Šta je novo?

Sony Xperia Z2

zna neko sta je taj update?

Sent from my D6503 using Tapatalk
Nesto vezano za odrzavanje,mozda za ispravke onih Sony aplikacija tj njihovu nadogradnju obzirom da smo na Z2 zavrsili za sistemskim apdejtima.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
[ROM][MM][LB/UB][6.0.1-23.5.A.1.291] KryptoniaN-The Rom of Awesomeness v1[21/10/16]

Jos jedan Indijac pustio rom za Z2 baziran na stock-u 6.0.1 :D
 
Kakav je,dex jesi probao?
 
Ne, ima bagova...

Izasao je i aosp 7.1, ali nikako da srede kameru. Lakse bi bi bilo da ima cm14 portova pa da ovaj lik samo portuje drajvere za kameru.
 
Da li postoji mogucnost da ikada zbudze stabilan i funkcionalan N-based rom?

Sent from my D6503
 
Nema sanse,koliko god da bi bio dobar,uz kameru koja bi bila polu funkcionalna ili nefukcionalna bi bilo jos 2/3 stvari koje ne rade+bagovi.

Sent from my D6503
 
Nema sanse,koliko god da bi bio dobar,uz kameru koja bi bila polu funkcionalna ili nefukcionalna bi bilo jos 2/3 stvari koje ne rade+bagovi.

Sent from my D6503
Pa ne bas, glavne mane su kamera i charging bug preko usb-a, ali radi preko magnetnog cuda. Naterao sam ortaka da svoj natera na aosp i lepo radi, ja za sada jos uvek necu otkljucavati BL.
Zaista je dobar AOSP na z2 stim da ne radi kamera, to je malo bedak al eto, mada rade na tome.
 
Ako zbudze taj N rom a da radi kamera bice super.

A i da ne proradi kamera bice dobra opcija za Z2 tablet npr :)

Sent from my D6503
 
Ima li neko ove flapove da mu ne trebaju?Plaćam pivčugu ili kupujem čokoladu ako bi hteo da mi ih da [emoji2] (Ili ako je normalna cena plaćam solarno [emoji2] )
 
Ja imam microsd card flap nov, a onaj za sim karticu mi je ostao stari na kojem je krenula da se odlepljuje gumica. Sibni pp za cenu.
 
@Slash,hvala ali mi treba mi samo onaj za punjenje ili ceo komplet(ako ih sve menjam) ali mi se ne čekaju iz Kine(tamo komplet 350 dinara,a ovde traže 1000+)
 
Ima li neko ove flapove da mu ne trebaju?Plaćam pivčugu ili kupujem čokoladu ako bi hteo da mi ih da [emoji2] (Ili ako je normalna cena plaćam solarno [emoji2] )
ima na aliexpess, 1ipo evro mislim da je, za 10 dana stiglo, potapao sam i kupao se sa telefonom, dobre su 10/10, toni magnetni dock sam uzeo, skroz zadovoljan, samo ga spustim i punim, flapove ne diram :D

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
To je najbolja varijanta :) Meni su stigli za 16 dana :D
 
Pitanje za sve:
Da li uzeti od z2 na z5 , posto mi se ove X verzije uopste ne svidjaju, ili uzeti iph 6s. Nije mi problem sto iph ne daje mogucnosti da se cacka kao andorid to mi je nebitno. Znaci funkcionalnost, brzina, baterija, kamera.. Kada bih uzeo sledeci telefon sigurno ne bih menjao naredne 2god.
 
Zbog podrske biraj izmedju Z5, XZ i ip6s/+.

Ajfon 6s sam koristio vise puta, odlican fon sa jedva prosecnom baterijom pa ga nikada ne bih kupio, samo phablet tj plus verziju.
Mada mi android vise odgovara od ios-a pa bih pre uzeo Z5 ili XZ koji su bolji od Z2 i bice apdejtovani jos ~godinu(Z5)/dve(XZ) a Z2 je poslat u penziju sa 6.0.1.

Mada XZ je preskup, od aktuelnih Sony-a koji ce biti apdejtovani isplati se kupiti Z5 pa i Z3+.

Razmisli i o Nexusu 6P, OP3, G5..verovatno je i S7 pojeftinio dok htc10 drzi jaku cenu.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Pitanje za sve:
Da li uzeti od z2 na z5 , posto mi se ove X verzije uopste ne svidjaju, ili uzeti iph 6s. Nije mi problem sto iph ne daje mogucnosti da se cacka kao andorid to mi je nebitno. Znaci funkcionalnost, brzina, baterija, kamera.. Kada bih uzeo sledeci telefon sigurno ne bih menjao naredne 2god.
Uzmi Z5,bices zadovoljan sigurno,fon je vrh.

Sent from LG Nexus 5X
 
Pogledao dosta testova sa neta i sve to, iph6s i z5 su tu negde u svemu skoro, baterija na strani iph i neke aplikacije brze otvori, neke ne i tako neke nijanse. Osim u ceni gde je skuplji tipa 100,200e haha. Tako da izbor moze biti gotov. Inace prijatelj od vani uzeo iphone6s plus za 100e ,bukvalno nov ( neko place za ono ).. Pa jel neko zna npr, posto se cloud ne moze otkljucati ili slicno a da se ne pretvori u ipod, da li moze da se zameni maticna ploca npr, stavi iz nekog drugog, jer je telefon, kao izvadjen iz kutije.
 
Baterija nije na strani ip6s :)

U tim surf testovima sa neta 6s kida 90% smartfona a u realnosti autonomija je raspad, kao i na starijim ip6, 5s.

Phableti (ip6/s plus) vec mogu na crtu Z5.

Sent from my D6503
 
Posle 100 god. mi se nesto cudno desilo sa tel.

Uzeo da odradim "cut" nekog albuma koji je sveze dl-ovan i raspali File Manager koji sam nedavno instalirao (4.9 ocena) jednostavno nece da odradi cut opciju, izbacuje gresku.

Reko mozda micro sd crkava kad zadnji panel oko kamere poce da se usijava, soc 65-70c, baterija 43c.

Obrisem ovo djubre od FM: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scavengers.apps.filemanager i fon se veoma brzo ohladio, iz File Commandera odradim prebacivanje muzike iz prve.

Ocigledno je to djubre od app iznad zakucalo cpu na 100%, dobro je da sam video na vreme.



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Ma kupi solid i da uživaš :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Izgleda da cu morati.
Nije los ni ovaj File Commander mada su ga nesto u poslednje vreme obojili kao da je kesa majoneza :d

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio file commander kada je bio na nekom popustu, radi sasvim solidno.

Sent via Xperia Z3
 
Za sta sluzi ona opcija Optimizacuja punjenja?Jel bolje da stoji ukljuceno ili ne?

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Za sta sluzi ona opcija Optimizacuja punjenja?Jel bolje da stoji ukljuceno ili ne?

Sent from my Sony Xperia Z5

Sporije puni i ne puni do kraja pa samim tim "postedjuje" bateriju tj trosenje celija baterije na duze staze...

Kakva je situacija sa apdejtima, jesu li zakrpili situaciju sa 6.0.1 ili posezete za custom romovima?


Inace prosle nedelje sam poslao telefon na reklamaciju - pa ako prodje-prodje, mogu da ga koristim kao backup fon za drugu karticu...

Rekao im da radi tj upali se normalno i ima normalan brightness ali kada se bootuje i udje na home screen brightness spadne na min i ekran ne reaguje. Takodje sam napomenuo da ekran zamenjen kao i flapovi i pitao koliko bi nova baterija kostala...

Pitanje je sada da li ce da mi Sonijev zastupnicki servis prizna garanciju i koliko su tragovi vode vidljivi unutra i koliko je uopste uletelo unutra. Mada kapiram da su ovi u radnji gde je kupljen proverili telefon pa poslali, ali nije nemoguce da bude druga prica kada stigne u ruke servisera i kada ga otvore..

Tako
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno