Šta je novo?

Sony Xperia 5 Mark II

Kod mene je došao preinstaliran i nije se mogao ukloniti ili onemogućiti. Kao takav je služio svrsi pune tri godine, bez opterećivanja sistema. No, za pune tri godine telefon je radio fantastično i to je Sony odradio odlično.
 
Hvala, probaću iz recovery-ja.
Doduše, na redditu pročitah da najnovije Xperie nemaju tu opciju, nadam se da nisam dobro ukopčao taj upis. :)

Ovako se i meni prikazuje:

https://www.hardreset.info/media/resetinfo/2020/318/4ab70987a76b4d73b7b80b90f7f01dbf/sony-xperia-5-ii.JPG


Wipe data/factory reset? Da li je to to ili da ne ulazim tu?
 
Poslednja izmena:
Sve me strah da ne odradim neku opciju koja će napraviti nepopravljivu štetu (nisam do sada ulazio u ove "posebne" modove).

Moram to malo istražiti, hvala na predlogu.
 
Poslednja izmena:
Kakva nepopravljiva šteta. Sony je to. 😀
 
Da kucnem, za sada baš zadovoljan pa ne bih nešto da čačnem što ne treba. :D

Za sada odradio ručno brisanje keša kod svih aplikacija, iako znam da to nije sve što se može očistiti od keša u telefonu.
Pa ako bude nekih predloga dobrodošli su. :)
 
Supruzi crkao zvucnik i secondary mikrofon na XZ1, pa gledam X5II i njoj da uzmem. Sta mislite o ovim demo primercima na KP u NS? Nelogicno mi da su ovako jeftini, ili se to bas koristi pa zato onakve cene.

Inace, jeste van teme, ali gde da nadjem delove za XZ1, hteo bih da ga popravim, zvah ove iz DR MOBILE servisa, koji se reklamiraju kao servis za Sony i nemaju delove... malo me nervira sto Sony ne mozes polovan prodati, a sada i tesko popraviti
 
Comtrade beše zvanični serviser, probaj kod njih. Inače može polovan da se proda, ali ne drži cenu nikako... ja svoj Z3 svojevremeno sa slomljenim ekranom prodao za 100€ kad je polovan bio oko 300 a novi 450-500... može sve da se proda, samo zavisi koja cena se traži. :)
 
ja sam svojevremeno svoj kupio u Novom Sadu. i da ne ureknem, nemam bas nikakvih problema sa njime.
postoji naravno mala kvaka. dobije se telefon koji na sebi ima folije ali nema nikakvu kutiju ili bilo kakvu dodatnu opremu.
daju ti neki mislim da su meni samsung brzi punjac i odgovarajuci usb c. dobije se i garancija, sad zaboravih kolika.
ja sam isao tamo u tu njihovu radnju. samo mala paznja, imaju primerke koje malo vise "pokazuju" pa ako taj nije skroz...trazi drugi...posto mi se taj koji su mi pokazali nije dopao, dali su mi drugi koji su imali odmah ispod tezge.
svakako je sve ispalo skroz ok. ako te taj telefon zanima, skoro da bi preporucio, svakako mi je bilo sigurnije od polovnih varijanti koje su cenovno bile skoro pa iste.
srecno
 
Comtrade beše zvanični serviser, probaj kod njih. Inače može polovan da se proda, ali ne drži cenu nikako... ja svoj Z3 svojevremeno sa slomljenim ekranom prodao za 100€ kad je polovan bio oko 300 a novi 450-500... može sve da se proda, samo zavisi koja cena se traži. :)
Prodao sam XZ iz MTSa i to tako što sam ga stavio u Samsung sekciju KP. Cena 50 eur za totalno ispravan telefon, a prodao sam i neki prastari iphone6 sa odlepljenom desnom ivicom ekrana, naprslim staklom itd itd. I za iPhone me zvalo 100 ljudi nza Sony 1 :)
 
Sestra mi je donela iz Španije Spiegen Armour futrolu za Xperia 5 II, kao i Caseology Vault. Odlučio sam da za sebe zadržim Caseology model tako da sam spreman da Spiegen ustupim nekom za 20 eur
 
Je li neko dobio Android 12 update? Hoćete li da instalirate ili čekate recenzije? Nakon lopeg iskustva sa prvim updateom na XZ2 mislim da ću baš sačekati
 
Je li neko dobio Android 12 update? Hoćete li da instalirate ili čekate recenzije? Nakon lopeg iskustva sa prvim updateom na XZ2 mislim da ću baš sačekati
Ja jesam. Nisam primetio nikakve probleme za sada. Ono što sam pozitivno primetio je da se sada ambient display adaptira na osvetljenje i čini mi se da ne troši toliko baterije.
 
Ono što čitam je da jedan broj korisnika prijavljuje malo bolju bateriju. Da li su vaša iskustva takva?
Inače, ko odradi factory reset/software repair nakon instalacije A12 valjda dobija ponovo odvojena WiFi/Mobile Data dugmeta u notifikacionom baru (A12 ih spaja pod jednim pa nažalost imamo jedan korak više tu). Tako makar pišu, ja još nisam došao na red.
 
Trajanje baterije ne mogu da procenim još uvek. Ja sam uradio hard reset nakon ažuriranja, međutim to nije razdvojili dugme za wifi i mobile data
 
interface je uzasan....trazi navikavanje, kao da nije moj telefon. i nista ozbiljno ne moze da se promeni do instaliranja drugog lounchera. a kad se to uradi sve se ispomera. na pull down meniju je sad sve ogromno i neke uzasne plavicaste boje....kao da je dizajnirano za mentole koji ne znaju sta rade. telefon deluje da dobro radi kao takav...videcu to za bateriju. nigde nije pisalo da je update na android 12, mislio sam da je neka standardna bug update procedura koju sony svako toliko ima.
 
SONY je za konzervativne korisnike.
 
Ne znam da li si koristio te uređaje, ali iz iskustva: Sony je za one koji traže kvalitet na duže staze. Uz par mana i mnogo više vrlina.
 
generalno je sony ok....imao sam i pre par sony telefona i sigurno ne bih u\imao ovaj da nemam predhodna pozitivna iskustva. konzervativni ili ne mnogo je promena na koje na zalost ne mozes da utices, barem ne sa lakocom. sad posle par dana sam teleron odlicno radi. za bateriju nisam stekao utisak da sad nesto duze traje....i ako je tako to su nijanse. na menije sam se silom prilika navikao jer me je nekako manje kostalo nego da sad jurim neke nive launchere. cini mi se da me po najvise iznerviralo to sto je za moj ukus (u ovom slucaju konzervativan) od necega sto mi se dopadalo na sony telefonima , postalo kao da gledam neki drugi koji od kojih godinama bezim....kao da je od necega inzinjerskog postao za vesele tinejdzere.
u ostalom sve je to stvar ukusa....
 
Večeras mi stigao update, nisam ga još uvek instalirao. Sony mi je prethodni telefon XZ2 sa kojim sam bio prezadovoljan (mislim da je bio Android 9) unakazio sa updateom na Android 10 i bukvalno je trebalo 5-6 meseci da ga srede.

Dakle, kakvo je vaše mišljenje, raditi update ili ne?
 
Meni još nije stigao... ovo što sam čitao od iskustava varira.

Na osnovu toga, neki moj subjektivni zaključak je:

+ bolja baterija
+ fluidniji rad
- "ružniji" UI (mada nisu svi jednoglasni: npr. brightness traka na brzom meniju je deblja pa nekima odgovara da lakše ubodu)
- spojene su WiFi/Mobile Data prečice u jednu, dakle 1 klik više. Ima neka fora da se na ADB to ponovo odvoji a u nekim slučajevima je navodno pomogao i factory reset/software repair.
- gubi se Dolby prečica (nadam se da će je nekim od ažuriranja vratiti)
- ako sam dobro zapamtio, mnoge Service Menu funkcije više ne postoje (npr. Battery test, za koji je bilo komentara i da nije baš toliko tačan jer kalkuliše zdravlje baterije na osnovu mnogih parametara, od kojih neki i nisu baš kredibilni)

Ovo je onako, na prvu. Ako još nešto nađem dopisaću.
 
Večeras mi stigao update, nisam ga još uvek instalirao. Sony mi je prethodni telefon XZ2 sa kojim sam bio prezadovoljan (mislim da je bio Android 9) unakazio sa updateom na Android 10 i bukvalno je trebalo 5-6 meseci da ga srede.

Dakle, kakvo je vaše mišljenje, raditi update ili ne?
Meni radi perfektno. I ranije sam bio zadovoljan, jedina razlika je minimalniji UI.
 
Nazad
Vrh Dno