Šta je novo?

Sony televizori

Jesam, naravno, ali bez uspjeha nazalost. Citao sam da nekima instant pomogne i problem se vise nikad ne pojavi, meni medjutim ni najmanje.

Zaboravio sam reci da svi drugi uredjaji uredno rade dok tv "zapinje", neovisno od tog mijenjanja kanala na 5ghz. Svaki put tako..
 
Kako proveriti da li je Sony TV nov ili koliko je korišćen?



Možda nekom bude korisno :)
Koje dugme na daljincu je Display? Koliko vidim na US varijanti daljinca je display dole levo, kod mene je tu EXIT.
 
Misliš verovatno na i+ zaokruženo :)
Gore levo: ispod broja 7 kod mene.
 

Prilozi

  • img_1567-scaled-e1611409604956~2.jpg
    img_1567-scaled-e1611409604956~2.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 113
Sony Bravia Core није доступан за старије моделе, само 2021. серија?
 
Stigao danas A80J, kakva slika čoveče. Oduševljen sam.
 
Misliš verovatno na i+ zaokruženo :)
Gore levo: ispod broja 7 kod mene.
Da, da, sad kapiram. Inace je display dole desno, nema sanse da udjem u servisni meni pritiskajuci pogresno dugme. Hvala :) Sad proverih 15 sati rada, 5 ukljucivanja, olaksanje :)
 
Poslednja izmena:
Ajde rekoh da ja da provjerim na da vidim koliko je radio moj tv kada šok? :unsure: Sve stoje same 0000 na sve kolone,:oops: Sto bi trebalo to sada da znaci?
 
Kako se proverava? Meni ne uspeva. Imam A80J
 
Ništa, samo da se pohvalim, od danas sam vlasnik, velikog (u svakom smislu te reči) Televizora Sony XH9096BEAP Android TV-a 55'' (5 godina garancija), nemam nešto pametno da dodam, samo ću napisati Televizor je Brutalan ! Pozz !
Hvala momcima i ovde na pomoći

Ništa, samo da se pohvalim, od danas sam vlasnik, velikog (u svakom smislu te reči) Televizora Sony XH9096BEAP Android TV-a 55'' (5 godina garancija), nemam nešto pametno da dodam, samo ću napisati Televizor je Brutalan ! Pozz !
Hvala momcima i ovde na pomoći !
Zdravo druze , da li je to VA panel ili IPS ? Mozgam izmedju X80J i tog modela.. nadjoh negde da X80J ima 4GB rama dok ovaj ima 3GB ta rad..mada mi je slika u pogledu boje i jansoce mnogo bitnija stavka za 4K TV..
 

Prilozi

  • Screenshot_20211121-131509_Opera.jpg
    Screenshot_20211121-131509_Opera.jpg
    106.8 KB · Pregleda: 85
  • Screenshot_20211121-131534_Opera.jpg
    Screenshot_20211121-131534_Opera.jpg
    105.3 KB · Pregleda: 85
XH90 je VA panel i bolji je od X80J.
X80J je IPS, osim u 50" dijagonali, tu je VA.
 
Logično da je bolji. X80J je naslednik modela XH80 iz 2020. Po tome, može (možda) da bude bolji od njega. Naslednik modela XH90 je X90J i tu treba praviti poređenje.
 
Hvala ljudi...slazem se u potpunosti za predjenja. Ja jos uvek vodim u glavi bitku izmedju IPS i VA.. volim jasnu boju i dobar kontrast ali nisam do sad imao nista VA sve IPS . Taj IPS mi je iako slab kontrast u pogledu boje bio ok..Namena bi mi bila gledanje filmova ,serija i naravno EON SBB kanale.. sto nisam siguran kako ce se manifestovati na ovakve modele.. Ocene sam gledao i gledao i gledao i poredjenja.. i jos uvek gledam :D (neko je nasao zamerku za SONY ya onaj motion blur kada se gledaju sport kanali ili nesto brze,takodje neznam tacnost toga ..nemam SONY tv) .. generalno zamalo da se zaletim na onaj LG nano81 ..em skup em bezvredan...
gledao sam i ovde poredjenja,lepo je prikazano e sad koliko je tacno .. ne znam..
https://www.tvfindr.com/
 
Hvala ljudi...slazem se u potpunosti za predjenja. Ja jos uvek vodim u glavi bitku izmedju IPS i VA.. volim jasnu boju i dobar kontrast ali nisam do sad imao nista VA sve IPS . Taj IPS mi je iako slab kontrast u pogledu boje bio ok..Namena bi mi bila gledanje filmova ,serija i naravno EON SBB kanale.. sto nisam siguran kako ce se manifestovati na ovakve modele.. Ocene sam gledao i gledao i gledao i poredjenja.. i jos uvek gledam :D (neko je nasao zamerku za SONY ya onaj motion blur kada se gledaju sport kanali ili nesto brze,takodje neznam tacnost toga ..nemam SONY tv) .. generalno zamalo da se zaletim na onaj LG nano81 ..em skup em bezvredan...
gledao sam i ovde poredjenja,lepo je prikazano e sad koliko je tacno .. ne znam..
https://www.tvfindr.com/
interesovalo bi me za vas koji imate VA panel.. pod kojim se to uglom bas menja slika da ide na losije ?
 
Da li je neko radio podešavanja kalibracija za OLED televizore i ima li potrebe raditi to?
 
Milos 88

Vec od 20%,mozda i manje mislim,ali ja to sad uopste skoro i da ne primecujem naviknes se brzo,meni su uglovi gledanja totalno nebitni jer sam 99 posto vremena direkt ispred,to gledanje sa strane je iz kuhinje haha u kojoj nisam dugo,ja sam vagao da skocim na oled a80j ima dobar popust sad za 55 dijagonalu 160k rsd ali sam odustao cak sam ga i narucio i otkazao,smaranje mi je da pazim sta gledam i koliko dugo, znam da je burn im smanjen na minimum ali neka,narucio 65 X90J za 148k rsd,bas sam skoro poredio dva tva VA vs. OLED jeste slika na oledu bolja ali ne bas toliko da kazem woow,tako da sam fakticki uzeo 65 naspram 55,dobio bolji OS,isti cognitive procesor al sam zato dobio i reklame :)
Da li je neko radio podešavanja kalibracija za OLED televizore i ima li potrebe raditi to?
A80J nije kalibrisan,A90j jeste jer je Master series.
 
Milos 88

Vec od 20%,mozda i manje mislim,ali ja to sad uopste skoro i da ne primecujem naviknes se brzo,meni su uglovi gledanja totalno nebitni jer sam 99 posto vremena direkt ispred,to gledanje sa strane je iz kuhinje haha u kojoj nisam dugo,ja sam vagao da skocim na oled a80j ima dobar popust sad za 55 dijagonalu 160k rsd ali sam odustao cak sam ga i narucio i otkazao,smaranje mi je da pazim sta gledam i koliko dugo, znam da je burn im smanjen na minimum ali neka,narucio 65 X90J za 148k rsd,bas sam skoro poredio dva tva VA vs. OLED jeste slika na oledu bolja ali ne bas toliko da kazem woow,tako da sam fakticki uzeo 65 naspram 55,dobio bolji OS,isti cognitive procesor al sam zato dobio i reklame :)

A80J nije kalibrisan,A90j jeste jer je Master series.
@djape08 Kapiram skroz :) Obzirom da je na video recenziji X90J onako dobar ,sto jos kamera kojom se snima umanji kvalitet boje.. pretpostavljam da je uzivo bas dobar!.. Jedino zasto sam postavio to pitanje ugla.. nie sad da cu ja namerno da trayim mrtav ugao i gledam tako XD ..vec imam preko puta krevet dugacak.. pa sam se pitao da li po uglom slika gubi kvalitet samo u boji.. kontrastu ? ili ono totalno izgubi smisao kao na onim stariji m panelima.. kad krene sa presijava ili sta vec?.. toga sam se plasio .. :D
 
Poslednja izmena:
@djape08, znači treba ispratiti recimo sa rtings podešavanja?
 
На 65HX9077 углови гледања су скроз Ок, ко већ гледа из мртвог угла ТВ већи му је проблем дискус хернија него ли квалитет слике, у пракси ако ти је намештај испред евентуално поред ТВ-а нећеш имати битну деградацију слике, јел користио неко Calman?
 
На 65HX9077 углови гледања су скроз Ок, ко већ гледа из мртвог угла ТВ већи му је проблем дискус хернија него ли квалитет слике, у пракси ако ти је намештај испред евентуално поред ТВ-а нећеш имати битну деградацију слике, јел користио неко Calman?
aha ok.. naravno da ne planiram da gledam iz mrtvog ugla, vec na onim recenzijama pominju bas neke male uglove posle kojih se navodno slika deformise.. .. Hvala druze @Чичарито. Jako korisna infromacija za mene :)
 
@Milos88 најбоље ти је да провериш у којима радњама имају изложени модели који ти се допадају, па понесеш флеш и провериш уживо све, ипак су то скупи модели и треба све проверити пре куповине..
 
Milos 88

Vec od 20%,mozda i manje mislim,ali ja to sad uopste skoro i da ne primecujem naviknes se brzo,meni su uglovi gledanja totalno nebitni jer sam 99 posto vremena direkt ispred,to gledanje sa strane je iz kuhinje haha u kojoj nisam dugo,ja sam vagao da skocim na oled a80j ima dobar popust sad za 55 dijagonalu 160k rsd ali sam odustao cak sam ga i narucio i otkazao,smaranje mi je da pazim sta gledam i koliko dugo, znam da je burn im smanjen na minimum ali neka,narucio 65 X90J za 148k rsd,bas sam skoro poredio dva tva VA vs. OLED jeste slika na oledu bolja ali ne bas toliko da kazem woow,tako da sam fakticki uzeo 65 naspram 55,dobio bolji OS,isti cognitive procesor al sam zato dobio i reklame :)

A80J nije kalibrisan,A90j jeste jer je Master series.
Gde to ima 65 X90J za 148k?
 
Nazad
Vrh Dno