Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene opasno varira brzina veceras i ping luduje NS Salajka na optici sam.
 
U noci izmedju cetvrtka i petka su bili neki radovi i promenjen je opseg IP adresa sa 212 na 46.235.101.xxx. Sad mi Bench vise ne trazi da klikcem avione i brodove a proradili i N1 i Nova S kanali na EON-u u mrezi koji pre nisu radili (mada nece dugo). Lokacija Svilajnac.
 
Imam problem na jednom televizorom u kuci.

U pitanju je neki jeftini Vivax televizor. Kanali su "cudno" poslagani posle reskeniranja. Pokusavao sam sa vise drzava, ali isti rezultat.

Pre ovog problema na ovom televizoru nije bilo.

Da li neko zna sta utice na redosled kanala i kako bi mogao da resim problem?
 
Moras da ukljucis lcn ako ga ima u postavkama. Ako ga nema onda vratis tv na fabricka podesavanja. On te pita da skenira kanale i tu ce ti ponuditi i opciju za lcn kao i za zemlju koja mora biti Nemacka ili neka skandinavska.
 
Hvala.

Resen problem. Neko je verovatno iskljucio tu opciju.
 
Veceras se zainteresujem da izmerim brzinu protoka(jer mi 2 puta izbacivalo offline na stranici tokom pretrage) i vidim da ne prelazi 25Mbps, nebitno da li sam na 2.4Ghz ili 5.
Jedan uredjaj povezan, ne radi nikakav update.
Evo parametara, ako ima neko ideju sta dalje, zahvaljujem unapred.
Inace paket je 120Mbps.


1632687069293.png
 
Izmeri kablom, to je jedino relevantno !
A šta ako bude imao iste ili slične rezultate speedtest-a?
'Ajmo, TP 1o1.

Inače, parametrima sa slike je sve jedno da li je LAN ili WiFi.
Vrednost signala, je ista (sem u slučaju oscilacije, slabljenje/jačanje/šum) bez obzira na interfejs sa koga se pristupa UI-u.
 
Speedtest nije merodavan mnostvo puta mi je merio upload kao da ga ima a nema ga.. rater rs je merodavan

Niti radi niti ga ostali sajtovi za merenje uploada vide takodje nit kad zelim nesto da uploadujem ne moze.
 
A šta ako bude imao iste ili slične rezultate speedtest-a?
'Ajmo, TP 1o1.

Inače, parametrima sa slike je sve jedno da li je LAN ili WiFi.
Vrednost signala, je ista (sem u slučaju oscilacije, slabljenje/jačanje/šum) bez obzira na interfejs sa koga se pristupa UI-u.
Pa nista, ima neki problem, mozda je merio u podrumu :) eliminisali smo kabl ! ne znam sta bi ti hteo ?!
 
Poslednja izmena:
Оно кад ти BBC одговори на мејл поводом смањења резолуције на BBC Earth каналу док се ови наши и даље нису удостојили да одговоре:

Thank you for your message to BBC Studios.



Although we broadcast BBC Earth in HD, some of our distribution partners opt to provide the channel to their subscribers in SD. We have no direct control over this but we note that it has impacted your enjoyment. We would recommend following up with your operator for a detailed explanation, but we will share your feedback with the relevant teams here at BBC Studios.



Thank you again for getting in touch.



Best wishes,



Audience Feedback Team

BBC Studios
 
Baš me zanima koliko li će im vremena sad trebati da osposobe EPG...
 
Kod mene, jos sinoc se vratio EPG ! ovaj put su bili brzi, da ne poverujes :)
 
Juce poslat mail radi produzetka ugovora uz pogodnosti, naglaseno im da me ne smaraju operateri i obicni radnici vec iskljucivo neko sa vise instance. Danas zvali 2x sa privatnog broja, dogovorio 6mes za dinar i veci paket koji cu placati po istoj ceni kao i sada -2999.

Čisto ako nekom treba info, ugovor ce doneti popularna ekipa sa terena.
Zdravo, odlicnu si ponudu dobio. Kako doci do vise instance? Ja sam poslala mejl i odgovorili tekstom sa sajta...pogodnosti bez:( Novi Beograd je lokacija. Hvala unapred
 
Zdravo, odlicnu si ponudu dobio. Kako doci do vise instance? Ja sam poslala mejl i odgovorili tekstom sa sajta...pogodnosti bez:( Novi Beograd je lokacija. Hvala unapred
najavi raskid ugovora , ako ti ugovor istice za mesec ili nesto vise dana , mesec dana pred istek ugovora najavi , a kada ti istekne ugovor ako te do tad nisu zvali , idi i vrati opremu , ima u roku 2-3 dana da te zovu i izrecituju mnogo bolju ponudu
ja vratio opremu i posle vikenda dobio znatno povoljniju ponudu tada , a sada sam raskinuo da bih uzeo mts optiku , opet su zvali i dobijao sam 8 meseci po dinar i posle super par max movie po ceni super par plus movie , nisam pristao jer sam uzimao box 4 beli sa optikom
nisam pogresio
 
odlična ponuda tipa 6, 8 ili 12 meseci po 1 dinar i to još full paket po sniženoj ceni zavisi od lokacije
takvu vrstu ponude nude na lokaciji tamo gde imaju konkurenciju-više operatera i gde ta konkurencija nudi neke promocije za nove korisnike uz optički internet
takvu odličnu vrstu ponude neće ti sigurno ponuditi na lokaciji gde je bukvalno jedini operater supernova i mts sa adsl-om bez mogućnosti optike, naprotiv još zovu i upozoravaji (neke i ne zovu) tipa kada vam istekne ugovorna obaveza a ne obnovite ugovor plaćaćete punu cenu paketa koja je regulisana cenom bez ugovorne obaveze.
znaju oni gde mogu tako nešto da nude, nisu oni glupi i naivni
to je moje mišljenje-izvinjavam se ako grešim
probajte da isčupate za vas najbolju ponudu........
 
Poslednja izmena:
Добар дан. Нов сам овде и хоћу да поделим моје искуство са Суперновом. Био сам на Радијус вектору неколико година и био сам презадовољан са услугом. Од како је Супернова купила њих имао сам константно проблема са интернетом. Писао Рателу нон стоп. Све сам сликао и радио тестове преко Рател сајта за брзину. После 7-8 месеци дописивања и жалби на њихову услугу добио сам од неке директорке одељења из Супернове попуст на следећи рачун,тачно наведен који месец. Наравно није био попуст. Упоран сам био и морао сам да дођем лично у Сава центар код њих где сам оставарио попуст после пар месеци. У мају ове године ми је истекао уговор са њима и хтео сам да наставим са њима али без уговорне обавезе. Условили су ме да платим таксу за интернет и ТВ иако сам већ прикачен на њихову мрежу. Одустао сам и наставио да користим стару услугу. После неког времена добио сам позив и условљавање са њихове стране да ако хоћу да користим и даље мораћу да потпишем нов уговор или имам две опције. Једна да ми искључе 80% канала или ће ме они сами искључити скроз. Чиста диктатура.Разговор са оператером имам сниман као што имају и они. И зато сам рекао НИКАДА више код њих или код Телекома да користим услуге. Сада имам бежични интернет 20/8 и немам никаквих проблема.
 
@gstepa pa to je ono što sam pisao u mom predhodnom postu.....tamo gde im se može gde nema jake konkurencije tamo te uslovljavaju, ucenjuju, a gde ima više operatera (čitaj sbb) i tamo gde ima optički priključak bilo kog provajdera tamo ti nude "kule i gradove"
što se tiče bežičnog interneta i nije ti neka alternativa-čekaj da padne prvi sneg ili malo jača kiša, vetar biće veselo.......
 
Pozdrav, ja sam Goran iz Novog Sada i imam pitanje za korisnike Supernove.
Koristio sam uslugu II-Net za internet i tv više od dve godine, bio sam prezadovoljan uslugom, kvalitetom slike i internetom, kao i cenom od 2000 din mesečno.
Kako je II Net otkupljen od strane Supernove jutros zaključim sa njima ugovor i postave mi opremu sa MOVE uređajem, paket je "Super sve plus MOVE" jer supruga gleda HBO.
Međutim upravo gledam i iz aviona se vidi da kvalitet slike nije kao što je bio, priđem bliže da pogledam i ona uopšte nema oštrinu.
HD kanali koji su bili full HD (1920x1080p) su bili kristalno jasni i čisti, ovde teško mutnilo.
Postavio sam par fotografija ispod.
Imam nov LG tv sa 4k ekranom od 49 inča, u prošlom paketu sam imao katricu u tv-u, a ne odvojen uređaj.
Osim interneta, 98% usluga i programa koje nude mi ne treba, pratim svega 5-6 HD programa kod kojih želim vrhunsku sliku.

Moje pitanje za članove foruma dali je i kod vas ovako ili samo kod mene?
Da li se ovo može nekako popraviti?
Priključak je preko optičkog kabla...
 

Prilozi

  • IMG_20210929_091651.jpg
    IMG_20210929_091651.jpg
    504.1 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20210929_100641.jpg
    IMG_20210929_100641.jpg
    664.3 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20210929_100649.jpg
    IMG_20210929_100649.jpg
    623.7 KB · Pregleda: 36
Kod mene je ok, isto Ns (avijacija). Mozda je za nijansu losija nego SBB. Probaj da puknes fabricki na tvu
 
@Kule1990 ako gledate preko move uredjaja, savet je da njega koristis samo za vracanje u nazad i eventualno kao android box, a uzivo gledanje preko coax kabla i kartice u TVu.
 
@Kule1990 ako gledate preko move uredjaja, savet je da njega koristis samo za vracanje u nazad i eventualno kao android box, a uzivo gledanje preko coax kabla i kartice u TVu.
Iskreno premotavanje mi ne treba, bitan mi je kvalitet.
Pozaću ih i pitati da mi pored postojećih uređaja postave i karticu.
Hvala na odgovoru.
 
Imas pravo ako se ne varam na dva uredjaja/kartice + move tako da ne pitaj nego trazi 🙂
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno