Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nikakvu razliku na SN nisam primetio kad su nas prebacili sa ipv4 na 6. Bukvalno sve isto
Razilka je ogromna, samo tebi nebitna :p
Shto se tiche brzine, nemash nat ni na svom ruteru, ni na njihovom, a ni onda na cmts-u...
Osim toga, zbog toga shto nema nat-a, nema potrebe da se forvarduju portovi,
i treba ti firewall, jer svaki uredjaj ima javnu adresu...
I na kraju, mozhesh svakom uredjaju dodeliti koliko hotjesh javnih adresa...
zapravo, njih bilione :p
Sa ipv6 torent radi mnogo bolje, sa 4 je katastrofa (bar u mom slucaju je tako bilo).
Da, torrenti podrzhavaju ipv6, to je mnogo dobra stvar :p
 
da ali ne podrzavaju bas svi peer-ovi ipv6.
ako neko seeduje sa ipv4, iza CGNAT, npr sa sbb-a :) neces moci da se nakacis na njega.
svakako odlicna stvar, trebalo bi ratel ili ko vec da ih natera sve da omoguce ipv6.
 
Ako neko može da mi odgovori, ko je uzeo paket "Super Plan 2 L", da li u sklopu njega ide "Apollon" SVOD?
 
Od juče, na optici u Novom Sadu (Petrovaradin) svaki kanal skremblovan na dvb-c. Nije moguće više ništa gledati bez kartice ili naravno Move hibrida. Kakva je situacija u ostalim gradovima.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230131_142945.jpg
    Screenshot_20230131_142945.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Od juče, na optici u Novom Sadu (Petrovaradin) svaki kanal skremblovan na dvb-c. Nije moguće više ništa gledati bez kartice ili naravno Move hibrida. Kakva je situacija u ostalim gradovima.
bio si na PostaNET-u ?
verovatno ista.
 
Razilka je ogromna, samo tebi nebitna :p
Shto se tiche brzine, nemash nat ni na svom ruteru, ni na njihovom, a ni onda na cmts-u...
Osim toga, zbog toga shto nema nat-a, nema potrebe da se forvarduju portovi,
i treba ti firewall, jer svaki uredjaj ima javnu adresu...
I na kraju, mozhesh svakom uredjaju dodeliti koliko hotjesh javnih adresa...
zapravo, njih bilione :p

Da, torrenti podrzhavaju ipv6, to je mnogo dobra stvar :p
Razlike će tek biti kada ceo internet bude podržavao ipv6 standard. Trenutno je oko 30% prešlo na ovaj standard. Ako isključiš ipv4 neće ti otvoriti nijednu ipv4 internet stranicu. Dakle oko 70% interneta neće biti funkcionalno. Tako da čekaćemo mi još ipv6, treba tu uložiti i novac u novu opremu. Zato sve i ide verovatno sporo.
 
takve razlike ce biti kad ceo internet napusti ipv4.
otvaranje internet stranica i nije bas neki problem za CGNAT
 
Ali jeste problem za push notifikacije.

Firebase Cloud Messaging for Android čak automatski pokušava da pronađe idealni heartbeat interval tako što prati da li je konekcija pukla kada pošalje sledeći hearbeat, ali samo u slučaju da nije stigla ni jedna notifikacija... Za ceo proces treba i nekoliko sati, pa se dešava da korisnicima ne stiže nikakva notifikacija i po 20ak minuta (čak ni za dolazne pozive za Viber, Messenger, Whatsapp...).

Kada imate IPv6 iako na IPv4 imate CGNAT, ovih problema nema jer FCM koristi IPv6 za komunikaciju i radi kao što je radio pre CGNAT-a.
 
Mene nervira sto Soulseek ne podrzava IPV6, koristim sad Nicotine+ koji kao uspesno forwarduje portove preko uPNP ali opet ne vidim drugi racunar sa istog neta. Jedino resenje je javna ili neki VPN koji podrzava port forward ali kosta skoro isto kao javna pa mi to nije neko resenje.
Takodje klincu cesto ne radi Rockstar i GTA V, juce prijavio i danas mu radi, stalno nesto drndaju i bude blacklistovana IP.
CGNAT je najvece zlo po meni.
 
Ugasili DuckTv klošari
 
Evo : TV kanali Kitchen TV, Dečija TV i DuckTV od 01.02.2023. više nisu u ponudi.
 
Navukli su korisnika, sad mogu da rade sta hoce
 
Realno rade šta hoće od početka, malo koga su “navukli”, većini su nametnuli skoro pa medijsku diktaturu sa dva-tri kanala u približno 250-300 različitih naziva i nekolicinom (jednocifreni broj) kakvih-takvih kanala koji misteriozno nestaju jedan po jedan a niču klonovi gore navedenih.
 
Tebi nebitan, moj bebac voli da gleda
 
Svašta… Ukinuše Kitchen TV jedan od retkih koliko-toliko gledljivih kanala.
Evo kuka zena sto ga nema ;). Salim se,on i Balkan trip su bas bili gledani kanali u mojoj porodici. Sreca pa BT ne izbacise. Posto je kitchen tv produkcija Advance bese,mozda predju na SBB.
 
Nadam se odgovoru pa ću pitanje postaviti svim bivšim korisnicima EXE NET-a koji sada koriste uslugu Supernova da li Vam kanali imaju piskalizaciju odnosi se na kanale 537,723 ...i ostali !?
Da li ste primetili da u zadnjih mesec dana je većina kanala sa HD rezolucije prebačena u SD !?

Hvala svima na odgovoru
 
Evo : TV kanali Kitchen TV, Dečija TV i DuckTV od 01.02.2023. više nisu u ponudi.
Jel još važi pravilo da može da se raskine ugovor u roku od 30 dana bez penala ako operater promeni svoju ponudu kanala?Jer to još uvek važi i jer mogu sad da raskinem ugovor.Ne BiH ga raskidao zbog toga to mi je nebitno ali mi net više ne radi nego što radi.Dropovi svakih pola sata.
Ako je neko to radio ako moze da mi javi kako je to proteklo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno