Šta je novo?

Hardver SSD za NAS server

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

xanj

Zapažen
Učlanjen(a)
08.11.2022
Poruke
9
Poena
12
Zdravo

Pokušavam od stare konfiguracije da napravim NAS server u koji ne bih stavljao HDD pa mi je potrebna preporuka za SSD diskove na kojima bih držao podatke. Ploča ima 4 x SATA2 3.0 Gb/s priključka od kojih bi 2 išla na sistem diskove koje već imam a dva za storage koje tek treba da nabavim.

U pitanju je budget NAS server pa mi potrebna preporuka za 2x 240+ GB diska i preporuka za 2x 480+ GB diska. Diskovi bi bili u mirroru za slučaj otkazivanja.

Prvobitno sam ciljao Kingston A400 od 240 GB ali sam pročitao na više mesta da koriste Phison kontrolere koji crkavaju pa sad ne znam šta zapravo kupiti.
 
Zdravo

Pokušavam od stare konfiguracije da napravim NAS server u koji ne bih stavljao HDD pa mi je potrebna preporuka za SSD diskove na kojima bih držao podatke. Ploča ima 4 x SATA2 3.0 Gb/s priključka od kojih bi 2 išla na sistem diskove koje već imam a dva za storage koje tek treba da nabavim.

U pitanju je budget NAS server pa mi potrebna preporuka za 2x 240+ GB diska i preporuka za 2x 480+ GB diska. Diskovi bi bili u mirroru za slučaj otkazivanja.

Prvobitno sam ciljao Kingston A400 od 240 GB ali sam pročitao na više mesta da koriste Phison kontrolere koji crkavaju pa sad ne znam šta zapravo kupiti.

Stavi hdd, pa keshiraj sa SDD, onda su dobri i ti jeftini... ionako preko mrezhe netjesh vutji vishe od 120mb....
 
Lepo ti je napisao @bmaxa . Ubaci jedan SSD od 240 GB (odnos cena GB) ili NVME preko adaptera, a za storige HDD. Ja sam za moj NAS stavio WD RED, ali za običnu ploču to nije tako bitno. Današnji diskovi se svakako manje čuju. Prednost diska u odnosu na SSD je ta što SSD momentalno crkne, a HDD pokazuje prvo simtome.
 
Nazad
Vrh Dno