Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Dok ja skontam sta vas muci :-D

9377e55d08abeaa4f80fce39fd7e5e4b.jpg


Ja imam skoro 3 gb slobodno pa opet smara :-D sto je jedino malte ne sto na svakih par sati sklanjam :-D
 
bome sa custom kernelom, odlican telefon, jos da kamera nije totalni krs... -100mv across the board UV sa zzmove, daje malo bolje performanse od defaulta ali temp ne moze da predje 65C sta god kako god... nisam probao jedino 4k snimanje, to je valjda "hardcoded" soc problem... sutra merim SoT

https://www.reddit.com/r/MotoG/comments/357w1x/how_to_greatly_improve_multitasking_with_kernel/

probajte i ovaj tweak za multitasking, svakako z2 ima memorije da podrzi tu pricu... iznenadih se malopre kad sam zatekao u memoriji igricu koju sam igrao sinoc :D

@HSV

jel ima neki noob friendly tutorial za camera settings, nikad se nisam bavio fotografijom ali uopste... slike koje si ti postovao su miljama od onoga sto ja dobijam sa p&s (manual ili auto, svejedno)
 
Poslednja izmena:
UV za svaku freq? A vidim da si menjao LMK. Ne preporucujem ni jedno ni drugo.

Koji PSV bin imas?
 
@crusader,u 90 posto slucajeva ti je dovoljno sto se fotki tice samo da prebacis u manual mod i oboris EV za stepen ili dva,to kod mene radi posao dobro.A za nocne fotke rucno podesavas ISO od 100 do 800,zavisno od odvetljenosti kadra i to je to,nema neke velike filozofije.

Evo nekih slika od danas,manual mode EV -0.3



 
Poslednja izmena:
UV za svaku freq? A vidim da si menjao LMK. Ne preporucujem ni jedno ni drugo.

Koji PSV bin imas?

zasto ne preporucujes, za LKM sam samo promenio broj aplikacija koje ostaju u memoriji na 16 i opet ima free memorije, neki su se zalili da sony ne kesira dobro, ovo mu dodje kao manualni cache, sort of... za sada battery drain odlican, videcemo na duze staze...

PSV bin je nesto kao AVS level kod samsunga, right? gde to da pogledam?

@blue moon

dnevne nisu problem, nocne i blic me interesuje... bez blica badava slikati a blic oce vrlo cesto da mi pojede fotku ako fotkam sa blizine...
 
Poslednja izmena:
Meni je telefon poceo da koci i da se cudno ponasa kad sam cackao lmk,ne odmah ali nakon par dana ces videti.
Nije problem kesiranje 10-ak dana,posle toga krece sve manje da kesira a sistem sve vise zauzima. . .
 
po tvojim postovima sam isto zakljucio da je lek za sve to restart na 10 dana... no biggie. mozda je tebi trn u oku, meni ni najmanje... i desktopu opalim restart svakih 15ak dana cisto eto, zasto da ne, jel drzis server na telefonu pa ti smeta downtime? :D
 
zasto ne preporucujes, za LKM sam samo promenio broj aplikacija koje ostaju u memoriji na 16 i opet ima free memorije, neki su se zalili da sony ne kesira dobro, ovo mu dodje kao manualni cache, sort of... za sada battery drain odlican, videcemo na duze staze...

PSV bin je nesto kao AVS level kod samsunga, right? gde to da pogledam?

@blue moon

dnevne nisu problem, nocne i blic me interesuje... bez blica badava slikati a blic oce vrlo cesto da mi pojede fotku ako fotkam sa blizine...
PVS, pardon. Nesto poput CPU group i AVS group sa Exynos-om(Note 5 itd.) U zavisnosti od visine bin-a podnosi odredjene napone(veci undervolt/overclock).

Ovako kucaj u terminal:
su
cat /sys/module/clock_krait_8974/parameters/table_name
uploadfromtaptalk1457215792542.jpg
Kao sto vidis meni je PVS 9 sto je ok, a speed 3 oznacava verovatno S801AC.

Procitaj ovo:
http://forum.xda-developers.com/htc-one-m8/general/guide-snapdragon-801-clocking-voltage-t2807173

Undervolt ti nece mnogo pomoci. Sam modul ces usporiti, ostavi tabelu napona, onako kako je qualcomm postavio. Mozes samo da smanjis grejanje i pitanje je kako to sve utice na telefon. Testiraj... A za LMK, rekao ti je Chobby.
 
Poslednja izmena:
po tvojim postovima sam isto zakljucio da je lek za sve to restart na 10 dana... no biggie. mozda je tebi trn u oku, meni ni najmanje... i desktopu opalim restart svakih 15ak dana cisto eto, zasto da ne, jel drzis server na telefonu pa ti smeta downtime? :D
Rekao sam zašto.
Neću da razmišljam o tome kada moram da restartujem telefon da bi on mogao da drži više aplikacija u ramu.
Ti restartuj svaki dan ako hoćeš, meni je svejedno :)
 
cilj mi i jeste da smanjim grejanje... na s3 sam furao -100mv UV na cpu i gpu bez jednog stuca godinama, tacnije 3... drzao je po 6h SoT dok je bila sveza baterija i mali400 sam opusteno vozio na 640Mhz, apsolutno jedan problem nisam imao i dalje radi ko sat...

po ovoj tabeli uklapam se najpribliznije u tabelu 11, row X mada su meni neke voltaze ipak malo nize...

@ChobbyNS

kapiram te, donekle... nije realno, ali te kapiram ;) imam i ja te quirkove kad preko neceg trivijalnog necu da predjem
 
Poslednja izmena:
To je na sveže restartovan telefon? :)
Probaj posle dve nedelje pa okači ovde :)
 
Stavi ondemand+row/fiops i smanji i/o buffer na 512kb, mada preporucujem 128kb po Motorolinom/Google-ovom testu performansi. Inace ne znam koliko utice na brzinu upisa kod memorija, ali je mozda dobro za nabijanje benchmark score-a sa sto vecim buffer-om.

Gledaj tabelu za S801AB, imas i max screen off freq :)
Ma ne greje se Z2, sta ce ti to.
 
Poslednja izmena:
Zato tako dobro kešira.
A kakav si problem imao s kamerom pa si morao da restartuješ telefon?
 
manje se greje, manje trosi... self explanatory :D ako nema downsidea... zasto da ne? i desktop mi stoji na 5ghz evo sad ce 6. godina, sasvim sam siguran da mi ne treba 5ghz ali opet... dzabe horsepower? hvala

a ustvari me ne interesuje toliko horsepower u telefonu koliko baterija i konstantnost, nista gore nego kad igram neku igricu i izvalim da je telefon poceo da throtluje, ili da ga ostavim da se ohladi ili da igram tako osakaceno... sta ako necu ni jedno ni drugo? a moze, itekako moze... ne moze na 2.26Ghz stalno ali na 2.0 moze stalno recimo (vrednosti radi poente)... razlika izmedju 2.26 i 2.0 je ajde opet proizvoljno 2fps (uzmimo fps, najlakse je) a kad se telefon usija pa se rokne na 1.3 razlika je 8-10fps... jel "bolje" (udobnije, ustvari) stalno 25fps ili 27 na 10 min pa onda 19 nadalje? e taj sweet spot jurim, kao chobby telefon bez restarta :D nije da mi treba ali to hocu
 
Nasmejao si me posteno :D

27fps na 30min-1h? Stavi da manje trottle-uje i da przi sto vise :D

Rokni ga na 1.5GHz i uzivaj onda. A lupi jos veci undervolt i eto ti ga Z2 i sweet spot :D Cuj, oce jos bolju bateriju :)
 
ne znam koji ti telefon imas, z2 na defaultu udara u 75C (i throtluje) posle max 20-25 min... a sto se tice baterije ja bih idealno da ona traje 24h ma sta ja radio, ako hocu 24h navigaciju da moze to da izvuce jer se desavalo da mi treba... sve sto ide ka tom idealnom stanju, meni je super...

btw 1.5Ghz je "seljacka varijanta" dobre baterije, to me ne interesuje... ;) mogu i da ga drzim u airplane modu i da ga ne diram sigurno bar 15 dana, covece! :D
 
Poslednja izmena:
Zato tako dobro kešira.
A kakav si problem imao s kamerom pa si morao da restartuješ telefon?

Problem mi je kad kliknem na ikonicu kamere nece da je startuje nego mi neki eror izbaca, pisao sam prije o tome. Mislim da mi je ovo drugi i ili treci put da se desava od kad imam tel, i samo restart pomaze.
 
Da, imam slican fon. M8 isto udara, klasicne S801 thermal fore.

Salim se, 2.0GHz(1958MHz) moze da prodje, ali nikada ne bih radio UC, tj. menjao default 2.265GHz freq :)

Nadam se da ces naci sweet spot.
 
i qualcom ima taj "sweet spot" ugradjen u gpu koliko sam izvalio... ako mu je load takav da on moze da izbaci 30ak fps na 330Mhz (ili koji god stepping ali najvise lockuje na 330Mhz) on nece rampovati dalje da bi dao max koji moze ali ako mu se scena dodatno komplikuje onda rampuje i opet ostaje oko 30ak fps... evo, proveri :)
 
To je verovatno do msm-adreno-tz governor-a :)
uploadfromtaptalk1457221093696.jpg
A imas i ostale, default qualcomm-ov preporucujem. Mada ni stock ondemand nije los.
 
Da, default :) 99% jeste, tacno.
 
Koji ste vi hakeri overclock i undervolt manijaci :D
 
Da li je neko probao sa ampere, koliko mA max izvuce kada se puni telefon sa EP880 :) na docku i bez?
 
Nazad
Vrh Dno