Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alert, troll detected. Bloodborne je 0 skill required igra? ROFL! :beat: Mislim, sta dalje reci?
Ja kazem kako meni izgleda,nisam igrao. Video sam gameplay na tjubu.

Joj provalio sam doticnog,on misli da se nemoguce pise odvojeno :laugh:
 
Tesko ovoj temi [i pod-forumu] kada GTA5 izadje za PC i niko ne uspe da slomi Denuvo tokom prvih par nedelja [i meseci]. :D Osecam bice navale nezadovoljnih master race igraca.
 
Ti si do skoro bio master race igrac ako se ne varam? Ne moj ko Risbo da se kajes posle zbog sadasnjih postova :p
 
Koliko je samo vremena prošlo u svemu ovome, dve godine plakanja o tome kako od ps3 verzije peku oči i kako ne može da se igra, sad nastavak za ps4 verziju.

Meni skače pritisak ako nije 8k, od 4k mi se znoje dlanovi i opada mi kosa.

Bez 144 fps i gsync varijante mi se magli pred očima i ne znam na šta sam spreman ako neko uđe u sobu, a na 120 fps mi je prespora reakcija i svi me kickuju napolje, opravdano.

Na 60 fps odma klikćem shut down da mi ne bude posle žena kriva , a na 30 i 15 cinematic što vi igrate moraju trojica da me drže da ne polupam ekrane po kući čak i kad se vidi na YouTube-u tako nešto.

Morate svi u onaj sveti vid pod hitno, a posle kod psihijatra.

Onda nazad u temu da pričamo o igrama kao ljudi, a ne da se blamirate ovako.
 
Poslednja izmena:
Meni je dovoljno da pogledam na šta se oduševljava Risbo u Asseto Corsi, i sve mi je jasno......

Ono što sam zaključio je da ljudi koji hoće da se igraju i imaju PS4 i PC ovde nikad nisu spamovali temu upravo iz tog razloga....

Igraju i jedno i drugo....

Samo oni koji nemaju PS4 se kažu "Grožđe je kiselo"...

Verovatno mama i tata nemaju para da im priušte te mašine i igre....
 
Pa kad je krš igra zašto bi se trudili.
Možda sam siguran da će GTA 5 u najkraćem roku biti sređen.
Možda bi uzeo original da nisu nabili cenu veću za 30% od drugih AAA naslova.
 
Pa kad je krš igra zašto bi se trudili.
Možda sam siguran da će GTA 5 u najkraćem roku biti sređen.
Možda bi uzeo original da nisu nabili cenu veću za 30% od drugih AAA naslova.

Možda bih kupio igru za PC, možda bih kupio PS4 ... Možda bi živeo svoj život bez smaranja ostalih?
PS. @hostile: Ipak je Risbo naš, neću da mu kažem da Glava Zete nema veze sa vezom, žena mi odatle i bio x puta i vozio tamo i to ne sa Golfom 2 :d
 
Poslednja izmena:
Ti si do skoro bio master race igrac ako se ne varam? Ne moj ko Risbo da se kajes posle zbog sadasnjih postova :p

Ne. Igrao sam konzole non stop jos od Genessis dana, ali imao sam i PC [koji nikad nije imao HQ hardver za ozbiljan master race gaming].

Mozda mislis na nekog drugog.
 
Pa kad je krš igra zašto bi se trudili.
Možda sam siguran da će GTA 5 u najkraćem roku biti sređen.
Možda bi uzeo original da nisu nabili cenu veću za 30% od drugih AAA naslova.


A ti si kao igrao LotF, pa znas da je igra krs. Verovatno si takav utisak stekao na osnovu par odgledanih YT snimaka (ako si ih uopste i pogledao). Ja npr. imam tu igru (disk izdanje) za PS4, igram je i uzivam u istoj. Daleko od toga da je losa ili krs kako si je ti nazvao.
 
A ti si kao igrao LotF, pa znas da je igra krs. Verovatno si takav utisak stekao na osnovu par odgledanih YT snimaka (ako si ih uopste i pogledao). Ja npr. imam tu igru (disk izdanje) za PS4, igram je i uzivam u istoj. Daleko od toga da je losa ili krs kako si je ti nazvao.

Video je na yt da je igra krsh, takodje odokativnom metodom ocenio koliko gde igra ima frejmova, i za njega je to dovoljno da zna da igru ne vredi crackovati, pogotovo ne kupiti...a planirao je...
 
PS. @hostile: Ipak je Risbo naš, neću da mu kažem da Glava Zete nema veze sa vezom, žena mi odatle i bio x puta i vozio tamo i to ne sa Golfom 2 :d

Samu tacnost staze nisam jos proveravao jer nisam naleteo na prave snimke a da taj isti auto postoji i u AC.
Ali sta si ti naveo u negativnom kontekstu :d Entuzijazam jednog lika koji je sam napravio tako nesto? Staza je apsolutno perverzna za voznju kao i sama atmosfera. Kako da me ne odusevljavaju takve stvari? Sta da me odusevljava u ovom 'gejming dobu', da drzim gore + X za 60 eura 5 sati? :)
 
Video je na yt da je igra krsh, takodje odokativnom metodom ocenio koliko gde igra ima frejmova, i za njega je to dovoljno da zna da igru ne vredi crackovati, pogotovo ne kupiti...a planirao je...

Pa da, kao pravi, iskusni (PC) igrac/trol, kome je dovoljno da pogleda gameplay na YT-u da bi stekao isto iskustvo kao da je igrao tu igru.

Mozda ce nekad i da kupi neku igru (van rasprodaje), mozda ce i PS4 da kupi, a mozda 100% da nece. ;)
 
Poslednja izmena:
Samu tacnost staze nisam jos proveravao jer nisam naleteo na prave snimke a da taj isti auto postoji i u AC.
Ali sta si ti naveo u negativnom kontekstu :d Entuzijazam jednog lika koji je sam napravio tako nesto? Staza je apsolutno perverzna za voznju kao i sama atmosfera. Kako da me ne odusevljavaju takve stvari? Sta da me odusevljava u ovom 'gejming dobu', da drzim gore + X za 60 eura 5 sati? :)

Vidi Boki,
da sam ja kao ovi prijatelji koji rovare ovde, prvo bih rekao da zaključujem sa "SNIMKA" da je grafika krš, i još mnogo toga....
I onda bih trolovao u tvojoj temi ( pošto si ti tamo glavni ) kako to ne valja ništa, i kako je GT 5 mama za to, osim što ti ne znaš da voziš... :d
No, ako je igra tebi odgovara, nećem da ti se mešam u zanat....
A samo pogledaj post kako izgleda igra koja se vozi na volanu i bez lizalica koje su tebi smetale u temi o DriveClub-u .... :d
 
A Lords of the Fallen, jel su i tu igru "razbili"? Nope. Mozda ce tako biti i sa GTA5. ;)

Što se mene tiče to nije nikakav problem :)

Posedujem, LoftF kao i još 900+ igara na Steam-u i još ko zna koliko na Origin-u, Uplay-u, GOG-u, Desura-i. Originalne su i licence za programe koje koristim, ako nema boljih free rešenja, od win-a, office-a, ps-a, pa na dalje.

http://steamcommunity.com/id/rAMA_ns/

Posedujem i 20-tak igara na PSN-u ili fizički za PS3.

Ja nisam lopov, a za razliku od nekih nisam ni lažni moralista koji glumi nešto u ovom fazonu dok sistem nije probijen, a zatim kada se probije, kao što je bio slučaj sa PS3, prvi polete da moduju ili što je gore naplaćuju drugima modovanje konzola, moja konzola još uvek nije modovana, niti će, niti recimo "šerujem" igre na PSN-u na načine koji su protivni EULA-i, da bi uštedeo dinar, jer opet ponavljam nisam lopov i poštujem tuđi rad, baš kao što očekujem i da se poštuje moj rad.
 
Poslednja izmena:
Tema se opasno rasplamsava. :D

Btw, cisto da dodam i opasku za ono 60fps PC igranje. Koliko znam i poznajem, najveca vecina igraca na PC-u tesko da igra sve u besprekornih 60fps-a, vecina igra sa kompletno varijabilnim frejmrejtom, velikim padovima, trzanjem, judderom i svim sto ide uz to. Znam jer se i sam tu pronadjem i to je sve sasvim normalno za svakog ko nema preskupu konfiguraciju ili ne provodi dane ne bi li to optimizovao i podesio u sitna crevca da sve to radi kako 60fps super fluidnost zapoveda.

Jeste 60fps, 4k, SSAAx4, ali samo za super elite ultra master nekolicinu koja je tome posvecena. Ostatak PC plebsa koji se u nekim diskusijama busa sa ovim pojmovima, samo mlati praznu slamu.
 
Što se mene tiče to nije nikakav problem :)

Posedujem, LoftF kao i još 900+ igara na Steam-u i još ko zna koliko na Origin-u, Uplay-u, GOG-u, Desura-i. Originalne su i licence za programe koje koristim, ako nema boljih free rešenja, od win-a, office-a, ps-a, pa na dalje.

http://steamcommunity.com/id/rAMA_ns/

Posedujem i 20-tak igara na PSN-u ili fizički za PS3.

Ja nisam lopov, a za razliku od nekih nisam ni lažni moralista koji glumi nešto u ovom fazonu dok sistem nije probijen, a zatim kada se probije, kao što je bio slučaj sa PS3, prvi polete da moduju ili što je gore naplaćuju drugima modovanje konzola, moja konzola još uvek nije modovana, niti će, niti recimo "šerujem" igre na PSN-u na načine koji su protivni EULA-i, da bi uštedeo dinar, jer opet ponavljam nisam lopov i poštujem tuđi rad, baš kao što očekujem i da se poštuje moj rad.

U redu, normalan/smislen post, samo ne znam zasto si mene quote-ovao? Niko ovde nikoga nije nazvao lopovom, a ne bi imalo ni smisla.
Ni moj PS3 nije modovan i za njega, kao i za PS4 kupujem/narucujem igre iz UK-a. Volim izdanja na disku, pa se iz tog razloga nisam preusmerio na share-ovanje igara. Ne kazem da je isto lose, svako bira sta mu vise odgovara. Ako jednog dana PS4 bude mogao da pusta pirate, nastavicu da kupujem originale, ne zato sto imam novca za bacanje, vec zato sto kupujem i igram samo igre koje mi sve svidjaju i koje zelim da imam u kolekciji.
 
Imam utisak da je se ovde propusta kompletan utisak oko nove generacije konzola koji vecina ima, da se ne vidi da ljudi zapravo uzivaju u ovim novim stvarima, boljem IQ-u, visoj rezoluciji, generalno vecoj udobnosti celog sistema, boljem i preciznijem kontroleru, sad i suspend modu koji moze poprilicno da menja navike oko igranja. I novim igrama koje od starta mnogo bolje rade nego u prosloj generaciji. Sve je stvar ugla gledanja. Na TV-u su pritom skroz drugi kriterijumi i ti sitni nedostaci mnogo manje smetaju u lezernijem pristupu.

Od pozitivne stvari i koraka napred se pravi neko raspadnuto sr*nje, kao da se mi mucimo dok igramo ovako. A realnost je da ljudi uzivaju, zato nema razloga da se trudite da smetate. Imate isto to ili bolje vec hiljadu godina? Verovatno se ne slazemo da je isto (jer ja gledam celo iskustvo, ne samo brojke), ali jos bolje ako imate i JOS BOLJE ako je iznad toga za vas.

Kome je malo, nedovoljno, lose, sta god - sve ok, samo neka ne koristi ovo.

I cini mi se da je to veliki problem pc gaming populacije, samo neka poredjenja, uvek neke ocene, nezadovoljstva.

I ovo sto kaze Gdin_M, cimanje oko svega toga da se na odredjenoj masini izvuce nesto je posebna prica, zvucite kao da se podrazumeva da kad pokrenes igru na pc-u, odmah imas zakucanih 60 fps, a to je MNOGO daleko od istine za najveci broj slucajeva, posebno za nove igre.

Pritom je generacija tek pocela, jedva se vadimo iz cross gen igara, tek treba da dodju prave stvari koje ce da pokazu ono sto svi cekamo.
 
Poslednja izmena:
U redu, normalan/smislen post, samo ne znam zasto si mene quote-ovao? Niko ovde nikoga nije nazvao lopovom, a ne bi imalo ni smisla.

Izvinjavam se, pogrešan post sam citirao, jednostavno mi je zasmetala ta insinuacija na pirateriju, a samim time i na lopovluk. :)

I ovo sto kaze Gdin_M, cimanje oko svega toga da se na odredjenoj masini izvuce nesto je posebna prica, zvucite kao da se podrazumeva da kad pokrenes igru na pc-u, odmah imas zakucanih 60 fps, a to je MNOGO daleko od istine za najveci broj slucajeva, posebno za nove igre.

Hoćeš reći da je bolje igrati igru čiji fps varira između 20-30, a kod određenog broja igara na konzolama, posebno kod ovih lenjih ili recimo onih preterano optimisitičnih razvojnih timova, to itekako jeste slučaj, nego da imaš opciju da smanjiš neki "detalj" da bi dobio adekvatniji doživljaj?

Sve je to lepo kada je fps zakucan, isto važi i za frame time, koji je čak i važniji od fps-a, ali ako nije odrađen dobar posao ili ako je stvar naterana do krajnjih granica, ti ne možeš u tom slučaju ništa da učiniš povodom toga, ne možeš smanjiti detalje, ne možeš overklokovati sistem, ne možeš zameniti deo sistema, čak ne možeš ni sačekati neki dogledni upgrade da bi odigrao u normalnim uslovima, već si jednostavno osuđen na to, stavljen pred svršen čin. Odlično je to u idealnim uslovima, kada sve teče po loju, barem za one igre koje su bolje na gamepad-u, jer tu izbora nemaš, ali ako nije sve idealno, onda...
 
Poslednja izmena:
Masis poentu, druga filozofija je u pitanju.

Stvar je po meni UPRAVO u tome da prihvatis to sto imas i uzivas. Kao neki gotov proizvod, kao film na disku - takav je kakav je. A to sto dobijas uopste nije lose, naprotiv, jako je dobro za vecinu ljudi, iako se vi trudite da pokazete da je nula. Na konzolama i mozes to da prihvatis kao nesto gotovo, jer je dovoljno dobro, a ne bih ni ja prihvatio da mi se igra raspada na pc-u i da mi treba upgrade, pa da tako igram. Nisu to iste stvari, ovo je dovoljno dobro, za mene ove generacije i odlicno.

Ne zelim da overklokujem. Ne zelim da smanjim ili povecam neki detalj. Ne zelim da provedem prve trenutke igre u trazenju dobrog balansa izmedju brzine i kvaliteta prikaza. Zelim da mi fps padne za 2-5 u nekim situacijama, a da mene za to boli uvo i da to ne primetim dok igram igru i uzivam. Zelim da ne mislim o frame rate-u. Nemam opciju da uticem na to, ne mogu ni da isprobam, a nemam ni merac da mi to pokaze.

Znaci, ja bezim od toga sto ti pricas, a ti mi kazes da je mana sto nemam to od cega bezim. Razlicit pristup, krastavac.

I ja sam razmisljao kao ti dok sam veci deo zivota imao najbolji pc koji postoji i radio samo to sto pominjes. Stalno nesto merio i drndao, a najmanje uzivao. Na kraju vise nisam ni igrao igre, nego ih bukvalno isprobavao kao neke tech demoe.

Sad mi je vrlo drago sto to vise ne radim i sto sam naucio da ponovo opusteno uzivam u igrama, kao nekad u mladjim danima.

To ne znaci da necu uzeti novi komp kad mi se slozi, volim ja i pc gaming, ali to sto ti pricas vise necu raditi, jer sam promenio filozofiju.


Probaj na sve ovo tako da gledas, a ne da sam dosao da se takmicim sa nekim ko ima nabudzen pc, pa da izmerimo frapsom frame rate i uporedimo temperature.

Ima i ta tvoja prica smisla, ali u nekom totalno drugom filmu, nije joj mesto ovde i u konzolnom gamingu generalno.

Igranje na konzolama je "focused experience", nije cilj da bude drugacije. I sve ovo sto sam rekao vazi samo za taj pristup, a za taj tvoj svakako ne, tu se slazem.

Ista je prica sa modovima recimo. Vrlo cesto imamo taj argument, "ali modovi na pc-u...". Ja ne zelim da igram nicije modove niti imam vremena za to. Znaci, meni to nije mana. To je ta razlika u pristupu.

Hocu da kazem da je najveca greska to sto podrazumevas da svi zele to iskustvo koje tebi prija.
 
Poslednja izmena:
svaka cast za ovaj post iznad, kao od reci do reci da sam pisao, a hteo sam nakon citanja ovih poslednjih 5 strana, ali me mrzi da mi ne bi odgovorio neko od ovih bezveznjaka koji ovde masovno namecu svoje nerazumno misljenje i ne mogu da ukapiraju upravo ovo najbitnijije iz gornjeg posta, boli me bre uvo vise i za frejmove i benchmarkovanje i view distance i rezolucije i kojekakve gluposti, pricam kao neko ko je poslednjih 10 godina takodje imao najbolje pc konfiguracije pa sam prodao sve i kupio ps4 pre 3 meseca. . hocu da mi igranje kad odvojim i to malo vremena koje imam bude da se zavalim u krevet i samo da uzivam, koga bre vise zanima u koliko frejmova nesto radi . . kad imas ispunjen zivot svejedno ti je kako radi neka igra dok god se ti njom igras a ne robujes . . a kad nemas, krastavac, onda ti je fps drop sa 52 na 47 preveliki zemljotres u zivotu . .
 
Šta je dobro u isključivosti? Da li će neko zbog te isključivosti da propusti recimo Pillars of Eternity, Divinity: Original Sin, Star Citizen sa jedne strane ili Bloodborne i The Last of Us sa druge, primere najboljih stvari koje su se dogodile u prethonih par godina u gamingu, samo zbog te isključivosti?

Ne govorim ja o tome, ali malo ko to shvata...očito.

Masis poentu, druga filozofija je u pitanju.

Stvar je po meni UPRAVO u tome da prihvatis to sto imas i uzivas. Kao neki gotov proizvod, kao film na disku - takav je kakav je. A to sto dobijas uopste nije lose, naprotiv, jako je dobro za vecinu ljudi, iako se vi trudite da pokazete da je nula. Na konzolama i mozes to da prihvatis kao nesto gotovo, jer je dovoljno dobro, a ne bih ni ja prihvatio da mi se igra raspada na pc-u i da mi treba upgrade, pa da tako igram. Nisu to iste stvari, ovo je dovoljno dobro, za mene ove generacije i odlicno.

Ne zelim da overklokujem. Ne zelim da smanjim ili povecam neki detalj. Ne zelim da provedem prve trenutke igre u trazenju dobrog balansa izmedju brzine i kvaliteta prikaza. Zelim da mi fps padne za 2-5 u nekim situacijama, a da mene za to boli uvo i da to ne primetim dok igram igru i uzivam. Zelim da ne mislim o frame rate-u. Nemam opciju da uticem na to, ne mogu ni da isprobam, a nemam ni merac da mi to pokaze.

Znaci, ja bezim od toga sto ti pricas, a ti mi kazes da je mana sto nemam to od cega bezim. Razlicit pristup, krastavac.

I ja sam razmisljao kao ti dok sam veci deo zivota imao najbolji pc koji postoji i radio samo to sto pominjes. Stalno nesto merio i drndao, a najmanje uzivao. Na kraju vise nisam ni igrao igre, nego ih bukvalno isprobavao kao neke tech demoe.

Sad mi je vrlo drago sto to vise ne radim i sto sam naucio da ponovo opusteno uzivam u igrama, kao nekad u mladjim danima.

To ne znaci da necu uzeti novi komp kad mi se slozi, volim ja i pc gaming, ali to sto ti pricas vise necu raditi, jer sam promenio filozofiju.


Probaj na sve ovo tako da gledas, a ne da sam dosao da se takmicim sa nekim ko ima nabudzen pc, pa da izmerimo frapsom frame rate i uporedimo temperature.

Ima i ta tvoja prica smisla, ali u nekom totalno drugom filmu, nije joj mesto ovde i u konzolnom gamingu generalno.

Igranje na konzolama je "focused experience", nije cilj da bude drugacije. I sve ovo sto sam rekao vazi samo za taj pristup, a za taj tvoj svakako ne, tu se slazem.

Ista je prica sa modovima recimo. Vrlo cesto imamo taj argument, "ali modovi na pc-u...". Ja ne zelim da igram nicije modove niti imam vremena za to. Znaci, meni to nije mana. To je ta razlika u pristupu.

Hocu da kazem da je najveca greska to sto podrazumevas da svi zele to iskustvo koje tebi prija.

Ako si uvek apsolutno zadovoljan sa time što dobiješ, zašto recimo kupuješ remastere za igre koje su pre godinu-dve izašle za last-gen konzole? Jel ono prvobitno iskustvo odjednom nije dovoljno dobro, pa se ono mora ponoviti i ponovo platiti na novoj generaciji, umesto da ako želiš ponovo da odigraš, to odradiš na staroj gde si već imao "focused experience" i gotov proizvod? Pogotovo ako te ne zanima fps i tehnikalije, mada si u vezi The Last of Us ako se ne varam baš ti lično govorio kako prijaju fluidnost i da zbog toga vredi ponovo pazariti igru?

Na PC kao što rekoh to ne ide uvek u smeru ulaganja novih para, nekada je dovoljno smanjiti par detalja na nešto slabijim konfiguracijama, tu opciju imaš pred sobom, a ako nekoga mrzi da provede 2 minuta u settings tabu, recimo nvidia ima aplikaciju koja može sama da setuje podešavanja u igrama u zavisnosti od tvog hw-a, za one koji ne žele bilo šta da nameštaju.

Niti je tačno da je potreban "najskuplji" PC u svrhu igranja, ta vremena su prošla pre 5-6 godina, pošto igre na tehničkom planu stoje u mestu, jer se uvek cilja najslabija karika, to nije slučaj. Jedino je tačno da treba menjati grafičku kartu po generaciji, dodati 80-130e po generaciju za prelazak na kartu u istoj cenovnoj klasi sledeće generacije (ako gledamo taj mid-high segment), tu je najveći trošak jedino ako ulažeš prvi put, ili ako preskočiš neku generaciju. Ovako dati te pare na svakih godinu dana i nije nešto strašno. Što se tiče ostatka PC, dovoljna ti je i konfiguracija iz 2011. Jedna konfiguracija bazirana na i5 2500k sa početka 2011 je i dan danas je dovoljna da nahrani svaku kartu za 1080p svrhe.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno