Šta je novo?

Stremio

Nema života bez FlatPak.

Ma beži bre tamo... Prvi dan novi Ubuntu i već sam morao da prihvatim gigabajt flatpak smeća, uključujući i komplet nvidia drajvere, samo da bi mogao da poteram Stremio. Ja sam se nadao da će mi čista instalacija raščistiti kupus koji je prethodno vladao, al umesto toga sad mi je pola aplikacija deb, pola snap i opet imam flatpak.

Vidim da sad postoji i Stremio web app za gledanje iz browser-a, ali nema među addons ovih naših torentskih. Ne znam da li je ovo upotrebljivo za šta.
 
Naravno da je deb najbolje resenje ali i Flatpak pre od Canocical Snap djubreta.
Flatpak

  • Developed by the Linux Foundation
  • Designed to be a more lightweight and flexible package format
 
Kad neće lepo da prave static builds i ćao onda mora svinjac.
 
Imam i mi box i chromecast, nije to bilo pitanje
Kao neko ko duho koristi LG 5v trebalo bi da znaš da nema tu nikakvih instalacija preko USBa, jer web os nije android pa da možeš da ubacujes programe.
Jednostavno nisu napravili Stremio da radi na starijim verzijama webOS 2.0
 
Lol, nisam gledao video na linux DE malo vise od decenije ali jel moguce to.
 
Tek sad videh da je izbačena aplikacija za Tizen, jel bi ja sad mogao ovo čudo da koristim za gledanje serija i filmova, bez gimnastike koju sad izvodim (skidanje fajla na laptopu, prebacivanje na USB i gledanje na TV-u)?

I kakva je ponuda 4K sadržaja?
 
Tek sad videh da je izbačena aplikacija za Tizen, jel bi ja sad mogao ovo čudo da koristim za gledanje serija i filmova, bez gimnastike koju sad izvodim (skidanje fajla na laptopu, prebacivanje na USB i gledanje na TV-u)?

I kakva je ponuda 4K sadržaja?
Torrentio sa realdebridom i ima 4k koliko hoces.
 
Već 2 dana mi ne učitava titlove i sa ufo v3 plus i samo v3? Mene ovo najviše nervira i pored zavrzlama sa RD i ostalim addonima,kapiram zašto ljudi plaćaju servise jer niko ne želi da se cima i ako je ovo sve super i donekle se i ovo plaća(RD) ,ovo baš smara realno,nije da ne mogu na engleskom ali jednostavno sam navikao na naše prevode 🤷
 
Već 2 dana mi ne učitava titlove i sa ufo v3 plus i samo v3? Mene ovo najviše nervira i pored zavrzlama sa RD i ostalim addonima,kapiram zašto ljudi plaćaju servise jer niko ne želi da se cima i ako je ovo sve super i donekle se i ovo plaća(RD) ,ovo baš smara realno,nije da ne mogu na engleskom ali jednostavno sam navikao na naše prevode 🤷
Moje iskustvo. Takođe mi se nisu učitavali UFO Opensubtitles v3 plus 0.0.4, unistall-irao sam addon i ništa nisam dodavao od addona par dana. Zatim sam ga ponovo install-irao, i dalje radi. Kao da su se nešto bili zaglupeli.
 
Isprobah Stremio+RD na Samsung TV-u, ali nažalost nije to to na Samsungu, moraću da nastavim sa ručnim skidanjem torrenta. Problem je što kvalitetniji Remux fajlovi koje RD izlistava većinom dolaze sa DTS audio fajlom, koji Samsung ne podržava, tako da u 8/10 slučajeva nemam tona.

Ručno izbunarim torrente koji imaju drugi kodek, a često i sam odradim konverziju na laptopu.

Tako da ko ima Samsung, nek računa na taj problem.
Isprobah Stremio+RD na Samsung TV-u, ali nažalost nije to to na Samsungu, moraću da nastavim sa ručnim skidanjem torrenta. Problem je što kvalitetniji Remux fajlovi koje RD izlistava većinom dolaze sa DTS audio fajlom, koji Samsung ne podržava, tako da u 8/10 slučajeva nemam tona.

Ručno izbunarim torrente koji imaju drugi kodek, a često i sam odradim konverziju na laptopu.

Tako da ko ima Samsung, nek računa na taj problem.
 
@Markic
Ako već moraš imati komp / server / NAS / šta god koji radi da bi to skinuto sa torrenta gledao na Samsung TV-u i pride si već platio i za RealDebrid možda da si testirao varijantu dodavanja RD sadržaja na Plex server sa "zurg + rclone" pa da ti Plex odrađuje audio transcode (DTS u AC3 ili šta god) deo "on demand" kad gledaš sa Plex app na tom TV?
 
Isprobah Stremio+RD na Samsung TV-u, ali nažalost nije to to na Samsungu, moraću da nastavim sa ručnim skidanjem torrenta. Problem je što kvalitetniji Remux fajlovi koje RD izlistava većinom dolaze sa DTS audio fajlom, koji Samsung ne podržava, tako da u 8/10 slučajeva nemam tona.

Ručno izbunarim torrente koji imaju drugi kodek, a često i sam odradim konverziju na laptopu.

Tako da ko ima Samsung, nek računa na taj problem.
Isprobah Stremio+RD na Samsung TV-u, ali nažalost nije to to na Samsungu, moraću da nastavim sa ručnim skidanjem torrenta. Problem je što kvalitetniji Remux fajlovi koje RD izlistava većinom dolaze sa DTS audio fajlom, koji Samsung ne podržava, tako da u 8/10 slučajeva nemam tona.

Ručno izbunarim torrente koji imaju drugi kodek, a često i sam odradim konverziju na laptopu.

Tako da ko ima Samsung, nek računa na taj problem.
Veruj mi da je vise DD fajlova nego DTS, preferiram DTS i bas sam se zacudio kad si napisao da je vise DTS. Samo malo prelistas rezultate i nacices DD samo naravno obrati paznju sta pise u naslovu fajla. Atmos je Dolbijev a vecina filmkva je sa atmosom koji u jezgru imaju DD.
 
Pa ne znam, možda sam ja nešto loše podesio, većinom naletim na nekih 5-6 4K Remuxa, od kojih neki imaju 0 seedera (ovo mi je baš čudno, ali deluje mi da nula pored ikonice čovečuljak, označava baš to), pa neće ni da se puste, a ostali imaju DTS audio.

@shamanNS Baš ću da istražim i tu opciju.
 
0 znaci 0 seedova ali sa RD pusta, gledaj sta pise u nazovu fajla koji zvucni zapis nosi
 
Već 2 dana mi ne učitava titlove i sa ufo v3 plus i samo v3? Mene ovo najviše nervira i pored zavrzlama sa RD i ostalim addonima,kapiram zašto ljudi plaćaju servise jer niko ne želi da se cima i ako je ovo sve super i donekle se i ovo plaća(RD) ,ovo baš smara realno,nije da ne mogu na engleskom ali jednostavno sam navikao na naše prevode 🤷
Na većini striming servisa ni nema srpski prevod, a i kad ima nema za ceo sadržaj. Na titlovi.com se nađu 80% prevoda bez problema.
Pa ne znam, možda sam ja nešto loše podesio, većinom naletim na nekih 5-6 4K Remuxa, od kojih neki imaju 0 seedera (ovo mi je baš čudno, ali deluje mi da nula pored ikonice čovečuljak, označava baš to), pa neće ni da se puste, a ostali imaju DTS audio.

@shamanNS Baš ću da istražim i tu opciju.
Nešto si ti loše podesio. Broj seedera nema nikakve veze ako imaš RD. Uglavnom gde ima DTS nađe se i drugi format. Aj daj primer šta si tražio od sadržaja.
Možeš i ovu opciju što je shaman predložio.
 
Aj daj primer šta si tražio od sadržaja.
Evo probah malopre da pustim nešto iz AppleTV produkcije, probah prvo Sugar prvu epizodu, neće niti jedan 4K da se pusti, probam Silo, ista priča. Čak po opisu ne deluje da je problem sa kodekom, probao sam i DV i HDR10+, neće niti jedan.
 
Sugar-Torrentio prvi link je DD+(meni pali i atmos)
-Annatar prvi link isto DD+
-Knightcrawler prvi link isto DD+
-Easynews isto
Ista priča i za Silo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240509-200527.png
    Screenshot_20240509-200527.png
    834.5 KB · Pregleda: 50
  • Screenshot_20240509-201408.png
    Screenshot_20240509-201408.png
    282.5 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_20240509-201330.png
    Screenshot_20240509-201330.png
    271.3 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20240509-201305.png
    Screenshot_20240509-201305.png
    273.2 KB · Pregleda: 44
A da nije možda problem što ja imam samo Torrentio konfigurisan sa RD? Vidim da ti imaš i Annatar, Knightcrawler, Easynews, Yggstremio.

Jel pametno da dodam i te addone?
 
Nema to veze sa tim, to je do setovanja. Ne znam da li na samsunzu mozes da biras kako obradjuje zvuk stremio. Treba da bude bitstream odnosno passtrough. Da ga obradjuje TV. A ti proveri da li TV ima problem mozda sa Dolbijem zapravo.
 
Uzmeš neki box i miran si. Barem ja tako razmišljam, imam Samsung i LG TV, ne bih se zezao sa aplikacijama na njima, eksterni uređaj je bolje rešenje.
 
Drugari, čemu služi Annatar i da li je isti dodatak kao torrentio i kako se podešava da radi?
 
A da nije možda problem što ja imam samo Torrentio konfigurisan sa RD? Vidim da ti imaš i Annatar, Knightcrawler, Easynews, Yggstremio.

Jel pametno da dodam i te addone?
Nije, @emaremare je već odgovorio. Najverovatnije je do tvog tv-a i kako je Stremio konfigurisan. Nemam samsung tv pa ne mogu da testiram. I naravno da možeš da dodaš addone, ali ti to neće rešiti problem.
Inače, koji tv je u pitanju?
Drugari, čemu služi Annatar i da li je isti dodatak kao torrentio i kako se podešava da radi?
Annatar je sličan torrentio, sporiji i daje manje linkova ova community (postoji i selfhosted) verzija addona.
 
Probao na LG- tv, uglavnom zadovoljan ali imam problem sa titlovima pre svega dexterovim 21767 sa podnapisa, nece da ucita, error.
Probao na nekim starijim ali i novijim naslovima.
 
Totalna glupost da ne može audio da se bira na lg aplikaciji, pola novijih filmova na rd ima po default audio na ruskom, valjda ce srediti to
 
Vrh Dno