišeš svoju karticu i samo dodaš njegovu platnu karticu na tvoj nalog?
 
I ne razumem kako nece dodavanje vec postojeceg taga, nigde ne nudi tu opciju.

Pa jeste, ali ja zelim da se otarasim aplikacije i svega, a on zeli da ima svoj app i evidenciju troskova.
 
I ne razumem kako nece dodavanje vec postojeceg taga, nigde ne nudi tu opciju.

Pa jeste, ali ja zelim da se otarasim aplikacije i svega, a on zeli da ima svoj app i evidenciju troskova.
Pa neka se loguje u aplikaciju na svom telefonu sa tvojim emailom i passwordom.
a ti mu forwarduj izveštaje..
 
Dobro, ali kako cemo registraciju da promenimo?
Koliko vidim iz smeca od aplikacije, i kapiram, mora da ide na rekonfiguraciju, da bi to promenio?

A sa druge strane, cemu rekonfiguracija, kad je vec postpaid, dovoljno je samo da se registruje u delu EnPay tagovi, ali to naravno da nece i ne radi.
 
Poslednja izmena:
A sta je konkretno problem da cita tvoju registraciju umesto njegovu? Burazer ima sluzbeni tag koji je na drugu registraciju ne na onu koju on ima i samo pise druge tablice a skida se sa taga.
Nije savrseno ali nema problema u radu a to je najbitnije zar ne. E sad ako te ne mrzi da ides licno da ti prekonfigurisu onda idi to je po PSu.
 
Upravo tako. Ta registracija je potpuno nebitna. Pisaće mu kada bude prolazio kroz rampu tvoja registracija, ali sve će funkcionisati normalno. Bolje ti je tako nego da gubiš vreme i/ili novac sa preregistracijom/prekonfiguracijom
 
Neće, pisaće ono što kamera očita.
 
Ne piše striktno broj tablica tako da nema veze sa kamerom. To važi samo sa one koji koriste kartice. Izbacuje ono što je upisano u TAG (kod mene neki random kombo ili šta već)
 
Prebacivanje taga zvanično ne može da se uradi. Ugovor si potpisao ti sa putevima Srbije i ne možeš kao korisnik dalje ustupati zvanično tag.
Možeš dati nekome tag da ga koristi, dodati njegovu platnu karticu, ali da se rešiš taga poklanjanjem, neće moći.
 
Može svoj nalog da ustupi bratu, ovaj promeni login mail i pass, veže svoju karticu i ponaša se kao su tag i nalog njegovi.

I tako normalno da ga koristi k'o da jeste njegov.

Ali ugovor između izdavača tag-a i korisnika glasi na ime onog ko ga je potpisao, pa ako ikada dođe do nekih pravnih nesuglasica, odgovorno lice je onaj na koga je inicijalno potpisan ugovor.
 
Nazad
Vrh Dno