Šta je novo?

Sony xperia U

@Miksa, probaću danas ovaj rom, nisam mogao ranije.
 
Nisam uspeo da instaliram. Sve sam živo probao. Video sam da rom ne sadrži kernel što znači da sam morao prvo da flešnem neki stock based iz konzole. Flešnem kernel, full wipe, instaliram zipove i neće. Dođe do lockscreen-a i onda iskaču force close prozori. Rekoh možda zeza zato što dolazim sa cm9; ubacim stock firmware preko flashtool-a, zatim kernel sa cwm-om, instaliram zipove i opet šipak. Čistiju instalaciju od ove nemaš tako da ti ne mogu pomoći, očigledno je lik nešto zeznuo.

P.S. Probao sam i kombinacije, samo sa jednim delom itd., ni makac.

Ako imaš neki drugi za probanje samo daj link.
 
Poslednja izmena:
@antec hvala u svakom slucaju ustedeo si mi par sati.pa iskreno neznam koji bi mogao da testiras,vecinu jelly beanova si probao i sam znas da imaju prob sa javljanjem a ako bi probao neki ics hteo bi da ima taj izgled kao ovaj rom sto ti dao da probas ali mislim da ih nema sa tim z1 launcherom i ostalim jelly bean dodacima
 
@Miksa, probaću kasnije u toku dana. Ako već hoćeš stock najbolje ti je da ubaciš .89 fw i onda naknadno poubacuješ framework, dialer, toggles i temu. Pustiću ti linkove posle.
 
@antec hvala ,i izvini sto sam te izmucio da gubis vreme s onim romom krastavac delovao mi je ok.
 
Ma opusteno :). Ubacio sam ovaj drugi rom, Ultimate Z1 Xperience. Koliko sam primetio nema nekog posebnog laga prilikom javljanja, standardna brzina za stock ics :). Kamera nije nesto preterano brza, pogotovo u uslovima slabijeg osvetljenja. Onaj Xperia launcher je lep ali je toliko sakat da je to strasno, izuzetno mi ide na zivce sony ui. Od igrica sam probao "Where's my Perry?" i normalno je radila. Ne znam da li je zbog portovanog ui ili cega vec ali slobodnog rama ima ispod 100MB i to samo sa SwiftKey tastaturom u pozadini tako da ne znam koliko je sva ova sminka korisna. I da, lik je napisao da se poneki put zamrznu vidzeti mada mi se to nije desilo do sad.

Nemas pouzdanijeg fw-a od .89 ili .100 ako bas hoces stock. Posle toga nasminkas ovim:
http://forum.xda-developers.com/xperia-u/themes-apps/mod-xperia-i1-framework-ics-sola-t2361565
http://forum.xda-developers.com/xperia-u/themes-apps/port-xperia-4-2-customizable-quick-t2345681
http://forum.xda-developers.com/xperia-u/themes-apps/port-xperia-i1-launcher-widgets-t2373094
http://forum.xda-developers.com/xperia-u/themes-apps/port-xperia-z1-phonebook-ics-t2485864
 
antec da te zamolim za jos jednu uslugu.naleteo sam na htc maniji na post nekog lika koji tvrdi da je sredio kameru na ics-u i da sad radi ko na gb-u.ostavio je neki back up zip za download i to se restoruje preko titanijum back up-a na ics-u i onda se resetuje fon ocisti dalvik kes u cwm-u i posle bi trebalo da radi sve normalno.ako te ne mrzi i imas vremena isprobaj posto sam ja u nekoj guzvi pa i dalje ne mogu da stignem da menjam romove na ovom cudu.evo link http://www.mediafire.com/download/squsu367jgk66yo/TitaniumBackup-Camara+GB+para+ICS+(3D+Frontal).zip
 
propustio sam da ti kazem..kad skines ovo s neta raspakujes i tih 4-5 fajlova tako prebacis u folder u telefonu titanum back up i odalte restorujes kamera i 3d kamera aplikaciju i to je to.
 
Tek juce sam primetio da u sistemskom folderu postoje apk svih fabrickih aplikacija. Nije losa stvar.
 
probao sam ono za kameru i ne funkcionise kako treba tako da nema potrebe da testirate
 
Ima li gde da se kupi donja plastika, ona ispod LED? Napukla mi je crna, a bas ne bih stavljao onu rezervnu roze :D
 
Mislim da ne, ja sam belu trazio i nisam nasao.
 
Nadjoh na kupujemprodajem, bela je 300 dinara, a crna 800. :mad:
 
Nervira me što je roza bolja od crne, tj. ne ljušti se. :D
 
Secam se da sam video na kp jednom slucajno, pa kad sam hteo da kupim nisam nasao. Sad bih nosio crno belu U :D
 
Pa da, ali sprej ce da me kosta kao plastika, a pitanje je da li ce da spada. Zasad sam zalepio pukotinu, kad se raspadne stavicu rozLe i prodati budzasto, taman da se resim ove bede.
 
Bijeda, jašta. Nekima nikad ugoditi.
 
@Miksa, ubacio malopre ovaj jb. Lepuskast je i pun potrebnih i nepotrebnih stvari tako da nema bas previse rama na rapolaganju. Od nepotrebnih recimo small apps koje je malo nezgodno koristiti na malom ekranu. Takodje je lik zaboravio da ubaci calendarprovider.apk pa ako hoces sinhronizaciju kalendara moras ga iscupati iz drugog jb ili cm10, ubaciti u /system/app i staviti rw-r-r permisije fajlu, mislim da je i on okacio negde u temi. Kamera fino radi sa dovoljno svetla, testiracu i kasnije da vidimo kakva je u mraku. Ja recimo imam ~70 programa koje redovno selim tb-om kada promenim rom i kada sam ih sve povratio data particija je bila skoro puna (?) pa se telefon prilicno usporio; nakon sto sam par aplikacija prebacio na karticu telefon je malo prodisao tako da sam generalno zadovoljan kako radi. Pazi na to ako ubacujes. Poziv sam obavio tacno jedan :) i uspostava i prekid veze su radili sa prihvatljivim kasnjenjem. Nesto sto mi malo ide na zivce je sto ne mogu dugim pritiskom na prekidace u notification drawer-u da udjem u podesavanja za isti ali za to ima hiljadu modova. Probao jednu igricu "Draw a stickman" ili kako se vec zove i radila je ok. Desava se da se home aplikacija (sa sve vidzetima i ikonicama naravno) ponovo ucitava ako se udje u malo zahtevniju aplikaciju a nakon izlaska iz nje. Wifi, bt, poruke rade normalno. To sam stigao da probam, ako te interesuje jos nesto pitaj.
 
Ja imam problem sa ulaskom u recovery, probao sam sa pritiskanjem volume down i volume up i nije hteo da udje, probao sam i dva puta da stisnem volume up i drugi put da zadrzim i opet nije htelo. Kako bi jos mogao da probam posto ovako nece :(
 
Ja recimo pritiskam vol up dokle god ne upadne u recovery, znači hiljadu puta.
Ako neće da upadne tako možeš preko terminal emulatora (ili adb-a) da kucaš (bez navoda) "su" a zatim "reboot recovery".

@Ljubanve, to je za fastboot, prebacio si se :)
 
Poslednja izmena:
Ha... Da, totalno sam zaboravio. Nisam odavno ništa čačkao. Stavio sam onaj XNovathor JB i ne menjam ništa već mesecima.
 
Cekaj, je l' si ti uopste ubacivao recovery i po kom uputstvu? Da li imas custom rom? Otkljucan bootloader? Ne bi trebalo da ima veze to sto nemas rut.
 
Nisam ubacivao recovery, nemam custom rom, odkljucan mi je bootloader. Izvini te sto smaram ali telefon je bas spor a ja se ne razumem toliko oko toga.
 
Nazad
Vrh Dno