Šta je novo?

Supernova (2024)

Rade sistemske promene za supernovu po fazama nisu svi prebačeni tako da dobiju pravo pristupa moj mts aplikaciji, biće to u narednom periodu
Tako je. Za sada smo samo ja i ovaj član foruma ispod prebačeni na Moj mts portal i aplikaciju na Supernova Box paket koji koristimo pod ugovorom.
Pogledajte prilog 442263Danas stigao mail, ali bez informacije na koji paket prelazim. Čim nisu napisali ide na manji, ne nadam se boljem

Ima par agenata prodaje MTS-a na ovom forumu. Kontaktirace te neko od njih. ;)
Mene je juče neko od njih kontaktirao. Sad imaju akciju za sve postojeće korisnike MTS i Supernova Box paketa.
 
Meni je poslednji racun za SN ubacen u moj MTS. Posto koristim dve posebne usluge na razlicitim adresama ova je dosla kao treca. Zgodnon za placanje svih racuna jednim klikom bez provizije. Elem,kad sam platio sve racune u Aplikaciji vise ne vidim uslugubza Supernovu vec samo prethodne dve(pospejd i optika).
 
Ništa mi sad nije jasno za ovo što pričate za moj mts portal i te stvari.
Šta će biti sa supernovaott.rs?
Kod mene za sada još uvek radi Supernova korisnički portal i aplikacije Move N Go i Move Smart na Supernova nalog dok mi još traje ugovor. Videćemo kako će posle da bude kad meni i svima ostalima istekne ugovor.
 
Meni je poslednji racun za SN ubacen u moj MTS. Posto koristim dve posebne usluge na razlicitim adresama ova je dosla kao treca. Zgodnon za placanje svih racuna jednim klikom bez provizije. Elem,kad sam platio sve racune u Aplikaciji vise ne vidim uslugubza Supernovu vec samo prethodne dve(pospejd i optika).
Sad ti je na Moj mts nalog sve na dohvat ruke...
 
Kako ono beše, mesec dana pre isteka ugovora mora se poslati mejl da želiš raskid? Ističe mi 07 jula, imam samo net uz promociju TV a ostao bih samo na netu pa da me ne potkače sa nekom suludom cenom net + TV.
 
Kod mene za sada još uvek radi Supernova korisnički portal i aplikacije Move N Go i Move Smart na Supernova nalog dok mi još traje ugovor. Videćemo kako će posle da bude kad meni i svima ostalima istekne ugovor.
I kod mene radi supernova korisnički portal,
nemam boks nego samo net i tv, dakle super plan 2 l.
Ugovor do sledeće godine.
 
Dali se nekom ovako nešto dešava... 2 dana nemam tv signal... Internet radi bez problema. Ali tv signal jok.
 
Tako je. Za sada smo samo ja i ovaj član foruma ispod prebačeni na Moj mts portal i aplikaciju na Supernova Box paket koji koristimo pod ugovorom.



Mene je juče neko od njih kontaktirao. Sad imaju akciju za sve postojeće korisnike MTS i Supernova Box paketa.
Moze li neko mene kontaktirati kao postojeceg korisnika supernove?
 
Ja nemam box ali bih mogao da pregovaram 😁 Uskoro mi ističe ugovor pa ako neki agent ima volje...
 
Da li uvođenje optike ucenjuju postojanjem fixne telefonske linije?
 
Imao sam neki MTS Box koji je vremenom otišao na preko 6000 dinara mesečno. Obično sam plaćao do 6500 zavisno od parkinga, itd. Sreća pa mi je ugovor istekao pa sam to otkačio. Ogroman je trošak na godišnjem nivou, oko 660 evra.

Sada sam uzeo u supernovi samo TV i Net, 11 meseci po 1600 dinara i posle ostatak po 3600. Sad vidim da sam naseo jer u temi pišu ljudi da su uzeli 12 meseci po 1. No opet to je sada 280 eur godišnje a ne 660. Šta je tu je.

Sve u svemu, na tel. pozivu mi rekoše 10 meseci 50% pa sam ih podsetio da je 11 ako je paket online poručen. Da li je previd operatera ili podvala ne znam.

Već sutra dan je došla ekipa da montira uređaje. Ja ne znam gde su oni našli te ljude. Nisu znali da otkače TV sa zidnog nosača. Nisu vratili policu na mesto a kablovi...

20240517-165911.jpg


Nisu umeli da povežu, pa mi isključili soundbar, samo udenuli kabal i pobegli. Da sam bio kući verovatno bih isterao naglavčke.
Sve sam te kablove prepakovao i nije da sam baš zadovoljan zbog sledećeg:

Kad upalim TV, prođe neko vreme dok prikaže kanale.

Ima dva uređaja. Jedan je valjda za premotavanje. To mi ne treba. Pa razmišljam da tražim karticu za TV umesto ovog džumbusa.

Sad antenski kabl ide u uređaj za premotavanje, iz njega idu kablovi u neki veliki modem valjda. Ja sam odatle HDMI sproveo u soundbar, pa drugi HDMI ide iz soundbara u TV. Problem je što ne mogu da aktiviram magični daljinski (Samsung TU8500). Ne radi mi prebacivanje kanala. Neću da imam dva daljinska a pogotovo onaj njihov usrani.

Ako neko ima predloge za ovo rad sam da poslušam.
 
Imao sam neki MTS Box koji je vremenom otišao na preko 6000 dinara mesečno. Obično sam plaćao do 6500 zavisno od parkinga, itd. Sreća pa mi je ugovor istekao pa sam to otkačio. Ogroman je trošak na godišnjem nivou, oko 660 evra.

Sada sam uzeo u supernovi samo TV i Net, 11 meseci po 1600 dinara i posle ostatak po 3600. Sad vidim da sam naseo jer u temi pišu ljudi da su uzeli 12 meseci po 1. No opet to je sada 280 eur godišnje a ne 660. Šta je tu je.
A kako sad plaćaš parking? Jel.preko Move box-a?
Šalu na stranu, mešaš babe i žabe. U mts-u si imao i mobilni, a sad nemaš.
U svakom slučaju isplati se česta promena operatera ali treba porediti iste stvari
 
Ajme žnjora, kakvo ruglo... Meni su svi provajderi u sličnoj meri (manjoj ipak) ostavljali isti rusvaj. I prvo što bih uradio kad bi otišli je sve poraskačivao i doveo u neki red. Višak središ vezicama, ako nemaš svoje upotrebi njihove što dođu uz kablove. Bude mnogo urednije i olakša poprilično čišćenje posle.
E sad ne znam šta ti tačno treba i šta je tu sve od čega ali ima opcija na MOVE boxu (ako je taj u pitanju) da se u podešavanjima-podešavanjima sistema-podešavanju ekrana izabere opcija HDMI-CEC. To bi valjda trebalo da ti omogući upravljanje boxom sa daljinskim od TV-a.
 
Nisu umeli da povežu, pa mi isključili soundbar, samo udenuli kabal i pobegli. Da sam bio kući verovatno bih isterao naglavčke.
Sve sam te kablove prepakovao i nije da sam baš zadovoljan zbog sledećeg:

Kad upalim TV, prođe neko vreme dok prikaže kanale.
Nije posao instaltera da pomera nameštaj i radi cable managment i povezuje soundbar.

Njihovo je da vam provuku kabl do modema i stb i eventualno do TV i provere da to radi.

Ima dva uređaja. Jedan je valjda za premotavanje. To mi ne treba. Pa razmišljam da tražim karticu za TV umesto ovog džumbusa.

Sad antenski kabl ide u uređaj za premotavanje, iz njega idu kablovi u neki veliki modem valjda. Ja sam odatle HDMI sproveo u soundbar, pa drugi HDMI ide iz soundbara u TV. Problem je što ne mogu da aktiviram magični daljinski (Samsung TU8500). Ne radi mi prebacivanje kanala. Neću da imam dva daljinska a pogotovo onaj njihov usrani.

Ako neko ima predloge za ovo rad sam da poslušam.
Sa CAM karticom ćeš upravljati daljinskim od TV i to je najzgodnija opcija ali tada nema vraćanja u nazad.

Možda je najbolje da instaliras aplikaciju na TV tada možeš da koristis daljinski od TV i vraćas u nazad a stb spakuj u kutiju
 
Nije posao instaltera da pomera nameštaj i radi cable managment i povezuje soundbar.

Njihovo je da vam provuku kabl do modema i stb i eventualno do TV i provere da to radi.


Sa CAM karticom ćeš upravljati daljinskim od TV i to je najzgodnija opcija ali tada nema vraćanja u nazad.

Možda je najbolje da instaliras aplikaciju na TV tada možeš da koristis daljinski od TV i vraćas u nazad a stb spakuj u kutiju
ljudi danas svasta oce trebo ga pitat da mu usisa kucu jos da mu opere sudove . kad je znao da ce dodji sto nije bio tu i cao , nema on vremena itd.
 
Njegovo je da uradi šta mora i da sve vrati kako je zatekao. Raskačio soundbar jer mu je trebao da taj HDMI ulaz jer nije znao da poveže na drugi. Taj ulaz gde soundbar mora da bude tu jer je on za eARC. Sve sam to posle sam demontirao i ponovo ispovezivao. Za početak bar da znaju da rade ono što im je posao. Za vaspitanje i izuvanje u hodniku je kasno.
 
Njegovo je da uradi šta mora i da sve vrati kako je zatekao. Raskačio soundbar jer mu je trebao da taj HDMI ulaz jer nije znao da poveže na drugi. Taj ulaz gde soundbar mora da bude tu jer je on za eARC. Sve sam to posle sam demontirao i ponovo ispovezivao. Za početak bar da znaju da rade ono što im je posao. Za vaspitanje i izuvanje u hodniku je kasno.
pogresna zemlja rodjace :D to mozda negde drugde da vrate kako bilo kod nas tesko , isto iz loseg iskustva povuceno
 
Njegovo je da uradi šta mora i da sve vrati kako je zatekao. Raskačio soundbar jer mu je trebao da taj HDMI ulaz jer nije znao da poveže na drugi. Taj ulaz gde soundbar mora da bude tu jer je on za eARC. Sve sam to posle sam demontirao i ponovo ispovezivao. Za početak bar da znaju da rade ono što im je posao. Za vaspitanje i izuvanje u hodniku je kasno.
Mogao je i da ti ostavi samo kabl pa ti spoji gde volis.
Njegovo nije da skida TV sa zida i milje sa njega vec da dovuce instalacioni kabl, soundbar ih apsolutno ne zanima.
Trebao si da pripremis ili budes tu, a ne da ocekujes da oni sklanjaju i povezuju periferije za koje nisu nadlezni...a ne daj boze da se nesto osteti.

Za izuvanje se slazem, ali oni se penju, na tavan, na krov i ne mogu se svaki cas prezuvati...
morali bi imati neke navlake za obucu.
 
Te navlake za obuću koriste Monteri iz Yettel-a, oni to rade profesionalni.
 
da budem iskren dolazili su mi i iz supernove sa navlakama, ali mislim da su oni to sami obezbedili posto idu po kucama.

Po stanovima je ipak lakse, nema toliko penjanja po krovovima, i svakako ljudi nece traziti toliko da se izuvaju, jer se krece u zatvorenim prostorima
dok po kucama ako idu svakako ce ljudi traziti izuvanje... a ne moze se svaki put praviti blesav, narocito ako je vlazno vreme.
 
Nazad
Vrh Dno