Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Plus

Ne znam kako je meni ta cover plastika i posle 14-15 meseci kao nova a telefon je 70% vremena van s.covera/silikona, potapan u reku, kvasen na trcanju (pominjem to zbog prljavstine) a krpom je glancan na stotine puta. Bukvalno ni najmanji problem a ne cuvam fon nista preterano :)

I da, po 100X, to nije socivo kamere (g lens je ono zelenkasto staklo ispod) vec obican plasticni cover, trebali su to bolje da rese ali ja za sada ne mogu da se zalim.




Sent from my D6503
 
Ne znam kako je meni ta cover plastika i posle 14-15 meseci kao nova a telefon je 70% vremena van s.covera/silikona, potapan u reku, kvasen na trcanju (pominjem to zbog prljavstine) a krpom je glancan na stotine puta. Bukvalno ni najmanji problem a ne cuvam fon nista preterano :)

I da, po 100X, to nije socivo kamere (g lens je ono zelenkasto staklo ispod) vec obican plasticni cover, trebali su to bolje da rese ali ja za sada ne mogu da se zalim.




Sent from my D6503

Kod mene je problem sto radim sa naftnim derivatima i cim pipnem rukama uv coating otpada istog momenta, na z2 mi je trajao 20 dana na lg g3 mi je trajao oko 3 meseca, oba telefona sam prodao zbog toga. Izgleda da jedino S6 nema to s--- ali s6 mi se ne svidja zato sto nema sd slot i otpada kao kupovina
 
Poslednja izmena:
Pa jbga, koliko sam video i na S6 se grebe to zastitno staklo a neki kazu da se i guli boja sa "okvira" tako da ne znam kako mozes da zastitis taj deo bilo kog tel. dok radis.

Mozda neki deblji kejs + da se naviknes na to da ne pipas kameru.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Uzmi benzina na prst i skini skroz UV sloj i nemas brige. Case na fon i nema sanse da se izgrebe plastika
 
Da mislio sam na debeli case ali nema niceg slicnog za z3+ bar na kp. Jedino sto ima Nillkin futrole i obicni silikoni a bas bih kupio neku kvalitetnu tipa spigen itd
 
Treba mi pomoc od ljudi koji mogu sa sigurnoscu da mi kazu sta je bolja kupovina z3+ ili huawei P9 lite verzija sa 3GB RAM? Oba fona su dual sim i cene koje poredim su od proverenih prodavaca sa KP. z3+ se prodaje za 280 evra a p9 lite za 230 evra, telefoni su, naravno iz Madjarske...

Ovo je razlika izmedju njih na papiru (ima jos nekih sitnica, meni nebitnih):

Z3+ P9 lite 3GB RAM

OS Android OS, v6.0 (Marshmallow) Android OS, v5.0.1 (Lollipop), v6.0.1 (Marshmallow), planned upgrade to v7.0 (Nougat)
Chipset HiSilicon Kirin 650 Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810
CPU Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53) Octa-core (4x1.5 GHz Cortex-A53 & 4x2.0 GHz Cortex-A57)
GPU Mali-T830MP2 Adreno 430
Camera 13Mpix 20.7 Mpix

Dakle, sta kaze ova razlika na papiru a sta je u praksi bolje kog kog modela?
 
U sustini je Z3+ bar malo bolji na skoro svim poljima dok P9L sigurno ima bar malo duze trajanje baterije. Oba telefona su odlican izbor u toj cenovnoj klasi.

Ja bih pre svega zbog softvera-podrske, IP68, stereo zvucnika i jaceg soc-a pre uzeo sony ali sam treba da odlucis s obzirom da je razlika u ceni 50e.
 
Poslednja izmena:
I dalje me malo zelja vuce za Z3+ Copper :)
 
Jel se isplati uzeti ovaj telefon i sada :) ? Razmisljam se izmedju par telefona,redmi note 4,mi5 ,mi5s ,z3plus..Jeste skuplji nesto od prva dva navedena,ali ako vredi,zasto da ne.Kakva mu je baterija praksi?
 
Zavisi koji su prioriteti. Baterija je slabasna (do 4h ekrana), dok kod ostalih pomenutih je mnogo bolja.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Bitna mi je stavka :) .Al sam citajuci neke tekstove,stekao izgleda pogresan utisak da ima odlicnu bateriju ..
 
Android 7.0 update restarts for Xperia Z5, Z3+ and Z4 Tablet

Pre par nedelja je izbacen pa povucen N apdejt (problemi sa nekim third-party aplikacijama) i evo, vracen je Nugat, prakticno 2 godine star Z3+ ima N softver (kazu da odlicno radi) koji neki skuplji i noviji uredjaji jos uvek cekaju.

Bedak sto je S810 poluproizvod, da je u pitanju krsten soc Z3+ bi sa 2930 mAh imao sjajnu autonomiju i uz Nugat bi bio super kupovina za 250-300e :) Ovako je samo ok izbor za te pare.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno