Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Neka kombinacija gde ide sve posebno a gde se dobija ruter mercusys!!!​

 
@Mladenovski Sa onim all-in-one ONT-om (ZTE F680) neki korisnici imaju problema sa Move STB-om koji "ne vidi internet konekciju", i to se trenutno rešava tako što im se oprema zameni sa ZTE F612 ONT-om i Netis/Mercusys ruterom. Takođe na ZTE F680 ne možeš da menjaš nikakva podešavanja sam jer neće da ti kažu šifru za pristup admin interfejsu, već moraš da zoveš podršku (i da čekaš) da promene naziv i/ili šifru WiFi mreže, i sva ostala podešavanja koja želiš, dok sa F612 dobijaš običan ruter koji možeš sam da konfigurišeš. Monteri ga najčešće zaključaju jer je to obavezan korak prilikom podešavanja rutera, ali ruter slobodno možeš da resetuješ na fabrička i podesiš kako hoćeš. Što se mene tiče, bolja je kombinacija sa F612 ako ti ne smeta što imaš dva uređaja.
 
Bas me zanima, da li ce se nuditi neko Telekom bolje resenje, od 1 juna?
 
@Mladenovski Sa onim all-in-one ONT-om (ZTE F680) neki korisnici imaju problema sa Move STB-om koji "ne vidi internet konekciju", i to se trenutno rešava tako što im se oprema zameni sa ZTE F612 ONT-om i Netis/Mercusys ruterom. Takođe na ZTE F680 ne možeš da menjaš nikakva podešavanja sam jer neće da ti kažu šifru za pristup admin interfejsu, već moraš da zoveš podršku (i da čekaš) da promene naziv i/ili šifru WiFi mreže, i sva ostala podešavanja koja želiš, dok sa F612 dobijaš običan ruter koji možeš sam da konfigurišeš. Monteri ga najčešće zaključaju jer je to obavezan korak prilikom podešavanja rutera, ali ruter slobodno možeš da resetuješ na fabrička i podesiš kako hoćeš. Što se mene tiče, bolja je kombinacija sa F612 ako ti ne smeta što imaš dva uređaja.
Upravo sam imao taj problem sa move boksom. Sami su doneli modem i ruter, nisam im tražio. Jedina mana je što je potrebno imati dodatne šuko utičnice. Imam gomilu kablova iza tv, a tek ću ih imati kad kupim av risiver, zvučnike, a možda i sony. 🥴
 
U lokalu koji držim doneo sam svoju karticu /duga priča, ima i stanara iznad lokala i sve tri su podeljene sa tim da ja nemam pojma gde je treća tj koja je bila izdata na lokal/, pa sam izvadio treću na svoj ugovor i doneo u lokal ali pola kanala je kodirano iako kao u lokalu ugovor je najjači i moraju svi kanali da rade.

Do čega to može da bude? Ova mi kaže da je zamena kartice tipa 6500 dinara, šta ako im kažem da sam je samo izgubio npr? Mislim na tu treću za taj ugovor gazdarice lokala, ima stanare u kući pa ima dva ugovora da ih sve pokrije. Da li može da se izmajmuniše zamenska kartica.
 
@MarcusS Pa kartica od kuće ti otključava kanale koje imaš kod kuće. Kartica je to što "otključava" i "određuje paket", svi kablovi se negde "slivaju" u jedan kabl, zato i možeš da seliš kartice tako po okolini.
 
Pa imam isti paket i kući i na poslu. Doduše karticu nisam probao kući.

Dakle, kartica može da se seli bez obzira na koga je ugovor, lokacija i slično?
 
da li nekom izbacuje da je eurosport 1 skremblovan?!
 
Upravo sam imao taj problem sa move boksom. Sami su doneli modem i ruter, nisam im tražio. Jedina mana je što je potrebno imati dodatne šuko utičnice. Imam gomilu kablova iza tv, a tek ću ih imati kad kupim av risiver, zvučnike, a možda i sony. 🥴
Kome je Move cesto offline-stavite mu staticku ip adresu iz opsega 192.168.1.xxx
 
Pisao sam u SBB temi upravo. Zvali me iz SN, zgranuo sam se, ne znam odakle im broj uopste. Ali listajuci komentare ovde, vidim da im gori pod nogama.

Ponudjeno mi Super par plus MOVE godinu dana free, posle toga 3400din. Optika 200mbita +hbo kanali mi je nekako no brainer za tu cenu, pogotovo sto sbbu placam 3100 za duplo manju brzinu. moze neki savet sta raditi i sta se to uopste desava sa spajanjima
 
Pre će goreti SBB-u ,nego njima.Ovi nude optiku,mobilne pakete, poklone,a ovi jedan televizor, i to jos ako te izvuku.Propali ko žeton:)
Tolike godine drali sa cenama, a nisu u stanju jedan poklon za verne korisnike, nego prave tombolu.
Danas zu me zvali iz Mts-a, kao ističe mi ugovor uskoro.
Ide Euro2020, koji prenosi samo SBB, u tom periodu će biti mrtvo more za MTS i SNl, pa su se sada malo razmahali, jer im sledi lovostaj.
 
Poslednja izmena:
Valjda u podešavanju modema-rutera.
 
Uđete u ovu opciju što je zaokružena i ima podešavanje mreže. 🍺🍟
 

Prilozi

  • 20210518_152606.jpg
    20210518_152606.jpg
    252.9 KB · Pregleda: 57
Ocigledno je,da se pravi jedinstvena TV lista za MTS i SN.Iris GO,takodje treba da omoguce da bude jedina app .

Nazalost ,u toj novoj objedinjienoj MTS ponudi, korisnici adsl/vdsl paketa,bice najvise zakinuti.Placace ce isto, a imace daleko slabije net pakete.Slabije od koaksa i optike.
 
Poslednja izmena:
Može li se na Move uređaju instalirati nešto od aplikacija HBO Go, Kodi, Netflix, RTS Planeta?
 
Ex Kopernikus ima od danas RTS 3 HD, RTS NAUKA, I CONCERT, CMUSIC. MEZZO HD LIVE. Nisam našao MTV 90S, VH1, RTS KLASIKA, HYPE TV. Svi kanali TV PRVA su u HD. Ne koristim Move, već karticea (CA MODUL)
 
I u Paracinu od jutros nova programska sema i novi kanali, bivsi Kopernikus. Takodje preko kartice, cam modul.
 
Ovi kanali su sada u HD formatu:

RTS 3 HD
PRVA PLUS HD
PRVA MAX HD
PRVA FILES HD
PRVA LIFE HD
PRVA KICK HD
PRVA WORLD HD
STAR TV HD
TV PANCEVO HD
TV MREZA MOST HD
BN HD
TRACE SPORTS HD
FIGHT NETWORK HD
CINESTAR TV COMEDY HD
CINESTAR TV FANTASY HD
EURONEWS HD
TV5 MONDE HD
SKY NEWS HD
E! HD
VIASAT EXPLORE HD
VIASAT NATURE HD
HGTV HD
ZDRAVLJE TV HD

Novi kanali:

TOXIC FOLK HD
RTS NAUKA HD
MUSEUM HD
MYZEN HD
LUXE TV HD
ICONCERT HD
MEZZO LIVE HD
CMUSIC
PLAYBOY TV HD

Kod mene takodje nedostaje ili su izbaceni iz ponude kanali VH 1, MTV 90s, HYPE TV HD, TURIZAM + TV, TV HRAM I DUNAV TELEVIZIJA.
 
Kanali na ovim pozicijama na move boxu se ne mogu pratiti, dok na mobilnoj aplikaciji i preko kompa rade. Takođe i direktno na TV preko CI kartice nedostaju, što smatram da su omogućeni samo preko interneta da se prate.
628 TV Fruška Gora
629 TV Gradska M
650 KCN Istok
651 KCN Sever
652 KCN Zapad
656 TV Saga
658 TV Centar
659 TV Homolje
660 Info Puls
662 TV Petrovec
663 TV Pomoravlje
668 Ka TV
669 KCN K
671 RTV Braničevo
672 RTV Novi Pazar
673 RTV Podrinje
674 TV Sandžak
678 TV5 Užice
680 TV 4S
682 TV Banat
683 Belle Amie
684 TV Bor
685 TV Delta & Mozaik
686 TV Forum
690 TV Jasenica
693 Kanal 25
695 KCN Jagodina
697 TV Kragujevac
698 TV Kraljevo
700 TV Lav Plus
701 TV Lotel Plus
705 TV Most
706 TV Priboj
707 TV Prima
709 TV Šabac
711 TV Sezam Bor
712 TV Sremska
713 TV Sunce
715 TV Valjevo Plus
716 TV Vujić
726 TV Laser
 
Ovi kanali su sada u HD formatu:

RTS 3 HD
PRVA PLUS HD
PRVA MAX HD
PRVA FILES HD
PRVA LIFE HD
PRVA KICK HD
PRVA WORLD HD
STAR TV HD
TV PANCEVO HD
TV MREZA MOST HD
BN HD
TRACE SPORTS HD
FIGHT NETWORK HD
CINESTAR TV COMEDY HD
CINESTAR TV FANTASY HD
EURONEWS HD
TV5 MONDE HD
SKY NEWS HD
E! HD
VIASAT EXPLORE HD
VIASAT NATURE HD
HGTV HD
ZDRAVLJE TV HD

Novi kanali:

TOXIC FOLK HD
RTS NAUKA HD
MUSEUM HD
MYZEN HD
LUXE TV HD
ICONCERT HD
MEZZO LIVE HD
CMUSIC
PLAYBOY TV HD

Kod mene takodje nedostaje ili su izbaceni iz ponude kanali VH 1, MTV 90s, HYPE TV HD, TURIZAM + TV, TV HRAM I DUNAV TELEVIZIJA.
Bivsi RV odavno ima te kanale. Verovatno sad konacno objedinjuju ponudu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno