Šta je novo?

Sony televizori

Znači otprilike isto stanje kao i za xh90... Trebalo bi da može demo da se briše, ali ne sećam se baš dobro da sam nešto mnogo dobio sa tim.
 
nasao sam na jednom mestu 65x90j sa 5god garancije (mora da se pozove i proveri - da nije greska na sajtu) za 179k...
 
30k za dodatne 3 godine garancije? :D
 
pa tako nekako... :)
Ako bude sve ok sa TVom onda je previse 30k, a ako crkne posle 2god i mesec dana, onda uopste nije mnogo...
 
Da se pridružim i ja. Po preporukama i iskustvima iz ove teme, reših i ja da se počastim nekim od predloženih modela.

Pre par dana poručih KE-55XH9005 - 680chf, iz Švajcarske da mi stigne preko rodbine, početkom januara. Ukazala se retka prilika koja se ne propušta.
Rođak poručio (utorak), sutradan mu isporučili, otpakovao da ga proveri - 1 mrtav pixel, zapakovao, kuriri odneli isti dan, čeka se drugi.

Juče, Black Friday, objavljene nove ponude koje važe samo u toku dana. Ja tek uveče stigao da vidim šta ima. Skoro sve što je dobro se rasprodalo. Sony 55A80J bio 980chf.
Vidim, ostao još LG OLED 55B1 po ceni od samo 800chf, ali rođak zakasnio da pozove radnju, da se odradi zamena uz doplatu.

Sad čekamo ishod za onaj Sony. Verovatno pošalju drugi. Ako ipak vrate novac, šta da se radi, nisam imao sreće, i čekam sledeću priliku. Biće opet sigurno nešto za katolički Božić.
 
Poslednja izmena:
ja jos uvek nisam dobio svoj SONY XR55X90J iz CT SHOPA-a ..zezaju me cele nedelje... poludeh.. javicu sta i kako kad stigne..:confused:
 
Ja sam zato rekao da dostave u radnju, i tražio da bude ako može iz magacina neotpakovan. Izašli su mi iz TehnoNovine max u susret. Stiglo danas za sutra. Tv je grdosija, mrcina. Zvuk je super. Konzolu još nisam probao. Vredeće čekanja.
 
a pa da, kod njih je 30k skulji ali imas produzenu garanicju
 




Ista i kod Philips OLED806 modela popravili bag za koji se Sony pravi blesav.

Good news Philips 806 OLED owners! I've received a beta firmware which I've tested to eradicate the 23.976fps frame-skipping issue I found in my initial TV review. The fix will be rolled out in a public firmware over the air in 2-3 weeks.
Svi imaju isti MediaTek MT5895
Sony je očajan što se tiče softvera i podrške tako da tužbe korisnika XH90/X900H samo pljušte!
 
Poslednja izmena:
Podešeno sve, imao sam sreće sa ekranom.
Brutalno izgleda sve na standard, fabrički tj.
Jedino što može da zasmeta je blooming, lako se reši korigovanjem dimming-a.
Čudo da je HDR u 4K po default-u ugašen na sva 4 HDMI ulaza, to sam morao da izguglam jer ps5 nije hteo ništa da pokrene u 4K HDR.
 
pa tako nekako... :)
Ako bude sve ok sa TVom onda je previse 30k, a ako crkne posle 2god i mesec dana, onda uopste nije mnogo...
Mislim da se vise isplati prodati ga za godinu ipo dana i uzeti drugi TV, nego platiti 20% vise za duzu garanciju.
 
ma ja uzimam tv na 5-7god, ne menjam cesto... ali mislim da cu ici sa jeftinijom varijantom ovog puta
 
Narucih i ja 65x90j
 
Gde si uzeo na kraju?
 
da, imas na sajtu trosak od 1500-1600din za prevoz
 
Samim tim sto odbijaju da voze velike televizore priznaju da su nesposobni da cuvaju pakete.
 
Stigao...
Kada pustite jednu boju na tv, kako vam se vide ivice? meni deluje kao da su na ivici tamniji pikseli malo...

Jel tv ima neku foliju na ekranu ili samo onih 4komada na ivicama?
 
Ne brini, tako je kod svakog. Prosto pitanje konstrukcije TVa sa LCD panelima.
 
I ja sam se presekao kad sam video ivice na ovom yt snimku, a uredno sam prošao monteon.ru test.
Sreća isto je i na telefonu, monitoru.. 😅
 

Prilozi

  • Screenshot_20211129-164038.jpg
    Screenshot_20211129-164038.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 63
na koji hdmi ulaz stavljate eon/iptv? Sony sam stavio na hdmi4 (4k 120hz)
 
Ima li neko ideju zašto bi model KE-55XH9005 bio jeftiniji od KD-XH9005 ?

Znam da ima neke veze sa obeležavanjem energetske efikasnosti, ali skoro 300chf razlike mi ne ide u glavu. Ista prodavnica (u Švajcarskoj) je u pitanju i oba imaju na stanju, po regularnim cenama.

I još jedno pitanje koje je više za temu "šta da kupim", ali verujem da ću ovde pre dobiti odgovor. Nadam se da mi se neće zameriti.
- Da li je vredno dodati još 150chf za LG OLED55B1 u odnosu na pomenuti Sony?
 
Poslednja izmena:
To su isti televizori. KD je starija oznaka, pre izmena u energetskoj EU regulativi, KE je novija.
Zato mi nije jasno što je KE jeftiniji.
 
Nazad
Vrh Dno