Šta je novo?

Supernova Move box software modding

kalehrl

Slavan
Učlanjen(a)
27.03.2007
Poruke
1,987
Poena
415
Ovo uputstvo će vam pomoći da pretvorite Supernova Move box u Android box. I dalje ćete moći da koristite box za šta je predviđen – gledanje kablovske televizije sa dodatkom Android dela. Sve što budete radili, radite na sopstvenu odgovornost jer može doći do brickovanja boxa mada je to malo verovatno ukoliko se dosledno pridržavate uputstva. Ne preuzimam odgovornost za bilo kakvu štetu.

Kao prvo, potrebno je da odete u podešavanja uređaja kako biste saznali ip adresu koju ćete koristiti za pristup. Idite na Podešavanja – Podešavanja – Pokreni podešavanja sistema i ’Network settings’. Odaberite ’Ethernet’ i pogledajte polje ’IP address’. Videćete IP adresu boxa koja je u formatu 192.168.x.x. U mom slučaju je 192.168.1.26.

IP address.png

Nakon toga, skinite ‘Android debug bridge (adb)’ koji koristimo za konektovanje na box. Preuzmite ga sa ovog linka i raspakujte arhivu: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip Videćete folder ’platform tools’ i uđite u njega. Ako imate Windows 10, držite SHIFT i kliknite desnim klikom bilo gde na prazan prostor i odaberite opciju ’Open PowerShell window here’. Sad ukucajte ’cmd’ i pritisnite ENTER. Dobićete prozor sa tekstom tipa:

Kod:
PS C:\Users\kalehrl\Downloads\platform-tools> cmd
Microsoft Windows [Version 10.0.19043.1202]
(c) Microsoft Corporation. All rights reserved.
C:\Users\kalehrl\Downloads\platform-tools>
Kucajte:
Kod:
adb connect adresa_vašeg_boxa
U mom slučaju je to:
Kod:
adb connect 192.168.1.26

Dobićete nešto slično ovome:

Kod:
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
connected to 192.168.1.26:5555
To znači da ste konektovani na uređaj.

PowerShell.png

Sada ćemo instalirati 2 aplikacije – Wolf launcher i Button Mapper.
Kucajte:
Kod:
adb install putanja_do_apk_fajla
Meni su fajlovi na Desktopu pa su komande:
Kod:
adb install C:/Users/kalehrl/Desktop/Button_Mapper_v1.51.apk
adb install C:/Users/kalehrl/Desktop/Wolf_Launcher_v1.0.9.apk

Zatim kucajte ovu komandu:
Kod:
adb shell
I onda:
Kod:
am start -a android.settings.SETTINGS

Settings.png

Na TV će se pojaviti ’Settings’ meni pa idite na Device Preferences – Accessibility – Button Mapper i omogućite ga. Meni je meni na engleskom a vama će biti na srpskom, ali ćete se snaći. Vratite se na osnovni ’Settings’ meni i idite na Apps – See all apps – Button Mapper i ’Open’. Skrolujte dole do ’Add Buttons’ pa ponovo na ’Add Buttons’. Odaberite neko dugme na daljincu koje nije od koristi. Ja sam odabrao dugme ispod ’Menu’ sa srcem i pritisnite ga. Pritisnite ’OK’ na daljincu i omogućite ’Customize’, ’Single tap’, ’Actions’ i odaberite ’Home’. Tako smo omogućili da pritiskom na ’srce’ biramo neki drugi launcher od onoga Supernovinog – prethodno instalirani Wolf launcher.
Pritisnite ’srce’ i trebalo bi da dobijete sledeći meni:

Launcher selection.png

Odaberite Wolf launcher i ’Just once’ tako ste se izbavili iz forsiranog Supernova launchera. Kad hoćete da se vratite na gledanje kablovske, ponovo ’srce’ i odaberite ’DVB PRD Supernova’. Važno je da ne odaberete opciju ’Always’ prilikom šaltanja kako ne biste izgubili opciju biranja launchera mada se može i to srediti. Inače, u listi aplikacija u Wolf launcheru ćete pronaći ’DVB PRD Supernova’ mada je ne pokrećite tako jer nekad javi grešku i neće da se pojavi slika. Uvek koristite ’srce’ za vraćanje na kablovsku jer tako nema greške.

Box nema Google prodavnicu tako da se aplikacije instaliraju ili adb install komandom ili prebacivanjema na flešku pa preko ’FileBrowser’ ili neke druge aplikacije. Kod mene rade Kodi, Stremio, IPTV, SmartTubeNext i druge aplikacije bez problema. EON tv app takođe uspešno instalirana ali je nisam koristio.

Srećno!
 

Prilozi

  • Button_Mapper_v1.51.zip
    3.8 MB · Pregleda: 585
  • Wolf_Launcher_v1.0.9.zip
    2.9 MB · Pregleda: 700
Poslednja izmena:
Bravo majstore sve radi probao. Eon radi, Youtube radi, Netflix radi nije prilagodjen tv pa mora preko misa. Ne mogu jedino Hbo go da pokrenem aktivira ga i onda napise da ima novija verzija koju ja ne mogu da nadjem. Instalirao sam aptoid apk. preko flesa i preko nje instalirao ostale apk. normalno iz te aplikacije. Play prodavnicu nece da pokrene jer je ne podrzava.
 
Ne podržava, verovatno zato što nema instalirano Google servise, to nije naročito ni potrebno na boxu
 
Ukoliko vam je povezan box preko HDMI cec, mozete daljincem od TVa uci u podesavanja i direktno instalirati aplikacije sa USBa.

Kod mene kucica na TV daljincu otvara menu od boxa.
 
Ne radi na svim televizorima čak ni onima koji su smart. Ja imam Hisense smart tv ali nijedan taster sa daljinca ne daje settings meni.
 
Evo komande posle koje se pojavljuju opcije za developere.
Pre toga naravno settings - device preferences - about i klikajte na build.
Kod:
settings put global device_provisioned 1
Tamo mozete smanjiti trajanje animacija sto subjektivno cini box responzivnijim.
 
Ima ali uključuju editovanje sistemskih fajlova kao što je build.prop i slično što može biti opasno.
 
Primetio sam da je slika manje mutna i "mrljava" kada se iskljuci DNR (digital noise reduction) koji je na svim Android boxovima prilicno agesivno postavljen na 'medium' vrednost. Idite na Droid settings - Picture - DNR (off). Postoji jos jedna dnr opcija koja ne postoji u meniju ali se moze promeniti editovanjem build.prop fajla u folderu vendor i dodavanjem ove linije:
Kod:
persist.sys.noise_reduction=0
Takodje se moze povecati broj koraka za povecavanje jacine zvuka sa 15 na 20 (za mene optimalno) dodavanjem ove linije u isti fajl:
Kod:
ro.config.media_vol_steps=20
Ko zeli krupniji prikaz na ekranu, vece ikone za aplikacije i slicno, neka promeni ovu default liniju:
Kod:
ro.sf.lcd_density=240
U:
Kod:
ro.sf.lcd_density=320
Zanimljivo je da box ima widevine L1 a neko je pominjao modifikaciju Netflix plugina za boxove koji imaju L1. Bilo bi zanimljivo to testirati.
 
Da li je u pitanju običan Android ili Android tv, pitam zbog eon aplikacije
 
Probao sam TV verziju i pokrenula se normalno.
Nisam probao mobilnu.
 
Ubacio sam modovanu verziju za mobilni i radi samo treba air mouse ili aplikacija.
 
Modifikovao sam noviju Netflix aplikaciju da radi na Move boxu unosenjem odgovarajuceg ESN broja.
Prvi put sam koristio ESN koji je generisao Netflix Kodi addon ali nazalost bio je pogresan pa nije radio full HD video.
Uz pomoc Aidana sa Telegrama, prepravio sam ESN tako da sad radi u full HD kvalitetu.
Box ima widevine L1. :D
 
Ako neko koristi Netflix Kodi addon, neka unese ovaj ESN da bi radio u full HD:
Kod:
NFANDROID1-PRV-0-S905XUCA-BI60R-17761-
Iz nekog razloga, automatsko prepoznavanje ESN ne radi kako treba, barem u slučaju Move boxa. Ovaj ESN je već unet u Netflix aplikaciju u prethodnom postu.
 
Upravo testirao Prime Video - Android TV app i radi bez ikakvih prepravki. (y)
 
Pošto je ovde postavljena Netflix aplikacija ovde ću i postaviti pitanje.Nemam move box nego s905w sa atvexperience,instalira se,ulogujem se sve normalno,ali za sve što probam da pustim izbaci
"We're having trouble playing this title right now. Please try again later or select a different title"
Naravno box ima net,i na mi tv stick-u sve to normalno radi.
Mislim na aplikaciju iz posta br.17
Neki savet?
 
Ta Netflix aplikacija je modovana za Move box.
Ne verujem da ce da radi kako treba drugde.
Probaj onu iz posta 6:
Ili probaj neke druge, a mozda i Netflix addon za Kodi koji daje 540p dok Netflix za boxove bez L1 samo 480p.
 
Odaberite Wolf launcher i ’Just once’ tako ste se izbavili iz forsiranog Supernova launchera. Kad hoćete da se vratite na gledanje kablovske, ponovo ’srce’ i odaberite ’DVB PRD Supernova’. Važno je da ne odaberete opciju ’Always’ prilikom šaltanja kako ne biste izgubili opciju biranja launchera mada se može i to srediti. Inače, u listi aplikacija u Wolf launcheru ćete pronaći ’DVB PRD Supernova’ mada je ne pokrećite tako jer nekad javi grešku i neće da se pojavi slika. Uvek koristite ’srce’ za vraćanje na kablovsku jer tako nema greške.
ja slucajno odabrao Always kad sam vracao na kablovsku sad mi ne da ponovo da biram
 
Ako si u Wolf launcheru, onda duže drži OK pa Android Settings - Apps - Wolf Launcher - Clear defaults i OK.
Ako si u Supernovinom launcheru, onda preko kompa pokreni Android Settings a ostatak je gore napisan.
 
Može li na starom Supernova OTT boxu da se odradi ovo modovanje?
 
Nemam taj uređaj tako da nisam probao. Pokušaj pa reci iskustva.
 
Za sad sam samo utvrdio da uređaj odbija ADB komande preko mreže. Izgleda da nije uključeno USB debug u podešavanjima.
 
Jesi li ga uključio? Move gasi mrežu kad je u standby režimu pa mu se ne može pristupiti.
 
Box je uključen, ali mi ADB izbacuje da uređaj aktivno odbija ADB komande.
 
Nazad
Vrh Dno