Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

Nije užas. Niti je bolja situacija kod drugih. Znam koliko ljudi još uvek ima probleme sa 9-kom na nekim drugim modelima drugih proizvođača. To može da se podvede pod normalno stanje stvari. Uvek će biti određen broj korisnika kod kojih nešto nije kako treba.
Bilo zbog količine aplikacija, prenatrpanosti sistema, onih koji ne umeju da pravilno manipulišu OS-om, itd itd. Donekle uporedivo kao i kod PC-ja. Koliko je korisnik aljkav, toliko će mu se vratiti.
 
Mozda radi bolje bez reseta? Ja sam poucen svime od ranije uradio factory reset *mjau**mjau**mjau*. Verovatno nije trebalo, ali sta je tu je. Vidim sutra kad ga odnesem na servis da mi vrate 9ku j ostavim ga tako do daljnjeg ako je izvodljivo. Samo da mi ne obogalje fon pri zameni konektora koji vidim ide u kompletu sa nekim flet kablom
 
Pa tesko da je to sto ne radi konekcija sa racunarom ili sto je jedno veme orijentacija konektora uticala na rad do korisnika. Prestalo da radi na 9ci, ne radi ni na 10ci. Sa aplikacijama ili bez otisak laguje na 10.
 
Nemam problema posle update-a, vidim da se korisnici zale na bateriju.. Da li je nekom baterija bolja nakon prelaska na 10 ili tripujem? Generalno nisam primetio razliku, sve radi kao na 9-ci, ne planiram u skorije vreme prelazak na 1.
 
Barem isto. Lošija sigurno nije, da li je bolja to mogu da kažem posle dužeg perioda.
 
Kod mene nije konektor nego ploca. Crkao neki komunikacioni deo.
 
Nije užas. Niti je bolja situacija kod drugih. Znam koliko ljudi još uvek ima probleme sa 9-kom na nekim drugim modelima drugih proizvođača. To može da se podvede pod normalno stanje stvari. Uvek će biti određen broj korisnika kod kojih nešto nije kako treba.
Bilo zbog količine aplikacija, prenatrpanosti sistema, onih koji ne umeju da pravilno manipulišu OS-om, itd itd. Donekle uporedivo kao i kod PC-ja. Koliko je korisnik aljkav, toliko će mu se vratiti.

Znam da generalno nije bolja situacija kod ostalih proizvodjaca, u nekom proseku za prethodnih 5-6 godina mnoge kompanije imaju znatno losiju ''istoriju'' brzine apdejtovanja, stabilnosti softvera itd. ali to ne treba da bude opravdanje. Sony UI godinama vazi za najstabilniji fabricki skin (bez obzira sto su i oni imali fail-ove do sada) i stvarno bi bila sramota da XZ2 seriju i XZ3 isprate u penziju sa losom desetkom.

Ali ako na tvom telefonu sve radi normalno onda te razumem u potpunosti, sve radi ok i ne vidis razlog za zalbu. Samo me cudi kako neki korisnici prijavljuju razne probleme (pre svega sa citacem otiska prsta), neki cak kazu kako im baterija traje krace uz losiju fluidnost dok neki tvrde da je autonomija ista ali jos fluidniji rad i bolje kesiranje. To mi uopste nije jasno, da budu tolike razlike u utiscima za isti telefon/verziju OS-a.

@hp35

Kada si primetio to, pre ili posle prelaska na Android 10?
 
Poslednja izmena:
Ma odavno, prvo je c konektor postao selektivan sto se tice orijentacije, pa je kasnije potpuno prestala da radi veza sa kompom i punjenje. Punjac radi, powerbank radi, slusalice rade i usb c fles rade. Otisak je posle 10 i factory reseta spor, ako se drzi ambient display ukljucen bude bolje, ali ako se uzme zakljucan tel koji stoji 10min na stolu deluje na prvu loptu kao da je fp crkao. Sve ostalo je ok, mozda malo tromije deluju animacije, a sam ekran, bar meni licno ,deluje bolje sa nekako zivljim bojama i jacim kontrastom. Posle zamene ploce nadam se u ponedeljak vidim ako mogu da se vratim na 9ku nervira ovo sa otiskom
 
a sam ekran, bar meni licno ,deluje bolje sa nekako zivljim bojama i jacim kontrastom

Da nisu aktivirali super vivid mod kao default na Androidu 10? Proveri u podesavanjima displeja/color gamut and contrast.
Ako nije to u pitanju onda su promenili kalibraciju standard moda.
 
Vratih se na android 9 posle zamene ploce u servisu. Mislio sam da ce mi nedostajati dark mode ali sve radi lepse nego na 10 posle factory reseta. Mozda za neki mesec ako se ispegla to sa otkljucavanjem i ako ponudi update opet, za sad nema notifikacije
 
Video sam na sony forumu da su problem resili tako sto se uradi software repair iz pc companion-a. Svi koji su kao ja imali problem posle ota update-a na android 10 su ga tako resili, dok su oni koji su jos uvek bili na android 9 tako dobili desetku.
 
Hmmm, to mu dođe feleričan apdejt u fizičkom (elektronskom) smilsu. Loš transfer podataka...ili nešto tako
 
Upravo zato se i preporučuje factory reset posle svakog apdejta na novu verziju androida, spomenuto je mnogo puta.

Sent from XA2
 
Kod.mene je problem nastao posle factory reseta, pre njega je otisak radio odlicno i nije bilo sitnog stucanja telefona.
 
Kakav je XZ2 compact I kakva mu je baterija? Ako moze ukratko neki pros and cons...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Meni je odličan. Dual sim je, baterija dan i po do dva, kompaktan, stane u svaki džep. Mana mu je po meni, software koji je ok, ali ja sam navikao na Xiaomi sa gomilom sitnih podešavanja. Na xz2c je gotovo stock android.

Sent from my H8324 using Tapatalk
 
Stvarno toliko može da izdrži baterija? Gledam koji je kapacitet baterije pa valjda nisam očekivao da može toliko. A dobro, podešavanja manje više, da li sam softver radi brzo, fluidno? Kakav mu je zvuk pošto vidim da ima stereo zvučnike? Do koje verzije Androida ima podršku?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Stvarno toliko može da izdrži baterija? Gledam koji je kapacitet baterije pa valjda nisam očekivao da može toliko. A dobro, podešavanja manje više, da li sam softver radi brzo, fluidno? Kakav mu je zvuk pošto vidim da ima stereo zvučnike?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Ako vec trazis neki telefon tih dimenzija kao sto je ovaj odnosno da je bas kompaktan, a pritom iz flagship serije( ne najnovije) neces pogresiti ako ga kupis. U toj kategoriji i za tu neku sumu novca tesko da imas neku kvalitetnu alternativu. Generalno, dizajn i kvalitet izrade, ekran, kamera, zvuk, baterija i performanse sve je to na visokom nivou sto se ovog modela tice, a pritom ovaj model sad moze da se nadje bas povoljno. Ja sam koristio XZ2 oko godinu dana i bio sam prezadovoljan u svakom smislu. Video sam i probao i XZ2 Compact, nista nije losiji od standardne verzije. Znacajno je manji i ima bolju bateriju od XZ2. Kad je Sony u pitanju nema potrebe da se zamaras brojkama sto se kapaciteta baterije tice, Sony ima odlicnu optimizaciju i u poredjenju sa konkurentskim modelima koji imaju isti ili malo veci kapacitet baterije ispostavi se u praksi da ima bolju autonomiju. Takodje jos jedna stavka koja je specificna za Sony Xperia modele opste je poznato da rade bas brzo i fluidno. Eto to je nesto ukratko sto se misljenja o ovom modelu tice.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da radi brzo i fluidno. Početkom godine je stigla nadogradnja na Android 10. Zvuk je odličan ( bar meni).

Sent from my H8324 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta je DVS? Imam trenutno S10e, kupio sam ga upravo zato jer danas više gotovo da nemaš kompaktnih telefona. XZ2 compact nisam gledao jer duže vreme ne pratim šta izbacuje Sony. Ali deluje mi kao jako zgodan telefon za korišćenje. Nažalost teško se sad nalazi u prodaji.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
^ https://www.gsmarena.com/sony_details_xperia_xz2s_dynamic_vibration_system-news-29866.php

Nista preterano bitno, sama opcija moze da se aktivira po potrebi i pamti podesavanja za odredjene aplikacije ali je sustina da je sam vibra. motor prilicno mocan, jedan od najjacih u telefonima uopste, sto moze dosta da znaci, npr. bas sada, u zimskim jaknama itd. A dobro je i to sto se ''ne dere'' previse, ne zuji preterano, sto je dobro i za skolu, faks, posao, sastanke itd.
 
^^ Interesovanje za Sony eksplodiralo :) Sad su i stari modeli traženi. Odlična situacija za krajnje korisnike. Nema šanse da se ne bude fan tog brenda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taze od jutros...



Očekivao sam ga, sa obzirom na gunđanje korisnika...videćemo je li samo sekjutiri ili ima još nečega.
 
Poslednja izmena:
Taze od jutros...

Očekivao sam ga, sa obzirom na gunđanje korisnika...videćemo je li samo sekjutiri ili ima još nečega.

*mjau**mjau**mjau* jesi ti prvi na svijetu dobio update, hahahahaha, gledao sam dosta stranica sad, kucao bas tu verziju po broju, nigdje nista nema... :D
 
Instalirao sam ga jutros, ali ne vidim nikakav boljitak u odnosu na 9tku. I dalje je 9 mnooogoo bolje radio nego sad 10tka.
Meni je odmah nakon instalacije 10tke bilo ok sve, al kroz dan dva je poceo da brljavi. FP se moze reci da nemam. Radi samo ako prvo na power dugme probudim tel, pa tek onda na FP otkljucam. Kameru isto tako kao da nemam, jer nekad sacuva slike, nekada ne. Ako ga ne resetujem svaki drugi dan, treceg ga je nemoguce koristiti koliko uspori.
 
Poslednja izmena:
Jesi odradio ovo?
Navodno je to resenje, ja se spremam da odradim bekap i azuriranje sledeci vikend.
 
Nazad
Vrh Dno