Šta je novo?

Steam, Origin, Uplay, GOG - opšta pitanja / gifts, tokens...

A da li je još neko od Vas dobio mesec dana basic na originu?? Bukvalno dobio. Stigao mi je e-mail i ja se ulogujem i kad ono stvarno :D
 
Da, bila je akcija ko je preplacen i ukljuci Login Verification (ili vec ima ukljuceno) do kraja oktobra - dobija naredni mesec za dzabe.
 
Dobio sam pristup GOG Galaxy 2.0 beti....

Za sada mogu reci da veoma dobro izgleda i obecava!
 
Je li istina da steam sale pocinje veceras u 19h ?
 
Pozdrav svima.
Nov sam u ovome. Znam otprilike šta je steam, ali u osnovi veoma malo. Iskren da budem imam nalog na steam-u koji sam napravio na android telefonu.
Na "Samsung Smart tv-u" imam steam aplikaciju.
Zanima me sada da li je steam nešto, da kažem poput netflixa, gde ti ne treba neka mašina već samo aplikacija, pretplata i gruvaj.
Da li ja sada recimo mogu da kupim neku igricu, preko naloga koji sam napravio, (kao što rekoh na android tel.) i da tu igricu igram na "Samsung TV-u". Ili......????
Ako moze neko malo objašnjenje oko i za steam stvarno bih bio zahvalan.
Pozdrav

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Steam je samo digitalna prodavnica igara. Kupiš igru, skineš je na PC, instaliraš i igraš. Ovo što si ti opisao je streaming igara - za to imaš servise poput Playstation Now i Google Stadia.
 
Takodje, to sto imas steam link (pretpostavljam da je to) na TV-u ti je lokalni striming. Odnosno, upalis na kompu igru, TV ti sluzi kao monitor, ali nije povezano kablom.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Takodje, to sto imas steam link (pretpostavljam da je to) na TV-u ti je lokalni striming. Odnosno, upalis na kompu igru, TV ti sluzi kao monitor, ali jije povezano kablom.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
Pa vidim i ti imaš isto Samsung tv..
Jel imaš steam na tv...

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Sooooo...

Hipotetički:

Imam aktiviran Origin Basic Access. Traje do kraja novembra. Ako aktiviram recimo Tropico 6 ili FTL, pokrenem igru, igram malo, dođe 30. novembar, ja odem offline i pomerim datum na satu na 10 novembar. Šta se događa, hoću moći da nastavim da igram ove igre Offline dok mi Origin ne bude tražio da odem online?
 
Nemam pojma za Origin, tako da nisam od neke pomoći, ali jedan tip - uglavnom sve igre što bude free weekend/dan, mogu opušteno da se igraju i posle toga u slučaju da ne gasite igru (radilo i sa Uplay +, Odyssey mi je bio pokrenut više od mesec dana posle isteka pretplate (a ni tad nisam stigao da ga pređem, pre nego što me zeznuo windows update :D )).
 
Aktivirali mi Origin Access basic za dzabe na mesec dana, steta sto vise ne koristim Windows :3
 
Da li postoji Resident Evil 2 u steam prodavnici, trazim ga ali ga nema, a vidim na cdkeys se prodaje Steam verzija. Da li ce proci aktivacija s obzirom da ga ne vidim u prodavnici?
 
Dobio sam pristup GOG Galaxy 2.0 beti....

Za sada mogu reci da veoma dobro izgleda i obecava!

Launcher je fenomenalan, na prvo mestu me je iznenadila podrška, i to zvanična, za XBOX live integraciju. Svaka im čast.
 
Dobih neki disk jos je u celofanu, Life is Strange 2 full sezonu. Pise da treba da se veze sa steamom. Moje pitanje je sad posto nisam imao PC disk jedno 15 godina :D Ja nisam nesto zainteresovan za igru jer sam je odigrao svojevremeno, da li se u kutiji nalazi cd key koji je zaseban, ili se linkovanje na steamu vrsi nekim drugim putem ? Da budem iskren gledam kako da prodam za sicu igru generalno, disk ce slabo neko da kupi, a opet ne otvara mi se kutija ako nema cdkey-a jer je to jos jedan razlog da se ne kupi ukoliko neko pa naleti da hoce disk :)
 
Otvori disk, nadji unutra cd key i stavi na oglase.
 
Pitanje u vezi Uplay-a:


Imam u "my games" igru Tom Clancy's The Division™. U istom tom "my games" imam The Division 2 ( i još mnogo igara). U odeljku "free games" imam Tom Clancy's The Division - free trial.

Kada pokrenem The Division, piše mi da imam još par sati iz trial verzije (oko 4h), iako sam prilikom instalacije birao igru iz odeljka "my games". I u "installed" stoji da je instalirana Tom Clancy's The Division™ a ne FREE trial verzija, ali mi svakako daje mogućnost da i na trial verziji da kliknem na play (nisam siguran da li sam je kupio za neke male pare ili sam je ugrabio free kada je bila nekad podela igara na uplay, jer tu imam i dosta drugih igara koje su free delili, ali svakako ne bi bila u tom "my games" delu da nije full igra, neka moja logika...)

E sad, ortak kupio juče na instant-gamint za 10e Tom Clancy's The Division™ i ista situacija, još tipa 4h ima za igranje i nakon toga ističe trial. (verovatno je ranije igrao trial da je proba, pa je ostalo zapamćeno, ili smo igrali zajedno, ko će se setiti...)

NemamO je na drugim platformama, samo na uplay. Da li se ovom neko desilo, zašto se ovo dešava i da li će nakon isteka tog trial moda da nastavi sa punom verzijom igre? I kako da aktiviramo uopšte full igru, a da ne mora da se kupuje za 50e -.-
 
Jel neko skoro uzimao nesto preko Epica? Ja sad uzeo Anno 1800, download speed 100 kb/s. Zagusilo izgleda...bas mi se igra a izgleda cu tek sledece sedmice

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja sam skidao jednu igru sa Epica danas oko 16h. Sve vreme je išlo full speed.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da jutros je krenulo punom brzinom, sinoc je bio neki haos na serverima verovatno.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Capture.PNG

Hocu li moci aktivirati igru ukoliko uzmem EU gift umesto Global gift-a? Znam da nismo EU ali smo ipak neka Evropa pa ne znam da li prolazi kod nas ili ne. Ne koristim nikakav VPN ili bilo sta drugo tome slicno.
 
Nazad
Vrh Dno