Šta je novo?

SSD Health problem na oba racunara ...

disco_killa

Čuven
Učlanjen(a)
04.01.2004
Poruke
464
Poena
620
Pozdrav,

Interesuje me vase misljenje vezano za health sto se tice SSD-ova, konkretno na laptop racunaru koji koristim od 2012, trenutan status Samsung 840 Evo diska je danas ponovo pao za jedan % na 89% (Health) a pored i dalje pise Excellent. Verovatno SSD vise ni nije u garanciji pa me zanima dokle je uopste normalno koristiti ovakav SSD ...

Takodje na desktop racunaru Crucial M4 ako se dobro secam ima health oko 96%, nisam trenutno kuci pa ne mogu da proverim, isto je star sigurno 4-5 godina ...

Sta raditi u ovim slucajevima, da li prodaja uopste ima smisla, ko bi kupio SSD sa health-om koji nije na 100% ... tako da ta varijanta i nema nekog smisla ...

Sta vi radite u pomenutim slucajevima ?

Hvala Unapred
 
Poslednja izmena:
A to si proveravao i ocitavao u HD Sentinelu, a?
E pa HD Sentinel i pracenje parametara rada ssd je branje jagoda na drvetu i pravljenje onda dzema od banan od tih jagoda sa drveta... kontas...
Zaboravi na te gluposti, ssd-ovi su ispravni, ako rade koristi ili prodaj kao ispravne.

p.s. Sve ovo si mogao saznati i da si ranije pratio ove teme o ssd-ovima...
 
Ok. znaci sentinel i nema nekog smisla sto se tice ssd-ova ili uopste ?

Pratim povremeno ... da sam skoro video ne bi pitao jelte ...

Siguran sam da ce nekom takodje biti lakse naci ovakav info iz zasebne teme nego da kopa u temi best buy ssd ili gde god ...

U svakom slucaju Hvala na odgovoru.
 
Neka bude i 89%, mislim da ocitava na osnovi tbw. Sta je to za 4 godine koriscenja samo 11% health? Pa ima unuci da ti ga naslede...
 
Pogledaj kroz najnoviji Crystal Disk Info koliko je total bytes written to NAND (ne Host Writes), pa po tome ima smisla da racunas.

SSDovima pre crkavaju kontroleri, ili neki drugi delovi nego NAND. U sustini NAND i ne crkava tako lako i odjednom! Kada pocnu da crkavaju, i tada se samo podatak na crkloj celiji izgubi.

Medjutim, kontroleri mnogo lakse crkavaju, i prosto odjednom se diskovi vise ne vide. Tu nema povratka nicega.

U prevodu: BEKAP!
 
Ok. znaci sentinel i nema nekog smisla sto se tice ssd-ova ili uopste ?
Pratim povremeno ... da sam skoro video ne bi pitao jelte ...

Za hdd je dobar.

p.s. Vidis da je zekan malo nervozan, zato ne zameraj ... ;)
 
Nazad
Vrh Dno