Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Shimec - mogu da potvrdim da Max paket nema nikakve izuzetke i posebne privilegije. Bilo Super Par, bilo Super Sve, bilo Super Net.

Svi na objedinjenoj Supernova mreži bivaju CGNAT-ovani kao novi korisnici bilo kog paketa, ili kada potpišu aneks, ili kada jednostavno "dođe red" na njih. Ko nije CGNAT-ovan trenutno, biće, zato što jednostavni nisu stigli da vas NAT-uju. Tako su se AVCOM-ovci prsili kako nisu NAT-ovani, pa im je otkucao sat, i preko noći su svi CGNAT-ovani. Tako će i ExeNet, i biće objedinjena ponuda tj. ukinuti Super Exe paketi, u nekom narednom periodu. Setite se da se pričalo da se Exe nikad neće prodati, pa kad se prodao da nikad neće postati Supernova, pa kad je postao Supernova da neće dirati pakete.... :D

Na temu "skidanja NAT-a na zahtev", pazi da ne bude da su ti aktivirali statičku IP adresu koja se naplaćuje. Proveri na računu da li imaš stavku zakupa statičke IP adrese, pošto sam lično video da se to dešavalo - korisnik traži da bude od-NAT-ovan, dobije pozitivan odgovor, a u pozadini mu se aktivira dodatak statičke IP adrese i uz sledeći račun mu stiže i ta stavka na naplatu.

Kada se Supernova objedini u potpunosti, može da se razmišlja o tome da li će Telekom biti darežljiv da korisnike nagradi javnim dinamičkim IP adresama, ili ne. Mada, kako cene idu na gore zajendno sa brzinama (dakle, problem su pare a ne kapacitet mreže/broj IP adresa), ja lično smatram da neće biti takvih "poklona", već će se sve naplaćivati.
 
@Shimec - mogu da potvrdim da Max paket nema nikakve izuzetke i posebne privilegije. Bilo Super Par, bilo Super Sve, bilo Super Net.

Svi na objedinjenoj Supernova mreži bivaju CGNAT-ovani kao novi korisnici bilo kog paketa, ili kada potpišu aneks, ili kada jednostavno "dođe red" na njih. Ko nije CGNAT-ovan trenutno, biće, zato što jednostavni nisu stigli da vas NAT-uju. Tako su se AVCOM-ovci prsili kako nisu NAT-ovani, pa im je otkucao sat, i preko noći su svi CGNAT-ovani. Tako će i ExeNet, i biće objedinjena ponuda tj. ukinuti Super Exe paketi, u nekom narednom periodu. Setite se da se pričalo da se Exe nikad neće prodati, pa kad se prodao da nikad neće postati Supernova, pa kad je postao Supernova da neće dirati pakete.... :D

Na temu "skidanja NAT-a na zahtev", pazi da ne bude da su ti aktivirali statičku IP adresu koja se naplaćuje. Proveri na računu da li imaš stavku zakupa statičke IP adrese, pošto sam lično video da se to dešavalo - korisnik traži da bude od-NAT-ovan, dobije pozitivan odgovor, a u pozadini mu se aktivira dodatak statičke IP adrese i uz sledeći račun mu stiže i ta stavka na naplatu.

Kada se Supernova objedini u potpunosti, može da se razmišlja o tome da li će Telekom biti darežljiv da korisnike nagradi javnim dinamičkim IP adresama, ili ne. Mada, kako cene idu na gore zajendno sa brzinama (dakle, problem su pare a ne kapacitet mreže/broj IP adresa), ja lično smatram da neće biti takvih "poklona", već će se sve naplaćivati.
Tako miriše kako si rekao, prvi sam se pravio važan, al sam se isto i prijavio da sam CGNAT 😊 Doslovce kako si naveo "preko noći". Došlo vreme "plati pa klati" ko ima imaće ko nema ko ga šiša. 🍺
 
@Shimec - mogu da potvrdim da Max paket nema nikakve izuzetke i posebne privilegije. Bilo Super Par, bilo Super Sve, bilo Super Net.

Svi na objedinjenoj Supernova mreži bivaju CGNAT-ovani kao novi korisnici bilo kog paketa, ili kada potpišu aneks, ili kada jednostavno "dođe red" na njih. Ko nije CGNAT-ovan trenutno, biće, zato što jednostavni nisu stigli da vas NAT-uju. Tako su se AVCOM-ovci prsili kako nisu NAT-ovani, pa im je otkucao sat, i preko noći su svi CGNAT-ovani. Tako će i ExeNet, i biće objedinjena ponuda tj. ukinuti Super Exe paketi, u nekom narednom periodu. Setite se da se pričalo da se Exe nikad neće prodati, pa kad se prodao da nikad neće postati Supernova, pa kad je postao Supernova da neće dirati pakete.... :D

Na temu "skidanja NAT-a na zahtev", pazi da ne bude da su ti aktivirali statičku IP adresu koja se naplaćuje. Proveri na računu da li imaš stavku zakupa statičke IP adrese, pošto sam lično video da se to dešavalo - korisnik traži da bude od-NAT-ovan, dobije pozitivan odgovor, a u pozadini mu se aktivira dodatak statičke IP adrese i uz sledeći račun mu stiže i ta stavka na naplatu.

Kada se Supernova objedini u potpunosti, može da se razmišlja o tome da li će Telekom biti darežljiv da korisnike nagradi javnim dinamičkim IP adresama, ili ne. Mada, kako cene idu na gore zajendno sa brzinama (dakle, problem su pare a ne kapacitet mreže/broj IP adresa), ja lično smatram da neće biti takvih "poklona", već će se sve naplaćivati.
Ja samo kazem sta su meni rekli.
 
Jel neko od vas isto ima problem da u poslednje vreme skoro non-stop dobija captcha proveru da radi kada surfuje netom? Izgleda me bacili na zatrovan opseg i sad me non stop smara dal sam bot ili ne.. Jos su me i banovali sa jednog chat servisa zbog toga.

Kud potpisah ugovor sa njima, jedva cekam da ih se resim! Supernova, najgori provajder ikad!
Kod mene je isto zadnjih desetak dana...
 
@Shimec - U redu, naravno, ja samo navodim da oni često daju nekompletne ili netačne informacije, a iz prve ruke znam da Max paket ima iste uslove kao i svi ostali paketi.
 
Kanali TV Fruska Gora HD i TV Gradska M HD su izbaceni iz ponude. Bivsi Kopernikus. Sad imamo duplo manje kanala nego sto ih ima bivsi Radijus Vektor.
 
Vezano za NAT i najace pakete , samo konstatujem da je ovo napredak , jer do skora su sve bacali na NAT i nisu uvazavali primedbe bez obzira na kom paketu da si.
 
@Bosla Ali ta informacija nije tačna! Ne vidim prostora za napredak ako korisnička podrška laže ili ne daje tačne informacije. Ne znam da li si čitao uopšte tekst iznad.

Ako u ugovoru nije garantovana javna dinamička IP adresa (a nije), oni mogu da ti obećavaju sve i svašta, ne postoji mogućnost da ih nateraš da to i dobiješ.

To sa Max paketom je jefitn pokušaj da nateraju korisnike da pređu na Max paket. A onda kad budu prešli na Max paket i ostane CGNAT biće im rečeno da su svi NAT-ovani i da plate statičku IP adresu.
 
@Bosla Ali ta informacija nije tačna! Ne vidim prostora za napredak ako korisnička podrška laže ili ne daje tačne informacije. Ne znam da li si čitao uopšte tekst iznad.

Ako u ugovoru nije garantovana javna dinamička IP adresa (a nije), oni mogu da ti obećavaju sve i svašta, ne postoji mogućnost da ih nateraš da to i dobiješ.

To sa Max paketom je jefitn pokušaj da nateraju korisnike da pređu na Max paket. A onda kad budu prešli na Max paket i ostane CGNAT biće im rečeno da su svi NAT-ovani i da plate statičku IP adresu.
Ja sam čitao ugovor i nigde se ne pominje Javna Dinamička IP adresa. Dok sam bio u Avcom-u to je stajalo vidno i čitko.
 
@Bosla Ali ta informacija nije tačna! Ne vidim prostora za napredak ako korisnička podrška laže ili ne daje tačne informacije. Ne znam da li si čitao uopšte tekst iznad.

Ako u ugovoru nije garantovana javna dinamička IP adresa (a nije), oni mogu da ti obećavaju sve i svašta, ne postoji mogućnost da ih nateraš da to i dobiješ.

To sa Max paketom je jefitn pokušaj da nateraju korisnike da pređu na Max paket. A onda kad budu prešli na Max paket i ostane CGNAT biće im rečeno da su svi NAT-ovani i da plate statičku IP adresu.
Poenta je da ja jesam bio NAT-ovan, ali posle mog prigovora su me sklonili sa NAT-a uz obrazlozenje da MAX paket ne sme biti.
 
@Shimec U redu. Da li si dobio račun nakon što su od-NAT-ovan?

Pitam zato što ovako izgleda od-NAT-ovanje Max paket korisnika još Gronet-a, naravno bez informisana korisnika šta se dešava:

IMG_20210307_205923_673.jpg
 
Jel neko trazio i dobio HBO Go nalog u poslednje dve nedelje ? Posto sam potpisnik super sve plus move paketa i po defaultu mi sleduje HBO Go nalog, poslao sam zahtev pre 10ak dana, dva puta ih zvao u medjuvremenu, navodno su poslali urgenciju tehnickoj sluzbi, ali do dana danasnjeg nisu poslali login podatke. Znaci kao da salju login za Nasu a ne login za HBO Go.
 
Jel neko trazio i dobio HBO Go nalog u poslednje dve nedelje ? Posto sam potpisnik super sve plus move paketa i po defaultu mi sleduje HBO Go nalog, poslao sam zahtev pre 10ak dana, dva puta ih zvao u medjuvremenu, navodno su poslali urgenciju tehnickoj sluzbi, ali do dana danasnjeg nisu poslali login podatke. Znaci kao da salju login za Nasu a ne login za HBO Go.
To je normalno, a inače ih moraš malo i požurivati, neko dobije odma, a neko malo čeka.
 
Jel neko sem mene ima problem kad god hocu na bench forum trazi mi captcha, i ako ne refresujem 20 min, opet moram. To mi trazi i za sve torente (na sajtovima)... Da Nat-ovan sam ali me interesuje zasto to nije bio problem i ranije nego sad?
 

FRONT TELEVIZIJA – Novi kanal na Supernovi​

Supernova je pripremila super novinu za svoje korisnike!
Od 08.03.2021. godine svim korisnicima će biti dostupan novi kanal, FRONT TV sa vrlo interesantnim obrazovno-zabavnim sadržajem. Najviše će se obradovati ljubitelji srpske vojničke tradicije koji će moći na jednom mestu da prate igrani, dokumentarni i sportski sadržaj vezan za afirmaciju srpske vojske na savremen i moderan način. Kanal je dostupan u okviru svih MOVE paketa tako da svi novi korisnici prvih šest meseci plaćaju samo jedan dinar.

Link: https://mojasupernova.rs/a1333/Vesti/Novosti/FRONT-TELEVIZIJA-Novi-kanal-na-Supernovi.html
Post automatically merged:

FRONT TELEVIZIJA – Novi kanal na Supernovi​

Supernova je pripremila super novinu za svoje korisnike!
Od 08.03.2021. godine svim korisnicima će biti dostupan novi kanal, FRONT TV sa vrlo interesantnim obrazovno-zabavnim sadržajem. Najviše će se obradovati ljubitelji srpske vojničke tradicije koji će moći na jednom mestu da prate igrani, dokumentarni i sportski sadržaj vezan za afirmaciju srpske vojske na savremen i moderan način. Kanal je dostupan u okviru svih MOVE paketa tako da svi novi korisnici prvih šest meseci plaćaju samo jedan dinar.

Link: https://mojasupernova.rs/a1333/Vesti/Novosti/FRONT-TELEVIZIJA-Novi-kanal-na-Supernovi.html
 

FRONT TELEVIZIJA – Novi kanal na Supernovi​

Supernova je pripremila super novinu za svoje korisnike!
Od 08.03.2021. godine svim korisnicima će biti dostupan novi kanal, FRONT TV sa vrlo interesantnim obrazovno-zabavnim sadržajem. Najviše će se obradovati ljubitelji srpske vojničke tradicije koji će moći na jednom mestu da prate igrani, dokumentarni i sportski sadržaj vezan za afirmaciju srpske vojske na savremen i moderan način. Kanal je dostupan u okviru svih MOVE paketa tako da svi novi korisnici prvih šest meseci plaćaju samo jedan dinar.

Link: https://mojasupernova.rs/a1333/Vesti/Novosti/FRONT-TELEVIZIJA-Novi-kanal-na-Supernovi.html
Post automatically merged:

FRONT TELEVIZIJA – Novi kanal na Supernovi​

Supernova je pripremila super novinu za svoje korisnike!
Od 08.03.2021. godine svim korisnicima će biti dostupan novi kanal, FRONT TV sa vrlo interesantnim obrazovno-zabavnim sadržajem. Najviše će se obradovati ljubitelji srpske vojničke tradicije koji će moći na jednom mestu da prate igrani, dokumentarni i sportski sadržaj vezan za afirmaciju srpske vojske na savremen i moderan način. Kanal je dostupan u okviru svih MOVE paketa tako da svi novi korisnici prvih šest meseci plaćaju samo jedan dinar.

Link: https://mojasupernova.rs/a1333/Vesti/Novosti/FRONT-TELEVIZIJA-Novi-kanal-na-Supernovi.html
Nov broj ili umesto nekog kanala je ubcen ?
 
Baš sam ga večeras malo gledao "front kanal" zanimljiv mi za sada, šteta što nema vraćanje unazad.
 
Jel neko sem mene ima problem kad god hocu na bench forum trazi mi captcha, i ako ne refresujem 20 min, opet moram. To mi trazi i za sve torente (na sajtovima)... Da Nat-ovan sam ali me interesuje zasto to nije bio problem i ranije nego sad?
Isti problem i kod mene.. Ja sam im prijavio pre dan-dva, ne javljaju se.
 
Komšinici isto. Na istom je kraju grada kao i Vas dvojica (a i ja). :)

Prijavio ja, oni savetovali da ostavimo gateway (cbn) izgašenim celu noć i da se nadamo drugoj ip (videćemo ujutru ima li smisla). Cenim da će ostati na istoj ip pa ću morati da zovem opet u toku dana.

Negde je ip ili više njih blacklistovana, a ima veze sa cloudfare-om i mislim da se oko toga vrti u ovom trenutku.
 
Ip se menja svaki dan a ovo traje vise dana... To je neki drugi problem...A inace nekad mi pise da sam Savski venac, a ja sam iz Borce tako da ne verujem da sve daju u jednom kraju sve iste adrese.
 
Poslednja izmena:
Jel neko trazio i dobio HBO Go nalog u poslednje dve nedelje ? Posto sam potpisnik super sve plus move paketa i po defaultu mi sleduje HBO Go nalog, poslao sam zahtev pre 10ak dana, dva puta ih zvao u medjuvremenu, navodno su poslali urgenciju tehnickoj sluzbi, ali do dana danasnjeg nisu poslali login podatke. Znaci kao da salju login za Nasu a ne login za HBO Go.
Ja dobio posle 15 minuta
 
Komšinici isto. Na istom je kraju grada kao i Vas dvojica (a i ja). :)

Prijavio ja, oni savetovali da ostavimo gateway (cbn) izgašenim celu noć i da se nadamo drugoj ip (videćemo ujutru ima li smisla). Cenim da će ostati na istoj ip pa ću morati da zovem opet u toku dana.

Negde je ip ili više njih blacklistovana, a ima veze sa cloudfare-om i mislim da se oko toga vrti u ovom trenutku.
Kod mene je tako dve nedelje, odogovili su mi da promenim sifru i skeniram antivirusom...
 
Prijatelj ima Sony Brvia TV sa androidom na njemu.
Imao je karticu u tv-u ali je hteo "gledanje unazad".
Dosli mu majstori stavili mu onaj "move" uredjaj (realno android tv box ali nebitno), onda mu "nestao" net na tvu koji je povezan mreznim kablom.
Zvali podrsku oni rekli vratite TV na fabricka podesavanja.
Uradio , dobio na TV-u net ali onda mu ovaj uredjaj pokazuje da "radi u offline modu" i nema vracanje...
Jel neko imao takva iskustva sta bi moglo biti?
Ono nije android box, nema ništa od aplikacija. Dakle g.vno za medalju. Što više vremena prolazi sve sam više nezadovoljan Supernovom. Tri meseca sam kod njih, i sve mi više diže živac kablovska i MOVE box koji je kanturina jedna najobičnija. Net optika (koji ja imam) je dobar da ne grešim dušu. Ali zato kablovska + Move box = NuLeTiNaAaAa
 
Prema svemu sudeci crk'o mi je CBN ruter. Prva i druga lampica su zute, treca blinka plavo. Obicno su 1 i 4 zute, a 2 i 3 plave boje. Moracu sutra ranom zorom da odem do poslovnice, samo me zanima da li mogu da trazim Technicolor ruter? Navodno je on bolji...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno