Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Da li je taj nalog bio tvoj sa koga si kupio te dve igre ili ? Ako jeste onda uradi kao sto sam napisao i igre će ti biti ponovo dostupne na novoj konzoli a i save file bi trebao da je tamo ako si imao ukljucenu opciju da automatski uradi upload save fajlova na psn+ oblak.

Sent from my D6603
 
Igre sam uspeo da povucem sa psn ali nisam mogao da preuzmem save i game data zato sto mi je istekao besplatni psn+. Mislim da nisam ni koristio tu opciju.
 
Razmisljam da probam da nadjem i kupim ps3 fat konzolu iz serije CECHA ili CECHB jer su one backwards compatible za igranje ps2 igrica. Vredi li dati pare za tako nesto? YLOD? Buka? Da li ps2 igre rade bez problema?

Nemam iskustva sa ps3, imam xbox360 sa jasper plocom.
 
Znaš da se misli samo na originale? Zašto ne bi kupio PS2 ? Jeftinije, i igre pristupačnije?
 
Nemam pojma. Samo originali? To onda nema smisla.

Mislio sam da ubijem dve muve jednim udarcem. Ima par ps2 igrica koje bih igrao i plus neke ekskluzive za ps3 koje nisam imao prilike da igram, pa sam mislio da spojim to. PS2 sam imao i to us konzolu sa hard diskom, fino sam se igrao, ali bila je mnogo bucna pa najvise zbog toga izbegavam ps2.
 
Pozdrav ljudi, debeli sony 3 mi ne daje sliku na TV-u. Probao sa dva hdmi kabla i ništa, probao sam da držim Power dugme dok ne čujem dva beepa pa posle i tri beepa i ništa.
Šta bi moglo da bude?
Mislio sam da kupim multi av out kabl pa da probam sa njim.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Sigurno je crkao HDMI izlaz. Popravka je oko 50eura pod uslovom da nije stradala maticna diode ili jos nesto...Cest slucaj je da ode hdmi.
 
Komplet ploca cechk04 1000 din ,100 % ispravan hdmi konektor-cpu je ostecen pri zameni paste

Da ti neko zameni duvaljkom plafon jos 1000 din-ako je sigurno hdmi
 
Vako,klinac nesto sj...o i nemogu vise da ga ulogujem na psn.Probao svasta nesto ali jednostavno nece da uloguje na nalog ni na koji nacin.Dali ima neko neku ideju sta je uradio i kako da ga ulogujem ponovo jer nemoze na neke online igre?Samo da dodam da sa sonijem nisam bas nesto vican niti koristim isti

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Vako,klinac nesto sj...o i nemogu vise da ga ulogujem na psn.Probao svasta nesto ali jednostavno nece da uloguje na nalog ni na koji nacin.Udjem na nalog i ukucam sifru i on izbaci da je nalog log out.Dali ima neko neku ideju sta je uradio i kako da ga ulogujem ponovo jer nemoze na neke online igre?Samo da dodam da sa sonijem nisam bas nesto vican niti koristim isti

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk



Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Koju grešku izbacuje prilikom neuspelog log in-a?

Sent from my D6603
 
d19579d4e2228434c3f6ba2b453be937.jpg
.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Kod upucuje na grešku sa PSN-om, vezu sa netom, proveri da li konzola ima net, probaj da apdejtujes sistem na konzoli.

Sent from my D6603
 
Pojma nemam,preko kompa udjem na nalog a preko sonija nece nikako

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Vidi da li ti radi net uopšte na konzoli, imas tamo u settings, network, test network ili tako nesto.Ako je to ok onda idi na settings, system update pa vidi tamo jel zadnji fw.

Sent from my D6603
 
Radi net,dodje do check psn tu pise failed,na update sistem pise da je instaliran zadnji softver.Svuda gde trazi online izbaci mi da se ulogujem,ukycam sifru i izbaci onaj error sa slike

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Nalog ti je US ili UK? Probaj sa drugim nalogom ako imaš.
Od kada se to desava?

Sent from my D6603
 
Nalog je uk,nemam drugi nalog,a desava se vec dva dana iliti otkada je mozda klinac nesto cackao,ali ne kapiram zasto nece da prihvati lozinku preko ps3 kada normalno udjem preko kompa i na nalogu je sve ok,nista nije menjano

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
nosi konzolul kod nekog ko ima drugog net provajdera. Ako imaš ADSL, idi kod nekog sa kablovskom, ili kontra.
 
Ja sam imao slican problem pre nekih 3 godine ali mi je prijavljivao dns error, sve zivo sam probao, cimao provajdera. Mesec dana sam bio bez online igranja iako sam uredno imao net na konzoli samo mi je log in pravio problem.
Kada sam hteo da se ulogujem samo da bih pokrenuo neki dl neke igre morao sam da napravim Hotspot preko telefona sa 4G mreže i tako se nakacim sa konzolom i ulogovao se sve normalno.
Posle proradio sam od sebe...

Sent from my D6603
 
Da li neko zna zasto 2K17 NBA stalno koci i secka igrica , posle sam probao i 2K16 i isto secka i koci ??? Sa svim ostalim igricama nemam problema .
 
Da li je neko povezivao PS3 gamepad na PC i da li to konačno radi kako treba? Kunem se u japansku ergonomiju pa bih da zaobilazim Xbox kontrolere ako je ikako moguće :)

I vidjam po oglasima neke zamenske dzojstike po povoljnim cenama, pa me zanima ako je iko upućen, jel je to originalni gamepad i ima li neke bitne razlike u odnosu na onaj koji dolazi uz konzolu?
 
Poslednja izmena:
Grdno gresis sinak za Xbox gamepad ali svako ima drugacije misljenje. Naravno da postoji elegantno resenje za povezivanje PS3 gamepada na PC samo reci koji OS koristis?
 
Moze PS3 gamepad na PC i preko kabla i preko BT. Do sada ni sa jednom igrom nisam imao problema, ali je bilo potrebno dosta "gimnastike" dok ga nisam podesio. Ako treba pomoć, mozemo i na PM.
 
Koristim Windows 7, tek treba da kupim gamepad.

Iskreno, verujem da bi i DualShock 2 završio posao, ali, zbog 2 trigger dugmeta neka bude DS3/Sixaxis minimum.

Ne bih da pretvorim ovo u "šta da kupim" raspravu ili ne daj bože rat kontrolera, imao sam PS3 pa mi je Sixaxis ostao blizak prvenstveno zbog težine... ostaje da vidim da li može da se pazari negde original povoljno.

A što se tiče drugog pitanja - zamenski i original gamepadovi - zna li neko razliku u praksi ako postoji?
 
Poslednja izmena:
glavna razlika je u analognim 'pecurkama', drugi je osecaj, baterija je sigurno losija, ali naravno ima razlicitih kopija.
ja bih pre kupio polovan ali ispravan original.
 
Nazad
Vrh Dno