Šta je novo?

Sony xperia U

Izvini te sto smaram, samo da pitam ovaj slimCM se ubacuje isto preko flashtool-a? Posto gledao sam na netu da neko i drugacije ubacuje pa da ne zeznem nesto :)
 
Ne. Iz recovery-ja. Kad skineš taj rom, on je u vidu zip fajla. Iz zipa iskopiraj fajl boot.img. Zip prebaci u memoriju telefona. Flesuj boot.img preko flashtool-a, uključi telefon i onda dok se uključuje pretiskaj dugme za smanjivanje tona, tako ulazis u recovery. Wipe all, pa u advanced idi na wipe dalvik cache, pa install zip. Ovo je u kratkim crtama, pogledaj upitstvo na netu. To je to ali na netu je sigurno bolje objašnjeno.
 
Sledeći cm11 build izlazi sa popravljenim video snimanjem, omx-om i bluetooth-om, iliti bugless. Hajde baš da vidimo na šta će to čudo da liči.
 
Video sam sta si pisao, i slazem se, ni meni nije jasno zasto se trude oko cm10.2
 
Ako ce lako da portuju ispravke na cm11 onda ih neka. Mada do sad mi se cinilo da to i ne ide bas brzo, za omx (a to povlaci i sve ostalo) su morali maznuti kod od onog tipa Maclaw koji ga je drzao kao closed source (pe*er). Tu su ga odradili za medalju jer sad lik ne moze da se zali zbog licenci :-devil-:

P.S. Kao da se ja pitam nesto, mogu samo da spamujem tamo dok im ne dojadi :)
 
Poslednja izmena:
Cuti, ko latino serija, majke mi. Kad budes imao vremena, hoces da mi ucinis nesto? Iz nekog razloga, ne mogu se registrovati na xda forumu. Ne radi mi proximity senzor na gingerbread -u, hoces da pitas u GB temi zasto? Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti. Stvarno mi nije jasno kako, na 2.3 ne radi (radio je kad sam ga kupio) , na 4.0 i 4.1 radi...znaci nije hardver. Hocu da ga prodam a ne znam koji sistem da mu stavim, mislio sam da je 2.3 najbolji.
 
Poslednja izmena:
Hahaha, e pa ovo je neverovatno ako je istinito. Pazi sad: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2625365
Kompletan hebeni source code, znaci kernel, vendor, sve... :d:d:d
A ovi nasi jadnici se ubise, skoro dve godine ga gurkaju po malo :D
Samo da nije hoax.

@Coni, ako si na GB probaj da udjes u service menu, *#*#7378423#*#* (*#*#service#*#*), pa nadji tamo medju testovima i ovaj za proximity. Cisto da iskljucimo svaku mogucnost hw problema. Nece cak ni na stock ftf? Prlikom poziva ti je upaljen ekran?

@SuperStarr, drugari smo :wave:
 
Nisam trenutno na GB , ali pokusao sam sa drugim kernelom, isto. Ni na stock ftf. U service meniju pise da je OFF. Da, ekran je upaljen. Sto se tice ovog lika sto je otvorio temu...ne verujem mu.
 
Poslednja izmena:
@Coni, proximity sensor u stvari i treba da bude na OFF, tek kada ga prekrijes prstom promenice se na ON i kada pomeris prst ponovo vratiti na OFF. Znam da su male sanse da je ovo u pitanju ali vidi da ti kojim slucajem folija (ako je imas preko ekrana) ne prekriva proximity sensor, ili neka stroka :d Moguce da je osetljivost senzora povecana na ICS-u pa zato tamo radi posto je to zapravo IR senzor. Jedino jos da probas da zakljucas bootloader, flesnes ftf i onda odradis repair preko PC Companiona ili kako se zove vec.

Taman se i ja spremah da poklonim telefon i sad izbace ovo.
 
Na to sam i mislio, ne reaguje na prelaz preko, ne menja se off. Nemam foliju, nije ni prljavo. Ma nije ni bitno, probacu ponovo sve, sutra, prekosutra.
 
Ne mogu da promenim prethodnu poruku. Sto se CM11 tice, ipak nije savrsen, ne radi notification light. Sto meni i nije problem. Ali ako ukljuce source koji je pao s neba pre par dana bice bez greske. I cini mi se da pri koriscenju malo vise jede bateriju. Ali videcemo ovih dana. Default governor je bio Lionheart, prebacio sam na Ondemand, pa cemo videti.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam primetio problem sa baterijom, inace i na proslom i na ovom buildu governor je bio ondemand... :)
 
Ja sam još uvek na prethodnoj verziji, telefon radi savršeno. :) Mrzim me da flešujem na ovu noviju, čekam i ja neku sa notification light da se ne zezam više sa lockscreen widget-ima, navikao sam na taj LED. :)
 
Za notification light uzmite liblights.so (nisam siguran za naziv) sa cm10.1 i trebalo bi da radi. Ako samo to ne valja onda odlično.
 
Evo resetivao sam ga i opet lionheart i raw. Baš čudno da je vama ondemand default. Nebitno. Antec isprobaj i daj svoj sud o rom-u.
 
Za notification light uzmite liblights.so (nisam siguran za naziv) sa cm10.1 i trebalo bi da radi. Ako samo to ne valja onda odlično.

Jel imaš ti taj ROM pa da izvadiš to iz njega? :) Da ne skidam ceo ROM... :p
 
Ipak još uvek nije to - to. Nekoliko puta mi je isključivao tastaturu i whatsapp...
 
I sta je na kraju ispalo s onim source-om? dzaba je lik izbacio kad niko nece da se prihvati i iskoristi ih.tako da smo i dalje na istom i i dalje je onako ko sto antec rece ovaj fon je osudjen ili na GB ili na slimcm.i tu mu je kraj izgleda.
 
Ma uradiće ga neko sigurno. Ja sam rešio, prodajem ga i kupujem Lumiu 520. Malo da promenim sistem a male pare. Faliće mi SwiftKey ali dobro, navići ću se. Još samo da nadjem nekog ko bi kupio. :D
 
Ne smeju da koriste source dok ne dobiju zvaničnu dozvolu od ST Microelectronics.
 
Kolike brzine postignete preko mts mreže? Meni je najbolji rezultat 1.5/1.5
 
Nazad
Vrh Dno