Šta je novo?

Supernova Move box software modding

Probao sam na ovom box-u instalirati novu IRIS SMART aplikaciju ali mi prilikom pokretanja izbaci da je potreban sertifikovan android TV uredjaj. Zna li neko kako resiti ovo?
Aplikaciju sam izvukao iz Sony tv-a....
 

Prilozi

  • 46d7020f-7bc7-405c-aa59-f5467a1b3518.jpg
    46d7020f-7bc7-405c-aa59-f5467a1b3518.jpg
    103.4 KB · Pregleda: 39
Probao sam i ne radi. Na drugom android boxu koji takodje nije sertifikovan, radi normalno. Mora da ima nesto sa Google servisima koji na Move boxu ne postoje.
 
Postoji li neka sansa da se ubaci wolf launcer i boton maping i ostale stvari u fw od 24.11. kroz recovery mod ili slicno,posto je na njemu konekcija preko IP adresom onemogucen
 
Kako da dodjem do FW od februara, we transfer, npr... da ostavim negde mail...
 
@Mr_Cojko
Kako si namestio wolf launcher da samo budu vidljive appikacije koje zelis?
Pokusavao sam na razne nacine ali kao da nemam neku privilegiju.
Mogu samo da imam meni sa svim aplikacijama...
 
To sam namestio, ali mislio sam da moze kao na android tvu da se izbaci shortcut, a ulaskom u meni vide sve aplikacije.
 
Najbolja solucija je da mapiraš tastere na daljinskom za aplikacije koje koristiš, tako da uopšte i ne moraš da ulaziš u Wolf launcher.
 
Poslednja izmena:
Jedna informacija, u pripremi je supernova aplikacija za android TV, trebala je da bude za novu godinu ali je bilo nekih problema u radu, pa je odlozeno. Kad ce biti nemam informaciju.
 
jedan info,mozda nekome treba...
kada su mi doneli ovaj uredjaj,momci su iskljucivo tvrdili da postoji samo Aplikacija i da ne moze preko Browsera na kompu...
naravno da moze i cerki sam podesio jedan nalog na Macbook....
link za koriscenje
 
Bilo je price da bluetooth ne radi na ovom box-u danas sam probao daljinski, upario se i radi.IMG-ad9fd4a7886f6ee0841404ca6da72f07-V.jpg
 
Meni je radio zank remote extra dok nije dosao novi update i blokada adb debugging a. Sada koristim klasicnog misa.
 
Kako omoguciti bluetooth na staroj verziji firmware-a?
 
Poslednja izmena:
Ja imam verziju iz februara, bt daljinski sam povezao: Android podesavanja, pa povezi dodatne uredjaje, i tu samo izabrao moj daljinski.
 
Izgleda da Bluetooth radi samo za daljinske upravljace.
 
Device name: Realtek Bluetooth
Device is discoverable: No
Bluetooth is enabled: No

Pokusao sam upariti sa boxom nekoliko BT tastatura i jednim daljincem ali ne ide.
U podesavanjima, osnovni podaci, pa status, BT adresa nije dostupna.
 
Ides u Android Settigs --> Remotes & Accessories i tu samo povezes daljinski tako sam ja.Settings_1.png
 
Reseno, iz nekog razloga servis com.android.bluetooth nije bio aktivan.
adb shell pm enable com.android.bluetooth
 
Kad se box iskljuci preko daljinskog (suspend mode) iskljuci se i bluetooth i onda se box vise ne moze ukljuciti tim istim BT daljinskim. Jedno od resenja je da se pritiskom na taster POWER na daljincu preko CEC-a gasi TV a box ne ide u suspend mode.

adb shell
echo nosleep > /sys/power/wake_lock
 
Nazad
Vrh Dno