Šta je novo?

Sony Xperia 5 Mark II

Pitam se da li će ga uopšte biti u ponudi na KP-u, kada mu cena padne na spominjani nivo?
Da li je neko do sada pratio ponudu Sony-ja na KP-u?
 
Poslednja izmena:
Биће вероватно. Кад и сад имаш после годину дана прошлогодишњи модел не видим зашто не би био и овај нови. Али оно што јесте је да баш држе цену.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Hvala na informacijama.
 
Pitam se da li će ga uopšte biti u ponudi na KP-u, kada mu cena padne na spominjani nivo?
Da li je neko do sada pratio ponudu Sony-ja na KP-u?


Ja uzeh 5cu MkI početkom godine preko Fante, nije nigde bila pominjana na KP, pitao čoveka preko poruka jel' može da se nabavi pošto je bila izlistana u HU.
Ako nekoga zanima, biće aktuelna u oglasima kad se dočepam Mk2. :) Nisam verovao da će mi toliko nedostajati 3,5mm jack. :S:
 
Poslednja izmena:
Ако имаш неког преко или ко се бави тиме, онда је то супер. У супротном осуђен си на КП када су овакви телефони у питању[emoji38]
Али колико знам у паковању си добио онај наставак да можеш 3.5мм да повежеш. Знам да није исто али опет.
Иначе како си задовољан телефоном после скоро годину дана? Батерија првенствено пошто је на мк2 значајно унапређена, бар на на папиру.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Pa Fanta je sa KP :d

Zvuk preko adaptera jedino za razgovore može da posluži, možda bi mogao i neki kršteni DAC da pomogne, ali ne volim te dodatke i druge sitnice koje često zaboravim pa kao i da ih nemam.

Privlači me i CameraPro app za fotkanje koja nije dostupna na MkI, a baterija kao i svaka druga u 2020... vučem powerbank i/ili punjač sa sobom manje više uvek pa me ne dotiče preterano koliko drži. Prosto se navikoh, iako uglavnom preguram dobar deo dana bez dopunjavanja.

Sve u svemu, nisu neki preterani razlozi za zamenu, ali pošto ne menjam telefone svake godine, a MkII mi je baš lepo zaokružen i ima tih par sitnica koje mi nedostaju, gledam da to rešim i onda sam miran neko vreme.

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Kvalitetan dac dongle (primer Sonata HD) ima daleko bolji zvuk od bilo kog telefona, samo ga prikačiš na slušalice i zaboraviš da nije deo njih.

I ja sam mislio da je 3.5mm dealbreaker i nisam pristajao na drugačije, dok nisam probao :)

Doduše, MKII je vrhunski telefon, 3.5mm jack ili ne :)
 
 
Све ми се више свиђа. Леп и једноставан телефон и рекао бих да има све што је потребно. Верујем да је и батерија боља од старијег модела. Биће да ћу да се учаурим са овим Ајфоном и вребам из прикрајка док Сонију не падне цена на неку разумну.[emoji4]


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Све ми се више свиђа. Леп и једноставан телефон и рекао бих да има све што је потребно. Верујем да је и батерија боља од старијег модела. Биће да ћу да се учаурим са овим Ајфоном и вребам из прикрајка док Сонију не падне цена на неку разумну.[emoji4]

Mislim da za to ne trebs brinuti...

X5II.png

(Jedva uspjedoh prevest stranicu, google translate ne radi na njoj).
 
https://www.expertreviews.co.uk/sony/1412493/sony-xperia-5-ii-review

sony_xperia_5_ii_battery_life.png

 
Poslednja izmena:
Mislim da za to ne trebs brinuti...

Pogledajte prilog 291102

(Jedva uspjedoh prevest stranicu, google translate ne radi na njoj).

Правим паралелу са Хуавеј P30 који сам користио пре годину дана и који је са својим димензијама и 3650mah батеријом био одличан. Овај има 4000 тако да сам оптимиста да ће сигурно изгурати дан са мојим просечним коришћењем, пошто игрице не играм. Колико сам схватио из тестова одзив сензора отиска прста је побољшан, пошто је на мало незавидном месту. Али све у свему заокружен уређај.
 
Изађе једна понуда код нас, само 1000е :) у Немачкој се може наћи за 700е од продаваца на ebay-kleinanzeigen.
И остаје наравно варијанта од 900е са слушкама на pre-order.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Planiram da XZ2 zamenim ovim telefonom, samo mi se ne daje sad 900 eur jer polovan Sony ne mozes prodati za vise od 200 eur

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Apolo, što se tiče trajanja baterije, pogledaj ovo, ako ti je promaklo.



Sony Xperia 5 II disassembled on video, has a graphite sheet to cool the cameras



Убедио си ме што се тиче батерије[emoji4] Свакако 4000mah је добар капацитет, а уз то говоримо скоро од клот Андроиду. Мени је битно да може да прегура цео дан да не морам стално јурити где ми је пуњач као са овим Ајфоном.

@ХАСАН, 900е заиста јесте превише, макар то био и уређај који држи цену типа Ајфон или Самсунг. Е сад тренутно је опција ако би се куповао по овој цени да се уради поврат ПДВ-а па те изађе око 730е али и то је опет много.
Мени лично би 600-650е био максимум за који бих био спреман да се протегнем и то само зато јер ми се телефон заиста свиђа дизајнерски, функционално, спецификације су ми одличне... Некако комплетан за моје потребе. Али док му не падне цена ћу морати као и сви остали да се стрпим.
Има и алтернатива да се проба наћи преко на њиховим сајтовима који су као наш КП.

Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Testovi su tu za neko osnovno informisanje. Samo mogu na da napišem da 5+ godina star Z2 nema problem sa trajanjem baterije (otac koristi taj telefon i lagano izgura ceo radni dan, sa bar 30 minuta razgovora i ceo dan kombinovane upotrebe, YT, FB na LTE i Wi-Fi), mada ima baš sporo punjenje pa degradacija baterije nije drastična ali opet više od 5 godina star fon.. XZ2 2+ godine star, takođe bez ikakvih problema izgura radni dan (pa čak i izlet na planinu) sa kombinovanom upotrebom i dosta korišćenja kamere. Sot ne pratim ali kapiram da bi prosečan član bencha sa ovoliko starim primerkom lagano imao 5-6 sot-a (sa novim primercima Damir Franc, a i neki članovi ovde, su imali čak po 8h sot-a)

Stabilna idle potrošnja je poznata karakteristika sony UI, čak i na starim verzijama Androida (mogu da potvrdim i za matori ICS). Naravno, može da se desi da neka aplikacija iz marketa napravi problem u tom smislu ali generalno stabilnost i konzistentnost su odlike autonomije baterije i samog sony interfejsa. Što ne znači da nema manjih bagova, posebno na početku ažuriranja nove verzije Androida.

Sve ovo zvuči kao preterano fanboj hvaljenje ali intefejs je stvarno izuzetan u tom smislu, kao i opšta hw/sw pouzdanost sony flagship telefona (mid-range modeli možda nisu loši ali jednostavno nisu isplativi pored tako moćne konkurencije).

Zbog svega toga jednostavno ne treba sumnjati da 5 MK2 ima odličnu autonomiju baterije.
 
Poslednja izmena:
Не схватам ово као fan boy хвалисање јер се твоји коментари поклапају са мишљењима других корисника са разних форума који су такође XZ2/XZ3 окарактерисали као одличан телефон чак и након неколико година употребе. Штета што их је јако тешко наћи код, има нешто преко али код нас готово немогуће. Али са тако једноставним UI верујем да ће батерија испунити очекивања корисника.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Da li će kojim čudom ovaj telefon biti u ponudi kod nekog od naših operatera?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Da li će kojim čudom ovaj telefon biti u ponudi kod nekog od naših operatera?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Najverovatnije nece. Za sada jedino preko ovih sto nabavljaju od preko moze da se nabavi.

Sent from my H8216 using Tapatalk
 
Šta mislite o Xperia 1 II vs Xperia 5 II kada je ekran u pitanju?
U početku sam bio zainteresovan samo za Xperia 1 II međutim baterija je u oba modela ista pa kapiram da skuplji brat brže srče bateriju.
 
Meni lično više znači 90 Hz ekran na 5 II, nego 4k na 1 II uz 60 Hz.


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Zar nema 120Hz?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, 120 Hz, u pravu si.


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Слажем се да је боља варијанта 120hz него резолуција. Ајде да је ТВ у питању па да кажеш, али овако мобилни.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otkad sam video kako izgleda multimedija u 4K na XZP mislim da svaki vodeci smartfon treba da ima i 4K rezoluciju ali i 120-144Hz osvežavanje. Što je trenutno nemoguće zbog limita SD čipseta a i takvi paneli su retki i preskupi.
J.B je to lepo objasnio:

Ali je pitanje da li će to moći da se postigne i sa dolazećim ''SD888'' čipsetom, neki izvori navode da neće podržavati 4K čak ni sa 90Hz a kamoli 120Hz. Možda će morati da implementiraju neko adaptivno rešenje, npr. da pregled fotografija i video sadržaja bude u 4K@60Hz + motionflow a sve ostalo da radi u nešto nižoj rezoluciji ali sa 120Hz + (240Hz) motionflow, kao kod Xperia 5 MK2.



 
Тешко да ће то постати стандард са UHD у неко скорије време, ако уопште. Мали је број корисника који обраћа пажњу на то док је великом делу битна камера, да телефон не штуца и слично. Просечан корисник не зна ни шта је ОЛЕД екран, са камером сликају са аутоматиком углавном, неће да се баве детаљима. Само кажу телефон је добар или није.

Међутим ко прати ове ствари схвата у чему је разлика али као што видимо тако нешто и папрено кошта. Овај телефон ми делује топ сваки пут кад видим неки тест или review, само што ми камера нешто није убедљива. Или је просто потребно са Cinema Pro апликацијом извући максимум.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno