Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko probao skidanje sa torenta? u odnosu na sbb mnogo sporije skida. kao da je ograniceno. od 200mbps prosek je 80-100 i to varira... dodje do max 130mbps pa padne na 60 i tako u krug nikako da drzi konstantno na bar 190mbps. Dosta seedera ima bas dobar torent fajl ali slabo skida. Sta moze biti problem?
 
Da li je neko probao skidanje sa torenta? u odnosu na sbb mnogo sporije skida. kao da je ograniceno. od 200mbps prosek je 80-100 i to varira... dodje do max 130mbps pa padne na 60 i tako u krug nikako da drzi konstantno na bar 190mbps. Dosta seedera ima bas dobar torent fajl ali slabo skida. Sta moze biti problem?
I kod mene sporije skida sa torenta. Verovatno je zbog CG-Nat-a.

@voidpg

Ja sam čekao od 28.12 do 5.1 ali me je uhvatila Nova godina. Ima dosta ekipa u Kg plus dolaze sa strane. Meni je uvela ekipa iz Velike Plane.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao skidanje sa torenta? u odnosu na sbb mnogo sporije skida. kao da je ograniceno. od 200mbps prosek je 80-100 i to varira... dodje do max 130mbps pa padne na 60 i tako u krug nikako da drzi konstantno na bar 190mbps. Dosta seedera ima bas dobar torent fajl ali slabo skida. Sta moze biti problem?
Ja imam paket 120/15, sa torenta skidam obično filmove i igrice i prosek brzine po fajlu bude 9-11MBs.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Greskom mi pustii paket 200/20 treba da puste max paket od 1000mbps pa razmisljam cemu onda ta brzina ako je ograniceno..sa youtuba uz IDM kada skidam snimak tada vuce svih 200mbps cak i do 211mbps bude download.
 
Jel ima neko problem s kablovskom od jutros?
Ajd ja opet da kažem. Dakle, kada je Supernova u pitanju, stvari se ne mogu generalizovati jer se veoma razlikuju od teritorije do teritorije. Očigledno im nije ista ni programska šema, ni kvalitet usluga, ni tehnička podrška na terenu itd. Dakle ako pitate za neki problem, navedite teritoriju na kojoj ste da bi vam odgvorili korisnici koji žive u blizini. Recimo, da ti ja kažem da nemam problema sa kablovskom a živim u Nišu, a ti si u BGu. Moj ti odgovor apsolutno ne bi bio relevantan.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja dobih ponudu super par 12 meseci po 1 din i optički net. Koliko se čeka otprilkke od prihvatanja ponude do instalacije?

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Zvaće te neka teta da te pita kad ti odgovara. Ponudi ti dva tri četiri dana unapred i vreme kada ti odgovara. Ja sa akviziterom preko vibera "potpisao ugovor", (i na mestu gde treba moj potpis, piše TELEFONOM. Dva dana nakon tog "potpisivanja", zvala me teta tipa u ponedeljak i pita kad odgovara, ja rekao što pre, i ponudila mi sredu četvrtak i petak. Ja odabrao sredu u 9h ujutru, i 5 minuta pre 9h me zvali. Stvarno sve ok. E sad, kada su ovakve stvari u pitanju, onda volim da dam neki dinar majstorima i kažem im "uradite ga kao što bi ste uradili za sebe". Dao sam im jednu crvenu, i dečaci su ga uradili super i max pedantno. Ne kažem da bi bez para uradili loše, ne znam, ali za ovako bitne stvari pratktikujem valutu + sok + kafa + domaća šljiva. I sve top evo mesec i po.
 
Poslednja izmena:
Juče momci odradili instalaciju, optika, sve ferca za desetku. Jedina mana što ne daju šifru za ruter ZTE F680, podneo zahtev i oni promenili naziv wireless mreže i stavili moju šifru po želji. Sve drugo ferca jako dobro. Kragujevac.
 
Sve lepo radi, ali im je tehnička podrška katastrofa.Kod mene je ispala komplikacija zbog prenosa broja. Pogrešili su mi podatke u ugovoru i čim su poslali zahtev za migraciju sa pogrešnim imenom i matičnim brojem naravno da je Sbb odbio zahtev. To im je trebalo da mi jave 17 dana i to neko iz napredne podrške, a meni su do tada pričali da ja nisam uplatio na vreme račun. Pa sam morao da podnesem novi zahtev za migraciju u poslovnici i sad ću da čekam opet bar 10 dana. A u međuvremenu trebalo im je 11 dana da mi pošalju kredencijale za tv po tvom, a kredencijale za Hbo go još nisam dobio. Sigurno sam ih zvao bar 5 puta u vezi svih ovih peripetija i uvek sam pomenuo to i opet ništa.
 
Za TV po tvom ide tvoj imel i šifra ti je broj sa papira pri vrhu koji su ti dali uz ugovor ima 7 cifara, meni to rekli momci na licu mesta kad su razvlači instalaciju po kući. Podneo sam zahtev večeras za hbo go videćemo da li će to brzo da odrade.
 
Za prenos tel.broja meni su rekli da im se javim na 5 dana pred vraćanje opreme SBB-u i da tada SBB ne može da ih odbije. Za sada me vezali za super-par i tada će mi dodati telefon i preći ću u super-sve paket.
 
Kako da se dođe do šifre za ulaz u ovaj ruter ZTE f680....kazu nema šifre zbog toga što je na optici....kakve to veze ima, zbog čega ne možemo sami da uradimo osnovna setova, naziv mreže, šifra za wireless, radni kanal i tako to....
 
Pa meni su pogrešili i mail adresu. Tačno je bilo samo prezime, broj lične karte i ulica. Da su mi pomenili da to treba za tv po tvom išao bih odmah da menjam podatke. Za prenosa mi isto ništa nisu rekli kako ide. Ne daju šifru za ovaj ruter.
 
I meni bila pogrešna dva slova u e-mail adresi ali čovek na licu mesta putem njegovog telefona ukucao ispravnu adresu i rekao probaj da li radi...i naravno radi
 
Kod mene su isto zvali sa ponudom za super par i 12 meseci po dinar, medjutim teta nije umela da mi kaže da li imam uslove za optički net ili nude samo kablovski. Od prošlog meseca vidim da se kod komšije na banderi pojavila nova kutija sa supernova logom, ali niko u kraju ne zna ništa o tome.
 
Kod mene su isto zvali sa ponudom za super par i 12 meseci po dinar, medjutim teta nije umela da mi kaže da li imam uslove za optički net ili nude samo kablovski. Od prošlog meseca vidim da se kod komšije na banderi pojavila nova kutija sa supernova logom, ali niko u kraju ne zna ništa o tome.

Slikaj kutiju i da se vide kablovi koji ulaze u nju, pa ću ti reći da li je optika ili ne!? ;)
 
Jel ima neko problem s kablovskom od jutros?
Ja bih rekao da imam problema od jutros - Zemunska, Novi Beograd.
Isto je rezultat i preko kabla, a i prethodnih dana ima čestih kratkih prekida.

Q7D1Am.jpg
 
Da blok 44 Novi Beograd, TV negledljiva

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ne vidi se najbolje jer nemam bolji ugao za slikanje, a i bužirani su kablovi. Inače odavno imamo kablovsku još od Kopernikusa, ali ovaj ormarić je sad nov. Vidim da ovaj potpisani GMB automatik radi i optiku, tako da ima nade.

IMG_20210131_143208.jpg
 
Na merdevine pa vidi da li na ovom namotaju kabla iznad te kutije piše nekakav text , da utvrdiš/potvrdiš da li je u pitanju optički kabl ili nije. Verovatno jeste, ali moža i nije :D
 
Блок 21 тренутно нема ни телевизије ни интернета. Више од пола сата како је све нестало. Има ли још неко проблем?

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Te kutije na banderama su optika na ulici a do kuce coax
Svuda sada tako rade.
 
Kod mene je optika od bandere do rutera a od rutera do televizora, odnosno STB-a je koaksijalni kabal
 
Блок 21 тренутно нема ни телевизије ни интернета. Више од пола сата како је све нестало. Има ли још неко проблем?

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Kod mene je ok, nije bilo prekida
 
Na nekim lokalnim kanalima izlazi natpis.....dvb servis se ne moze pokrenuti putem IP-a. Molimo pokrenite pretrag.......i posle pretrage isto.....zasto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno