Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Да не гушим тему бзв, има ли неко ко је скоро прошао кроз процедуру регистрације тага за Toll4All? Купио сам у пошти, регистровао и повезао картицу и за Србију и за С. Македонију. Нигде нисам унео свој број таблица већ сам морао преко предефинисаног уговора у пошти да се региструјем. Паре су ми уредно скинули са картице и "наши" и "њихови", треба ли још шта да одрадим да не бих направио колапс негде на рампи? Може и pp ко зна да не давимо тему...
Jesi testirao tag? Sve ok? Ja sam uzeo tag preko enpay i registrovao se na open Balkan ali nisam još testirao ni kod nas. Samo sam dodao master i nadam se da je to to
 
Jesi testirao tag? Sve ok? Ja sam uzeo tag preko enpay i registrovao se na open Balkan ali nisam još testirao ni kod nas. Samo sam dodao master i nadam se da je to to
То је то, ради све најнормалније за Србију и С. Македонију. Када уђеш на свој налог треба да ти стоји овај статус :
И води рачуна да имаш средстава на картици.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240629_101234_Opera.jpg
    Screenshot_20240629_101234_Opera.jpg
    99.8 KB · Pregleda: 118
То је то, ради све најнормалније за Србију и С. Македонију. Када уђеш на свој налог треба да ти стоји овај статус :
И води рачуна да имаш средстава на картици.
Kod mene je ovako
 

Prilozi

  • Screenshot_20240629_070140~2.jpg
    Screenshot_20240629_070140~2.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 117
@ProdigyFreak није ти активан за Србију, у принципу треба да додаш картицу за сваку државу. Ја сам свој таг купио у пошти на ком је било упутство и за инсталацију и за регистрацију. Верујем да неко од колега зна детаљно како да решиш проблем.
 
Krenuo sinoć u 22:45. Na GP Preševo stigao u 2:10, a na GP Bogorodica u 4:50. Na ulaz u MKD čekao 40 minuta, a u GR sam čekao 1:45.
Napravio jednu pauzu u MKD da sipam gorivo.
Kroz Solun nije bilo zadržavanja, vozio sam bez stajanja. Klasika,obilaznicu sam koristio.
 
Ne kapiram komentar. U svakom slučaju ko kupi tag preko Enpay važi ovo što sam napisao i to je bio odgovor na post koji je MiloshBg napisao.
 
Ima logike da Enpay za Srbiju T4A za Makedoniju i CG
 
Inače kakvo je stanje na Tasosu što se tiče parkinga na plažama? Tj jel ima lopova da obijaju kola.
 
Krenuo sinoć u 22:45. Na GP Preševo stigao u 2:10, a na GP Bogorodica u 4:50. Na ulaz u MKD čekao 40 minuta, a u GR sam čekao 1:45.
Napravio jednu pauzu u MKD da sipam gorivo.
Kroz Solun nije bilo zadržavanja, vozio sam bez stajanja. Klasika,obilaznicu sam koristio.
Da li si tako dugo cekao na granicama zato sto je vikend ili je to uobicajeno cekanje u tim ranim satima u ovom periodu?
 
Nezgodna je subota jutro. Radnim danima prošle nedelje nije bilo velike gužve.
 
Zasto se za gp presevo ne vidi na guglu opterecenje/posecenost po satima? Ja pogledam benzinsku stanicu pored u zavisnosti od smera dal idem il se vracam pa znam od prilike sta da ocekujem...
 
Isproban tag u CG na autoputu i Sozini, radi odlično i spašava jer za tunel je bilo 20-tak automobila a ENP prazno 😁. Izgleda je i malo povoljnije plaćanje ovako nego kešom.

Ima par stvari koje se razlikuju od naše naplate (ENPay aplikacija). Naplata ne ide automatski već sam ušao posle par sati na toll4all i vidim status računa da nije plaćen.
Na slici sam obeležio mesto gde stoji ikonica sa novčanicom pa se klikom pokrene plaćanje.
1000024856.jpg

Još jedna stvar za Sozinu, rampa se ne podiže odmah kao za klasičan prolaz kroz ENP već mora malo da se sačeka (stane) ispred same kamere - rampe.
 
Krenuo sinoć u 22:45. Na GP Preševo stigao u 2:10, a na GP Bogorodica u 4:50. Na ulaz u MKD čekao 40 minuta, a u GR sam čekao 1:45.
Napravio jednu pauzu u MKD da sipam gorivo.
Kroz Solun nije bilo zadržavanja, vozio sam bez stajanja. Klasika,obilaznicu sam koristio.
Vikend i subota ujutru, klasika. Trebao si da krenes malo ranije oko pola 9 i izbegao bi guzvu.
Zato ja pikiram radne dane.
 
Isproban tag u CG na autoputu i Sozini, radi odlično i spašava jer za tunel je bilo 20-tak automobila a ENP prazno 😁. Izgleda je i malo povoljnije plaćanje ovako nego kešom.

Ima par stvari koje se razlikuju od naše naplate (ENPay aplikacija). Naplata ne ide automatski već sam ušao posle par sati na toll4all i vidim status računa da nije plaćen.
Na slici sam obeležio mesto gde stoji ikonica sa novčanicom pa se klikom pokrene plaćanje.
Pogledajte prilog 448158

Još jedna stvar za Sozinu, rampa se ne podiže odmah kao za klasičan prolaz kroz ENP već mora malo da se sačeka (stane) ispred same kamere - rampe.

Enpay u Makedoniji sam trigeruje naplatu u narednih 24h.
Deluje da im se rampe sporije otvaraju, jer je premali razmak izmedju senzora koji detektuje tag i same rampe.

Na naplatnim rampama u Srbiji je taj razmak bar nekoliko metara veći, 40km/h je sasvim Ok. U Makedoniji, jedva malo preko 20km/h.
 
Da, da... Obavezno povedite računa pri prolasku kroz rampu u MK, jer brzine kojom se prolaze naše rampe tamo neće moći.
Vikend i subota ujutru, klasika. Trebao si da krenes malo ranije oko pola 9 i izbegao bi guzvu.
Zato ja pikiram radne dane.
Bio je takav plan, ali krastavac...

Odoh sad da spavam, ne vidim na oči...
 
Poslednja izmena:
Danas se vratio iz Gr. Na izlazu oko 11h sat vremena čekanja kod Grka.
Zato na ulazu u Gr je bilo sve puno! Ne verujem da se čekalo manje od 3-4h za ulaz, a verovatno i više. Baš zeznuto kada zvezda krene da prži na onom prelazu.
 
Danas popodne, na izlazu iz Grčke na Evzoniju, kolaps. 3 kolone su stajale oko 1.8km od same granice. Ja sam čekao preko 2.5 sata. Na makedonskoj strani, radio samo jedan šalter, 3 kola ispred mene, čekanje oko 45 sekundi?!
Dolazio sam sa Halkidikija, sticajem okolnosti nisam išao preko Ring roada, već kroz grad (Egnatia, Monastirou,...). Prepodne je bilo prilično prohodno ka severu.
Pozdrav
 
Da li je kaznjiv prelazak taga koji je registrovan na jedne tablice drugim tablicama na toll4all? Drugar vrti pricu da ga je policija zaustavila na izlasku i rekla da je presao sa tagom registrovanim na druge tablice u odnosu na koje su mu na autu i da je to kaznjivo, ali su mu progledali kroz prste kao jer nije znao... A koliko znam na tag ovaj iz poste se dobijaju neke random PP tablice
 
Kada prolazim kroz Srbiju prikazuje se upisano ime, a ne tablica (tako su mi promenili Putevi Srbije). Na sajtu toll4all nema podataka o registraciji (tablicama), samo o serijskom broju tag-a.
 
Ja to prvi put čujem. Bio sam sa tuđim tagom do gr i nazad bez problema. Možda za firme ili tako nesto.
 
Da li je kaznjiv prelazak taga koji je registrovan na jedne tablice drugim tablicama na toll4all? Drugar vrti pricu da ga je policija zaustavila na izlasku i rekla da je presao sa tagom registrovanim na druge tablice u odnosu na koje su mu na autu i da je to kaznjivo, ali su mu progledali kroz prste kao jer nije znao... A koliko znam na tag ovaj iz poste se dobijaju neke random PP tablice

Ima nekoliko godina od kako sam prodao auto pri čemu su tablice vraćene (prodat auto u drugi grad). I dalje su za moj tag vezane stare, sada već nepostojeće tablice. I nikada nije bilo problema.

Policija nema osnov za kažnjavanje jer nigde u zobs nije predviđena kazna, kao ni sam prekršaj.

Ovo mogu da promene samo putevi Srbije u smislu da ne dozvole prolazak. Ali to neće uraditi jer tablice često nisu čitljive pa bi to bespotrebno stvaralo gužve.
 
@lukadr broj tablica više nije bitan sigurno (samo kategorija vozila), svi koji plaćaju preko toll4all vode se preko serijskog broja koji izlazi na ekranu pri prolasku kroz rampu. Tako da Tag može da se deli sa neograničeno vozila samo u istoj kategoriji.
 
Od mene info, većina verovatno zna. Na povratku iz GR u MKD jedna naplatna rampa nema TAG prolaz. Mora da se stane da se plati.
 
Uvek treba izbegavati vikend. Ja imam smeštaj od 15 avgusta - znači četvrtak, krećem u sredu. Sredina nedelje je nekako najmanje opterećena.
 
Od mene info, većina verovatno zna. Na povratku iz GR u MKD jedna naplatna rampa nema TAG prolaz. Mora da se stane da se plati.
Taman sam planirao u povratku da koristim MTAG, ostao od prošle godine dopunjen taman za jedan pravac, zagubio je, bila upala u deo gde se kači dijagnostika 🤦‍♂️
Ja 15tog uvece u četvrtak isto izbegavam vikend.
 
Mozda. Kažem u povratku. Ja pitam onog u kuocco zašto nema TAG, kaže I ja bih voleo da ima :)
 
Nazad
Vrh Dno