Šta je novo?

Sony Xperia XZ , X Compact

ja imam od nugata nastran drain phone idle zakucan na 33% kao br 1 konzument, sam uredjaj je bolesno dobar a jos bolja je cena za koju sam uzeo.trenutno sam na 7.0 i batt je nenormalno slaba. ostaje samo nada da ce to da isprave jer smrdi na softver mada i 2600 je jako malo. nisam pametan
 

Prilozi

  • Screenshot_20170429-004546.png
    Screenshot_20170429-004546.png
    116.3 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
Posle svakog veceg apdejta HR je obavezan, ocigledno je ''nesto zakucalo'' u pozadini prelaskom sa MM na Nougat tako da ti je najbolje da odradis HR, ustedeces vreme jer ne verujem da takav drain moze tek tako da nestane.

A autonomija.. 5'' fhd ekran, SD650 i 2620 mAh.. ne deluje kao kombinacija koja moze da omoguci primetno duze trajanje baterije od 5X mada mora da bude bar egal.
 
nažalost uradjen je hr i isto je.

Sent from my F5121 using Tapatalk
 
To je skroz cudno.
Nazalost, moraces da sacekas novi apdejt, ako sam dobro razumeo sada koristis 7.0? Verovatno ce pustiti 7.1.1 ili 7.1.2 za X uskoro.
 
ok, nema mi druge.. ty

Sent from my F5121 using Tapatalk
 
Kaze da je trajanje baterije duze na 7.1.1 u odnosu na 7.0 a ubacili su i sRGB mod kao podesavanje displeja, odlican potez. Samo sto se sRGB aktivira iz developer moda, logicije bi bilo da je u podesavanjima displeja ali dobro, bitno je da postoji takva opcija.

 
Moze on da prica sta god hoce, ja sam na 7.0 imao po 5 i 5, 5 sati, a sad sa Staminom 4+, evo jutros bez Stamine haos, 97% pre spavanja tokom noci skinuo 10% i evo na tri sata SOTa baterija na 15%.
9522821af764108d422af4610b098938.jpg


Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Pa jasno je da nesto nije u redu sa tvojim tel. posle apdejta a nov uredjaj je u pitanju, pogledaj samo idle i system potrosnju.
Dakle lik ne laze nego je "nesto zabolo" na tvom tel. posle apdejta i verovatno ces morati da odradis HR, sto pre jer nema logike da tolerises tako veliku potrosnju i da ti se baterija zbog toga vise greje i ubrzano slabi.
Odradi HR i ponovo ces imati normalnu autonomiju i sot 5-6h.


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa jasno je da nesto nije u redu sa tvojim tel. posle apdejta a nov uredjaj je u pitanju, pogledaj samo idle i system potrosnju.
Dakle lik ne laze nego je "nesto zabolo" na tvom tel. posle apdejta i verovatno ces morati da odradis HR, sto pre jer nema logike da tolerises tako veliku potrosnju i da ti se baterija zbog toga vise greje i ubrzano slabi.
Odradi HR i ponovo ces imati normalnu autonomiju i sot 5-6h.


Sent from my D6503 using Tapatalk

Zar mora HR posle svakog update-a ? Sta kazu analize, da li je to problem OEM-a ili je Google nesto zabiberio i ne sredjuje se tako lako?

Fokusiraj se ako mozes na moja pitanja , zelim neki XZ ako uleti za normalnu cenu :D do 320e
 
Ne znam, lik iz klipa iznad hvali trajanje baterije posle prelaska na 7.1.1 (ne zna se da li je odradio HR) dok se Хасану, na novom telefonu, sot prepolovio uz ogromnu potrosnju u idle, jasno je da je neki bag u pitanju i da je HR verovatno jedino resenje.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Odradio HR, javljam sta se desava...

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Aj pa javi kako drzi.Realno,ne mozes na takvoj bateriji vise od oko 5h rada ekranai to kad si skoro svo vreme na wifi.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Danas je bolje, 4:30, jos 10%, znaci taman 5 sati i to bez Stamine

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
To sa update-om Androida a onda i aplikacija koje već imamo na telefonu jeste vrlo komplikovana rabota. Hoće apdejt Androida da ne bude ispraćen odgovarajućim apdejtima instalisanih alikacija, ali i obrnuto.

Meni se dešavalo da se sa Play store apdejtuje 10-ak aplikacija odjednom, i tada poraste potrošnja baterije. Onda se par dana kasnije opet obnovi 5-6 aplikacija, dal' nekih istih dal' nekih drugih nemam pojma, i potrošnja baterije se vrati na normalu. Ko će tu pohvatati ko gde brlja?!? Android, proizvođač telefona, ili developeri tih sitnih aplikacija.

Nema mnogo smisla da poredimo moj/tvoj/njegov telefon, i verzije sistema na istom telefonu, ako nemamo iste aplikacije koje nešto burgijaju u pozadini.

Moje iskustvo kaže da su na 4 Android telefona što sam imao (1x HTC i 3x Sony), uvek probleme pravile aplikacije u pozadini i u kombinaciji sa sistemom, nego sam sistem.
 
Poslednja izmena:
Iz kog razloga ovaj telefon nema opciju za 4k video snimak ?
 
Slazem se nshappy, ja samo kazem da coveku nakon z3c autonomija XZa dodje kao hladan tus, ja sam jako probirljiv u vezi aplikacija i imam instalirano maksimalno 15 20

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Iz kog razloga ovaj telefon nema opciju za 4k video snimak ?
Ima 4K snimanje.Kad starrujes kameru uradi swipe na gore i pojavice ti se meni sa dodatnim opcijama ukljucujuci i 4K.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Mislio je na Xc koji ni kao X model nema 4k snimanje a SD650 zvanicno podrzava isto.
 
Hmmm. Gledao review I lik kaže da nema 4k.. ? Ili x performanse nema ?

Znam da običan x nema.

[youtube]2kXJrYpb7r0[/youtube]
 
Poslednja izmena:
X/X compact i X Performance nemaju 4k snimanje (ovo je nebuloza, posebno za XP s obzirom na SD820 i pocetnu cenu) dok XZ/XZs imaju 4k.
 
Pa da ovaj ludak na klipu kaže ne podržava 4k :) car
 
Drugovi meni je SOT i generalno baterija na xperiji X NE POSTOJI, ali doslovno.Uradio HR 2x i nema rezultata.Cekam 7.1.1 i onda cu 3x da uradim hr 1 za 2 i ako ni tad ne bude boljitka prodajem ga.
 
Drugovi meni je SOT i generalno baterija na xperiji X NE POSTOJI, ali doslovno.Uradio HR 2x i nema rezultata.Cekam 7.1.1 i onda cu 3x da uradim hr 1 za 2 i ako ni tad ne bude boljitka prodajem ga.

Placem.

Ali SOT ne postoji [emoji24]

7.1.2 cekaj.

Sent from Lumia 950
 
Možda imaš hw kvar. Zna nekada i hw kvar na nekom delu da drži stalno mob budnim
 
to je, imam defektan fon. steta

Sent from my F5121 using Tapatalk
 
Pa da ovaj ludak na klipu kaže ne podržava 4k :) car

Sad sam premotavao taj review, rekao bih da lik nije video 4k kamkorder app jer ista oduvek bila van glavne kamera aplikacija, npr. kao sto je Timeshift video (120fps slo-mo) zasebna opcija u okviru kamere tako je i 4k snimanje.

Steta sto nema vise ovih XZ po oglasima ali sa domacim garancijama, do 350e je sasvim solidan fon bez neke vece mane a ima najbolji softver u toj cenovnoj klasi, van Nexus serije naravno.
 
Poslednja izmena:
Evo XZ na kp polovan,10/10 stanje 315 e.
Sasvim dobra cena obzirom da je Z5 polovan samo malo jeftiniji.

Sent from Sony Z2
 
Nazad
Vrh Dno