Šta je novo?

Sony PSP opšta diskusija - noviteti, pitanja, odgovori...

U kom formatu mora biti video da bi mogao da ga gledam na psp-u? I koja verzija softvera mora biti da bi citao igre sa kartice? Moja verz. soft, je 3.90 M33-2
 
Sve krekovane verzije firmwarea (imaju to M-neshto) chitaju igre sa kartice, a video mora da bude u mpeg4 formatu. Ako ti trebaju bash filmovi, mozesh gotove da skinesh.
 
Poslednja izmena:
Da oživim malo ovaj topik, a i taman možda ovo bude zanimljivo interesentima. Zanima me mišljenje onih koji imaju PSP i koji su igrali igre na njemu o sledećim naslovima:

Final Fantasy: Crisis Core
God of War: Chains of Olympus
Final Fantasy: Tactics
Valkirie Profile
Metal Gear Solid: Portable Ops
Metal Gear Solid: Portable Ops Plus
Field Commander
Metal Gear Acid
Metal Gear Acid 2
Syphoon Filter: Dark Mirror
Killzone Liberation
Ratchet & Clank: Size Matters
Crush
Monster Hunter Freedom
Monster Hunter 2 Freedom
Puzzle Quest: Challenge Of The Warlords
Dungeons & Dragons: Tactics
Silent Hill: Origins
Dragooneer's Aria
Valhalla Knights


Takođe, dajte neki predlog za dobre naslove van ovih, a da to nije trka. Pored toga, isključite klasične mozgalice i platforme, npr. Echochrome i Patapon, to je u ovom trenutku van interesa :)

Fala vi :)
 
Echochrome je vrh, probao! :)

Ostale sigurice!

Final Fantasy: Crisis Core
God of War: Chains of Olympus

Final Fantasy: Tactics
Valkirie Profile
Metal Gear Solid: Portable Ops
Metal Gear Solid: Portable Ops Plus
Field Commander
Metal Gear Acid
Metal Gear Acid 2
Syphoon Filter: Dark Mirror
Killzone Liberation
Ratchet & Clank: Size Matters

Crush
Monster Hunter Freedom
Monster Hunter 2 Freedom
Puzzle Quest: Challenge Of The Warlords
Dungeons & Dragons: Tactics
Silent Hill: Origins
Dragooneer's Aria
Valhalla Knights
 
Da li je neko uspeo da pronadje nacin da se filmovi na psp pustaju sa titlovima,posto sam skinuo gomilu programa,ali nijedan nema tu mogucnost:( I JOS JEDNO PITANJE, zasto ne mogu da koristim igrice sa extenzijom .cso umesto iso?psp ih prepoznaje,ali kad ih pokrenem,nista se ne desava...nadam se da moderatori nece zameriti zbog ovih pitanja...:D
 
Klikni Select u glavnom meniju i vidi šta ti je pod "udm iso mode".
 
Nisam bas najbolje razumeo...kliknuo sam select na psp,ali se nista ne desava.gde da kliknem?kad udjem u igre ili tamo u meni gde je system settings?poz
 
Ma u osnovnom (XMB) meniju. Gde god u njemu. Ako kad klikneš select se ništa ne dešava, onda ti imaš neku drugu verziju fw... nego što mi imamo :).
 
Firmware je 3.40 oe-a.kad bilo gde pritisnem select nista se ne desava.ili mi ne radi dugme ili moram nov firmware!?napomena:posto na internoj imaju bad sektori,uradjena je pandora...ima li to kakve veze?hvala
 
Da li neko zna koje igre mogu da stanu na 1gb memory stick... trenutno nemam $$ za vece...
 
Nema 5 igara da bi ti rekli koje :) Idi na bilo koji torrent tracker pa pogledaj koliko zauzimaju.
 
Hehe... Cudi me da nisi predlozio news.bin :D

espalpsp i gamestorrents su extra za PSP.
 
Pa nema svako pretplatu na usenet, samo kraljevi :)
 
Jel može neki savet u vezi sa preradom TA-082 PSP-a sa 2.81 firmverom na sebi?
 
Ne treba savet, samo napravi pandoru i magic memory stick i to je sve shto ti treba.

Firmware je 3.40 oe-a.kad bilo gde pritisnem select nista se ne desava.ili mi ne radi dugme ili moram nov firmware!?napomena:posto na internoj imaju bad sektori,uradjena je pandora...ima li to kakve veze?hvala

Mnogo ti je mator firmware, vec je izashao 4.01 M33-2. Upgradeuj to pa cesh imati meni na 'select'.
 
Poslednja izmena:
Koja je poslednja verzija firmware-a koja omogucava da startujem igre sa kartice? Koliki je max kapacitet kartice koju PSP moze da primi?
 
Ista kao i zvanichna, 4.01. Provereno radi sa 8gb, a verovatno moze i vishe.
 
Kako se ucitavaju igre sa kartice? Da li mogu staviti vise igara na karticu? Koliko je dobar za internet surf PSP?
 
Igre koje su iskopirane na karticu pojavljuju ju se u XMB-u pod GAME > Memory Stick. Mozes staviti vise igara, ogranicen si samo kapacitetom kartice. Ja ga koristim dosta za surf dok sam po kaficima, ekran je najveca prednost, trenutno nepostojanje tastature najveca mana (mada se uveliko radi na oficijelnoj tastaturi). Mada, ako ne planiras da, recimo, pises duge postove po forumima neces osetiti mnogo nedostatak tastature.
 
Ljudi,ako mi dopuštate,mogu vam reći da je emuliranje na psp-u extra,pogotovo Sega Genesis.Do sada sam probao nekoliko emulatora,evo koji rade na mom (3.71 m-33 2)

----->gpSP(UO gpSP kal 3.2 test 8.6)
-----> PicoDrive(v1.51) -svi romovi radi na njemu
----->NesterJ (1.11) probao prvo 1.20,ali ne čita romove
----->MVSPSP 2.3.1 for FW 3.xx) Metal Slug ubedljivo naj!
i naravno okusio nekoliko starih psx igara
Sada mi je fora da pokrenem n64 i snes emulatore i romove
 
Poslednja izmena:
Zna li neko koliko je upotrebljiv wifi sto se tice surfovanja netom? Koji browser uopste koristi psp? Da li je moguce instalirati firefox?
I gde u BG-u ima najjeftinije da se kupi PSP? Nerealno mi je 18 000
 
jeste nerealno, recimo da bi 14k bilo realno za core
 
PSP kod nas koshta oko 180e, i to nema veze sa cenom u USA ili Hong Kongu.
 
PSP kod nas koshta oko 180e, i to nema veze sa cenom u USA ili Hong Kongu.


Hold your horses... ne kazem da to ima veze, vec povlacim paralelu sa cenama drugih tehnickih uredjaja u inostranstvu (u ovom slucaju USA) i kod nas. Slažem se da je gruba procena $ = € ali da je 180 evra nije. Znam da ti znas gde da nadjes po toj ceni ali 95 posto ljudi ne zna.

ComTrade - Sony PSP New Base Black+Igra = 17 999 dinara (~233 evra)

Game-S - PSP Base Pack Black Slim = 16 990 dinara (~220 evra)

.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno