Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa da,imam move i moze jos 2 kartice ili stb

Jeftiniji paketi moze samo 3 kartice ,"move" paket mora imati 1 komad-takav im sistem

Move box je kanta,imam novi Samsung tv i nema svrhe
Iznenadio me tv po tvom tizen apk,radi perfektno-mnogo bolje od move kutije

Slika je perfektna,vracanje radi fenomenalno-tour france

Dugo sam u iptv vodama i mogu reci da ovako dobar server nisam skoro video
Da bas ne stucne skoro nikad,neverovatno
 
@Wizard74 Pa SBB ima bolje servere za EON OTT :D realno nije toliko teško da odradiš da sam OTT headend radi kako treba, Supernova uvek ima probleme sa middleware ili sa AAA platformom.
 
Jutros sam odradio fabricki reset Vox Android Tva i ne mogu da nadjem digitalne kanale. Samo nalazi na auto search analogne. Zovem podrsku vec 3h i naravno svi operateri su zauzeti
 
A šta podrška iz kablovske ima sa tvojim televizorom? Bolje da potražiš uputstvo za tv i vidiš u čemu grešiš. Nešto ne verujem da su odjednom prestali da emituju digitalne kanale na tvojoj lokaciji.
 
Imam samo ove opcije


Pre jedno dva meseca sam prilikom pretrage stavio zemlju Nemacku jer su mi kanali isli nekim cudnim redosledom i operater mi je rekao da odaberem zemlju Nemacku.
Uvek sam isao na auto-search izaberem zemlju , stavim search type DTV+ATV i ok. Cela filozofija.
 
Baš tako.Nemaju oni ništa sa tvojim TV.Vidi u podešavanjima .Čim nalazi samo analogne,moraš prebaciti da traži digitalne kanale
Imam samo ove opcije


Pre jedno dva meseca sam prilikom pretrage stavio zemlju Nemacku jer su mi kanali isli nekim cudnim redosledom i operater mi je rekao da odaberem zemlju Nemacku.
Uvek sam isao na auto-search izaberem zemlju , stavim search type DTV+ATV i ok. Cela filozofija.
Prebaci na Nemačku.Stariji modeli,tako najbolje sortira kao na skymasteru.Noviji modeli TV ,hoće na Srbiju isto da sortira.Gore na search prebaci samo na dtv.Obavezno na dvb-c.Tebi na drugoj slici stoji kao da tražiš na anteni običnoj DVB-T
 
Poslednja izmena:
Baš tako.Nemaju oni ništa sa tvojim TV.Vidi u podešavanjima .Čim nalazi samo analogne,moraš prebaciti da traži digitalne kanale

Prebaci na Nemačku.Stariji modeli,tako najbolje sortira kao na skymasteru.Noviji modeli TV ,hoće na Srbiju isto da sortira.Gore na search prebaci samo na dtv.Obavezno na dvb-c.Tebi na drugoj slici stoji kao da tražiš na anteni običnoj DVB-T
DVB-T ovo je bio problem, to sam potpuno zaboravio da proverim.
 
Zdravo ljudi.
Da li je neko u skorije vreme zasnivao UO sa Supernovom? Koliko i sta moze da se ssd dobije? Menjao sam stan i u zgradi je razvucena samo Supernova optika, i s obzirom na to da je zgrada nova, SBB ceka da se useli odredjen procenat stanara(pa od toga odredjen procenat onih koji zele da budu njihovi korisnici) kako bi se upustio u pruzanje usluge tako da mi oni otpadaju kao opcija.
 
Zdravo ljudi.
Da li je neko u skorije vreme zasnivao UO sa Supernovom? Koliko i sta moze da se ssd dobije? Menjao sam stan i u zgradi je razvucena samo Supernova optika, i s obzirom na to da je zgrada nova, SBB ceka da se useli odredjen procenat stanara(pa od toga odredjen procenat onih koji zele da budu njihovi korisnici) kako bi se upustio u pruzanje usluge tako da mi oni otpadaju kao opcija.
Stvarno su čudni i posle pričaju država im neda, neka oni lepo povežu pa lako će ljudi posle odlučivati. Ajde ko ima optiku pomozite čoveku.
 
Imam problem od sinoc. Ali mislim da je MOVE crk'o. Sve do sinoc sljakalo super i onda od sinoc pocinje sledece da se dogadja i to posle 00h nocas je pocelo, ne znam sta je sad to ali mislim da MOVE crkava. Znaci upalis MOVE pusti kanale i sve radi super , menjas kanale , pojacavas , smanjujes ton , video , apolon , nazad , napred , sve radi , ali jedno 15-20 minuta , i onda odjednom se ZAKOVE . Znaci gledas recimo rts1 i odjednom recimo dnevnik sport i tap , ukoci slika a ton nestane i kraj. I onda kad ga icupas iz struje i vratis , jer samo to pomaze , opet radi perfektno jedno 10-15-20 minuta ali ne vise od toga i opet isto i stalno se desava , znaci na svaka recimo 20 minuta max ista stvar. Mora cupas iz struje pa opet da ukljucis i tako to. Desavalo li se ovo jos nekome ili sam ja svojevrstan slucaj. Ali opet mislim da MOVE crkava ali opet kako radi 20 minuta perferktno bukvalno kao nov i onda ovo. Ni fabricki reset niti bilo sta drugo ne pomaze , samo cupanje iz struje i vracanje i onda sve radi opet super 15 minuta . Bolesno. Moracu izgleda da ja vratim ovaj MOVE box i da uzmem karticu kao sto je i bila pre mesec dana. A pre mesec dana uzeo nov MOVE box i novi ugovor potpisao. Znaci radio mesec dana i kraj. :))
 
Isti problem imam, danas primetio, koči na svakih 20ak min. Zadržim dugme za paljenje pa idem na pokreni ponovo i onda butuje i proradi. Zvaću ih sutra, sad nemam živaca
 
Isti problem imam, danas primetio, koči na svakih 20ak min. Zadržim dugme za paljenje pa idem na pokreni ponovo i onda butuje i proradi. Zvaću ih sutra, sad nemam živaca
Pa prvo bilo na deset pa onda petnaest pa na dvadeset minuta :) Haos :) Moze i tako , zadrzati dugme za paljenje , pokreni ponovo ili iskljuci , onda butuje i proradi , ali opet 15-20 minuta pa ispocetka. Proverio sam sve zivo i kablove nove za hdmi i mrezni nov stavio , napajanje novo od prethodnog boksa i opet isto. Nije to toga znaci. Nesto tu kvrcnulo ali posto i kolega s posta iznad ima isti problem , znaci da nije MOVE crko i slicno , nego nesto je do njih , jer kako je radilo i radi 15-20 minuta a onda zabode. Neshvatljivo ali istinito :)
Isti problem imam, danas primetio, koči na svakih 20ak min. Zadržim dugme za paljenje pa idem na pokreni ponovo i onda butuje i proradi. Zvaću ih sutra, sad nemam živaca
Javi obavezno sta ti rekli ako ih zoves sutra. Ili mi pusti poruku na private ili ovde napisi ukratko. Da vidimo do cega je to i sta se zapravo desava.
 
Isti problem i kod mene, ceo dan tako, moji me ubise u pojam jer ne mogu da gledaju normalno tv, koje njesra od ovog MOVE-a majko mila..
 
Isti problem i kod mene, ceo dan tako, moji me ubise u pojam jer ne mogu da gledaju normalno tv, koje njesra od ovog MOVE-a majko mila..
Znaci nije samo do mene , to je do pajsercina iz SuperZlotvora :) Evo malopre dok pisem ovo za los MOVE i zezanje oko toga , nestade WI-FI i tako to ... Sta rade ovi ljudi da mi je znati. Jedno vreme bas lepo radilo , nisu trebali nista da diraju. Najgore sto uvek tako malo posle 00h krenu da rade svasta pa to svasta sto u***u ne mogu da isprave po dva tri i vise dana a ja placam uslugu itd. Evo sad nema WI-FI i ne bi me cudilo kad ustanem ujutru da nema i dalje i jos svasta nesto da zeza sutra u toku dana. Sto cackaju bilo sta ako ne znaju covece da rade to. Ja kad nesto ne znam ne 'vatam se da popravljam da ne pokvarim :)
 
Ja imam više sreće nego pameti ex AVcom čitam probleme i sa move, kod mene sve da kucnem 3 puta u drvo. Zlo ne čulo.
 
A da napomenem da je i meni nestao internet sinoc oko 23h, i nema ga i dalje.. A na drugom tvu gde mi je cam modul slika trza i pikselizuje.. Ovo je vec da poludis
 
Ja sam iz move-a iščupao koaks, vratio ga u TV i stavio karticu. Move je ostao samo za vraćanje u nazad i video klub. Probajte tako, malo je cimanje ali čuva živce.
 
Zdravo ljudi.
Da li je neko u skorije vreme zasnivao UO sa Supernovom? Koliko i sta moze da se ssd dobije? Menjao sam stan i u zgradi je razvucena samo Supernova optika, i s obzirom na to da je zgrada nova, SBB ceka da se useli odredjen procenat stanara(pa od toga odredjen procenat onih koji zele da budu njihovi korisnici) kako bi se upustio u pruzanje usluge tako da mi oni otpadaju kao opcija.
Ja sad obnavljam ugovor.Nisam imao opciju do sad vraćanja unazad.Bila mi cena 2900.Opet sam uzeo najmanji paket.Sad ide move i gratis dobio 12m HBO.Druga solucija bila 3m po staroj ceni.U ponedeljak dolaze da montiraju.Inače nisam na optici.Do sad nemam problema sa njima kao neko što kaže.Net,TV radi bez prekida.Mreža bivši RV
 
Imam problem od sinoc. Ali mislim da je MOVE crk'o. Sve do sinoc sljakalo super i onda od sinoc pocinje sledece da se dogadja i to posle 00h nocas je pocelo, ne znam sta je sad to ali mislim da MOVE crkava. Znaci upalis MOVE pusti kanale i sve radi super , menjas kanale , pojacavas , smanjujes ton , video , apolon , nazad , napred , sve radi , ali jedno 15-20 minuta , i onda odjednom se ZAKOVE . Znaci gledas recimo rts1 i odjednom recimo dnevnik sport i tap , ukoci slika a ton nestane i kraj. I onda kad ga icupas iz struje i vratis , jer samo to pomaze , opet radi perfektno jedno 10-15-20 minuta ali ne vise od toga i opet isto i stalno se desava , znaci na svaka recimo 20 minuta max ista stvar. Mora cupas iz struje pa opet da ukljucis i tako to. Desavalo li se ovo jos nekome ili sam ja svojevrstan slucaj. Ali opet mislim da MOVE crkava ali opet kako radi 20 minuta perferktno bukvalno kao nov i onda ovo. Ni fabricki reset niti bilo sta drugo ne pomaze , samo cupanje iz struje i vracanje i onda sve radi opet super 15 minuta . Bolesno. Moracu izgleda da ja vratim ovaj MOVE box i da uzmem karticu kao sto je i bila pre mesec dana. A pre mesec dana uzeo nov MOVE box i novi ugovor potpisao. Znaci radio mesec dana i kraj. :))
Ista situacija i kod mene, Smederevo je u pitanju...
 
Ista situacija sa MOVE u Backoj Palanci. Sinoc oko 21:30 je proradio lepo, premotavala sam neke filmove i serije. @momboj A odakle da izvadim karticu i stavim u tv? U svakom slucaju preevise cimanja opreme, move mi je jako koristan, retko kad sta gledam uzivo, a koristim i video klubove.

Reklamirala sam im i net, dosli "majstori" i kazu neces ti nikad imati 120 mbps net, sigurno imas cat5 lan kabl, a i da kupis cat6 nije zagarantovano da ce biti bolje. Jos su rekli da ovi rade na serverima i namestaju se, okrenuli se i otisli.

Jedna pohvala za njih je sto su pazljivo procitali mejl i uvazili zalbu gde sam rekla da majstor dodje posle 18h i da mi se blagovremeno javi (jer je prvi put dosao kad mu se cefnulo i rekao e ja sam ispred kuce, a ja nisam bila tu).
 
@momboj A odakle da izvadim karticu i stavim u tv?
Iskoristio sam karticu na koju imam pravo (3 ukupno) pa na jednom TVu koristim kao da su dva u pitanju. Meni lično bolja slika i lakše sa jednim daljinskim da baratam.
A opet pretežno pratim sport pa mi move nije ni primaran.
 
Pretpostavila sam. Kod mene se sve aktivno koristi pa mi se ne isplati cackanje.
 
Ljudi možda glupo pitanje, a možda je i pametno ne verujem da mi sparina toliko popila mozak. Jel ro Viasat kanali dobili vraćanje unazad ili se tripujem. Ne sećam se da sam pre kod tih kanala mogao gledati prošle emisije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno