Šta je novo?

Sony televizori

Meni Nova Video Player najbolji za to, sad baš nova verzija izašla:



Podržava SMB v2/3, nema reklama i gluposti, jedino što mora biti uključen komp :)
Povremeno Dolby Atmos zeza, dok na Just Player-u radi i on ok...

 
Naleteo sam na neku dobru cenu za X89J u55''. Jel imao neko iskustva sa ovim TV-om? Koliko vidim, sa sniženom cenom je razlika samo u nekoliko hiljada u odnosu na Samsung Q70B, pa nisma siguran da li se isplati ići na QLED ili iškeširati ovaj Sony.

I ono što me najviše interesuje, sa Sony nije magičan ni u kom smislu kao LG? Ako se upari TV sa app, jel moguće u aplikacijama koristiti tastaturu sa telefona i na taj način zaobići kliktanje po tastaturi na ekranu. Takođe, čitam da daljinski ume da baguje u smisli da mora po nekoliko puta da se stisne dugme - jel bilo ovakvih iskustava među forumašima?
 
Naleteo sam na neku dobru cenu za X89J u55''. Jel imao neko iskustva sa ovim TV-om? Koliko vidim, sa sniženom cenom je razlika samo u nekoliko hiljada u odnosu na Samsung Q70B, pa nisma siguran da li se isplati ići na QLED ili iškeširati ovaj Sony.

I ono što me najviše interesuje, sa Sony nije magičan ni u kom smislu kao LG? Ako se upari TV sa app, jel moguće u aplikacijama koristiti tastaturu sa telefona i na taj način zaobići kliktanje po tastaturi na ekranu. Takođe, čitam da daljinski ume da baguje u smisli da mora po nekoliko puta da se stisne dugme - jel bilo ovakvih iskustava među forumašima?

I mene konkretno zanima taj Sonijev model, vidim ima sve sto je potrebno da PS5 radi u fullu (120hz,VRR,ALLM).
Znam da je X90J verovatno best buy sto se tice LED panela, ali vredi li davati 20-30k vise za njega?
 
Negde sam našao da je x89j u stvari x85j verzija za druga tržišta. Videh i a80j oled za 1100 evrica. Da li pazariti ili čekati još neku ponudu za crni petak (ako bude uopšte pravih popusta)
 
Sony nema više 5 godina garancije istekla je danas 15.11. Jedino ako je ne produže. 👎
ionako je ovima x85 i x89 u 65 inča prenaduvana cena od 120k pa do 160k A 55 inča 100k van svake pameti, a pritom ti modeli od naprednih funkcija nemaju ništa, obicni ulazni modeli. Za te pare kupis oled 55 inča ili ako nećeš oled ideš na x90j koji je malo skuplji a duplo bolji Od x85j.
 
Produzena je akcija 5 godina garancije do 31.01.2023.
 
ionako je ovima x85 i x89 u 65 inča prenaduvana cena 55 inča 100k van svake pameti, a pritom ti modeli od naprednih funkcija nemaju ništa, obicni ulazni modeli. Za te pare kupis oled 55 inča ili ako nećeš oled ideš na x90j koji je malo skuplji a duplo bolji Od x85j.
90k trenutna cena. Kad pogledaš šta se nudi za te novce + kad nećeš da daš još 30k na X90J ili za OLED od 120k, ispada da i nije toliko skup TV.

Negde sam našao da je x89j u stvari x85j verzija za druga tržišta. Videh i a80j oled za 1100 evrica. Da li pazariti ili čekati još neku ponudu za crni petak (ako bude uopšte pravih popusta)

Da, to sam i ja našao, ali i da ima neku sitnu razliku, bar što se tržišta UK tiče. Za X85J nisu davali 5 godina garancije, a za X89J jesu. Gledao sam sinoć neki klip koji je diler pravio, ali nisam našao suštinske razlike između modela.
Ovo na kraju što si napisao je isto što je i meni u glavi. Da li čekati i nadati se da će neki još model biti pojeftinjen ili ne... Meni se jedan LG dopao, ali mi je malo preko budžeta. Kad bi njega spustili, ne bih razmišljao uopšte o tome koji TV da uzmem. Ali, znamo da ko hoće veće izgubi iz vreće...
 
Trazio sam taj tvoj post ovde u temi cim sam ga ukljucio :D
Vec je bio otkljucan jer sam pri prvom ukljucivanju spojio PS5 sa njim pa je sve automatski namestio.
 
Drugari imam dilemu. Uzimam u narednih par dana tv zbog popusta povodom crnog petka i dvoumim se izmedju 65' X85K i 55' A80J. Nisam hteo nista ispod 65' i izbor je pao na A80J da sacekam da bude na snizenju medjutim nista od toga jer nije obuhvacen akcijom, a kako je 55' jeste onda se dvoumim izmedju ova dva. Vidim da X85K ima 120hz i generalno na YT su dobri komentari.
Samo zbog toga sto je A80J 55' i plasim se da ne bude mali. X85K je skuplji za nekih 80e.
 
Poslednja izmena:
Drugari imam dilemu. Uzimam u narednih par dana tv zbog popusta povodom crnog petka i dvoumim se izmedju 65' X85K i 55' A80J. Nisam hteo nista ispod 65' i izbor je pao na A80J da sacekam da bude na snizenju medjutim nista od toga jer nije obuhvacen akcijom, a kako je 55' jeste onda se dvoumim izmedju ova dva. Vidim da X85K ima 120hz i generalno na YT su dobri komentari.
Samo zbog toga sto je A80J 55' i plasim se da ne bude mali. Manje od 100e je skuplji X85.
Koliko se razumem u Sony televizore A serija je OLED a X nije oled, tako da se tu radi o totalno dva razlicita sveta.
 
Znam, zato i pitam. Da li ici na kvalitet ili kvantitet. Da uzmem manje, a kvalitetnije ili jednostavno vece. :)
Brat ima neki Samsung 55' i ne mogu da kazem da je malo..jos je njegova dnevna soba veca, ali mi se cini da bi 65' bio fantazija. Samo se dvoumim da li ici na manje zbog kvaliteta slike jer sam je ista na A80J dosta bolja nego na X85K.
 
Ja sam bio u istoj dilemi pre mesec dana da li ici na ne-OLED 65 ili OLED 55 i odlucio sam da sacekam mesec dana i skupim jos para i da uzmem OLED 65
 
Da li se nekako može podesti region kod novijih Sony TV-a?
Imam XF9005, ali u Preferences nema...
Hteo bih da instaliram BBCiPlayer bez VPN-a, kažu da može promenom regiona, ali regiona nigde nema!? (tj. izbora regiona)
 
Da li se nekako može podesti region kod novijih Sony TV-a?
Imam XF9005, ali u Preferences nema...
Hteo bih da instaliram BBCiPlayer bez VPN-a, kažu da može promenom regiona, ali regiona nigde nema!? (tj. izbora regiona)
Ja nisam uspeo da promenim nego sam radio fabricki reset, sve zbog rasporeda Sbbovih kanala. To ti je krajnje resenje ako ne uspes.
 
Skinuo sam app sa apkmirror i instalirao. Za sada neka bude ovako...
 
Sony X89J ili XH9005, šta mislite da je bolje? Prvi je model malo stariji, ali je prethodnik X90J
 
Sony je generalno dobar sa svim modelima. Samo da ti ne zapadne izlezbeni primerak.
Bolje napisi za sta ces koristiti tv.
 
Netflix i HBO u 4K, nisam gejmer. Od sporta gledam hokej i eventualno poneka emisija na TV-u što je ostala da valja. Dakle, jako malo kablovske. Sušinska razlika je u tome što XH9005 je stariji (gore sam se zeznuo), ali ima local dimming.
 
Ako je XH90 nov ja bih išao na njega. Treba voditi računa da li je bio izložen u prodavnici jer tih modela nema nešto u ponudi.
Serija X8... nije loša, ja imam XH80 i zadovoljan sam. Međutim, 90 je bolji bez obzira iz koje godine je serija.
 
XH90 je ok, ako ne planiraš da koristiš TV sa konzolom ili kao monitor.
Problema koliko hoćeš i neće se popraviti situacija :)
 
Sony KD75X81JAEP 149000 5 godina garancije.Nije najnovija tehnologija ali ima veliku dijagonalu, super cenu i sve što prosečnom korisniku treba.
 
Planiram da uzmem 55x89j koji kosta oko 90000, za gledanje kablovske, sporta, filmova i povremeno igranje na xbox series x. Da li se isplati dodati jos 20000 i uzeti 55x93j?
 
Nazad
Vrh Dno