Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ugovor je stari, sa Kopernikusom. Zvaće oni ponovo tražite barem tri meseca po 1 dinar.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
Ja kao i mnogi ovde imam problem sa packet loss, pogotovo u igricima, pogotovo rekao bih u CoD Warzone. Preko dana i nije strasno, uglavno ga nema ali uvece se obavezno javlja.

Godina sam korisnik supernove/radijusa, mada dugo nisam imao nikakvih problema. Ranije sam imao Cisko ruter sve je bilo ok, kasnije su cesto menjali rutere. Sada koristim Technicolor TC7210, plus sam dodao TP-link samo za wifi da bi ovaj njihov rasteretio.

Hteo sam da vas pitam da li možda može problem da mi pravi što sam preko Technicolor rutera povezao i fiksni telefon ? Ili bi mozda mogao da trazim od njih neki kvalitetniji ruter ?
 
Cao kolege od pre dva dana sam i ja sa supernovom. [emoji848]
Lokacija je Kragujevac i optika je u pitanju, njihov ruter je neki zyxel. Hteo sam vas pitati kako se ovde pusta port za utorrent i kako je moguce znati da li sam natovan, deluje mi da nisam jer mi je neka adresa 62.xxx.
Uzeo sam paket gde ima sve maks ali iskren da budem nisam zadovoljan ovim. Najvise zbog toga sto je ovo sve nekako na vrat na nos napravljeno. Od onog smesnog android boxa i njegovog menija ui-a generalno i do ovoga kako radi net sa sve nekim oscilacijama. Kontao sam kada sam hteo potpisati da sa optikom i to ftth je valjda veca kontrola brzine i samog kvaliteta konekcije ali jadac.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ti u KG imaš SBB, zašto si se opredelio za ove? Inače adrese koje počinju sa 62.xxx.xxx su natovane, dobro došao u klub...
 
BIce spojeni uskoro mts i supernova,treba cekati

Bili danas neki teledirekt mts promoteri,kao kako ste zadovoljni,tra la la

E sad,kazem ja ocu prelaz na Supernova optiku(jos vise zice po banderama,nije u funkciji)

Moze i kod nas kaze,dajemo 6m po dinar plus neka 3m gratis

Ok,al hocu raskid ovog mts ugovora(do maja iduce godine)

E tu se misli devojka,zove ovog onog,kaze nije sigurna,aj kad krene Supernova ce vidimo

Pitam a moze mts paket na ove supernova zice,kaze ne za sada

Definitivno mi deluje kao da ce uskoro to sve biti jedno
 
Poslednja izmena:
Nešto ja ne verujem u to, ali koliko vidim supernova po celom gradu aktivno razvlači optičke kablove tako da će izgleda sve sa coaxa da prebaci na optiku samo do kuće ostaje coax.
Jedino što mi se ne sviđa što i dalje razvlače kablove po banderama, tj na isti način kuda su išli koaksijalni sada ide optika tako da i dalje ostaje mogućnost da im kabl pokidaju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
ubih se trazeci, ali ne vidim, gde?
Klikni na 24 meseca i videces.
b96e2af602170f21309ab574f01b2cc4.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Baš tako.Imaš 24,12 meseci i bez ugovorne obaveze i videćeš da su različite cene.Ako ti je istekla UO onda ideš na najveću cenu.Većina operatera to radi pa zbog toga treba voditi računa kada ističe UO pogotovo ako imaš neki veći popust kod mobilnih operatera tipa 40 ili 50% čim istekne UO ideš na punu cenu.
 
Poslednja izmena:
Cao kolege od pre dva dana sam i ja sa supernovom. [emoji848]
Lokacija je Kragujevac i optika je u pitanju, njihov ruter je neki zyxel. Hteo sam vas pitati kako se ovde pusta port za utorrent i kako je moguce znati da li sam natovan, deluje mi da nisam jer mi je neka adresa 62.xxx.
Uzeo sam paket gde ima sve maks ali iskren da budem nisam zadovoljan ovim. Najvise zbog toga sto je ovo sve nekako na vrat na nos napravljeno. Od onog smesnog android boxa i njegovog menija ui-a generalno i do ovoga kako radi net sa sve nekim oscilacijama. Kontao sam kada sam hteo potpisati da sa optikom i to ftth je valjda veca kontrola brzine i samog kvaliteta konekcije ali jadac.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Pozdrav druže.

Da li možeš da slikaš i napišeš oznaku tog ONT (routera) Zyxel što si dobio od Supernove, jer i kod mene Supernova razvlači optiku pa hoću da sa Coax-a pređem na njihovu optiku i baš me zanima šta daju od opreme i da li taj model u sebi ima Wi-Fi?

Hvala, pozdrav?
 
Poslednja izmena:
Ti u KG imaš SBB, zašto si se opredelio za ove? Inače adrese koje počinju sa 62.xxx.xxx su natovane, dobro došao u klub...
Caletu je previse para da daje 4000 svaki mesec, a gledaju 5 kanala plafon. Jos kad pitas za obnovu ugovora tretiraju te ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a. Kao 2-3 meseca za dzabe i to sad kad sam isao da potpisem raskid ugovora. Dok se raspitivao nista nisu nudili da se ostane. Ovako dobijes za 2300 mesecno sveto trojstvo i to je to.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pozdrav druže.

Da li možeš da slikaš i napišeš oznaku tog ONT (routera) Zyxel što si dobio od Supernove, jer i kod mene Supernova razvlači optiku pa hoću da sa Coax-a pređem na njihovu optiku i baš me zanima šta daju od opreme i da li taj model u sebi ima Wi-Fi?

Hvala, pozdrav?
zyxel emg3525-t50b pozdrav

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Uzeo sam paket gde ima sve maks ali iskren da budem nisam zadovoljan ovim. Najvise zbog toga sto je ovo sve nekako na vrat na nos napravljeno. Od onog smesnog android boxa i njegovog menija ui-a generalno i do ovoga kako radi net sa sve nekim oscilacijama. Kontao sam kada sam hteo potpisati da sa optikom i to ftth je valjda veca kontrola brzine i samog kvaliteta konekcije ali jadac.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Čekaj imaš GPON SUPER PAR MAX paket (Download/Upload do 1000/100Мbps.) i kažeš nam da na optici brzina neta varira i oscilira, a tek urađena i nova optička mreža!? :trust:
Ako je tako onda doobro treba razmisliti da li uopšte prelaziti na njihovu optiku, kakve probleme imaš i da li je to pad brzine samo u večernjim satima ili se to i u toku dana konstantno dešava?
Drugo što me zanima je kakva je slika na TV-u sa tim OTT uređajima, ja sam na Supernovinom coax-u i na STB-ovima i cam modulu sa karticom mam perfektnu sliku na TV-u.
Zamolio bih te još samo ako možeš da napišeš i koji je model tog OTT uređaja (STB) za televiziju?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Evo brzina je sada dok pada kisa 229/97. I ide od 200 do 820 ne moze preci vise. Upload ide od 40 do 97. Zavisi kad ubodes. Ovaj ott je neki kinez brendirani ali eto. Slika je relativno ok ali premotavanje je cirkus. Kliknes na dugme i on prebaci odredjeni br sekundi unapred ili unazad. Nema uopste ni biranje kao na eonu ili na d3 gde imas x30 pa teraj. Zaista bezveze. Ali kazem za te pare je i relativno ok. No videcu u sledecih par dana kako se razvija situacija. Pa da vidim za brzinu, kako radi na aplikaciji i na internetu pa cemo videti da li cu traziti raskid ugovora. Mene bi bilo sramota da ponudim onaj box i da kazem evo ovo je ponuda. Ono je kao neciji master rad pravljenje ui-a pa kao eto.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Evo brzina je sada dok pada kisa 229/97. I ide od 200 do 820 ne moze preci vise. Upload ide od 40 do 97. Zavisi kad ubodes

Izvini što te pitam ali da li brzinu meriš isključivo preko kabla na desktopu!?;)
 
Naravno

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam na Coax-u u Supernovi (Kopernikus) na paketu SUPER SVE PLUS i imam 2 STB i 1 CAM modul sa karticom. Slika na STB-ovima je stvarno dobra dok je na CAM modulu sa karticom čini mi se još i lepša.
E sada ako pređem na Supernova optiku plašim se da će mi uzeti te STB uređaje i CAM modul a utrapiti samo OTT uređaje?

Da li je kod svih tako jer znam pouzdano da kod GRONET-a na optici ljudi i dalje koriste CAM module sa karticom i STB što bi meni iskreno i odgovaralo zbog svih problema sa OTT uređajima i lošijeg kvaliteta slike kao što je neko ranije napisao.

Ko ima STB i OTT uređaj neka uporedi pa napiše utiske?

Hvala, pozz!
 
Poslednja izmena:
Ja sam na Coax-u u Supernovi (Kopernikus) na paketu SUPER SVE PLUS i imam 2 STB i 1 CAM modul sa karticom. Slika na STB-ovima je stvarno dobra dok je na CAM modulu sa karticom čini mi se još i lepša.
E sada ako pređem na Supernova optiku plašim se da će mi uzeti te STB uređaje i CAM modul a utrapiti samo OTT uređaje?

Da li je kod svih tako jer znam pouzdano da kod GRONET-a na optici ljudi i dalje koriste CAM module sa karticom i STB što bi meni iskreno i odgovaralo zbog svih problema sa OTT uređajima i lošijeg kvaliteta slike kao što je neko ranije napisao.

Ko ima STB i OTT uređaj neka uporedi pa napiše utiske?

Hvala, pozz!
Ja sam u Gronet-u Kaluđerica, imam i stb i ott. Na stb je slika bolja nego na ott stim da se kvalitet slike na ott-u poboljšao posle zadnjeg apdejta. Sam uređaj (Ott) je težak krš, baguje dosta dizajn ui-a po meni treba da se uradi ispočetka jer ovo je loše rešeno već je pisano o tome. Slika na OTT kasni za zvukom veoma česta pojava, slika povremeno počne da secka prebacivanjem kanala i vraćanje na isti rešava se problem. Prešao sam kod ovih samo zbog 12 meseci gratis. Ali da sam znao da je ovakvo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ne bih nikad. Net je ok za prosečnog korisnika, ima povremenih prekida tipa 2-3 sata retko ali ima. U suštini imaju još dosta da peglaju dok dostignu kvalitet usluge iz SBB-a. Ako ne poprave usluge definitivno se vraćam u SBB.
 
Ja sam u Gronet-u Kaluđerica, imam i stb i ott. Na stb je slika bolja nego na ott stim da se kvalitet slike na ott-u poboljšao posle zadnjeg apdejta. Sam uređaj (Ott) je težak krš, baguje dosta dizajn ui-a po meni treba da se uradi ispočetka jer ovo je loše rešeno već je pisano o tome. Slika na OTT kasni za zvukom veoma česta pojava, slika povremeno počne da secka prebacivanjem kanala i vraćanje na isti rešava se problem.
Znam jer u firmi u Leštanima imamo Gronet optiku i isto imamo STB-ove a ne taj krš od OTT-a, ali zato što smo od Groneta dobili GPON ONT uređaj ZTE ZXHN F625 i on u sebi ima CATV izlaz!
Kao što kaže @sebekkg sada Supernova na optici deli samo te OTT uređaje i to mi se uopšte ne sviđa jel uopšte i ne znam da li dodatno vuku neki protok?
Što to nisu rešili kao kod mts-a i SBB-a da se protok ne oduzima korisniku već sa nekog drugog PVC-a, ne znam možda lupam ...?
 

Prilozi

  • 20200807_081512.jpg
    20200807_081512.jpg
    692 KB · Pregleda: 167
Poslednja izmena:
Ćale danas produžio ugovor za M tv paket, daju 12 meseci hbo dzabe, koliko im treba da otkljucaju hbo, ugovor je potpisan u poslovnici.
 
Ok, u ponedeljak\utorak cu da im saljem mejl, pa cu da vidim sta ce mi reci.
Ali mesec dana, bezobrazluk...
 
Ćale danas produžio ugovor za M tv paket, daju 12 meseci hbo dzabe, koliko im treba da otkljucaju hbo, ugovor je potpisan u poslovnici.

Druže ja i dalje čekam zvao više puta broj koji počinje sa 0800. Slao mejl više puta dobijem njihov odgovor da je mejl uredno primljen i da će u što kraćem roku rešiti problem. Ugovor je od 13.07. Još malo pa mesec dana, pa avion brže naprave nego meni da uključe iz potpisanog ugovora HBO, TV PO TVOM i brži NET.
 
Ja imam samo tv, u principu nije mi bitan hbo toliko, ali kad su ponudili, sto da ga ne iskoristim...
Nadam se da necu imati iskustvo kao ti.
 
Druže ja i dalje čekam zvao više puta broj koji počinje sa 0800. Slao mejl više puta dobijem njihov odgovor da je mejl uredno primljen i da će u što kraćem roku rešiti problem. Ugovor je od 13.07. Još malo pa mesec dana, pa avion brže naprave nego meni da uključe iz potpisanog ugovora HBO, TV PO TVOM i brži NET.
Probaj javno da napišeš to na fejsu i pozovi prijatelje da ti lajkuju to i da te podrže ispod. Vidim da se ljudima javljaju kada tako napišu u komenatru ispod slike, probaj sa sponzorisanim postom koji izlazi ljudima. Nije im u interesu da plaćaju reklamu a iapod piše u komentaru da neko čeka mesec dana da mu aktiviraju uslugu hbo.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Od 7. septembra prelazi se na jedinstvenu Supernova ponudu, dodatno unapređenu.


E baš da vidim kakva će to unapređena ponuda biti. Jer ova firma mora mnoooooogoooo da se popravi da bi bila konkurentna. Počevši od korisničke podrške, preko stabilnosti i brzine NET-a, do kvaliteta opreme koju prodaju. Slabo da će im neko ostati da produži ugovor, ako ovako nastave.
 
E baš da vidim kakva će to unapređena ponuda biti. Jer ova firma mora mnoooooogoooo da se popravi da bi bila konkurentna. Počevši od korisničke podrške, preko stabilnosti i brzine NET-a, do kvaliteta opreme koju prodaju. Slabo da će im neko ostati da produži ugovor, ako ovako nastave.

Ova firma dobro zna da većina njenih korisnika nema mogućnost izbora,ili Supernova ili ubogi ADSL sa paketom 10/1.Zato se ovako i ponašaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno