Šta je novo?

Stremio

Mislis da koristim externi plejer? Vidim da preporucuju just (video) player
 
Da bi ti ponudio titlove preko nekog addona, moraces da koristis kodi. Ostalim plejerima nece isporucivati titll koliko ja znam. Ja sam podesio kodi kao eksterni plejer i namestio da pri startovanju automatski trazi titlove preko titlovi.com addon-a.

To radi preko ovog subloader addon-a:


Imas ovde uputstvo za podesavanje:


Kad u stremiu podesis da koristi eksterni plejer, pojavi se kodi u meniju, kliknes always, od tada bi tok pustanja filma trebalo da bude vrlo jednostavan i da izgleda ovako:

Otvoris film u stremiu i kliknes na zeljeni link, automatski se otvara kodi i automatski pokrece pretragu za titlove za jezike koje si izabrao, kliknes i kraj.

Odlicno je i za ljude koji ne koriste stremio.
 
Probacu. .. Jos mi kodi fali na ovom slabom tv-u, ne znam kako bi to radilo?
 
Jeste heavy u odnosu na ostale plejere...

Za light varijantu mozes da koristis i syncler (placa se) + real debrid i mx player ili integrisani exo player. To ce ti svakako raditi i na slabijem uredjaju i nudi i titlove preko opensubtitles-a (uskoro i preko ostalih provajdera) na jedan klik. Treba malo da se podesi, ali odlicno je. (ima syncler tema)
 
Imam jedan problem, koristim stremio na pc i imam RD. Sve sljaka kod 1080p ali kad pustim 4K, slika ide i zamrzne, iskoci li de ugasio program. Onda nadjem resenje u setings, odradim enable hardwere accelerated decoding i sve radi kako treba ali slika bude svjetlija, kao da brightness povecam i to nije to. Isto isporbao i sa tv, spojenim sa hdmi kablom. Ima li ko iskustva ?
Evo slike sa tv-a.
 

Prilozi

  • PXL_20231016_215342965.jpg
    PXL_20231016_215342965.jpg
    248.4 KB · Pregleda: 107
  • PXL_20231016_215411805.MP.jpg
    PXL_20231016_215411805.MP.jpg
    247.5 KB · Pregleda: 72
Imam jedan problem, koristim stremio na pc i imam RD. Sve sljaka kod 1080p ali kad pustim 4K, slika ide i zamrzne, iskoci li de ugasio program. Onda nadjem resenje u setings, odradim enable hardwere accelerated decoding i sve radi kako treba ali slika bude svjetlija, kao da brightness povecam i to nije to. Isto isporbao i sa tv, spojenim sa hdmi kablom. Ima li ko iskustva ?
Evo slike sa tv-a.

Meni se čini kao da se HDR aktivirao što je ako mene pitaš pozitivna stvar.
 
Jeste heavy u odnosu na ostale plejere...

Za light varijantu mozes da koristis i syncler (placa se) + real debrid i mx player ili integrisani exo player. To ce ti svakako raditi i na slabijem uredjaju i nudi i titlove preko opensubtitles-a (uskoro i preko ostalih provajdera) na jedan klik. Treba malo da se podesi, ali odlicno je. (ima syncler tema)


Stigao mi stick 4k, malo sam se igrao sinoć , cini mi se da nesto bolje pusta, 5-6sec otprilike, sto je ok.

Mada, jutros sam probao i na tvu, LOTR of 70+gb je pustio za 10sec, isto tako i 4k sopranove od 3-4gb, isto i fhd sopranove od 1.7gb. Uopšte ne mogu da uhvatim pravilo. Probao sam i da isključim hw encoding (video savet negde na netu) cini mi se da isto radi.

10 sec je ok ako se tako nastavi...
 
Ali ovo je slika sa Tv-a koji nije 4k, nit ima hdr, a ni ovaj fajl koji sam pustio, obican 1080p.

Pusticu kasnije 4k fajl, HDR pa cu slikati. :)
Mislim da je HDR feature deo androida tj drajvera, ali da panel ne moze da ga prikaze jer ne podrzava HDR pa se desava taj brightness. Slicno mi se desavalo na desktop monitoru, ima logike sto kaze covek. Pokusaj da disable-ujes hdr ako postoji opcija.
 
Slika 1 i 3 je ukljucena opcija "hardware accelarated decoding" dje sve radi 1/1, samo je slika brightness +++ :D slika 2/4, ugasena opcija ali mi ne radi kako treba 4k.

Ali sam nasao "resenje", kad gledam na kompu, imam stik uz monitor na koji mogu da mijenjam profile slike samo sa klikom. Sta cu drugo ;) ljepse je i to nego da mi stalno kresuje 4K, kad budem gledao preko tv-a (koji je spojen sa pc) gasicu "hardware accelarated decoding" opciju i to je to.
 

Prilozi

  • PXL_20231017_090805019.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg
    PXL_20231017_090805019.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg
    187.6 KB · Pregleda: 49
  • PXL_20231017_090602551.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg
    PXL_20231017_090602551.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg
    139.4 KB · Pregleda: 36
  • PXL_20231017_085056287.jpg
    PXL_20231017_085056287.jpg
    254.9 KB · Pregleda: 39
  • PXL_20231017_085021378.jpg
    PXL_20231017_085021378.jpg
    254.7 KB · Pregleda: 79
Pokušavam da pratim... 🙂
Ja sam nešto na brzinu sinoć hteo da probam na matorom laptopu pa je baš sekao 4k kada pustim i tu me prekinuli... Isključen inače hardverski jer puštam 1080 piksela maksimalno. Laptop i TV su HD pa im i to mnogo.
Pišem ovako jer nisam stigao da proverim da li pali eksternu grafičku kada pustim 4k ili ostaje na integrisanoj.
Tu je možda uzrok te razlike koju dobiješ. Drugačije su podešeni drajveri.
Recimo, na integrisanoj je podešen gama na 0,8 i nema tog previše svetlog ekrana. Za igrice radi eksterna ali se uglavnom u njima podesi grafika.
Nisam siguran ali možda ti tako nešto pravi problem. Probaću kasnije kada stignem.
 
Ima li neki addon za live Balkan kanale?
Bio je ranije sad ga nema u app, ovako ne nalazim sem za Kodi
Ako nije za share ovako javno moze na PM
 
Šta je sa titlovima? Rade samo embedded. Opensubtitles se vide u ponudi ali kada odaberem bilo koji ništa se ne dešava!?
 
Isto.
Verovatno je do njih nešto,valjda ce da se vrne..
 
I kod mene isto, juce prestali da rade. Na telefonu i dalje rade, na tv-u ne..
 
Da bi ti ponudio titlove preko nekog addona, moraces da koristis kodi. Ostalim plejerima nece isporucivati titll koliko ja znam. Ja sam podesio kodi kao eksterni plejer i namestio da pri startovanju automatski trazi titlove preko titlovi.com addon-a.

To radi preko ovog subloader addon-a:


Imas ovde uputstvo za podesavanje:


Kad u stremiu podesis da koristi eksterni plejer, pojavi se kodi u meniju, kliknes always, od tada bi tok pustanja filma trebalo da bude vrlo jednostavan i da izgleda ovako:

Otvoris film u stremiu i kliknes na zeljeni link, automatski se otvara kodi i automatski pokrece pretragu za titlove za jezike koje si izabrao, kliknes i kraj.

Odlicno je i za ljude koji ne koriste stremio.
Uradio sam sve po uputstvu ali ne radi. Pustim film preko stremia, pita me preko kojeg plejera, izaberem kodi i samo otvori pocetnu stranu kodija, ne otvara plejer uopste.
 
Je l' se dešavalo kad da ovako ''riknu'' titlovi, pa bez njih je onda ovaj stremio faktički neupotrebljiv i to ne samo kod nas nego i za šire narodne mase diljem sveta.
 
Meni na kodiju radi mnogo lose. Stalno izbacuje, krene video pa nakon par minuta samo odjednom izbaci na pocetnu stranu kodija.. Dosta cesto nece ni da pusti..
 
Jel ovo mobilna aplikacija? Da nemas i na windowsu instaliran, pa da povuce podesavanja odatle?

edit: sad sam probao i na kompu i na tv-u, radi ok.
 
Nazad
Vrh Dno