Šta je novo?

Sto jeftinija nova graficka za HW akceleraciju 1080p encodova (DXVA/CUDA)

Supreme.50

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
1,352
Poena
210
Ortak ima malo slabiji PC, single core proc, 1GB rama, intergrisanu grafu... ima PCI slot. Trebala bi mu graficka koja bi pokretala encodove hardverski umesto procesora. Mora da bude nova, da provereno moze da pokrece sve, cena do 50e, iako bi preferirao one od 30e ali ako ima neke znatne razlike (u ovome, ne u igrama i brzini) otvorice se jos 20e za one modele do oko 50e. Zanima me jos koliki potrosaci su ovi modeli, posto ima neko kinesko napajanje koje nije bas ni mlado, tako da ne mora i to da menja.
 
50€ za to sto trazi je mnogo. Pa njegov ceo kompjuter najverovatnije ne vredi toliko.
Ako hoce SAMO zbog HD filmova, onda neka uzme polovnu za 20€. Cak i da hoce igrice nova se definitivno ne isptlati, jer ce mu sve ostale komponente biti usko grlo :d

Znaci ako hoce samo zbog HD filmova, onda polovna.
Ako hoce bas novo, onda neka proda to sto ima i neka uzme H61 plocu + G530 + 4gb DDR3 rama + kuciste i napajanje = za 110€. Sve novo sa garancijom. Procesor je ekstra (ima posebnu temu na forumu) za te pare i moci ce da igra i sve najnovije igrice sa boljom grafickom. Inace G530 ima integrisanu graficku i sigurno pusta HD filmove. A ceo kompjuter toliko malo trosi da moze da ga napaja ovim:
mouse-on-wheel.jpg

Hladana je tako da ni o tome ne treba da brine. Kad skupi para (i ako bude hteo) moze da uzme neku graficku i da igra sta hoce...
 

Prilozi

  • mouse-on-wheel.jpg
    mouse-on-wheel.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 49
Pazi njemu ne treba nista osim ovoga sto sam naveo. Odnosno treba ali mu je sadasnji PC dovoljan, jedino sto ne moze je da pusta 1080p. Kada kazes usko grlo da li mislis za ovo (ne bi trebalo da moze da bude?), ili na performanse generalno? Posto ako je ovo drugo, onda je nebitno. Svakako cu mu predloziti ovo, ali mislim da mu se ne daje "toliko" para za novi PC da bi pustao HD filmove.
 
PCI ili PCIe slot ;)
 
Kada kazes usko grlo da li mislis za ovo (ne bi trebalo da moze da bude?), ili na performanse generalno?
Nisam razumeo pitanje.

Ako je takva situacija onda je najbolja opcija da kupi polovnu graficku za 2000 dinara ili 20€. Nije mi jasno zasto hoce bas novu kad mu je sve ostalo staro ko zna koliko godina...

P.S. Inace ja sam imao maltene isti problem, i na kraju uzeo ceo polovan kompjuter... Evo istog mog pitanja za graficke koje podrzavaju HD encoding: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?286092-Graficke-sa-HD-encoding-om
 
PCI ili PCIe slot ;)

Oba :d. Hteo sam da kazem PCIe :p.

Nisam razumeo pitanje.

Ako je takva situacija onda je najbolja opcija da kupi polovnu graficku za 2000 dinara ili 20€. Nije mi jasno zasto hoce bas novu kad mu je sve ostalo staro ko zna koliko godina...

P.S. Inace ja sam imao maltene isti problem, i na kraju uzeo ceo polovan kompjuter... Evo istog mog pitanja za graficke koje podrzavaju HD encoding: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?286092-Graficke-sa-HD-encoding-om

Pa kazes usko grlo.. ako mu treba iskljucivo za ovo kako moze da bude usko grlo. A naglasio sam da ga ne zanima nista drugo tako da ce PC biti usko grlo svejedno i ja to znam. A nece polovnu iz razloga sto tih 10e manje ne vredi rizika da moze sutra da ti rikne grafa, ne znas ni da li je neko stavljao u rernu (pogotovo kad se radi o tim 20e 8800GT) ni sta je radjeno sa njom. Ne zelim ni ja da mu to preporucujem posto ni ja ne bi uzeo polovnu za HTPC nego bi se otvorio 10e da znam da imam garanciju i da me boli uvo, ovako ortaku preporucim polovnu, rikne mu posle 5 dana i ne zelim da budem u takvom polozaju.
 
Cak i da hoce igrice nova se definitivno ne isptlati, jer ce mu sve ostale komponente biti usko grlo
Mislim da si propustio ovaj boldovani prvi deo recenice ;)

10e na 30e je trecina. A jos sto nece naci novu za 30 evra. Ja sam video nove za 40e. A 40e samo zbog HD filmova je mnogo, ali kako hoce. Za te pare moze da uzme neki od onih plejera pa da WD live i slicno, pa da gleda kao covek, bez buke kompjutera...

Zasto mislis da su ljudi stavljali SAMO 8800GT u rernu? Pa svaka moze u rernu...
Ti ne uzimas preko bilo koga, nego recimo ovde od proverenih ljudi sa bench-a sa dugogodisnjim iskustvom. Pa odes i proveris grafiku pre kupovine...
Imam i ja GT 9400 koju sam zamenio ovom iz potpisa, ali je necu skoro prodavati... A takvih imas jos po oglasima i ovde i na kupujemprodajem.

Ako bas hocete novu i samo za HD video, onda okrenite itsvet i pcberzu i trazite najjeftiniju Nvidia od 8xxx pa navise ili Radeon od 3xxx pa navise.
 
Jeste trecina ali opet ponavljam ta trecina je samo 10 evra ;). I ima za 30e, cak ima za 3000 dinara. Njemu ocigledno nije mnogo, mislim i ja da to nije neka cifra. Ti si predlozio 110e u istu svrhu ;). WD playeri ne postoje za 3000, pogotovo ne sa svim kodecima.

Mislim da su "samo" stavljali 8800GT u rernu zato sto se noviji modeli iste jacine ne greju ni priblizno, niti crkavaju zato sto su noviji. Ovi entry modeli se ni ne greju ni ne crkavaju. Dosta jaci modeli nikome nisu izasli iz garancije i dalje. Tako da se 8xxx i 9xxx serija i ATI 3xxx i 4xxx stavlja u rernu u 90% slucajeva ;).

Sto se tice proverenog foruma, opekao sam se jednom od proverenog clana i nikad vise. Jos je taj ortak za koga je graficka isao sa mnom 2 puta na -10 iz Zarkova do Dusanovca, tako da to otpada. Moras razumeti da ja mogu da kupim nesto ovde, ali ne mogu da predlozim nekome ko se ne razume toliko dobro i nema vremena da se bakce sa time da kupi polovnu stvar. Isto tako mogu i da mu preporucim ali nece on hteti. Takodje ako sam ja uzeo TV iz Madjarske, ne mogu nekome preporuciti da to isto radi posto ne zelim da rizikujem tudje pare. Cak i da predlozim, ne mora da znaci da ce prihvatiti. Neki ljudi jednostavno vole novo, nekad je opravdano a nekad ne. Bolje da preplati 10e za noviji model nego da mu sutra crkne i da se ja nadjem u takvoj poziciji da sam mu predlozio da baci 20e. Ne bi ja imao problema sa njim, ali bi imao sam sa sobom, ako me razumes.
 
Razumem ja tebe u potpunosti. Svi mi imamo drustvo koje se ne razume "u te stvari" i koje nece da rizikuje, i to je sve OK. Samo sto ti uopste nisi razumeo moj post. Ja sam dao 4 opcije za koje smatram da su najbolje pa izaberite kako vam volja. Rekao sam:
1. Da proda taj i uzme novi komp. I to nije 110€. Kada proda ovaj za ~50€ + planira da kupi graficku za 30-50€ to je onda dodatnih 10-30€. I za te pare dobije SVE novo sa garancijom, neuporedivo jace, hladnije, tise i manje trosi od toga sto sada ima. Ako ne igra igrie OK, ali moci ce da gleda 10 filma u isto vreme :d Plus ce taj kompjuter moci daleko lakse da proda nego sadasnju sklopaciju.
2. Uzme polovnu kartu zato sto ga manje izadje.
3. Uzme media plejer ako mu vec treba samo za HD video (nema buke, za*ebacnije oko instaliranja i moze da gleda sve kao covek sa daljinskim). Opet predlozio si 30-50€ za graficku. Za 50€ ima da se uzme plejer. Em je daleko elegantnije resenje...
4. Uzme najjeftiniju novu karticu Nvidia od 8xxx ili preko ili Radeon od 3xxx ili preko

Znaci dao sam 4 opcije po tome kako smatram da je najbolje. Nikog ne primoravam da ista uradi. Ako vam se ne svidja neka opcija predjite na narednu. Zato sam ih i stavio 4 a ne jednu ;)

P.S. Pogledaj samo forum i videces da se peku i mnoge druge kartice...
I entery level se greju - manje kostaju pa je manje ulagano u njih. O pasivno hladnjenim i da ne govorim.
 
Nazad
Vrh Dno