Šta je novo?

Sto kompatibilnija konfiguracija - za narednih par god.

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Nisam radio upgrade od 2007-e, nisam pratio tokove, igrao se na konzoli od 2008-e...

Sta bi sad mogao da uzmem da moze da se odigra nesto u narednih 2, 3 god, ne mora uopste na ultra high i to.
Posto je nov PS3 Slim oko 250e, gledam da uzmem nesto da ne premasi previse tu cenu, racunajuci i da prodam moje sadasnje komponente..

Hvala unapred.
 
Moraces malo vise da potrosis.. znas i sam- i3 2100, 100e jer je dovoljno jak za sve a malo trosi, neka Asus ploca od 80e, 4Gb DDR3, prakticno svejedno samo da bios nema probleme sa memarom mada bih ja uzeo 2x4Gb kada su cene smesno niske- 40e i 7770 ili 6850 za 100e. To bi bilo sasvim ok.
 
Da, to sam mislio, 400e recimo, i prodam mozda moje sadasnje za 90, 100..
 
sada ti je best buy 6870 za sitne pare. ostatak moze i5-3450 i neka B75 ploca, 8GB, rezac, napajanje i kuciste imas. za pare koje dobijes od tih komponenti i svog diska kupis Seagate ST2000DM001 i da pevas. posle mozes samo da uzmes jacu grafiku kada se ukaze potreba, za sve ostalo si miran.
 
Mislis da bi ovo napajanje bilo dovoljno za te komponente?
 
Zato sam i predlozio i3 2100 i 7770.. ali opet imas 1080p rezoluciju monitora i bolja opcija je 6870 za 120e mada ce i 7770 lepo da gura.. ali za multimediju i igranje ti definitivno ne treba nista jace od i3 bar jos 1 godinu.

Prvi put vidim da neko na forumu ima ovaj fensi cyber Asus monitor :)

asus-ms236h_1.jpg
 
ali za multimediju i igranje ti definitivno ne treba nista jace od i3 bar jos 1 godinu.

Ih jednu godinu, ja sam poslednji veliki upgrade radio krajem 2007-e i nemam nameru to da menjam :D Inace kod mene samo fensi :)

@ chinaski

Nego gledam taj procesor, 20.000 u Gigatronu, nesto jevtinije mozda? :)

Bilo bi sjajno onda ako mogu da ostavim ovo napajanje..
 
Poslednja izmena:
Znaci ploca koju bi uzeo, i5.. bi bili kompatibilni sa nekim menjanjem grafike za 2 godine? Tipa da mogu da izguram i nesto sto nove konzole donesu.. Jos jednom napominjem da mi nije bitno ikad da to bude full hd, ultra high detalji..
 
Poslednja izmena:
Koliko ima smisla i5-3450, Powercolor 7770 i Asus P8B75-M? Ima neka firma za memorije za izbegavanje?
 
Taj procesor je odlican i uopste nisam znao da ces da dajes toliko kesa.. zato sam predlozio 7770 (ova graficka kada se ocuje stize i prestize u 6850 u dx11 igrama) ali je uz tako jak procesor bolja opcija neka najjeftinija 6870, malo je ocnes i imaces sve max detalje u najzahtevnijim dx11 igrama sa 2xAA ili bez AA na full hd a sve to sa gpu od 120e ;)

http://www.anandtech.com/bench/Product/536?vs=539

Cisto da vidis kako se 7770 drzi u dx11..

Postoje neke ddr3 memorije koje Asus bios ne kapira bas :d, meni se to desilo sa Patriot Signature 2x4Gb ddr3 ali na AMD platformi..
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je Borisu hakovan nalog. Noob pitanja postavlja a zivot potrosio na bench forumu. Jos i avatar promenio da ga ne prepoznaju ljudi koje je hejtovao godinama, pa sad od njih mozda da potrazi savet. Borise, ti li si ? :d
 
Poslednja izmena:
Pa zar upravo u Mushkina nisu trpali module koje je kingston trpao u svoju Blu seriju ?
 
Ja mislim da je Borisu hakovan nalog. Noob pitanja postavlja a zivot potrosio na bench forumu. Jos i avatar promenio da ga ne prepoznaju ljudi koje je hejtovao godinama, pa sad od njih mozda da potrazi savet. Borise, ti li si ? :d

Pa nisam ja nikad bio benchmarkovac u prevedenom znacenju te reci :D

@hsv

Nisam ni ja nameravao toliko novaca, chinaski me navukao :) Ali opet ne bi da za 2 godine bude bas low-end. I hard bi verovatno morao da uzimam, imam 460gb koji su popunjeni a gde su tu PC igIce :( Nemoz upgrade bez 450e izgleda nikad..
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je Borisu hakovan nalog. Noob pitanja postavlja a zivot potrosio na bench forumu. Jos i avatar promenio da ne naleti na ljude koje je hejtovao godinama, pa sad od njih mozda da potrazi savet. Borise, ti li si ?

Hahaha, nemoj tako. :D

Svakako uzmi bar 6870, koja je 256-bitna karta, 7770 uz svu tehnologiju ne moze bas da joj parira po sirovoj snazi iako su cenovno tu negde.

Mozda bi ti i neki AMD X4 zavrsio posao, ako hoces malo da ustedis.
 
Jel bi mogao jos neku jeftiniju graficku da uzmem sad, a da izdrzi dve godine recimo.. Igrao bi se BF3/4, PES-ovi, C.A.R.S. recimo, i poneki single player. Ovaj i5-3450 bi zadrzao kao i neku plocu do 80e, gledam da ustedim malo na grafickoj pa eventualno kroz 2 godine da je obnovim..
 
Jel bi mogao jos neku jeftiniju graficku da uzmem sad, a da izdrzi dve godine recimo.. Igrao bi se BF3/4, PES-ovi, C.A.R.S. recimo, i poneki single player. Ovaj i5-3450 bi zadrzao kao i neku plocu do 80e, gledam da ustedim malo na grafickoj pa eventualno kroz 2 godine da je obnovim..

Pa ispod 6850 nikako ne bi smeo da ideš, to je minimum minumuma danas, pogotovo što planiraš da igraš ove zahtevne igre. Cena je dosta dobra za 6850. Kao što reče iznad naš član, 6870 je idealno rešenje ali ako nemaš para za nju onda je svakako 6850 neki minimum minimuma.
 
Poslednja izmena:
Aj dajte onda neku, koja moze gurati na nekim normalnim rezolucijama (1440x720 ili kako vec) igre do nekog sledeceg grafickog skoka.. I ako mozete neku sto jeftiniju a dobru plocu, racunajuci da se ne bavim nikakvim overclockom..
 
ako hoces da imas vrhunski dx11 slajdsou- pazari ovu dulsrulesovu :d

Lepo sam ti rekao, uzmi neku 7770, ima odlican dx11 tesselator i ocovana u dx11 igrama gazi laganeze 6850.. a da ne pricam o tome da malo trosi ;)
 
ako hoces da imas vrhunski dx11 slajdsou- pazari ovu dulsrulesovu :d

Lepo sam ti rekao, uzmi neku 7770, ima odlican dx11 tesselator i ocovana u dx11 igrama gazi laganeze 6850.. a da ne pricam o tome da malo trosi ;)

Hahahaha ! Carski :D

Pa realno, imam slajdsou ali i ovako nema igara trenutno da me vuku. Kad izadje 660ti tu sam prvi u redu za kupovinu. Do tada, masina je hladna, radi na leru i chilluje pod klimom totalno :)
 
Poslednja izmena:
J*bali vas ti I3 Inteli. :p Daleko bolje resenje je da pazari Phenoma 955-icu u kombinaciji sa nekom AM3+ plocom, pa ako bude hteo/bude u mogucnosti, moze dogodine da upgrade-uje na Piledrivera. Ostace mu sasvim dovoljno kinte za neku solidnu grafu, tipa ATI 6870 (koju moze da pogleda i u oglasima); a sa 6870+P955 ce moci da se igra u full HD-u jos minimum godinu i po/dve dana. 6870 je generalno brza karta od 7770, tako da je daleko bolje da malo ustedis na procu i uzmes 6870, prevashodno sto mozes da nadjes odlicne primerke u oglasima.

Evo sta bi bila neka moja preporuka:

AMD Phenom II 955 BE
Gigabyte GA-880GM
6 GB DDR3 (Kingston, Gail, Mushkin, svejedno je...)
ATI 6870 (vidi ako mozes da nadjes polovnu sa garancijom u malim oglasima)
Sto se tice hardova; krastavac ne znam koliko si upucen, ali posle onog haosa na Tajlandu tamo na jesen prosle godine, cene hardova su otisle u p.m. tako da ne ocekuj da kupis nesto jace od 1TB za manje od 100 evra.
Od napajanja ce ti biti sasvim dovoljan neki Chief od 550W.
 
Hahahaha ! Carski :D

Pa realno, imam slajdsou ali i ovako nema igara trenutno da me vuku. Kad izadje 660ti tu sam prvi u redu za kupovinu. Do tada, masina je hladna, radi na leru i chilluje pod klimom totalno :)

Pa i moja masina je poprilicno hladna iako nemam klimu :p

@Vuk_, imam phenom II 955 i prezadovoljan sam u svakom smislu, od igranja do munjevitog multitaskinga i renderinga itd, posebno za ovu cenu ali borisu ne treba to, kao prvo ima ne bas mnogo jako napajanje a i hoce da mu ploca i procesor traju bas dugo, bolje onda da uzme onaj i5 sto su mu predlozili i 7770.
 
A ploca za i5? neka bez OC mogucnosti, SATA3 i SSD pozeljni..
 
Nazad
Vrh Dno