Šta je novo?

Sony televizori

Ljudi, primetio sam 3 baga ako tako mogu da ih nazovem. Sad nisam siguran da li se to desava i kod vas ili nesto nije kako treba. Naime, ponekad nece da mi promeni film mode settings, i to mislim da se samo desava nakon koriscenja tv kao drugog monitora. Onda mora da padne restart i sve ok. Dalje, sadrzaj sa usb mi ponekad ucitava presporo ali bas nerealno sporo, prvo mi se ocita 1 fajl,pa posle pola minuta 2 fajl itd dok ne ucita sve sa usb-a. Trece, sinoc gledam film preko usb i sam od sebe je prekinuo film?! Nisam pipnuo daljinski...Sta se to desava,je l' ovo za reklamaciju?
 
Zdravo ljudi, kako ste povezali vase televizore sa internetom? Ethernet ili wifi? Koje su vam brzine? Meni preko kabla ide izmedju 80-100 sa losim pingom (zato sto x85j ima 100Mbps ethernet port). Wifi 5ghz daje malo bolje rezultate 100-140 i nesto boljim pingom. Postoji i opcija sa ethernet to usb 3.0 adapterom koja bi trebalo da je najbolja, ali hvala Bogu uzmem adapter koji tv ne prepoznaje AX88179. Koliko sam iskopao treba da je RTL8153 cip da bi radio.
 
Ljudi, primetio sam 3 baga ako tako mogu da ih nazovem. Sad nisam siguran da li se to desava i kod vas ili nesto nije kako treba. Naime, ponekad nece da mi promeni film mode settings, i to mislim da se samo desava nakon koriscenja tv kao drugog monitora. Onda mora da padne restart i sve ok. Dalje, sadrzaj sa usb mi ponekad ucitava presporo ali bas nerealno sporo, prvo mi se ocita 1 fajl,pa posle pola minuta 2 fajl itd dok ne ucita sve sa usb-a. Trece, sinoc gledam film preko usb i sam od sebe je prekinuo film?! Nisam pipnuo daljinski...Sta se to desava,je l' ovo za reklamaciju?
Ako ti se gotovo svakodnevno dešava pozovi servis pa vidi.Meni zna ponekad Sony slično da brljne sam ugasi film ili se sam ugasi ili daljinac reaguje tek na treći pritisak(nova baterija).Problem rešim izvadim iz napajanja 20tak sekundi ali to se desi 1 mesečno tako da se ne opterećujem...
 
Zdravo ljudi, kako ste povezali vase televizore sa internetom? Ethernet ili wifi? Koje su vam brzine? Meni preko kabla ide izmedju 80-100 sa losim pingom (zato sto x85j ima 100Mbps ethernet port). Wifi 5ghz daje malo bolje rezultate 100-140 i nesto boljim pingom. Postoji i opcija sa ethernet to usb 3.0 adapterom koja bi trebalo da je najbolja, ali hvala Bogu uzmem adapter koji tv ne prepoznaje AX88179. Koliko sam iskopao treba da je RTL8153 cip da bi radio.
Ja sam bežično, ali poznat problem. Probaj ovde
 
imam problemcinu 55XF9005
izasao juce update firmvera. Tv je uradio download i javio da ce nakon prvog gasenja da uradi update (100 puta vec tako radio)
Kliknuo kad sam isao na spavanje, led krenuo da svetli i ugasio se - jutros da upalim - nista, i dalje treperi onaj led
Nekako upalio opet i stoji zappucano - slika
sony tv.jpg
 
imam problemcinu 55XF9005
izasao juce update firmvera. Tv je uradio download i javio da ce nakon prvog gasenja da uradi update (100 puta vec tako radio)
Kliknuo kad sam isao na spavanje, led krenuo da svetli i ugasio se - jutros da upalim - nista, i dalje treperi onaj led
Nekako upalio opet i stoji zappucano - slika
Pogledajte prilog 357414
Stupid android
Ako se nekome desi, uradio bas to sto piše da se ne radi - isključi se iz struje
E sad problem je sto i posle gasenja isto ostao zapucan na tih par procenata.
Poenta je iskopacati sve iz usb portova, imao sam hard, iz struje opet, pa je nastavio update 🤦🏽‍♂️🤦🏽‍♂️🤦🏽‍♂️
 
Razmisljam se da prije mundijala kupim novi TV, u obzir dolazi samo Sony. Sa 2,5m razdaljine bih gledao TV, tako da ne bih isao preko 43". Medjutim, vidim da je jako los izbor (svega par TV-a) i da Sony ocigledno svjesno ide na vece dijagonale. O cijenama da ne pricam. Kapiram da sad idu nove tehnologije, qled, oled.. Ono sto meni treba je obicni 4k led tv od 43", ali toga kod Sonyja skoro vise da nema. A da dajem 1000+ € za TV sa najnovijom tehnologijom mi je previse.
 
Razmisljam se da prije mundijala kupim novi TV, u obzir dolazi samo Sony. Sa 2,5m razdaljine bih gledao TV, tako da ne bih isao preko 43". Medjutim, vidim da je jako los izbor (svega par TV-a) i da Sony ocigledno svjesno ide na vece dijagonale. O cijenama da ne pricam. Kapiram da sad idu nove tehnologije, qled, oled.. Ono sto meni treba je obicni 4k led tv od 43", ali toga kod Sonyja skoro vise da nema. A da dajem 1000+ € za TV sa najnovijom tehnologijom mi je previse.
Za tu razdaljinu (po mom mišljenju) 50" je minimum.
Sony za svoj procesor slike naplaćuje pozamašno, ali lični utisak da je fenomenalan.
 
Stupid android
Ako se nekome desi, uradio bas to sto piše da se ne radi - isključi se iz struje
E sad problem je sto i posle gasenja isto ostao zapucan na tih par procenata.
Poenta je iskopacati sve iz usb portova, imao sam hard, iz struje opet, pa je nastavio update 🤦🏽‍♂️🤦🏽‍♂️🤦🏽‍♂️
Jel ti sada sve ok?
Imam 65XF9005, ovaj update, kao i prethodne, sam online odradio, bez problema...

E sad, da li si imao u poslednje vreme problema sa gledanjem Dolby Vision materijala? Neko drugi sa XF modelom?
Problem sa bojama mnogi na netu su imali, mesecima unazad, meni se pojavilo tek pre 2,3 nedelje. Uradim reset, i posle bude ok, pa posle 7-10 dana opet...
Nadam se da će se sa novim softverom rešiti. Generalno, vrlo sam zadovoljan sa TV-om...
 
Jel ti sada sve ok?
Imam 65XF9005, ovaj update, kao i prethodne, sam online odradio, bez problema...

E sad, da li si imao u poslednje vreme problema sa gledanjem Dolby Vision materijala? Neko drugi sa XF modelom?
Problem sa bojama mnogi na netu su imali, mesecima unazad, meni se pojavilo tek pre 2,3 nedelje. Uradim reset, i posle bude ok, pa posle 7-10 dana opet...
Nadam se da će se sa novim softverom rešiti. Generalno, vrlo sam zadovoljan sa TV-om...
Sestra ima 65XE9305 i poslednjih nedelju dana je imala problem sa DV sadržajem (počne da treperi, boje se promene, pa čak i nestane slika, ali ne skroz nego kao da se obrisi vide), savetovao sam joj da resetuje TV i to je za sada rešilo problem, a trebalo bi da je juče uradila i taj update, pa ću baš videti sa njom dešava li se i dalje. Navodi se za taj update da rešava problem sa DV.
 
Sestra ima 65XE9305 i poslednjih nedelju dana je imala problem sa DV sadržajem (počne da treperi, boje se promene, pa čak i nestane slika, ali ne skroz nego kao da se obrisi vide), savetovao sam joj da resetuje TV i to je za sada rešilo problem, a trebalo bi da je juče uradila i taj update, pa ću baš videti sa njom dešava li se i dalje. Navodi se za taj update da rešava problem sa DV.
meni su se samo menjale boje, nije bilo treperenja i nestanka slike...
Ako nije problem, za neko vreme napiši utiske sa novim softverom
 
a to kad pustate sa streminga ili sa usb, ili sa kopma preko hdmi?
 
Razmisljam se da prije mundijala kupim novi TV, u obzir dolazi samo Sony. Sa 2,5m razdaljine bih gledao TV, tako da ne bih isao preko 43". Medjutim, vidim da je jako los izbor (svega par TV-a) i da Sony ocigledno svjesno ide na vece dijagonale. O cijenama da ne pricam. Kapiram da sad idu nove tehnologije, qled, oled.. Ono sto meni treba je obicni 4k led tv od 43", ali toga kod Sonyja skoro vise da nema. A da dajem 1000+ € za TV sa najnovijom tehnologijom mi je previse.
Zbog čega samo Sony i zašto 43" na 2,5m?! Obični 4k imaš kod svih brendova.
 
Dosta sam citao i gledao o dimmingu na Sony oledima kad postoji statican sadrzaj na ekranu (logoi, grafika za vreme utakmice itd), ali nikako da shvatim koliko je to realan problem.

Kod sony-a ne postoji mogucnost da se iskljuci logo dimming kao kod LG-a recimo, pa vas molim da mi iz licnog iskustva kazete koliko se dimming primeti u obicnim stvarima kao sto je SDR televizija i SDR gaming (bice i toga pored HDR-a)? U filmovima nema staticnog sadrzaja, pa nije problem, ali gaming i (pretpostavljam) televizija jeste.

Najobicnija stvar kao sto je gledanje fudbala, koliko se to primeti? Oduvek sam bio ljubitelj sonija i najradije bih opet uzimao sony tv, ali ako je ovo problem koliko neki pisu, onda stvarno ne znam...
 
Zbog čega samo Sony i zašto 43" na 2,5m?! Obični 4k imaš kod svih brendova.
To me isto pitao otac kad je htio da kupi neki LG, a ja insistirao da uzme samo Sony. Otisli smo u prodavnicu, upalili isti signal na taj Lg, Sony i jos par TV-a. Nisam morao nista da mu pricam, kad je uporedio sliku na svim TV-ima samo je rekao da mu spakuju Sony ;)
Imam Sony 32" vec 10 godina, nigdje ekran nije potamnio, slika ista kao prvi dan kad je kupljen. Zamijenio bih ga samo zbog vece dijagonale.
 

Sony #1
 
To me isto pitao otac kad je htio da kupi neki LG, a ja insistirao da uzme samo Sony. Otisli smo u prodavnicu, upalili isti signal na taj Lg, Sony i jos par TV-a. Nisam morao nista da mu pricam, kad je uporedio sliku na svim TV-ima samo je rekao da mu spakuju Sony ;)
Imam Sony 32" vec 10 godina, nigdje ekran nije potamnio, slika ista kao prvi dan kad je kupljen. Zamijenio bih ga samo zbog vece dijagonale.
Tv se nekada uzimao u prodavnici sada više to nema smisla, jer su napucani na store modu. Na netu sada možeš da pogledaš recenzije i odlučiš.
 
meni su se samo menjale boje, nije bilo treperenja i nestanka slike...
Ako nije problem, za neko vreme napiši utiske sa novim softverom
Nažalost, update nije rešio problem kod sestre, opet su se danas ponovili svi simptomi koje sam naveo, pa može biti da je kod nje neki hardverski problem u pitanju, videćemo...
 
Jel ti sada sve ok?
Imam 65XF9005, ovaj update, kao i prethodne, sam online odradio, bez problema...

E sad, da li si imao u poslednje vreme problema sa gledanjem Dolby Vision materijala? Neko drugi sa XF modelom?
Problem sa bojama mnogi na netu su imali, mesecima unazad, meni se pojavilo tek pre 2,3 nedelje. Uradim reset, i posle bude ok, pa posle 7-10 dana opet...
Nadam se da će se sa novim softverom rešiti. Generalno, vrlo sam zadovoljan sa TV-om...
sve OK sad
Nisam imao problema uopste sa DV
 
imam problem sa pustanjem 4K HDR ripa preko USB-a, film od 90GB. TV je A80J. do sada je sve bez problema pustao ali do sada nisam gledao 90GB ripove, uglavnom neke manje fajlove.

prvo sam bocnio u USB sa strane koji je 2.0. flim krene, posle 10 sekundi smrzne na 5 sekundi, pa nastavi 10 pa smrzne 5 i tako. reko, spor je flesic posto je prebacivao film 2 i po sata. izmerim njegove brzine, read 40MB/s, write 10MB/s.
reko ok, read brzina je dovoljna, vrv je ulaz 2.0 usko grlo (on je oko 30MB/s po specki). nabavim 3.0 produzni USB kabl, bocnem pozadi na 3.0 ulaz. opet isto. bocnem bez produznog kabla direktno na USB 3.0 - opet isto.
reko ok, ipak je flesic usko grlo, treba mi eksterni SSD ili bar brzi USB fles pa ce raditi na 3.0 ulazu. medjutim pre toga, odem do brata, on ima stariji Sony XE70 model, pustim sa flesica, smrznuo je na sekundu jednom na pocetku i posle je nastavio playback bez problema i to na 2.0 ulazu. znaci, do mog TV-a je.

da li je moguce da je cipset toliko los da ne moze da sazvace film, uzevsi u obzir da na starijem TV-u i starom cipsetu pusta manje vise bez problema?
 
Ja preko mreže nikakav problem nisam imao, e sada preko fleša nisam probao. Ali sumnjivo mi da ne može da pusti da fleša. Imaš li neki bolji fleš?
 
trenutno nemam. ali nije to poenta, na drugom TV radi i sa tog sporog flesa na USB 2.0 portu. a razmisljao sam kako to ide preko mreze, ako mi je net 200Mb/s to je svega 25MB/s, dakle ni pun USB 2.0 standard.
 
To jeste čudno, ne bi smelo da radi na starijem TV-u, a da na A80J ne radi. Mogu baš da probam neki veći film i da pustim kod sebe da vidim kako se ponaša.
Preko kog plejera puštaš? Ja koristim Nova ili VLC.
 
kako mislis preko kog? pa zabodem flesic i pustim preko internog plejera koji je na TV-u. i ti imas A80J?
 
Probaj preko Nova plejera, skini i vidi.
Da, imam isti tv.
 
kako mislis preko kog? pa zabodem flesic i pustim preko internog plejera koji je na TV-u. i ti imas A80J?
Ako hoćeš, daj ceo naziv ripa na PP, pa ću probati da ga pustim kod sebe, takođe imam A80J. Istina ne mogu da probam preko fleša jer nemam toliki fleš :) Ali pustiću ga preko PLEX-a, kao i sve drugo.

Inače, brzina protoka sigurno nije problem. Čak i najzahtevniji 4K BD remjuksi praktično ne prelaze protok od 100 Mb/s, tako da je i 30 MB/s više nego dovoljno.

Takođe, svakako probaj i preko drugog plejera, kao što je preporučio @Gulftown
 
Preko mreže je druga priča, jer je i drugi plejer. Sumnjam da nešto plejer zeza.
 
Nazad
Vrh Dno