Šta je novo?

Steam for Linux i zvanično dostupan!

MS je najavio DX11.1 samo za Win8, Win7 ostaje bez novih verzija. Sta reci na taj vec vidjen potez...

Valve radi novi engine koji ce verovatno debitovati sa novom igrom na svim platformama istovremeno sto bi bio jak vetar u ledja.
Nadam se da ce uraditi dobar SDK i da ce ga licencirati po povoljnim uslovima onima koji izdaju igre preko njihovog servisa.
 
Ko nije vec procitao samo da javim da je beta zvanicno otvorena za sve.
 
Verovatno je lakse programirati DX igre ali ne verujem u to "moze mnogo vise da se uradi".

ni ja. jednostavno m$ radi ono sto ameri inace znaju najbolje - propagiraju.

kada ste poslednji put videli super hypovan neki opengl 4.x showcase?
 
Evo poredjenja:



DirectX 11 nesto bolji fps, verovatno zbog drajvera. Meni slika deluje za nijansu lepse i cistije u ogl varijanti.
 
Ovakva rešenja bi mogla da doprinesu itekako popularizaciji linuxa a sa druge strane d ase konačno na linuxu srede problemi sa pregrecvanjem, potrošnjom baterije i slično kad su laptopovi u pitanju
 
Ko vam kriv kad se gadite na Intel grafiku u laptopovima
 
Linux radi dobro i na laptopu - verovatno problem je do distribucije koja nije prilagođena laptopovima. Ako i dolazi do pregrevanja, može se rešiti. Najveći problem za većinu će biti ATI drajveri.
 
Poslednja izmena:
Novi 3.11 kernel bi trebalo da trajno reši sve probleme sa pregrevanjem AMD hardvera.
 
Teško. Jer ta priča se vrti godinu dana. Te ovaj kernel donosi rešenja te onaj itd a problem ostaje. ONo što priču čini još zanimljivijom da su neke distribucije solidno prolagođene odavno tipa sabayona, fuduntu itd
 
Bilo je dosta patcheva po open source AMD driverima za 3.11, valjda se može očekivati nešto :)
 
Teško. Jer ta priča se vrti godinu dana. Te ovaj kernel donosi rešenja te onaj itd a problem ostaje. ONo što priču čini još zanimljivijom da su neke distribucije solidno prolagođene odavno tipa sabayona, fuduntu itd

Ranije optimizacije AMD opensource drivera je radila samo zajednica, tako da to i nije dalo nekih rezultata. Obzirom da se AMD u poslednje vreme ozbiljno okrenuo Linux-u, ovog puta mozemo ocekivati veci boljitak, jer na driverima rade i AMD-ovi inzenjeri. Imas na phoronix.com gomilu clanaka sta je sve i kako je radjeno sa AMD opensource driverima.
 
@Recoba20

Ako bude rešeno onda će time jedan od glavnih problema linuxa danas biti rešen
 
Da, Steam je doneo mnogo u vezi gaminga, a ako i Office izadje za Linux, Windows ce biti po prvi put stvarno ugrozen.
Da li znate sta je jos od naslova najavljeno za buducnost na Steam-u? Kada bi izasao neki Call Of Duty, na primer 4 koji je dobar za MP, i neki Street Fighter koji isto ima MP, to bi bilo extra.
 
Da, Steam je doneo mnogo u vezi gaminga, a ako i Office izadje za Linux, Windows ce biti po prvi put stvarno ugrozen.
Da li znate sta je jos od naslova najavljeno za buducnost na Steam-u? Kada bi izasao neki Call Of Duty, na primer 4 koji je dobar za MP, i neki Street Fighter koji isto ima MP, to bi bilo extra.

Sto Office, savrseno radi pod wine-om?
 
Ne verujem da ce nesto, ako uopste, menjati sa cenom office paketa ali nativni office ce znaciti da ce mnoge
korporacije krenuti da prelaze na Linux zbog manje cene OS-a (0$), a jednake podrske office alatima.
Opet sa druge strane kad posmatramo da se sad vec sve baca na online servise (odvratno receno cloud),
operativni sistemi i masine uopste postaju totalno nebitne u celoj prici. Dosta firmi u mom okruzenju prelaze
na poslovni google mail recimo. Definitivno ce biti zanimljivo u narednom period.
 
Ja prvi put probao DOTU 2 i mogu reci da mi se svidja igra. Da li neko zna, koliko moze da se napreduje u igri bez placanja da ne bi gubio vreme bez veze?

Plaćanje ti je samo za kozmetičke stvari a i njih možeš da dobiješ bez plaćanja.
 
Bice znaci svasta do kraja godine, to me bas raduje.
Ja pitao Madfinger Games u vezi porta Shadowgun: Dead Zone za Linux, i evo sta kazu":
we haven't yet decided whether we want to port the game to Linux so you'll just have to be patient and watch our social networks for any info concerning a Linux port.

Kind Regards,

Matej Vobornik | Customer Support
*Madfinger Games, a.s.*

Ne zvuci obecavajuce ali znaju oni da svaka platforma donosi nesto zarade a posto su vec uradili za Android, iOS i Windows, smatram da ce i za Linux.
 
Ne vidim uopšte neku veliku potrebu za Office-om - LibreOffice zadovoljava bar 90% svih potreba.
 
Možda ti ili ja nemamo potrebu ali Office je jako bitan za Linuks kao platformu. Kao i Adobe Creative Suite, Autodesk programi itd. Ne da bi ih ti koristio nego da bi neko kome su neophodni imao mogućnost da ih koristi. Ti ništa ne gubiš a neko dobija. Upravo o tome sam pričao u onoj drugoj temi.

Gejming nije bitan sam po sebi, bitan jer će uticati na popularizovanje platforme. Ako bi Linuks nekim čudom otkinuo 10% tržišta (mislim na Linuks gde postoje open source aplikacije i kultura, ne Android) onda bi se dalje sam od sebe kotrljao i lako dostigao ono što Windows sada ima. Ali da bi došli do tog stadijuma neophodno je dobiti aplikacije koje postoje na drugim sistemima a ne alternative.

Operativni sistem vredi onoliko koliko vrede aplikacije koje se pokreću sa njega.
 
Nazad
Vrh Dno