Šta je novo?

Subwoofer u stanu?

Dusan K

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2002
Poruke
3,185
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600, Noctua C14S, 2x Noctua NF-A14
Matična ploča
B550I AORUS PRO AX
RAM
2x16GB Kingston 3600MHz
GPU
Asus TUF 3080 10GB
Storage
Adata SX8200 Pro M.2 512GB, Lexar NM710 2TB, Western Digital Green 2.5 2TB
PSU
Corsair SF750
Kućište
Cooler Master NR200P
Monitor
Philips 65PUS7354
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zivim u NBGD blokovima, betonski zidovi (jedan delimicno deljen sa komsijom). Prostorija je ukupno oko 35 kvadrata sa standardnom visinom plafona, uz napomenu da su spojene dnevna soba i trpezarija.

Planiram da zavrsim polako sklapanje sistema - preostalo je da uradim upgrade AVR (trenutno je neki matori Pioneer) i nabavim subwoofer. Zvucnici su Q Acoustics - 3050i napred, 3090c i 3010i za surround, ali nece se ici dalje od 5.1 u dogledno vreme. Prilicno povoljno sam od drugara iz inostranstva nabavio SMSL komplet (A300, C200 DAC) koji su spojeni sa prednjim zvucnicima homemade speaker switcherom. Za sada nije u planu zamena, ionako nemam previse vremena da slusam muziku.

Dugo planiram nabavku subwoofera, bio sam se nameracio na SVS PB 1000 Pro, ali... plasim se da mi je overkill za ovakav stan. Da li je neko imao licna iskustva sa ovakvim subwooferom u slicnim uslovima stanovanja (bilo vas, bilo komsijin zvucnik, obe informacije su mi vazne :) )?
 
Uopšte ne mislim da je overkill. Ti već imaš solidne tower zvučnike, prostorija od 35 kvadrata je povelika i mislim da je SVS PB 1000 Pro odličan izbor. Ona njihova smartphone aplikacija za kontrolu sub-a je odlična.
Kod sebe u betnoskim zgradama na Medakoviću sam izmenio i Monitor Audio Silver W12 i SVS 3000 Micro i W12 je dosta moćniji sub. Žena se mnogo više žalila na buku od bilo kog komšije. 🤪
Probao sam oba ova subwoofera u paru, povezanih preko minidsp 2x4HD kutijice i bio sam oduševljen zvukom. Ja kod sebe nažalost nemam mesto za dva subwoofer-a.
Stoga predlažem da nabaviš jedan i da već razmišljaš o poziciji za drugi SVS PB 1000 Pro.
 
Moj glas ide takodje za dva manja/srednja sub-a.
 
Тај 1000 про и спада у мање...
 
Stoga predlažem da nabaviš jedan i da već razmišljaš o poziciji za drugi SVS PB 1000 Pro.
Haha... realno, i jedan cu jedva "provuci" pored zene, ali prostor svakako nije prepreka (ima ga i ispred i iza pozicije za sedenje). Gledao sam ported modele, da li sem pomenutog SVS jos nesto dolazi u obzir? Na Amazonu mi je "zapao" za oko Magnat Alpha RS 12, slabiji ali i dosta jeftiniji (sve i kada uracunas transport).

Shvatam da vecina ovde ne vidi prepreku u ubacivanju ozbiljnijeg sub-a u ovakav prostor, sto je super vest.
 
Za normalno slušanje muzike/filmova nije problem sigurno.

A da smo kod drugara u televizorkama u 28 bloku oborili komšiji od sprat ispod sliku sa zida, jesmo..
 
PRO imaju aplikaciju kojom moze da se podesava EQ samog suba, iole je korisno ako hoces da se zezas sa kalibracijama. Sa hardware strane nema neke razlike.
 
Nazad
Vrh Dno