Šta je novo?

Sto kompatibilnija konfiguracija - za narednih par god.

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Nisam radio upgrade od 2007-e, nisam pratio tokove, igrao se na konzoli od 2008-e...

Sta bi sad mogao da uzmem da moze da se odigra nesto u narednih 2, 3 god, ne mora uopste na ultra high i to.
Posto je nov PS3 Slim oko 250e, gledam da uzmem nesto da ne premasi previse tu cenu, racunajuci i da prodam moje sadasnje komponente..

Hvala unapred.
 
O cemu vi pricate kakvi skyrimi kakvi torture testovi :d
Inace sve je u 'moja masina', novo sve.. Sutra uzimam ovaj TX 3 Evo, ovaj box nije normalan, mogao je neko da me upozori :)
 
Poslednja izmena:
Pa da si malo posecivao PC pdf-ove znao bi to, ovako mora sve da ti se pasira ili sazvace :)
 
Mene cudi gde je on to sprcao 13k postova.. :) ja sam do sada naucio mnoge stvari zahvaljujuci ovom forumu, ne tako davne 2009 godine sam kupio prvi bolji komp posle 4 godine godine i prvog kompa (tada je i taj bio dobar i skup ali vreme brzo zgazilo) i stvarno nisam imao veze sa vezom o mnogim stvarima a sada sam 3 svetlosne godine ispred tadasnjeg znanja. Bukvalno od igrica, sitnih modova i popravki, oc-a, softvera, raznih obrada, bench testova preko mob telefona do fotografije i biciklizma :d
 
Poslednja izmena:
Razumite da nije svima prijatno sa tim stvarima, bios, voltaze i ostalo, samo zelim da radi :)
 
Borise, polako, naučićeš ti sve što treba. Samo me čudi da i pored 13.000 postova opet imaš neke strahove, opusti se malo.

Torture test sam ti predložio da bismo videli, ne samo ti nego i mi, kako se tvoja MSI 6870 OC ponaša pri igrama koje su ultra zahtevne. Ne bi bilo loše da pokušaš ono gore što sam ti predložio, neće škoditi da baciš rezultate ovde. :)
 
Nemam mesta zaista za Skyrim i te zaebancije, imacu jedva za BF3 :) Njega ce testirati na full pa javljam utiske.. Inace ja sam postovao uglavnom po temama za igre, nisam ja nikad bio pravi benchmarkovac :) Instaliranje Windowsa i eventualno zamena nekih komponenti su moji limiti sto se tice PC-a :) Jednostavno se ne osecam prijatno 'igrati' se s tim stvarima, kad vidim Bios skoci mi pritisak, kako ga sve ove godine ne naprave malo prijatnijim iskustvom :d
 
Pa ako bi stavili golu žensku u BIOS, sigurno bi ti bio prijatniji. :D :p

Elem, pa ok, testiraj onda BF3 i stavi sve na maksimum, pa javi rezultate.
 
Pa čovek 2 i nesto godine još nije root-vao telefon, to je tek posebna priča :D

Ako mu ne radi out of the box, počne vriska i cika :D
 
kad vidim Bios skoci mi pritisak, kako ga sve ove godine ne naprave malo prijatnijim iskustvom

pravo pitanje je kako se nisi navikao za sve ove godine :)
 
Nemoz se naviknes na nesto tako lose uradjeno :)
Ugradjen TX3 EVO, konacno tisina, svaka cast AMD-u na onom boxu, ne znam kako ih nije sramota da potpisuju ono. A u pakovanju TX3 falilo neko malo govance, drugar ga jedva namontirao. (mrzece me jedno 10 dana), i*iotski sistem sa onom snalom.. Ne moze nista bezbolno da prodje sa ovim hardverom, strasno :)
 
Jao Borise, cccc...budi malo hrabar nemoj da se na sve žališ. Nemoj da te ljudi posle zezaju zbog toga, znaš i sam kakvi su ljudi. :)
 
Realno uz Black Edition verzije i ne bi uopste trebalo da ide kuler, jer su namenjene za OC... :)

Nego koliko su ti sada nize temperature procesora? Kolike su bile pre, a kolike su sada?
I koliko paste dolazi uz TX3 Evo? Jel ima samo za jedno koriscenje ili...
 
Poslednja izmena:
Pa nisu nesto manje, doduse neverovatno mi je pakleno u sobi danas, pogotovo sad. Izmedju 40-44 u Windowsu. Igrao BF3 jedno sat vremena i ploca je ispustila neki zvuk, kao beep ali nije onaj klasican vec zvuci kao da nesto grebe, jedno sekund u trajanju. Dva puta se to javilo u nekih 15 sekundi pa sam ugasio igru i posle toga vise nije. Ne znam da li je to warning sound iz ploce, namesteno je kad predje 70. Ne znam da li je to normalno, mada je stvarno pakao u sobi..
 
Poslednja izmena:
65 stepeni posle 10-ak min BF3..
 
Pa nisu nesto manje, doduse neverovatno mi je pakleno u sobi danas, pogotovo sad. Izmedju 40-44 u Windowsu. Igrao BF3 jedno sat vremena i ploca je ispustila neki zvuk, kao beep ali nije onaj klasican vec zvuci kao da nesto grebe, jedno sekund u trajanju. Dva puta se to javilo u nekih 15 sekundi pa sam ugasio igru i posle toga vise nije. Ne znam da li je to warning sound iz ploce, namesteno je kad predje 70. Ne znam da li je to normalno, mada je stvarno pakao u sobi..

I? Koliko je bolja grafika u odnosu na ps3 i da li igras sa ds3 ;) ?
 
Kako cu da pobacam sve kroz prozor i igram Labyrinth na telefonu.. :)
 
Cekaj da dodjem, pa mi baci sve lepo, monitor i hard disk ne moras :p
I molim te lepo upakuj u neke sundjere, da mi se ne razbije :D
 
Ako ti nije klokovan proc bas bas onda imas problem sa temperaturom. Mozda ti ortak nije lepo namestio kuler, mozda nije pastu naneo kako treba ili nesto sl. Proveri jos jednom !

Znaci bas ne bi trebalo da se desava, iako je kazem totalna pecnica u sobi..
 
Bolje da si kupio klimu, pa sledeće godine komponente ;)

Pa ne znam i meni je to baš toplo 65°C i to za 10 minuta...

Sta da ti kazem otvaraj kućište i kupi neki ventilator veliki na buvljaku i nek ti duva, malo na tebe, malo na kućište :D
 
B

Sta da ti kazem otvaraj kućište i kupi neki ventilator veliki na buvljaku i nek ti duva, malo na tebe, malo na kućište :D

Takva je situacija kod moje sestre u sobi. Taj veliki vent specijalno za hladjenje otvorenog kucista u kojem se nalaze poprilicno stare komponenete pa se i na yt proc drzi na zakucanih 100 % stoga i ucestali restarti zbog temperature, pa je vent must have :D
 
ja msm da to nije strasno, dovoljno je mozda i 2 min da grafa rokne tolku temperaturu kad se igra neka igrica...cim je iskljucis pada na 40ak...?

msm kod mene u sobi je sauna, pa su mi temp cpu 38-44 u idle [amd955 stock sa hyper212evo] a grafa ~40ak u idle...kad se pokrene neka igra, grafa se popne do 70, a cpu oko ~50 cini mi se...mada sa zatvorenim kucistem bez ijednog venta temp mi je veca na cpu za 15 stepeni u idle, dakle kuciste i provetrenost igraju veliku ulogu...
 
@bora bora
On govori o temperaturi procesora, a ne graficke.

Jel moze neko od vas koji koristite TX3 Evo:
1. Koliko su prosecno nize temperature sa njim (po mogucstvu od stock kulera AMD-a)?
2. Da li se uz njega dobija pasta za samo jedno "lepljenje" ili za 2,3,4...?
 
Nazad
Vrh Dno