Šta je novo?

Srbija > Nemačka, najjeftiniji način da se pošalje paket?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,958
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav,

Trebam da pošaljem paket iz Beograda u Frankfurt.

Težina ~5kg, ne znam tačno koliko će biti ali odokativno da znate o kojoj težini pričam (garderoba i knjige).

Nije bitno da li će stići za dan ili 15 dana.

Bitno je da stigne, da osoba koja primi paket ne plaća ništa.

Pošto je nova roba u pitanju da li moram da skidam etikete? Da li to neko da proverava i onda kaže primaocu da mora da plati porez, taksu ili nešto treće pošto je nova roba u pitanju? Ako ne, ostavio bih etikete.

Koji je najjeftiniji način da se pošalje paket? Preko Pošte Srbije?

Kada je rodbina nama slala devedesetih pakete iz Nemačke (obuća, odeća, novac) uvek su to radili preko autobusa (jave nam telefonom da su poslali i da sačekamo paket na autobuskoj stanici kod pošte 6 - glavna železnička stanica u Beogradu) i tako je funkcionisalo. E sada kada ja trebam da pošaljem u Nemačku gledam da ne bude preko autobusa već da stigne na kućnu adresu.
 
Najjeftiniji nacin je autobusom :)
Vidis koja kurirska sluzba salje u inostranstvo, znam za Postexpr. i DHL. Vodi racuna da ti mogu traziti neke carinske obrasce pa ne znam kolika je to trća a imaju i spisak dozvoljene robe.
To za etikete zavisi od zemlje u koju saljes, proveris za formu poklona koja je max vrednost, nije iskljuceno da kao kod nas mora da se plati porez ako je u pitanju garderoba.


Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sada sam pogledao sajt Pošte i tamo piše da Nemačka spada u drugu zonu i da je osnovna cena 1.500 din. plus za svaki kg 280 din.
 
Hvala ;)

Ipak sam se nadao da pored Pošte (i DHL-a) postoje još neke jeftinije kurirske službe...
 
Kontaktirao sam sada i druge službe i dobijam odgovore:

Postovani,

za fizicka lica nudimo samo slanje dokumentacije

Srdačan pozdrav
 
OK, onda šaljem preko Pošte.

Hvala svima još jedanput ;)

:wave:
 
Bitno je da stigne, da osoba koja primi paket ne plaća ništa.

Pouzećem kao opcija za inostranstvo ne postoji, poštarinu uvek plaća pošiljalac. A što se tiče carine i poreza to zavisi od toga šta šalješ. Za parče odeće i par knjiga ne bi trebali ništa da plate. Kad budeš popunjavao CN22 napiši vrednost oko 10$ i da je poklon.
 
Da li postoji praćenje pošiljke na sajtu Nemačke pošte?

Za sada je ovako:

18DEy9P.png
 
Imas one sajtove za tracking, 17track i slicne na temama o posiljkama.
 
Kako radi Nemačka pošta ovih dana s obzirom na katolički Uskrs?

Vidim da paket još nije isporučen:

8caN5RP.png
 
Da li postoji praćenje pošiljke na sajtu Nemačke pošte?

Probaj ovde: https://www.dhl.de/de/privatkunden.html

Ukucaj broj pošiljke u polje gde piše "Sendungsnummer" i klikni na crvenu strelicu.

Kako radi Nemačka pošta ovih dana s obzirom na katolički Uskrs?

Vidim da paket još nije isporučen

Petak, 14. april je bio praznik - nisu radili, 15. april, subota je bio radni dan za DHL, nedelja 16. neradni, ponedeljak 17. april je bio praznik. Od danas rade normalno.
 
Poslednja izmena:
Na carini je još, verovatno su zabušavali u subotu, tj. nisu mnogo radili, ili nisu uopšte (spojili praznik, tj. petak sa vikendom, i ponedeljkom).
 
@a c a @Accuphase

Hvala ;)
 
Samo da obavestim da ima nova izmena na sajtu DHL-a:

oZaZPhq.png
 
Javi kako si prošao sa paketom, verovatno je već regulisano. Nisam video da si imao nove poruke, javio bih se ranije, ali si se verovatno snašao na neki način (rodbina, ili online prevod). Poslednja informacija DHL-a je da je paket dostavljen najbližoj carinarnici, i da se paket može podići nakon dobijanja pismenog obaveštenja od strane pošte. Verovatno će morati da se plati neka carina, inače bi DHL isporučio paket na kućnu adresu.
 
Poslednja izmena:
Ja bi u obrnutom smeru da transportujem paket.
Iz Stutgarta za Beograd...
Nesto u kutiji 70x40x25cm od prilike i oko 12kg tezine.
Pretpostavljam da je bus/kombi najjeftinija varijanta.
Zvao sam nekoliko kombijaša, jedan sto ide samo za NS trazi 30e, nekoliko njih za BG sto idu traze 50-60e plus cascavanje carinika.
Roba kosta 120e a oni traze pola cene po kojoj bi bilo to kupljeno, cena ko DHL-om da salju mi (samo bez dazbina)...

Imate vi neku ideju sta, kako, koliko?
 
Nazad
Vrh Dno