Šta je novo?

Sony Xperia XZ , X Compact

evo čitao sam i kazu da je cela x serija poludela sa nugatom na temu batt...

Sent from my F5121 using Tapatalk
 
Moja 2 Xc (moj i ženin) rade sasvim ok sa Nougat-om.
 
ti izgura batt ceo dan sa bt, wifi i 4g?

Sent from my F5121 using Tapatalk
 
ti izgura batt ceo dan sa bt, wifi i 4g?

...uključena i lokacija, precizno.
Izgura i 2 dana, ako ne koristim puno. Vikend recimo.

Normalan radni dan izgura uvek, i uveče je na 25-55%, zavisi koliko se koristi. Nekada imam takvu frku na poslu da ne pipnem telefon, a nekada imam drugačiju frku kada visim na telefonu.

Ali tih 50-ak% kada ostane, nije dosta za celu noć i sledeći dan. Pomogne punjenje od 10-ak min da izgura do kraja dana.

E sada, meni je potpuno disable-ovan FB na primer. A on spada u velike potrošače. Ali imam 2 mail naloga koji se redovno ažuriraju. Igrice ne igram.

Međutim, uopšteno što se tiče potrošnje posle update-ja, da podsetim na sledeći post:

To sa update-om Androida a onda i aplikacija koje već imamo na telefonu jeste vrlo komplikovana rabota. Hoće apdejt Androida da ne bude ispraćen odgovarajućim apdejtima instalisanih alikacija, ali i obrnuto.

Meni se dešavalo da se sa Play store apdejtuje 10-ak aplikacija odjednom, i tada poraste potrošnja baterije. Onda se par dana kasnije opet obnovi 5-6 aplikacija, dal' nekih istih dal' nekih drugih nemam pojma, i potrošnja baterije se vrati na normalu. Ko će tu pohvatati ko gde brlja?!? Android, proizvođač telefona, ili developeri tih sitnih aplikacija.

Nema mnogo smisla da poredimo moj/tvoj/njegov telefon, i verzije sistema na istom telefonu, ako nemamo iste aplikacije koje nešto burgijaju u pozadini.

Moje iskustvo kaže da su na 4 Android telefona što sam imao (1x HTC i 3x Sony), uvek probleme pravile aplikacije u pozadini i u kombinaciji sa sistemom, nego sam sistem.

Pogledajte kuknjave na ponašanje drugih telefona posle velikih update-Ja. Na forumima svih modela se kuka na određene probleme. Nije Sony ništa specijalno, osim ako tražite baš probleme sa Sony-jem. Ali krenite da tražite probleme ciljano za svaki određeno brand i model. Ima ih mnogo, za sve.
 
slazem. se, ali brate, ja ga punim. celu noc (sto je nepotrebno i nebitno ali samo. kazem) skinem ga oko. 11am.sa punjaca, koristim MINIMALNO da imam oko 2sota na sve app disablovane i. uvece oko 12 ja imam 35%batt,izvini al to je koliko. bar ja pamtim bar ali bar 2x gore od 5x kog sam prodao samo zbog batt. e sada. hr sam. radio. 2x.do sada, jedino boga da molim. da u sledecem vecem update se to popravi... mada po meni su updati sviranje q... fon ili ima ili. nema. dobru batt, npr xiaomi svaki model ima. nepotrosivu batt sa sve fb i ostalim. app upaljenim... steta, fon mi. je vrh na svaku temu ali. da mi umire. posle. 12h koriscenja je bolest.

p. s.
standby za 7h ode. 12-15%
 
Garant imas nesto sto ti vuce bateriju,nemoguce da je sama ona neispravna.Instaliraj wakelock detektor pa prati potrosnju,mozda ti je fon cesto budan dok je ekran ugasen.
 
evo ga
dfdd78e5044f63df45c3dd7ae9292106.jpg


Sent from my F5121 using Tapatalk
 
Probaj da ugasis ono skeniranje lokacije u opcijama za wifi, i google backup iskljuci isto. Restartuj telefon posle toga pa prati opet

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Sta nece? Pogasis to, pa za par sati vidi da li i dalje ostaje "budan" telefon

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
sad sam dobio neki update pa cu da odradim to i ujedno repair pa cu da vidim shta se desava :/
 
mali je vremenski uzorak ali se vidi napredak ili ne za deep sleep?
a690b9a1c590f72b3a83264d751e1aaf.jpg


Sent from my F5121 using Tapatalk
 
nasao sam sta mi zdere batt, bt, kad je iskljucen held awake mi je neprimetan, kad je ukljucen kao da mi foni nije u deep sleepu, jel zna neko kako to da popravim? nije ni jedna app

Sent from my F5121 using Tapatalk
 
Protrči kroz podešenja za BT. Nešto tu ga drži budnim. Vrv stalno traži uređaje oko sebe.
 
nazalost nemam opcije za podesavanja bt, cak i kad ga upalim....nzm dje da vidim to.

247e341b4c820fbd534217cd72b7a116.jpg


Sent from my F5121 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako neko još ima neku Xperiu X (blio c, P li obični), da pitam nešto što sam ne mogu da nađem?!? :trust:

Stari Z1 comapct je imao opciju u kameri, da AF polje bude tamo gde dotaknem ekran. Dakle, pipnem ekran negde dalje od centra, a on fokusira u toj tački te odmah i opali fotku.
Dal' sam ja blesav, ili omatorio pa ne mogu da nađem, ili to ne može, ali ovaj X compact uvek fokusira koristeći centralnu AF tačku, bez obzira gde pipam ekran. I ne nalazim opciju da se podešava izbor AF polja. Uvek radi centralno.

Ima opcija da sam vija lice, ako ima neko lice u kadru. Ali ne treba mi to. 'Oću da fokusira gde ja pipnem.
 
Na novim Sony modelima na Nugat softveru nema te opcije touch focus,nema je ni kod mene na Z5 na nugatu.
 
E pa onda stvarno nemam šta drugo reći nego :mad: :smash: :zgran: :shock: :lupko: :wc:

...j'bo ih Sony.

:mad:

Ret'rdi...
 
Ment.oli su ladno izbacili touch focus opciju a zadrzali su touch capture, koji paradoks.

Ubacili su Manual Focus slajder, sto je dobro, ali kom mozgu je palo na pamet da izbaci Touch Focus, sunce mu..

@NShappy

da AF polje bude tamo gde dotaknem ekran. Dakle, pipnem ekran negde dalje od centra, a on fokusira u toj tački te odmah i opali fotku.

Pokusaj da ''prevaris'' ovu glupost. U podesavanjima kamere podesi ''Object Tracking'' fokusiranje i ''Touch Capture, u toj kombinaciji fokus se ponasa otprilike kao u touch focus modu (s tim sto, ako pomeras telefon, fokus ostaje zakucan na mestu koje si oznacio ili prati fokusiranu tacku ako je u pokretu, psa, dete, auto i sl.) a uz touch capture ce odmah okinuti fotku.

Ajd' probaj pa javi da li radi na Xc, probao sam tu kombinaciju na Z2 i radi normalno.

U svakom slucaju re.tardi, ubace MF slajder (odlicna opcija) a izbace korisnu funkciju koju prakticno od pocetka imaju u svom UI.
 
Poslednja izmena:
Ma jok! Ne radi. Uključeno je, ali gde god pipnem, on fokusira centar.

Object tracking izgleda radi samo na lice ako postoji u kadru, i kanda samo u video modu.

:mad:
 
Do sada su object tracking i face detection bile odvojene opcije u podesavanjima fokusa, i to za foto/video.
I na 5.1.1 koriscenjem OT+touch capture mogu da postignem fokusiranje kao sa klasicnim touch to focus, uz instant okidanje, mada je to podesavanje (t2f) prisutno u LP/MM pa ovo kombinovanje nije ni potrebno.

Ne vidim logiku da object tracking radi tako sto juri lica jer za to sluzi face detection, onda stvarno nisu normalni :)
Nigde ne mogu da nadjem bar kraci review Nugat sony kamere.. ovo stvarno zvuci krajnje *****no.

Potrebna ti je full verzija FV5 kamere.
Tu imas klasicno touch to focus podesavanje a i jos mnogo drugih opcija. Mozes i trial da instaliras, radi t2f ali je rezolucija fotografija ogranicena do 3MP, svakako je bolje instalirati ''full'' :)
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, ovaj lik kaze da su sa N apdejtom primetno pojacali audio izlaz.



Na kraju izgleda da je Nugat unapredio svejedno dobar uredjaj.
 
Nazad
Vrh Dno